Potratila som v 26. týždni. Kedy sa začať opäť snažiť?

henka777
13. aug 2009

Ahojte,potrebovala by som najst niekoho kto prezil nieco podobne ako ja,a vie mi poradit ako dalej.V kratkosti:som po 2 ivf,obe neuspesne,prve bol spontalny potrat v 8t.,a druhy pokus vyzeral dobre do 7 mesiaca,cakala som dvojicky no v 26t.mi oznamili ze jeden plod je mrtvy,ten vyvolal spontalny potrat a aj porod toho druheho,narodil sa mi chlapcek,no nezvladol to.Teraz som po cisarskom reze a neviem ako dalej.Co ma teraz caka,ako je to so sestonedelim,kedy dostanem menzes,ako dlho nemozme skusat,kedy ist opat k lekarovi a aky bude dalsi postup,mame este nejake zmrazene.Najdem tu niekoho kto mi poradi.Vopred dakujem a vsetkym drzim palceky.

rosienka
13. aug 2009

uff, to je zlozite, ale myslim, ze na väcsinu tychto otazok je tu tvoj lekar, on urcite vie kedy co a ako...

zajacik...
13. aug 2009

Henka je to velmi smutne co si prezila, strasne ti drzim palceky aby to do tretice vyslo uspesne a stala si sa stastnou mamickou 🙂

staza
13. aug 2009

henka777,je mi ľúto,že aj ty si musela prejsť niečim takým viem ako sa cítiš ja som mala predčasný pôrod v 27tt náš chlapček to tiež nezvládol.Ja som mala šestonedelie bez komplikácií krvácala som dva týždne a potom som mala špinenie asi ešte dva týždne.Potom som dlho nemala ms tak mi moja gyndoška pichla vyvolávačku 10týždňov po pôrode.Bola som sa poradiť v car a lekár mi odporučil čím skôr otehotnieť,že vraj nie je na čo čakať treba čím skôr a že vraj ked žena dostane ms po pôrode tak je znovu pripravená na dalšie tehotenstvo ináč v nemocnici mi povedali,že pol roka pauza.Takže aj som sa rozhodla,že pôjdem na ket ale dlho som nemala ms tak sa mi to posúva a teraz zas majú dovolenku tak na druhý mesiac to asi skúsime máme posledné dve embrijka.Takže,ti radím aby si zašla do car a poradil sa s lekárom ako to on vidí neviem po cisárskom koľko sa musí čakať.Držím ti palce aby si čím skôr držala krásné zdravé bábetko v náručí.

henka777
autor
13. aug 2009

staza,mne tiez povedali v nemocnici ze aspon pol roka nech pockame,no skusim zajst za lekarom a uvidim co povie on,no dakujem ti za tvoju odpoved aspon mam aky taky prehlad ako teraz dalej a drzim ti palceky aby sa vam to podarilo a verim ze budes ta najstastnejsia mamina.A este jedna otazocka,ty si rodila prirodzene?

kacenka24
13. aug 2009

Ahoj Heni.
Ja som v januári zaktiež absolvovala cisársky rez v 26 tt. No na rozdiel od Teba som ale otehotnela prirodzene. Tak ak sa budeš chcieť spýtať na ostatné veci, pokojne ma kontaktuj cez IP.

staza
13. aug 2009

ja som mala prirodzený pôrod kontrakcie som mala štyri dni len som bola na infúziách snažili sa to zastaviť ale potom sa to už rozbehlo a .....

kacenka,ahoj

henka777
autor
14. aug 2009

Ahoj staza,a das si vlozit obe embrijka?UZ mas nejake vysetrenia za sebou,ak ano napises mi co vsetko ma caka teraz?A kam chodis do car?Ja k Dr.Hermanovi v Ke.Este nevie ze sa to takto skoncilo.

Pekny dnik ti prajem aj ostatnym babenkam....

staza
16. aug 2009

Ahoj henka.Aj ja chodím za hermanom ja som zmenila car po 3 ivf-kach a hned sa nám zadarilo ale žiaľ ...Ano dám si vložiť obe embrijka.Ináč ja som bola päť týždňov po pôrode za hermanom a on mi povedal aby som nečakala,že čím skôr mi radí otehotnieť.Vyšetrenie mám akurát len kontrolu po šestonedelí kde sa robil onkocytoster a ešte ma poslala obvodačka na usg s prsníkmi lebo som mala problém po pôrode nabehli samé hrčky a tie bolesti...ved vieš určite aj ty si brala lieky na zasravenie laktácie.No a u hermana netreba žiadne nové vyšetrenia ale ide sa hned do prípravy ked dojde ms.Ja mám problém stále s ms od pôrodu predtým som mala pravidelný cyklus a teraz stašné tak som zvedavá kedy ja pôjdem na ket.Pôjdeš sa poradiť s hermanom ,že čo ti odporúča?držím ti palce aby si čím skôr bola tehu 😉

henka777
autor
17. aug 2009

Ahoj staza!Ja som tiez zmenila po 1 ivf-ku car a podarilo sa,no neskoncilo to dobre ako uz vies.Mame este zmrazene 6 embryjka,tak skusim toto a uvidim.Zajtra budem volat doktorovi,co sa stalo a uvidim co mi povie,no tiez by som nechcela dlho cakat,no neviem ako to bude s MS,lebo predtym som mala dost nepravidelnu tak dufam ze po porode sa mi to upravilo.Dnes som bola u gynekologicky a povedala mi ze ak do 8.9. nedostanem MS tak nech pridem k nej.a este ma poslala na hematologiu,tam idem v stredu alebo vo stvrtok na krv.A co je to oncocytoster?S laktaciou ja uz problem nemam,aspon to mam v poriadku.Ty uz beries nejake lieky od hemana,alebo stale cakas na MS?Dakujem ti pekne a aj ja ti drzim palceky aby si bola cim skor tehu 😉

staza
20. aug 2009

Ahoj henka.Prepac ze ti neodpisujem doma sa mi pokazil pocitac.Ja neberiem este ziadne lieky od hermana az ked mi dojde normalne ms tak az potom.Dost mam problem teraz s ms cyklusom nejak to vsetko strajkuje.Chcela by som na druhy mesiac ist na ket ale to je este otazne.Mna poslal herman na hematologiu este pred ivf/kom a aj som si pichala injekcie od potvrdenia hcg.Ja uz aj teraz mam doma injekcie keby som isla na ket tak si zacnem pichat uz od stimulky.Mam zistenu trombofiliu takze preto tie injekcie aby sa netvorili krvne zrazeninky aby dobre cyrkulovala krv.A kde ides na hematologiu ja chodim do novej nemocnice.Onkocytoster sa robi aj na preventivnej prehliadke ked chodis raz do roka.Tam ti zistia zapaly a nedaj boze rakovinu.Bola som na kontrolu u endokrinologicky tak mi predpisala metformin tablety to je na polycysticke vajecniky a malo by mi to upravit aj ms cyklus.Takze verim,ze sa to upravi a budem cim skor tehu.Je to super ked mate este tolko mrazacikov aspon nemusis ist na dalsie ivf.

henka777
autor
21. aug 2009

Staza nevadi ze hned neodpisujes ani ja tu niesom stale.Na hematologii som bola tiez v novej nemocnici,18.9. budem mat vysledky,tak dufam ze nic nezistia a na kontrolu ku gynekologicke mam ist 22.9.Volala som uz aj Hermanovi a ten mi povedal ze ked dostanem ms tak sa mu mam ozvat,hovorila som mu ze uz s laktaciou problemy nemam a ze idem na hematologiu.Ano mame 6 mrazacikou,no nemusia a vsetky rozmrazit a ujat.A ake injekcie si budes pichat pred Ket?Drzim palceky nech sa ti ms dostavi a na uspesne Ket.

staza
24. aug 2009

Henka,pred ket sa nepichaju injekcie ale sa beru tablety estrimax a po prenose este duphaston a niekedy dava aj utrogestan.A ja si budem pichat este fragmin co predpisala hematologicka.Ale nevadi mi to vobec ked to vsetko vyjde.A ked budem znovu tehu tak si budem cele tehu pichat injekcie od hematologicky.No ms ma poriadne stve riadne ma natahuje nemam cas aby som zasla k obvodacke lebo uz treti tyzden krvacam tak neviem kde je problem.Ale na druhy tyzden uz budem musiet ist k doky nech ma pozrie lebo som si naplanovala ket na dalsi mesiac tak len budem zvedava co mi do toho zas pride.No drzim ti palce nech mas dobre vysledky a aby si si nemusela pichat ziadne injekcie od hematologicky.

takyna
24. aug 2009

Stazka, Henka ked som si citala vase prispevky, vsetko cim som aj ja bohuzial presla, az na to , ze to bolo v oktobri 08 😔 , tiez som po IVF, tiez som predcasne rodila ..., Stazka tiez som absolvovala mamografiu, ostali mi hrcky v prsniku atd..., budem pichat fraxiparin, ale ideme my skusit predsa to Brno, je to kratsi soft cyklus s mensou stimulaciou, uvidime co to prinesie, mala som aj problemy s pecenou, neviem ako vy?, hormony mi rozbili cely imunitny system 🙄

staza
28. aug 2009

Ahoj.Tak ja chvala bohu s pecenou problem nemam aspon to.Skor mam problem s ms teraz som mala dva tyzdne krvacanie tak som si nasadila duphaston na upravu cyklu a verim,ze na druhy mesiac uz pojdem na ket.Drzim ti palce nech ti vyjde ten soft.

pahu
28. aug 2009

Do prcic baby, fakt Vam prajem co najskor miminka v naruci... Mne sa nepodarilo otehotniet ani pri 1. ani pri 2. IVF a myslim ze je to lepsie ako u Vas.. Fuu fuuuu, nech sa rychlo zahoja rany ktore sa daju a drzim palceky...

staza
2. sep 2009

Ahoj pahu.Dakujeme.No mne vyslo az 4ivf tak to trvalo dost dlho ale verim,ze sa dockame vytuzeneho babetka.Aj tebe drzim palce nech si cim skor tehu ale hlavne aby si to dotiahla az do uspesneho konca.

henka777
autor
4. sep 2009

Stazka,ja mam teraz prvu MS po sestonedeli a uz ju mam 14 den tak neviem kedy to skonci,kamoska mi hovorila ze ona mala prvu az tri tyzdne a potom uz normalne.No uz by mi mohla skoncit ved o chvilu je tu dalsia ak s tym nebude problem,chcem sa objednat na konzultaciu k Hermanovi,aby sme to uz zacali ak dojde dalsia MS,ak nebudu nejake problemy.A ty ako uz si bola na KET?
Takyna aj ja som prekonala 2 krat zapal pecene no nic som o tom nevedela,len mi to zistili z krvi,no necitim ziadne problemy,cakam na tie vysledky z hematologie a potom sa uvidi.
Ahoj Kacenka,Pahu.....
Vsetkym drzim palceky aby sme boli konecne tehu......

staza
6. sep 2009

Henka,ja som prvú ms dostala až po dvoch vyvolávačkach na tretí mesiac od pôrodu,minulý mesiac som dostala na 29dc ale mala som 14 dní tak som zašla k obvodačke a nasadila mi duphaston takže teraz verím,že to bude ok príde mi na čas a idem na ket.Ms by som mala dostať na druhý týždeň takže uvidíme a začnem pichať aj injekcie od hematologičky.Mne Herman povedal,že ked žena dostane ms spontánne po pôrode tak je telo pripravené na dalšie tehotenstvo.Som zvedavá čo ti poradí doktor ja už len jemu verím a verím,že nám pomôže k vytúženému dieťatku.
Takyna,kedy sa chystáš do Brna?strašne držím aj tebe palce a aj ostatným čakateľkám,snažilkám...

henka777
autor
18. sep 2009

Staza tak ako to vyzera s tvojou ms,dosla ti nacas?A ake injekcie si pichas od hematologicky?Ja idem dnes po vysledky na hematologiu,tak som z toho dost nervozna,co mi povie.ms som uz mala po porode,ale tiez dlhsie nieco vyse dvoch tyzdnou a teraz cakam na dalsiu a volam dokimu,ci mozem ist na KET.

Zdravim ostatne babenky a drzim palceky vsetkym.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre