Prišla som o mimino v piatom mesiaci tehotenstva

janulka7
28. jan 2008

Mam 28 rokov a mam jedno krasne 5 rocne dievcatko.Ako sa narodila zistili mi zvysenu cinnost stitnej zlazy, a bola som skoro dva roky na tabletkach, potomrok v pohode a zase rok na tabletkach. od aprila som uz bola zase v pohode a tak sme sa s manzelom pokusili o druhe babo. v juli som zistila ze som tehotna a to bolo radosti. ale v piatom mesiaci som sla na ekografiiu a jedine co mi povedali ze malemu nebije srdce a musia mi vyvolat porod. bolo to hrozne, moj maly uz nezil.kocky je mi hrozne nikto ma nechape ako sa citim viete mi niekto pomoct????????aj ked len tym ze tu najdem niekoho s kym sa porozpravat lebo doma sa snazim tvarit ze je vsetko o.k. aby mala nic nevidela lebo od kedy sa to stalo sa velmi o mna boji a o manzelovi ani nehovorim. pomozte mi prosim som tu nova neviem ako to chodi

zaba9
14. jan 2016

@tears32 pISEs ZE POCNETE CHORE BABO? Mala si aj babo chore? lebo ja som mala babo v poriadku. Mala som zapal plodovych obalov,ktore zacali prepustat plodovu vodu. A ked nebolo vody,nemalo babo ako dalej zit,tak som ho musela porodit..Teda,prislo to same. Ale maly bol uplne v poriadku. Tak ma to stve,ze sa to muselo stat zdravemu dietatku. A netreba sa nam davat vysetrovat. To sme asi vsetky,co taketo nieco zazijeme,vsetky sme znicene. Aj tebe drzim palce.

tears32
14. jan 2016

@zaba9 Moje babo malo viacere vazne vyvojove vady viac-menej nezlucitelne do zivotom☹ Neodislo samo,to je pre mna o to tazsie☹ ☹ ☹ A nezistili ti,co sposobilo ten zapal?Mala si predtym nejake problemy?

zaba9
14. jan 2016

@tears32 citila som len svrbenie zdola,nic viac. Vraj to odtial preslo cez krcok az dovnutra. Hystologia vysla ako najvyssie zapalove stadium.

zaba9
14. jan 2016

@tears32 este par hodin pred koncom som na sone videla,ako mu bije srdiecko. Maly bol uplne v poriadku. Asi to tak priroda chcela.

tears32
14. jan 2016

To je strasne,je mi to velmi luto☹ Drzim ti palce.Urcite uz musi byt len lepsie🙂

januvia
10. feb 2016

Je strasne to vsetko za radom citat a vediet, ze som o par dni medzi vami... som v 24.tt a oznamili nam srdcovu vadu malinkej, velmi vaznu. V brusku to este ako tak ide, no srdiecko uz prestava zvladat a porod nezvladne urcite... Rozhodli sme sa, ze to ukoncime, trha mi srdce pri kazdom kopanceku. Neviem si to predstavit.. mam obrovsky strach. Dost co revem cele dni, este predstava, co ma caka... Baby prosim ak mozte, a mate silu o tom pisat... ako prebehlo vyvolavanie? Vraj je to velmi bolestive, to zavadzanie tablety a tak. Uz som rodila, no radost potom je motivaciou, ale co teraz.... to prazdno... Aki boli na vas v nemocnici? Aky je priebeh ked v brusku plod zije? Dakujem za kazdu skusenost...

adrika06
10. feb 2016

@januvia Ahoj moja.Velmi velmi vela sil ti posielam... :( Mne chceli najprv vyvolat porod,mna osobne strasne bolelo,ked mi vkladali tie tabletky zospodu...Myslela som,ze ma idu natrhnut zospodu...A co sa pristupu personalu tyka....Cakal som,ze budu ohladuplny,ale....No koment k tomu radsej...
Kamaratkina svagrina bola podobne ako ty...Im zistili,ze ich syncek ma tiez zle vyvinute srdiecko a keby ho aj donosila,co by sa vraj bolostalo len zazrakom,bol by zomrel do par hodin...Jej tiez vyvolali porod,tusim v 26tt..Babatko zilo zopar hodin,ale potom zomrelo...Ach,je mi strasne,ze si musime taketo veci pisat..Preco sa vobec musia diat taketo :,( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Posielam ti silne objatie!!!!!!!!!!!! :,(

januvia
10. feb 2016

@adrika06 dakujem za tvoje pocity aj za podporu.... zatial co som pocula a citala, kazda ma len zlu skusenost... ako keby nestacilo, co prezivame v srdci a v hlave. Boze vazne sa bojim. Preco nas neuspia neurobia co treba a ideme domov s dierou v dusi... ☹

adrika06
10. feb 2016

@januvia Ja som tiez toho nazoru ako pises...Uz len to samotne,co nas caka,co musime prezit a preskakat si,nas zlomi a aspon trosku sucitu a pochopenia zo strany personalu by tak velmi pomohla...Nikto ani eln jedno mile slovo,pohladenie...Jedine,coho som sa ja dockala od jednej sestricky,ked ma videla ako placem bolo,ze sa nemam nicoho bat,za chvilu bude uz dobre...Podotykam,povedala to s usmevom na ksichte!!!Keby vladzem a mam tolko sil v tej bolesti,co som citila a citim v sebe doteraz,vrazila by som jej taku,ze by padla na papulu!!!Vydrzala som v nemocnici po porode 3 dni,potom som podpisala reverz,chcela som ist co najskor odtial domov... :,(

juhaszludmila
10. feb 2016

@januvia Ahoj. Mne osobne NEvkladali tabletky zospodu. Ja som dostala infúziu+injekciu. Bolesti som mala obrovske. Pôrod bol rýchly. Boli tam celkom milí a ochotny lekári aj sestričky. Aky je priebeh ked v brusku plod este zije,,,,,no to neviem,,, ja som to radsej nechcela vediet. Po porode som bola na tom psychicky zle. Neustale vycytky..kazdy den plac. ☹ Vsetko sa da zvladnut! Drz sa!

kajkas
10. feb 2016

Picha sa aj prostin m15 intraamnionalne - cez brucho ako pri amniocenteze ako vyvolavacka..... a v tychto pripadoch poistovna preplaca epidural- je nan narok, treba si ho pytat....

babatkoo
10. feb 2016

@janulka7 :( je mi moc luto ze si tiez musela zazit stratu dietatka. Nic ti nepomoze len a len cas. Mne trvalo 2 roky kym som sa ako tak vyrovnala so stratou mojich dievcatiek. Predcasne som porodila v 7 mesiaci - nikto nevedel zistit preco sa to stalo, deti aj ja sme boli zdrave. Jednocducho moje telo zacalo rodit. Dievcatka nemali vyvinute plucka takze ... vesmir mi ale splnil sen v podobe mojho chlapceka. Drzim ti palce, cas lieci rany.

kvecia
10. feb 2016

@januvia Ahoj, držím palce a Veľa sil.... mne vyvolavali v 25tt a zavadzali mi dilapany boli to akési paličky na otvorenie krčka zavádzanie bolo dosť bolestivé ale najhoršie mi zostalo ked mi pustili PV.. a chovanie v nemocnica od personálu bolo také, no... otras, akoby som bola denná rutina...

januvia
11. feb 2016

Dakujem za kazdy prispevok. strach je zrejme na mieste. Dufam ze ked ste to dokazali vsetky vydrzat, vydrzim aj ja ☹

zaba9
11. feb 2016

@januvia ahoj. ja tiez mam skusenost,i ked som musela porodit o par tyzdnov skor. ja som bola v 17/18 tyzdni. Nedostala som vyvolavacku,nechali to na telo,aby zacalo samo,ale ja som nemala vodu,takze tam sa pocitalo s tym,ze sa to spusti. Ibaze som na to cakala skoro dva dni. A personal tiez nic moc,pritom islo o oddelenie v Tn nemocnici,ktora je na poprednych miestach. Na slova po sone nikdy nezabudnem. Dr.len sucho skonstatoval, bude to ukoncene,cakajte kym vam pridu bolesti,a ked pridu,vypytajte si nieco od sestricky. Porodila som v noci o tretej,a rano ma s usmevom prepustili. Ledva som presla do auta. Ale ako hovoria dievcata,cas....cas....cas....a treba si to len odsmutit. Drzim ti palce a prajem vela sil.

tears32
11. feb 2016

@januvia Ahoj,mne dali pichli tu injekciu.Ale museli 2x.Aj na druhy den.Take porody sa spustaju dlhsie.Bez epiduralu by som to asi nezvladla,lebo som z tej injekcie grcala dva dni v kuse komletne vsetko.Bola som zoslabnuta a dehydrovana.Ale vsetko sa da vydrzat,ked sa musi.Potom uz len naozaj cas,resp.dalsie babo moze aspon ciastocne zahojit bolest v dusi.Drz sa.Zvladnes to.

ciernovlaska89
20. feb 2016

Je mi velmi smutno ☹ ,ked čitam tie potraty,lebo prešla som si tim,a stale ma to boli pri srdci,ked vidim male dieta alebo kočik ide mi puknut srdce,lebo som musela,porodit mrtve babetko v 20týždni,ktore ako keby den pred poradnou umrelo,dokrotka mi povedala že ako keby mi zastalo rast maternica aj s babetkom,23.2 idem na kontrolu tak by mali byt už aj vysledky,stoho babetka,velmi sa bojiiiiiiiiimmmmmm že čo mi povie doktorka, ☹

dari226
20. feb 2016

lekary sa casto myslia,nadej umiera posledna.znamej od zaciatku teh.hovorili ,ze dieta bude postihnute a co vsetko bude mat a ze to neprezije a bola vsade po doktoroch,predtym par x potratila a nedala sa prehovorit na potrat alebo na vyvolanie porodu a nedavno sa jej narodilo zdrave dievcatko napriek tomu,ze jej lekary hovorili ,ze ake bude chore a ze nema sancu prezit.no aky je toto svet lekarou

anjelikdianka
22. feb 2016

Aj my sme prišli o naše malé dievčatko v 23tt:--(Pomaličky mi odtekala plodová voda,bola som 2 týždne v nemocnici ale nevedeli nám pomoct,musela som porodit.Moja malá bola zdravá,len ja som ju nevedela udržat v brušku ešte aspon 2týždne,možno by mala šancu na život☹Je tomu už skoro 4 roky ale tá bolest nikdy neprejde☹ Ale naštastie presne dva roky po potrate/pôrodu som zistila že čakáme bábätko ktorá má 2 roky a je naším slniečkom.Sme matky ktoré prežili to največšiu stratu v živote,ale musíme ist dalej aj ked s obrovskou ranou na srdci aj na duši.Prajem každej maminke anjelíka aby čo najskor držali v náručí zdravé,krásné detičky.

radusqa20
25. feb 2016

@januvia ahoj moc ti drzim palce aby si to zvladla, neviem ci to mas uz za sebou alebo nie ale mne vkladane tabletky bolelo no dalo sa to nebolo to az take hrozne . Ide o to ze cim hlbsie ju daju tym je to lepsie .. Na mna boli v nemocnici vsetci dobry ja som tam s nikym problem nemala starali sa o mna chodili sa ma pytat ako sa mam ponukali mi odbornu pomoc a tak ,,, drzkaj sa a vela sil prajem aj tebe aj nam vsetkym ostatnym aby sme tieto tazke casy zvladli ..

iwusteeek
25. feb 2016
Používateľ iwusteeek je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od iwusteeek.

Baby drzte sa !!

sila2
26. máj 2016

Prišla som o babatko v 20,tyzdni.
Velmi sme sa tesili mali sme sa dozvediet co to bude.
Povedali mi ze chlapcek a nato ze babo uz nezije, mame 9,rocne dievcatko.ale aj tak to boli ze sme prisli o vytuzeneho chlapceka, ta radost ked som sa dozvedela ze budeme mat babo bola neopisatelna a ta bolest ked s minuty sa vsetko zmeni :( stale cakam na vysledky co sa stalo citila som ze bol silny tak preco on ??? Ten porod bol najhorsi nechcela som ho porodit hnevala som sa na celi svet preco ja ta bolest sa neda opisat .
Neotvarala som sa tak mi do brucha pichli injekciu tu bolest si este teraz pametam cca o pol hodinu som dostala porodne bolesti o 3, hod sa mi narodil mrtvy syn. Niesli to zabalene prec ako keby to bol odpad.
Nechcem to zazit a bojim sa ze zas by sa to mohlo stat momentalne som po takzvanom porode 5,tyzdnou. Celi den rozmyslam preco ja :( a moj synček.

adrika06
26. máj 2016

@sila2 Strasne ma mrzi,cim si si presla,prijmi moju upriknu sustrast :'( ...My sme na tom podobne ako vy..Mam tak isto 9rocnu dcerku,vlani v oktobri sme prisli o nase druhe dievcatko v 19tt ...Z jedneho dna na druhy jej prestslo bit srdiecko :'( ...Pricina sa u nas nezistila,ani pitva,ani kadejake vysetrenia,ktore sme obaja s priatelom absolvovali neukazali ziaden problem...Jedine,co bolo trosku horsie bol priatelov spermiogram,co sa cudovala aj moja dr,lebo sa mi podarilo otehotniwt hned na prvy sup..Aj mne moje dievcatko strasne chyba,denno denne si kladiem otazku PRECO ona,PRECO nase milovane dievcatko :'( ...Tie pocity prazdnoty a beznadeje zo straty babatka su tak bolestive :'( ...Posielam ti velke objatie a hlavne vela vela sil 💜💜💜 !!!

sila2
26. máj 2016

@adrika06 Najhoršie je,ze sme v marci pochovali 24,rocnu svagrinu mala onkologicke ochorenie zistili jej ho v tehotenstve vydrzala stym dva roky nehala po sebe dvoj rocneho chlapceka nasho krstneho syna.
Ked som sa dozvedela ze cakam babatko aj ona sa velmi tesila .
Ked nas opustila bolest bola velka ale rodina sa tesila ze ide na svet nase babatko ale aj to nas opustilo tento rok bolo nase prekliatie.
Tie co sme si to zazili vieme co to je za bolest. :( dufam ze casom bude mensia.
Bojim sa mat dalsie dieta aby sa to znova nezopakovalo.

adrika06
26. máj 2016

@sila2 Ach boze :( ...Mne tatino zomrel pred 3 rokmi,aj to som znasala strasne a teraz nam odislo mase babatko :'( ....Ked som otehotnela,mala som pocit,ze dietatko nam poslal moj ocino,lebo vedel ako strasne tuzime po drobciatku...A nakoniec nam odislo za nim :'( ...Mna sa ta bolest drzi stale rovnakou intenzitou,len sa ju snazim troska potlacit kvoli starsej dcerke..Kvoli nej musim,lebo ona stratu sestricky znasala velmi tazko tiez :( ...Tak velmi tuzi po surodencovi :( ...My sa mozme zacat snazit az v oktobri kvoli sekcii,som na tom tak,ze leby mozme,najradsej by som sa zacala snazit o babo hned...Ale strach,ze sa to nedajboze znova zopakuje je vo mne :( ....Bojim sa tak isto ako ty velmi... :( ..

svataj
25. jún 2016

Ahojte baby dosť ťažko sa to číta by som neverila koľko žien prišlo o bábo. Ja už mám dve deti jedna má 23 druhá 10 a teraz som tehotná v 16.týždni. A mám aj dosť rokov cez 40. Ale od včera sa mi nejako nepozdáva bruško ani prsia nebolia a brucho boli ako na menzes tak sa bojim výtok nemám ale brucho bolí. V stredu idem na vyšetrenie do Martina na genetiku ale cítim sa nejak divne.od zas.teho som ani nepribrala len schudla 2 kg aj stresy v robote som učiteľka takže ani bruško skoro nemám ale všetci vedia.držím palce všetkým čo ženy musia podstúpiť je neuveriteľné.

sila2
25. jún 2016

@svataj Držím palce nech ste s miminkom v poriadku. 😊 netreba myslieť na zlé.

anjelikdianka
25. jún 2016

@svataj Ak sa ti nieco nezda radsej chod na pohotovost a tam ti aspon urobia usg a budes kludnejsia.Radsej nech ta skontroluju 100x namiesto toho aby si bola nepokojna.Ale verim ze je s tvojim babatkom vsetko v najlepsom poriadku a v decembri budes mat v naruci krasne,vonave a zdrave dietato.

folgaria22
29. jún 2016

@adrika06 my sme prisli o dceru 2 dni pred terminom, ale asi je to jedno, kedy sa to stane... akurat vratit sa po 3 mesiacoch z materskej, kde sa kazdy pyta, preco som tak rychlo spat... snad to raz dopadne lepsie. Prajem vsetkym nam, co sme to zazili aj tu dobru skusenost.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre