Prežil niekto missed abort v Anglicku? Objasníte mi to?

lu.lu.
6. nov 2009

ahojte, som tu nova. citam vas sice uz dlhsie, ale az teraz som sa odhodlala napisat. zijem v anglicku, kde som aj otehotnela. od 6tt som mala problemy- hnedy spotting, bolest vajecnika- mimomaternicove tehotenstvo vylucili.dokonca sme v 7tt videli akciu srdiecka.
nasa radost vsak netrvala dlho, pred 2 tyzdnami som isla na slovensko, kde som hned isla pozriet mojho gynekologa, nech mi urobi krvne testy ( tu v anglicku maju na to veeela casu a tam mi povedal, ze plod je malicky, max. 6 tyzdnov( to uz som mala byt takmer 9tt) a ani akciu srdca ☹ mi nevedel potvrdit. hned ma posielal na kyretaz. ja som ale mala za par dni letiet do anglicka, tak som sa objednala na ultrazvuk az tu....nemala som totiz ziadne problemy.
tu mi vcera potvrdili, ze plod zodpoveda 6 tyzdnom, ja som od PM takmer 10 tyzdnov, ale vec je taka, ze tu maju uplne iny pristup ako na slovensku. povedali mi, ze mam pockat 2 tyzdne, ci potratim samovolne a potom prist na ultrazvuk. ja osobne by som tiez radsej potratila samovolne, len som citala a vsetci slovenski lekari hned posielaju na kyretaz...som z toho znicena, dost co som posledny tyzden prerevala, teraz neviem, ci ked budem cakat, kym sa to cele spusti nenastanu nejake komplikacie..... nemate nahodou niekto podobnu skusenost a ako to u vas prebiehalo?
sorry, ze tak sa rozpisujem, len som chcela objasnit moj problem.
dopredu dakujem. 🙂

crawler
6. nov 2009

ahoj,
já sice nemám osobní zkušenost, ale moje sestřenka ano a 2x. v čr to možná chodí jinak nebo se to liší dr. od dr., ale ona nosila v sobě 2x mrtvé dítě (byla těhotná déle, ale už nevím přesně, v kolikátém tt byla) . Zjistili to na ultrazvuku, ale na kyretáž ji pozvali až za 2 týdny - takže nejspíše také z důvodu, jestli nepotratí samovolně. Asi chtějí dělat, co nejméně umělých zásahů do těla. Neboj se, já bych počkala, jak ti řekli...Přeju ti moc a moc sil a do budoucna hodně štěstí, aby tě brzy zase potkala radost v podobě dalšího těhotenství!!!

kopa
6. nov 2009

Ahoj,já jsem byla na kyretáži.Záleží na tom v kolik tt jsi.Já jsem byla 10+1 a než jsem šla na revizi čekali jsme týden.Pokud jsi 9-10tt nejsem si jistá zda to z tebe" vypadne".Být tebou raději bych šla hnedka na zákrok,ono totiž čekat jestli potratíš samovolně a pak vidět ten plod,není moc příjemné 😔 Navíc nemusí z tebe vyjít všechno,takže by jsi stejně na zákrok musela jít.
Navíc i po zdravotní stránce bych nečekala.Může se ti třeba udělat krvácení do břicha,nebo nakej zánět... 😔
Kyretá´že se neboj většinou trvá 5-20minut.

lu.lu.
autor
6. nov 2009

dakujem za odpovede. ved to, ze tie nazory sa tak velmi lisia. ja sa bojim hlavne toho, ze potom budem mat problem s otehotnemim, predsa je to len zasah do tela ☹ je to sok. prve dieta sme mali neplanovane, ziadne problemy, predtym som o nejakom missed abort ani nepocula ateraz toto......
komplikacie mozu nastat pri oboch moznostiach, len neviem aka je sanca, ze zrazu to telo "pochopi" a poradi si s tym samo..hmmm

zofa
6. nov 2009

Ja som tiez bola na kyretazi po MA v Angl. Mne zistili jeden den, ze babatko nema akciu srdiecka a na druhy den som sla na kyretaz. Zalezi od doktora ale mozes ich poziadat aby ti ju urobili hned. Ja som bola na sone v 12tt a plod zodpovedal 8tt. Rano mi urobili kyr. a vecer som sla domov.
Ja by som Ti odporucala ich poziadat o zakrok co najskor. Ja som po MA potratila 2x spontanne a videla som to malicke mrtve stvorenie a poviem Ti, ze by ta to este viac poznacilo na cely zivot ako keby si ho nevidela.
Drzim palce a prajem vela sil.

lu.lu.
autor
6. nov 2009

dik za nazory. este sa chcem spytat, ci vam v anglicku pred kyretom robili aj interne predoperacne vysetrenie?

lea821
6. nov 2009

Ahojte... no ja som si tu prezila tiez to iste ako vy... bola som v 15 tyzdni ale plod zodpovedal 12 t. a nebola reakcia srdiecka ... :( takze potrat. V stvrtok 10.9. som bola na sono a hned v piatok sme mali zavolat ci chcem ist na kyret alebo necham to na tabletky, zavolala som v piatok ze chcem ist na tu operaciu tak mi povedali ze v utorok rano mam prist do hospital... ale ja som v pondelok zacala krvacat tak som im volala ze krvacam tak mi kazali prist hned a aj mi urobili kyret .... co sa tyka predoperacnych vyysetreni tak anoo robili mi ich.
Ale co ma velmi zaskocilo bolo to ze sa ma pytali v nemocnici ci si ten plod co zo mna vyberu tak ci si ho chceme vziat alebo nie..... tak to bolo naozaj ze cooo???? Ale svata pravda o angicanoch ze na vsetko maju cas.
Mam aj taku skusenost .. ze po kyrete, citala som ze menstruacia by sa mala vratit do 4 tyzdnoch , a ja som bola uz 8 tyzdnov po a stale nic, tak som sla k mojmu lekarovi a povedala mu ze co a ako, a ten mi na to ze to musim este cakat ze niekedy to trva aj 3 mesiace a bla bla bla, a vsade na nete je popisane ze do 4 tyzdnoch a v annglicku aj do 3 mesiacoch 🙂 ale uz mam srdiecko na pokoji dostala som uz menstruaciu po 8 tyzdnoch a 3 dnoch 🙂)
UUf ale som sa rozpisala... tak dufam lu.lu ze som ti aspon trosku pomohla..... a ked nieco tak kludne pis a pytaj sa....

lu.lu.
autor
6. nov 2009

lea821,
a dali ti aj na vyber, ze mozes pockat na spontanny potrat? lebo si pisala, ze si zacala krvacat? bolo to silne? ja mam totiz z narkozy a celeho zakroku uplnu hrozu.
ale neviem, ci vydrzim cakat 2 tyzdne. ked ta davali do narkozy, dali ti len injekciu do zily alebo aj masku na tvar a plynovu narkozu?potom si vela krvacala? isla si na nejaky kontrolny ultrazvuk, ci je vsetko vonku? .....vela otazok, viem, len sa chcem na to trosku psychicky pripravit. ...

snazilkant
6. nov 2009

ahoj lu.lu
ja som mne robili potrat v 9tt lebo babo sa nevivijalo, bola som proti tomu no tak sme cakali, no poviem ti ze ked som sla na potrat lebo sme uz nemohli cakat, mi bolo priserne zle nenormalna bolest.
Teraz by som uz vobec necakala, aj lekarka mi vravela ze plod sa uz zacinal rozkladat :(

Teraz som po potrate 3 mesiace, mrcha prisla do mesiaca.
Pichli mi uspavack do zili a prebrala som sa na izbe ani som velmi nekrvacala, no bala som sa , bola som psychicky na dne babo sme velmi chceli.

Bola som na genetickych testoch, vsetko ok . Teraz do januara- februara musime pockat aby sa telo a hlavne maternica dala dokopy a snad sa to podari.

uff ale som sa zoprisala....posielam vela sily a velke objatie

lu.lu.
autor
6. nov 2009

snazilka.....to je hrozne, ze sa uz zacal rozkladat...a kolko si cakala? tie bolesti prisli razom alebo postupne?
a na tie geneticke testy ta poslali v anglicku? alebo na slovensku? myslela som, ze tie sa robia az po 3 potratoch.
mooooc sa bojim.

crawler
7. nov 2009

lulu: přišla jsem si přečíst zkušenosti ostatních a po tom, co jsem četla bych ti taky raději řekla ať nečekáš - s tou svojí sestřenkou jsme to nikdy nerozebírali, jak dalece to pro ni bylo psychciky náročné čekat 2 týdny na kyretáž, ale když tady čtu ty přípsěvky od ostatních, tak bych se přiklonila k názoru tvého dr. na SR a šla. Neboj se...já vím, že mě se to mluví, ale stalo se to a čím dřív to budeš mít za sebou tím líp a přeju ať se brzo zotavíš ať se můžete brzy pustit do snažení! 😉 Hodně sil!

velvet26
7. nov 2009

lu.lu..piseme si spolu uz v druhej teme, naozaj, neboj sa tej kyretaze, nebudes nic citit lebo budes uspata a ked sa zobudis, tak to bude iba taka jemna bolest ako ked mas prvy den menzesu..krvacanie som mala iba v prvy den,ked mi to robili, na druhy den som uz nekrvacala a tak to chvalabohu zostalo, budes si este citit maternicu, lebo sa ti bude regenerovat..no nemalo by to moc boliet..
tiez som sa hrozne bala, no myslela som, ze to bude horsie..musis byt silna..
naozaj nemas na co cakat, lebo to babo sa aj mne uz rozkladalo, sama som to videla na sone, ze ako keby zacalo menit tvar a opuchalo, je to hrozne, neprajem to nikomu vidiet to, stale to mam pred ocami, no teraz ide hlavne o tvoje zdravie..tak bud silna, drzim ti palce..

velvet26
7. nov 2009

keby si potrebovala napis mi do ip..

lu.lu.
autor
7. nov 2009

ahojte,
no tak uz som uplne vystrasena 😖 ....asi tam dnes zavolam a dohodnem si termin na tu kyretaz.... ak mi to tu teda skor ako po tych dvoch tyzdnoch daju...uvidim

velvet26
7. nov 2009

lu.lu..napisala som ti do ip...drzim ti moc palce..neboj, zvladnes to..

lea821
7. nov 2009

ahoj nevadi ze tolko vela otazok , odpoviem ak viem a mozem .... pychli mi len uspavaciu injekciu do zili hned som spala a naozaj som sa zobudila az po , trochu ma bolelo brucho tak som im to povedala dali mi do zili niejaku este injekciu a po hodine d operacii som sla uz domov... Aj ja som sa velmi bala lebo to bola moja celkovo prva operacia a aj pod narkozou, ale ozaj nemas sa nicoho bat , zavolaj tam a povez ze uz mechces cakat ze chces ist na tu operaciu... Na vyber mi nedali hned mma poslali na ine oddelenie v hospital a tam sme vsetko dohodli...Po operacii som krvacala asi 3 az 4 dni ale nie velmi len tak trochu.... a co sa tyka ultrazvuku po kyrete tak nie nebola som na ziadny , aleja som si spravila teh. test asi po tyzdni alebo dvoch po kyrete a ten sa mi ukazal negat. takze som predpokladala ze vsetko zo mna vybrali ... Naozaj ak ti mozem poradit tak sa dohodni na co najskorsom termine , lebo ta to psychicky znici.... Bud silna a drzim ti velmi paste ... Naozaj nicoho sa neboj vsetko bude O.K. tak papa

lu.lu.
autor
7. nov 2009

ahojte,

tak som dnes volala do nemocnice,ze by som to chcela mat za sebou.... boli mili, povedali, ze mam prist zajtra na lacno
a ze dufaju, ze to zajtra aj spravia... ale ze je moznost, ze budem musiet pockat az do pondelka. len dufam, ze to bude co najskor za mnou a hlavne bez komplikacii.
tiez som este nebola v narkoze, tak dufam sa zobudim.... uz mam vselijake myslenky.
tak na mna, babenky, prosim myslite a ja sa potom ozvem co a ako
pa 😉

kopa
7. nov 2009

lu.lu to je dobře,že jsi tam zavolala 😉 mě dávali slabou narkozku a bylo mi po ní dobře.Držím palečky a budu na tebe myslet.

sarlotta
7. nov 2009

lu.lu držím paleček já mám letos za sebou 3 narkozy.... není se čeho bát... v klidu si to prodýchej až Ti dají injekci a klidně se nech uspat... vzbudíš se úplně normálně 😉 Nic to není.
Po operaci nic extra nebolí, maximálně trošku záda, břicho jako při menstruaci.
Celé to trvá cca 15minut- tak se ničeho neboj je to velmi krátká narkoza.

luciebx
7. nov 2009

no ja sem ted tehu par tydnu tehu podle krve vse dobry ale ultrazvuk sme meli vcera tam nebylo nic videt pry jeste brzy a tak jdeme za 10 dni .. no snad to bude ok.. ale je fakt ze to tu je takove jakesi divne.. ti reknou kdyz ti neco bude jako krvaceni nebo bolest hned volej... no jiny pristup nez u nas..

lu.lu.
autor
7. nov 2009

dakujem vam vsetkym uz asi stykrat,ale nevadi, moc ste mi pomohli 🙂

luciebx- vidim, ze si v 5tt. to je este veelmi skoro. ja ked mi robili prvy ultrazvuk, to bolo 5tt+4 dni a bolo vidiet len dutinku, az v 7tt nasli plod s akciou.... tak neboj. ano je to uplne ine ako u nas, ale co narobime, dufajme, ze vedia co robia 😉

lu.lu.
autor
8. nov 2009

ahojte,
tak dnes rano som prisla do nemocnice...a tam mi povedali, ze oni nemaj ziadne volne postele!!!!tak si mam skusit zajtra rano zavolat, ci sa nieco uvolni. uz je toho na mna naozaj vela, konecne sa psychicky pripravim ako tak a odhodlam, ze to chcem mat cim skor za sebou a teraz toto...najradsej by som sadla na prve lietadlo a dala si to spravit na slovensku...

sarlotta
8. nov 2009

lu.lu. to je mi líto, takové napínání ... 😠 😒 ☹ jsou to dacani. těžko Ti nějak pomoct, poradit.... snaž se na to moc nemyslet ... příště už to bude v pořádku ... něco se pokazilo a příroda to zařídila sama. Zvládneš to, neboj se. 😉

velvet26
8. nov 2009

ahoj lu.lu...
az teraz som sa dostala k netu, a uz som ti drzala palceky, ze to mas uz asi za sebou a zotavujes sa..a takto.. ☹
to je aky pristup, ze nemaju volne postele, to si v akom meste prosim ta, ved to je tusim naozaj horsie ako u nas..budem ti drzat zajtra palce, aby ti to dobre dopadlo...drz sa prosim ta...urcite bude vsetko ok..

lu.lu.
autor
9. nov 2009

ahojte,
tak mi dnes rano volali z nemocnice a ze mam prist na 12, ze mi to budu poobede robit. tak prosiiiiiiiiim na mna myslite, nech uz je to uspesne za mnou. prva narkoza... ale uz som z toho tak psychicky napata, ze sa mi dufam ulavi a budem sa moct sustredit na buducnost...vazne poslednych 10 dni chodim ako zombie, vsetko ma rozplace...tak idem sa nachystat. papa.potom sa ozvem

velvet26
9. nov 2009

lu.lu neboj, zvladnes to, drzim ti palce... 😉

lu.lu.
autor
9. nov 2009

tak som uz doma, konecne mam to za sebou...citim sa divne, ale asi to bude tou anesteziou a ze som dnes jedla akurat 2 keksy. prave mi priatel zohrieva teplu veceru, tal ma to dufam posilni....nemam silne bolesti, len take jemne popichavanie v podbrusku...mali ste nieco take?
zajtra napisem viac...
dakujem vam za podporu,uz to nechcem nikdy zazit....pa pa

lea821
10. nov 2009

ahoj... ano tie tvoje pocity su normalne pri niecom takomto....a tvoj priatel nebol s tebou?? Ja som musela mat pri sebe aj manzela lebo samu by ma asi v nemocnici pporazilo... a hlavne to cakanie...
No taaak uz to mas za sebou , teraz ziadny sex priblizne 1-2 tyzdne 🙂 a uz len cakat na menstruaciu a vsetko bude v pohode... neboj...

dorik
13. feb 2010

lea821 ak by si este nahodou niekedy navstivila modrehokonika tak som ti velmi "aktualne" odpisala na tvoj e-mail vysvetlenie preco tak neskoro aj s ospravedlnenim najdes v mojej sprave 🙂

6tinka
17. apr 2010

No aj ja mne sa to stalo--missed...v 12tt..stalo sa to pred rokom..dost dlha doba,ale verite mi,ze to stale psychicky nezvladam??mam ist k psychologovi??ja fakt neviem..to babo sme strasne chceli..poradte ak mozte dakujem

ciarka123
4. sep 2015

ahojte vsetci ,mne sa to stalo pred tyznom ,bola som v 10tt a nechali ma doslovne zaziva potratit .bolo to strasne.podpisalo sa to na psychyke .ale zivot ide dalej musis byt silna a nenechat to tak ako aja prosila som ich aby mi pomohly udrzat to teho.ale ze to nejde je to strasna skusenost .drzim palce nech ste oba zdravi a vela sily prajem .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre