Potraty v prvom trimestri. Čo ich spôsobilo?

lulu939075
17. júl 2009

Ahoj kedze som nič podobne nenašla zakladam tuto tému. chcela by som poprosuť mamičky dievčatá a všetky ktoré zažili samovolné potraty v prvom trimestri že čo to sposobilo, vedeli ste o tom?Som totiž v prvom mesiaci a chcela by som vedieť čo ma može čakať.

pipussa
17. júl 2009

preco myslis na najhorsie ??????????????????????????????/

garonka
17. júl 2009

lulu
myslí pozitívne , nestresuj sa i ja mam troška o svoje babo strach ale snažím sa byť optimisticka, hlavu hore a myslí len na babenko 😉

andrejusa
17. júl 2009

ja na také veci tiež radšej ani nemyslím, ale keď už sa pýtaš, tak podľa mňa si treba pozisťovať, čo môžeš papať a čo nie, čo radšej nerobiť, čomu sa vyhýbať a tak. Vraj to môže zapríčiniť akákoľvek malinká infekcia, čo by si inak ani nezbadala, takže dodržiavať prísnejšiu hygienu. To je len taký môj názor 😵

ikula2
17. júl 2009

lulu tak to by som necakala ze takuto temu zlozi maminka ktora nemala /chvalabohu/ potrat. Ale k teme, naozaj sa tym vobec nezatazuj. Ja uz jeden mam za sebou a nikdy nikdy by som to nikomu nepriala zazit, je to tazke na psychiku a lekari ti o tom aj tak nic nepovedia, pre tich je to bezna vec. Kazde tehotenstvo sa moze skoncit nestastne ale aj stastne. A verim ze prave my to budeme teraz 😅 ja dufam ze uz som na rade so stastim ja!
Je to o tom ci je silny plod. dolezita je psychicka pohoda

petruci6
17. júl 2009

ako ta nieco taketo napadlo??
ved sa mas tesit zo svojho babatka a obzerat kociky,vybavicku a tak...
prestan sa nad tymto stresovat,lebo si to privolas!!!!
ja mam za sebou par potratov v prvom trimestri,viem o com hovorim

annie13
17. júl 2009

lulu ja som uz jeden potrat mala, v 8 TT a nenapadlo ma vtedy nad tym uvazovat a ani teraz nechcem a nemala by si ani ty
pozitivne myslenie robi divy 😉

danu
17. júl 2009
bianca
17. júl 2009

prosim ta prestan na to okamzite mysliet.Ale hned.Ja som si presla tym hroznym martiriom .Pokial som nezacala v tehotenstve citat somariny ani ma nenapadlo ze sa nieco tak hrozne moze stat a stalo sa

ada222
18. júl 2009

Radsej na to vobec nemysli. Ked sa to aj stane, nikto ti nepovie preco sa to stalo. Mne sa to stalo pred 5 tyzdnami a stale sa s tym snazim vyrovnat. Pricinu vobec nezistovali. Snazili sme sa 2 roky, bola som neskutocne stastna a stale som sa kontrolovala, ci nekrvacam a ked som sa prestala kontrolovat, lebo som si povedala, ze ked sme sa uz tak dlho snazili, tak to musi byt ok, tak to zrazu prislo. Kazdy mi hovori, ze priroda si to zariadi sama. Vraj ked nema byt nieco v poriadku, tak to odide samo a cim je to skor, tym lepsie. Hlavne psychicky. Takze na to nemysli a tes sa na babatko, nech citi ze si stastna a moze sa veselo vyvijat. Drzim palce a verim, ze aj mne sa znova podari otehotniet ked sa to uz raz podarilo 🙂

ikula2
18. júl 2009

ada22 je mi to velmi luto, ale ja mam taky pocit ze nas je straaaaaasne vela. To prve tehotenstvo to je asi najvacie riziko. Mozno tie nase tela neboli pripravene, aj ked som opat tehotna stale strosku myslim na to v ktorom tyzdni by som bola keby.... A toho otehotnenia sa neboj my sme sa tiez dlhsie snazili a potratila som. No a teraz to sme neplanovali, lebo doktor zakazal no a stalo sa. Ak si nebudes davat pozor rychlo otehotnies po kyrete. Verim ze nakazdu sa raz usmeje stastie. A s tymi lekarmi mas pravdu nikto to nevysvetli a nezisti preco?

tucniacik
18. júl 2009

ja som potratila pred prvou dcerou 2x... natalka ma rok apol a o dva mes.cakame dalsie dievcatko...
ja by som to nebrala tragicky, netreba sa nad tym moc zamyslat, je to proste prirodzena selekcia prirody, je lepsie ak sa nespravne geneticky zalozene plodove vajce potrati.... s tym nikto nic nespravi, a presna pricina sa da tazko zistit.... navyse - je to urcite lepsie ako ked sa potrati v 2 trimestri alebo v tretom, alebo ked sa narodi mrtve ci chore babo... stat samoze vsetko, a to v hocijakom stadiu tehotnestva, a tiez aj pri porode a po porode..choroby nevynechavaju ani male deticky.... vobec na zle veci nie je treba mysliet... to by si sa zblaznila!!!! a musela by si sa bat uz cely zivot... a tak sa predsa zit neda...teda da, ale............................... naco???? takze zazen skareden myslienky a tes sa... nemy vyznam riesit co by sa mohlo stat... na to je dost cast ak sa to nahodou stane...

cucuska
18. júl 2009

lulu na to ani nmysli. čakať ťa môže len to najlepšie a na to vždy mysli. Ja som mala dva potraty. na nič sa neprišlo a potom som vynosila svoju Emku. Takže všetky zlé myslenia ore%c preč preč 😉

lienka79
19. júl 2009

myslim si,ze tato tema je dost od veci..teda v tvojom pripade...naco sa mas zatazovat niecom,co ta zatial netrapi?
Jedine,co tym dosiahnes je to,zer sa budes nenormalne pozorovat a kazde pichnutie budes povazovat za bliziaci sa potrat.
Ja som to zazila 2x v 6 tt a ver mi,nie je o com pisat ☹ ....Ked budes mat problemy, tak prosim, preco nie..ale netrap sa ,pokial nemusis...ale uzivaj si zatial bezproblemove tehotenstv..
Ver,ze ak sa nieco bude diat,co nie je ok...urcite to spoznas..ver svojmu instinktu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre