Prišla som o mimino v piatom mesiaci tehotenstva

janulka7
28. jan 2008

Mam 28 rokov a mam jedno krasne 5 rocne dievcatko.Ako sa narodila zistili mi zvysenu cinnost stitnej zlazy, a bola som skoro dva roky na tabletkach, potomrok v pohode a zase rok na tabletkach. od aprila som uz bola zase v pohode a tak sme sa s manzelom pokusili o druhe babo. v juli som zistila ze som tehotna a to bolo radosti. ale v piatom mesiaci som sla na ekografiiu a jedine co mi povedali ze malemu nebije srdce a musia mi vyvolat porod. bolo to hrozne, moj maly uz nezil.kocky je mi hrozne nikto ma nechape ako sa citim viete mi niekto pomoct????????aj ked len tym ze tu najdem niekoho s kym sa porozpravat lebo doma sa snazim tvarit ze je vsetko o.k. aby mala nic nevidela lebo od kedy sa to stalo sa velmi o mna boji a o manzelovi ani nehovorim. pomozte mi prosim som tu nova neviem ako to chodi

petkamaruska
4. júl 2015

@janulka7 Milá janulka, práve prežívam podobný problém. Pred pár dňami sme prišli o dieťatko. V 16. týždni zistili že už nežije, a ja som ho musela v nemocnici spontánne porodiť. Bol to veľmi ťažký zážitok, neviem ako sa s tým dá vyrovnať. Snažím sa neplakať- mám doma 8 ročného syna pred ktorým sa musím držať, ale keď som sama alebo sa ma niekto niečo opýta, rozplačem sa. Nevychádzam veľmi z domu. Teraz mám šesťnedelie, bolesti, silné krvácanie a obviazané prsia, aby sa mi nerozbehla laktácia. Ale dieťatka nikde.
Viem čo si prežívala, nikto kto niečo také nezažil to nemôže pochopiť. Prajem Ti aby si ešte mala krásne zdravé dieťatko.

filmarika
14. júl 2015

@petkamaruska mila petka , vidim, ze tvoj prispevok je najnovsi, tak nan odpovedam. je mi to luto, co sa stalo, ale rada by som vedela, ako ti je, ako si sa z toho dostala a tak. ja som v 18.tyz., lezim v nemocnici, bo mi odtiekla vraj plodova voda alebo sa vstrebala...zistili mi vsak i pozitivny skreening na razstep chrbtice 1:2 a cakam uz len na potvrdenie a nezvratny koniec....este to aj natahuju, aj ked vedia, co pride a ja uz tiez...miestami mam pocit, ze som s tym uz aj vyrovnana, ale ked sa zasa dalsi doktor spyta , co mi je tak sa spustia slzicky...nechcem ani mzsliet na to, co pride....je to strasneeeeee a neviem, co s tym..

kvecia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petkamaruska
15. júl 2015

Milé dievčatá, je to naozaj ťažké, zažiť niečo také. Teraz som len 2 týždne "po", ale len včera som sa odvážila medzi ľudí v okolí. Mám problém komunikovať, hneď sa rozplačem, viem že to chce čas, ale naozaj máme právo si odsmútiť, plakať. Dieťatko ostane v našich spomienkach navždy, už teraz mám strach z Vianoc, pretože som mala pred nimi termín, a je ťažké stretnúť tehotnú mamičku alebo s bábätkom.
Mne pomáha držať sa môj syn, má 8 a pred ním plakať nechcem, snažím sa ovládať.
Fyzicky sa našťastie dávam rýchlo do poriadku- všetko prebehlo v nemocnici spontánne. Moja túžba po dieťatku je veľká, som ochotná opäť do toho ísť. Ale dieťatko o ktoré sme prišli mi veľmi chýba, myslím naň každú sekundu.

filmarika
15. júl 2015

@kvecia boze to strasne, to co sa deje s tym svetom. vsetko naopak. ja stale cakam ako tela na porazku, to je asi to najhosrie, ved ma to tu pszchicky zmara. keby to aspon bolo uz za mnou , ze vypadnem z nemocnice a mozem si to riesit sama so sebou v klude doma...mrzi ma to i pre teba, ako si to zvladla?

filmarika
15. júl 2015

@petkamaruska mna to este len caka a mam tie iste pocity, revem snad nonstop, uz som si mzslela, ze som na tom lepsie, ale cim dalej to oddaluju, tym je to horsie. a navyse som v nemocnici s plno tehotnymi....samozrejme, ze chcem mat babatko, ale toto bolo tiez vytuzene a prve. mrzi ma to aj za teba.

kvecia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
filmarika
15. júl 2015

@kvecia jeeej si strasne zlata. dakujem krasne. aj takato podpora pomaha. este nevyvolali, davaju si nacas, teraz cakam na potvrdzujuce testy z amniocen., vsetci vieme, ze to tak skonci, ale stale tu len na daco cakam....keby to uz aspon mam za sebou....cim viac sa to oddaluje, tym to je horsie. moje babo je chore, tak si to viem aspon odovodnit, ale tvoje zlaticko bolo zdrave a mozno len takou blbou nahodou ste o nu prisli.hlavne, ze mas zdraveho chlapceka. cmuky mu posielam. bude dobre raz, pevne verim.

curious_george
15. júl 2015

@filmarika ak ti môžem poradiť, trvaj na tom, aby ti lekári zistili dôvod straty plodovej vody. ono sa to totiž nedeje len tak, ale žiaľ naši lekári sa tomu nejako nevenujú a nepátrajú, pokiaľ nemusia... ☹ veľmi záleží aj od toho, v ktorej nemocnici ležíš...
už len z toho, čo píšeš, že ti "vraj" odtiekla plodová voda (predpokladám teda, že si si nič také nevšimla, keď je to "vraj"), alebo sa vstrebala (?), by som na tom trval ešte viac.
ono totiž táto vec môže byť aj náhodná, ale môže mať aj príčinu, ktorá ak nebude odhalená, môže robiť rovnaké problémy aj v budúcnosti pri ďalších tehotenstvách.
my sme zažili tragické udalosti, na ktorých začiatku bolo práve zvláštne "zmiznutie" plodovej vody... vďaka tomu, že sme spoznali príčinu, máme dnes krásnu zdravú dcérku. a preto je to tak dôležité.
a ďalšia vec - kým ti zlé výsledky nepotvrdia z amnio, svoje dieťatko ešte nepochovávaj. tie testy sa dokážu veľmi, veľmi mýliť a veľakrát tam rozhoduje len dátum, kedy sa robili... (stačí, že je nepresne vypočítaný týždeň tehotenstva a už tam môžu naskákať aj také pomery, ako ten tvoj 1:2) nemusí to tak byť, ale môže.
takže hlavu hore, drž sa a mysli pozitívne 😉

petkamaruska
15. júl 2015

bože, to je hrozné že ťa nechajú čakať, to čakanie je k zúfaniu, prajem ti len, aby všetko prebehlo rýchlo a bez komplikácií, budem na teba myslieť a dúfam, že budeš mať ak to bude možné pri sebe oporu.
Prajem veľa sily, aby si to dobre zvládla. Kto niečo také nezažil, nevie to pochopiť, potrebuješ pri sebe teraz milujúceho partnera.

filmarika
15. júl 2015

@curious_george mne dnes robili amniocen. , ale predtym mi museli doplnit chybajucu plodovu vodu, pretoze na ultrazvuku nic nevideli. vzali aj krv z pupocnikovej snury. pytam sa kazdu hlupost. na tu vodu mi povedali, ze nevedia, ze musia spravit tieto geneticke testy a zistia. zial dnes uz na ultrazvuku, potom, co mi doplnili vodu, videli, ze babatko je vazne poskodene. ma rastep chrbtice a k ostatnemu sa nevyjadrovali...nechcu sa unahlit, mam byt trpezliva a tie kecy, kt. sa mi teraz velmi dobre pocuvaju....urcite sa budem pytat na vodu aj ine veci. ved sme obaja zdravi, nic v rodine nemame, takze nechapem, kde sa co mohlo pokaslat. navyse do 16 tyzdna mi doktor tvrdil, ze je vsetko okej a pak bola voda prec...rastep a vsetko ostatne. voda mi urcite neodtiekla, to by som si predsa vsimla. aj teraz , ako mi tam dali nahradu nic netecie...tak som zvedava, co povedia zajtra. a vam zistili co, ak sa smiem spytat a hlavne, davali ste si robit nejake extra testy potom? velmi ma to zaujima, lebo chcem tomu v buducnosti predist.

filmarika
15. júl 2015

@petkamaruska dakujem ti pekne za podporu. mam uuuuzasneho partnera, takze sa tahame spolocne,ale je o tazke pre oboch. ved uz sme mali byt rodicia. 😢 😢 😢

curious_george
15. júl 2015

@filmarika poslal som ti ip

petkamaruska
15. júl 2015

V 12.týždni som mala na sone odchýlku NT 3, 14- šijové prejasnenie, poslali ma na genetiku, krvné testy boli nízke- podozrenie na Downov syndróm, no dúfala som že to bude v poriadku, ale poslali ma z genetiky na kontrolné sono v 16.týždni a tam mi doktor povedal, že dieťatko sa prestalo vyvíjať a odumrelo. Bolo to strašné počuť. Čakám ešte na výsledky plodovej vody, ktorú mi odobrali, keď mi pichli látku na vyvolanie kontrakcií. V rodine nemáme žiadny postih, mám už 38, takže s vekom stúpa riziko, alebo som mala ako mi povedali " jednoducho smolu".

filmarika
16. júl 2015

@petkamaruska hej mne zasa , ze vyssi princip zasiahol...ja viem, ze nejako ta upokojit musia, ale toto neprida na pohode. je mi to tak luto....ja som dnes vypadla z nemocnice...ale este nemam po tom, cakaju na vsetky vysetrenia, takze sa to zasa natahuje a bude to este horsie a horsie...keby som to uz aspon mala za sebou, ze s a z toho mozem dostat...takto som ako na ihlach a cakam do buduceho tyzdna na potvrdenie vysledkov.

petkamaruska
19. júl 2015

@filmarika Veľmi na teba myslím, to čakanie je určite na nervy, je som čakala týždeň kým ma objednali do nemocnice, bolo ťažké chodiť s vedomím, že dieťatko nežije a zvlášť keď môj syn sa "brušku" prihováral a hladkal ho. Ale tvoje dieťatko žije, rozprávaj sa s ním, že všetko dopadne dobre. Držím Ti palce, aby si to zvládla.

okataivana
19. júl 2015

Baby drzte sa !!!!

filmarika
20. júl 2015

@petkamaruska ja ti dakujem kraaasne, su to najhorsie chvile, ake som asi kedy prezila, nikomu to neprajem, je to strasne. dakujem zo podporu, velmi si to vazim. a velmi mi to pomaha. mam podporu zo vsetkych stran, ale kym si clovek niecim takym nepresiel, nevie, co to je. o to viac si vazim, ked mam podporu zien, ktore si tym peklom presli. myslim na teba. drz sa

alk05
3. aug 2015

@janulka7 ja som prislo o maleho v 26.tt, doma mam dvojrocneho a tiez mam rovnake pocity...neda sa s tym nic urobit, len to pretrpiet...drz sa!

elenita
12. aug 2015

Ahoj @filmarika, ako sa cítiš? Ako si nakoniec dopadla? 😔

filmarika
13. aug 2015

@elenita o babatko som prisla a je mi strasne. hlavne ked sa musim stretnut s kamaratmi, kt. o tom vedeli. medzi cudzich ludi nemam problem ist...myslim na to casto a pohlad na deti mi tiez skazi rychlo naldu, aj ked ich vsetkym prajem, ale pomyslenie na to, ze aj ja som mohla mat....no strasne. neviem ako to prekonam. a dakujem za opytanie 🙂 ako sa mas ty?

filmarika
13. aug 2015

@alk05 boze, to je strasne, viem si predstavit, ako ti je. ale budeme sa navzajom podporovat a dostaneme sa z toho. ako si na tom? a dakujem za podporu 🙂

alk05
13. aug 2015

@filmarika vdaka....uz je to 9mesiacov obcas je tych svetlych chvil viac ako predtym a najviac mi pomaha maly syncek lebo pri nom musim byt vesela ci chcem alebo nechcem....

filmarika
13. aug 2015

@alk05 tak to je dobre, ze sa odtrhnes od myslienok. ja robim tiez kadeco, len aby som na to nemyslela. preboli a bude dobre. aj ked ja som ako na kolotoci. jeden den dobre, druhy zasa hlava v smutku...ale vsetko sa na dobre obrati, tomu verim...

gabusssa
13. aug 2015

@filmarika Úplne Ťa chápem, ja som podobné udalosti prežila pred troma mesiacmi, keď som v 21.týždni stratila moje vytúžené dievčatko. Je to boľavé, ale čas je milostivý. Je mi smutno, ale už je to o dosť lepšie. Aj keď pohľad na tehotné ženy ma stále bolí. Mne veľmi pomáha , že plánujeme ďalšie bábenko a tak sa dávam dokopy fyzicky aj psychicky, aby som sa dokázala popasovať so strachom, ktorý zrejme mať budem.A stále sa snažím robiť si program a hlavne mať spoločnosť, nebyť sama. A snažím sa nechodiť na tieto stránky, to ma vždy nejako rozladí, aj keď nie vždy sa darí (keby som to dodržiavala, zrejme by tento príspevok nebol 🙂)

alk05
14. aug 2015

@filmarika inak tiez som radsej vyhladavala cudzich ludi lebo znamy sa stale vypytovali a ja som nevedela co robit a teda hlavne ked mne brusko trosku zostalo....raz ma tak znamy stretol v obchode chytil brusko ze jeej ako rastie a syncek tam uz davno nebol....odisla som s revom z obchodu

gabusssa
14. aug 2015

@alk05 Moje zlaté...Tieto situácie poznám, jedna pani sa ma spýtala, čo sa mi narodilo, lebo videla, že bruško nemám a asi ani nevedela v koľkom mesiaci som. A jeden pán sa spýtal, či bruško rastie. Tak som mu odpovedala, že rastie, ale nie preto, čo si myslí....Videla som na ňom, že by sa najradšej schoval neviem kam. Neviem prečo, ale skrátka toto ma nejako vôbec nezasiahlo (ale každý sme iný), Ja som sa musela asi vtedy aj usmiať, pretože to bol skôr taký trapas...Ja som sa potom tak obrnila voči tomu, začiatky boli ťažké, to som stretla niekoho a hneĎ som mala slzy v očiach.... Ale Určite ma toto menej hnevá ako keď niekto povie, že to takto malo byť, lebo možno bolo dieťatko poškodené, lepšie že sa nenarodilo.... a podobné kecy. Tie úplne nenávidím dodnes a vždy ich budem nenávidieť...

alk05
14. aug 2015

@gabusssa juuuj tie reci tiez doverne poznam....a ano je to o nervy .....

filmarika
17. aug 2015

@gabusssa @alk baby moje zlate, ja viem, ze bude lepsie , ale keby to uz chcelo byt...tiez uz planujem babatko, aj ked je to este skoro, lebo mozme skusat az po min. 3 mesiacoch...ale aspon zahanam zle myslienky a tiez sa davam uz aj fyzicky dokopy. drzim velmi palce aj vam, dufam ze z tejto temy prejdeme skoro na krajsiu 🙂 takze potom ocakavam urcite infosky 🙂

alk05
17. aug 2015

@filmarika to si na tom dobre ze mozete uz po 3mesiacoch....ja mozem az po dvoch rokoch kedze som rodula sekciou....no obcas sa tak strasne bojim ze sa to stane znovu alebo nieco podobne ze neviem ci chcem skusat....hoci po dalsom dietatku velmi tuzim....ach :/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre