Prišla som o mimino v piatom mesiaci tehotenstva

janulka7
28. jan 2008

Mam 28 rokov a mam jedno krasne 5 rocne dievcatko.Ako sa narodila zistili mi zvysenu cinnost stitnej zlazy, a bola som skoro dva roky na tabletkach, potomrok v pohode a zase rok na tabletkach. od aprila som uz bola zase v pohode a tak sme sa s manzelom pokusili o druhe babo. v juli som zistila ze som tehotna a to bolo radosti. ale v piatom mesiaci som sla na ekografiiu a jedine co mi povedali ze malemu nebije srdce a musia mi vyvolat porod. bolo to hrozne, moj maly uz nezil.kocky je mi hrozne nikto ma nechape ako sa citim viete mi niekto pomoct????????aj ked len tym ze tu najdem niekoho s kym sa porozpravat lebo doma sa snazim tvarit ze je vsetko o.k. aby mala nic nevidela lebo od kedy sa to stalo sa velmi o mna boji a o manzelovi ani nehovorim. pomozte mi prosim som tu nova neviem ako to chodi

chrisantheme
16. feb 2011

ŽIENKY mám 2 mesiace po tej nešťastnej udalosti a už som mala pocit, že mi je nejak lepšie. Ale s blížiacim sa pôvodným termínom pôrodu sa moje depky vracajú čoraz intenzívnejšie. Tie večery sú fakt najhoršie. Jeden pohľad na miminko a som smutná celý deň.....sakra kedy to skončí

petasllov
17. feb 2011

babule, je mi vás všetkých tak ľúto a aj tých malých zlatíčok, aj keď viem, že ľútosť tu nič nezmôže.
ja sa tiež hrozne bojím, aby sa nám niečo takéto nestalo, keď som rodila malú, bolo to len tak-tak, primár vtedy povedal, že keby sme prišli o 2 hodinky neskôr, rodila by som malú mŕtvu. mám fakt hrozný strach.....
@chrisantheme, ak sa môžem opýtať, čo sa malinkému stalo? ☹

chrisantheme
3. mar 2011

petasllov ahoj, dlhšie som tu nebola tak len teraz čítam odkazy. Neviem čo sa stalo. Oficiálne zomrel na respiračné ťažkosti (pridusenie pri pôrode, príliš skorý pôrod, alebo príliš neskorý potrat- ako si to kto vysvetlí....) Zlyhali mu po pôrode v podstate všetky orgány.. netráp sa takýmito myšlienkami.Mysli pozitívne a teš sa na mimi 🙂. Veď teraz ťa isto viac sledujú po tom prvom pôrode. Alebo ani nie?

ewinka5
13. mar 2011

Ahoj ja mam 21 rokou a tiež sa mi stalo to iste v novebri som zistila že som tehotna a spriatelom sme sa tešili a teraz minuli tyžden v piatok som bola na vyšetreni v ke na 3D a tam nam povedal že moje dietatko je 2 až 3 dni mrtve zničoho nič mu prestalo byt srdiečko potom som musela ist do nemocnice a od piatku sa mi pokušali vyvolat porod a v nedelu rano som porodila.A lekari si to tiež nevia vysvetlit bo všetko bolo v poriadku od začiatku aj somnou aj s malim. To malo byt naše prve babo a vobec nikto nechape že prečo zničoho nič zobrelo.Tiež som bola v 5 mesiaci

mimka1710
16. mar 2011

ahojte, som tu nova a bohuzial s rovnakym smutnym osudom ako vy...presne pred tyzdnom som musela porodit svoje mrtve dietatko v 5. mesiaci tehotenstva. Vôbec nechapem ako som mohla potratit, pretoze vsetky doterajsie vysetrenia som mala v poriadku a zrazu taka rana, som strasne nestastna, smutna...stale myslim na moje dievcatko, tak velmi sme sa na nu tesili, o to viac pretoze o jedno dietatko som prisla minuly rok v auguste. zatial nemam ziadne deticky a tento druhy potrat ma uplne zlozil. neviem kde je chyba, ci vo mne alebo....ale jedno viem iste, velmi si zelam donosit zdrave babätko a verim ze raz sa mi to podari. na tuto bolest neexistuju slova ale vsetkym nam drzim palceky aby aspon malou naplastou na zial bola radost v buducnosti z nasich malych ratolesti....

ivkamb
16. mar 2011

@mimka1710 ahoj ja som sice nie som v tejto skupine ale videla som tvoj prispevok je mi velmi luto co sa ti stalo, viem ze to velmi boli, chapem ta lebo ja som prisla o synceka v 38tt takze v poslednom mesiaci, prajem ti vela sil drz sa ☹ keby daco napis budem rada ☹

mimka1710
16. mar 2011

@ivkamb dakujem a tiez ma velmi mrzi tvoja strata, je to strasne ked zena pride o dietatko a o to hroznejsie cim je stadium tehotenstva vyssie, vsak v takom case si uz mame chystat vybavicku, tesit sa na drobceka a nie sa takto sklamat a trpiet...citam ze uz mas jedno dietatko a snazite sa, tak prajem vela stastia 😉

ivkamb
16. mar 2011

@mimka1710 nie to je prave ten anjelik v nebicku zatial nemam dietatko ☹

mimka1710
16. mar 2011

prepac to som nevedela, teraz som si to lepsie precitala...ja mam v nebicku dvoch anjelikov a snad raz jedneho budem mat tu pri sebe, horsie je ze sa asi tak skoro nebudeme moct snazit, ja mam uz normalne strach sa do snazenia i pustat, nech uz prejde daky cas, snad to bude lahsie, velmi ti drzim palceky aby vam to tentokrat vyslo, budem rada ked ma budes informovat 🙂

ivkamb
17. mar 2011

@mimka1710 aj ja tebe drzim palce nech to coskoro vyjde a potom daj vediet tu radostnu novinu 🙂

mimka1710
17. mar 2011

@ivkamb tak ja budem musiet este nejaky ten cas vydrzat, kedze je to strasne cerstva zalezitost a aj by som sa bala hned sa snazit, ale tuzba mat dietatko je hrozne velka tak uvidime ako dlho vydrzim....mam ist na geneticke vysetrenia aj s partnerom tak som zvedava ako nam dopadnu a este cakam aj na vysledky z histologie, som strasne zvedava co sa pokaslalo a moje dievcatko len tak zo dna na den umrelo. Co sa vlastne stalo tvojmu syncekovi? Pre mna su taketo straty nepochopitelne....

ivkamb
17. mar 2011

@mimka1710 moj chlapcek sa udusil pupocnou snurou chvilu pred porodom, takze som ho uz rodila mrtveho ☹ aj moja tuzba po babatku je hrozne velka, neviem dokedy to vydrzim ked vidim okolo tehotne alebo zeny s kocikmi vzdy ma to rozlutosti 😢

mimka1710
17. mar 2011

@ivkamb to je hrozne, naozaj staci okamih ktory zmeni cely zivot...ja som na tom rovnako a kazde rano a vecer mam strasnu depku, iba placem a placem, a vonku sa mi ani nechce lebo pohlad na male babo ci tehotnu mi tiez nerobia dobre...aku dlhu prestavku ste si dali kym ste sa zacali snazit?

ivkamb
17. mar 2011

@mimka1710 mne povedal doktor v nemocnici ze sa mozme snazit hned po sestonedeli, tak po sestonedeli som sla uz ku svojmu gynekologovi na kontrolu a povedal, ze sa mozme snazit hned, ak chceme, tak sa snazime, teraz je to nieco cez dva mesiace po porode tak uvidime, nechcem to moc surit, nechavame to na osud ci otehotniem, uvidime, uz som mala mrchu dvakrat tak uvidime ci pride aj tretia, ako dlho chces cakat ty?

mimka1710
17. mar 2011

@ivkamb vobec neviem, uvidim ako sa bude vyvijat moj zdravotny stav, lebo samozrejme ze som dostala nejaky zapal a momentalne sa liecim antibiotikami - doktorom sa v mojom pripade podarilo vyvolat porod az na stvrty den po tom co malicka umrela...my sme sa s priatelom dohodli dat si dlhsiu pauzu, asi rok, ale ako sa poznam to urcite nevydrzim...to je dobre ze sa mozte snazit hned a presne ako pises treba dat tomu volny priebeh, ono ked sa to ma stat tak sa to stane...velmi vam drzim palce a budem na teba mysliet 🙂

ivkamb
17. mar 2011

@mimka1710 presne tak volny priebeh, ja som mala tehotenstvo uplne bez problemov a pozri ako to skoncilo a niektore zeny su cele mesiace v nemocnici a maju zdrave deti, je to paradox, samozrejme kazdej zene prajem len zdrave deticky, clovek nikdy nevie co sa stane, treba zit pritomnym okamihom 🙂 podobne drzim palce a daj vediet keby nieco nove 🙂

mimka1710
17. mar 2011

@ivkamb ono cely zivot je o paradoxoch a ironii...urcite dam vediet ked bude nieco nove, hlavne nech sa mi nezisti nejaka vazna pricina, ktora by ovplyvnila moje dalsie tehotenstvo, ale na to ani nechcem mysliet, to je na tom najhorsie, ze aj toto tehotenstvo bolo bez problemov a vtedy ta to mrzi milionkrat viac

mami2
17. mar 2011

Pane boze baby je mi to strasne luto co sa vam stalo prepacte viem ze vam lutost nepomoze ale musite ist dalej viem ze sa mi to lahko hovori lebo som to nezazila ale mam strasnu radost s mojich dvojiciek a viem ako by mna to bolelo a este nehovorim ze ste ich citili kupnut a toto sa vam stalo .drzim vam strasne palceky

angelsgirl20
17. mar 2011

jezis,je mi to luto babenky...viem si predstavit aky je ro pocit nieco take zazit...ja som nedavno skoncila na pohotovosti v LCv robote som chytila starsne bolesti v podbrusku,hrozne som sa bala ze pridem o moje babetko,bol to straqsny pocit a ta predstava ze ho stratim,ale nastastie som mala len podrazdenu maternicu kvoli namahe,aspon tak mi to vysvetlili...ale strale mam strach ze sa moze este nieco stat....drzim vam palceky babenky.

mimka1710
17. mar 2011

@mami2 je to velmi tazke, ale kazde slovko utechy potesi a hlavne povzbudi....blahozelam k dvojickam, to musi byt uzasne, dvojnasobna radost....nech sa tebe i babätkam dari 🙂

mimka1710
17. mar 2011

@angelsgirl20 na zle ani nepomysli, hlavne ze vsetko dobre dopadlo a verim ze aj dopadne a o par mesiacov sa budes tesit z maleho uzlicka...drzkaj sa

ivkamb
17. mar 2011

@angelsgirl20 drzim palce aby vsetko dobre dopadlo, nech je malicke zdravucke 🙂

macekovam
17. mar 2011

@dididi30ako optimisticky sa na to pozeras..... ☹ pred par dnami som pozerala potrat v prvom trimestri....neviem ako to je ci do 20 tzydna alebo tak a tam normalne dieta bolo nie zarodok ale uz dieta a ked dali zaber tvare tak malo crty...hrozne nieco...ist do toho s vedomim ze este zije musi byt strasne ved to je dieta vo viac ako piatom mesiaci...a ten strasny sposob...strasne.ono zije a co spravia preto abz zit prestalo...hm<<<<teda toto bz som nezvladla ☹ ☹ ☹ ☹ 😢

macekovam
17. mar 2011

@babulienka je mi to naozaj velmi luto... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ musi to byt hrozne ☹

mami2
17. mar 2011

@mimka1710 Dakujeme a strasne drzime palce 🙂 ale su strasne zlaty myslela som si ze to bude horsie ale je to dobre tak ako to je!este raz drzime palce aby vam to vyslo!

lea1333
23. mar 2011

ahojte baby ja som 5dni po zakroku zamlknuty potrat urcite sa to neda porovnat z vasou bolestou!!!uz ste mali bruska a naraz z neho nic nie je normalne placem lebo viem aka to je bolest!!!baby drzte sa a anielikovia davaju na vas pozor a strazia vase dalsie dietatka ktore su bud na svete alebo cakaju na to kym pridu na svet......vela stastia! 😉

veeron
3. aug 2011

Ahojte som tyzden po potrate som uplne hotova. Babo krasne rastlo, bola som v 16.tyzdni a v noci z nicoho nic mi vytiekla plodova voda, vsetka. V nemocnici mi povedali ze musia cakat, lebo babo ma akciu...tak som musela cakat. Po dnoch som musela porodit prirodzene... samovolne mi vyvolali porod. Cistili ma rucne, ze vraj je to lepsie... Strasne to boli, nie fyzicky ale psychicky.... Ziadne bolesti nemam, ani nejak vela nekrvacam. Ale boli to v srdiecku. Velmi.Vsetko mi to pripomina, mojho maleho anjelika. Stale premyslam, co som spravila zle, pre prave ja? Snazila som sa stravovat zdravom, nenamahat sa... a preco sa mi to stalo? Strasne by som chcela babatko, preco to nejde... bojim sa ze druhy krat to bude mat zase podobny koniec. Ja tak strasne tuzim po babatku. Doktor mi povedal, ze musim vydrzat 3 mesiace a mozeme sa pokusit o dalsie. Co ak to nevyjde zase? Bojim sa
Teraz sa snazim pit alchymelku, jest zelezo, aby sa zahojilo v tele vsetko a dostatocne sa pripravit. Viete mi poradit ako dalej postupovat? Aby sa mi to nestalo zase?Dakujem

miskap
3. aug 2011

@veeron Je mi to veľmi ľúto. Ja som prišla o bábätko v 9. týždni, tak viem, čo asi prežívaš. Ber to tak, že to tak muselo byť, možno si dostala nejakú infekciu a bábätko odišlo. Takéto veci sa zvyčajne dvakrát nezopakujú. Uvidíš, že ďalšie tehotenstvo bude v poriadku. Ten strach tam je, to ti môžem potvrdiť. Ale život s deťmi je stále o strachu. Bojíme sa o ne, keď sú v brušku a bojíme sa o ne, keď sa narodia, keď rastú, keď začnú chodiť, keď idú do škôlky, do školy, do tábora, na internát..... Skrátka sa musíme naučiť s tým strachom žiť a akceptovať ho. Ty nič neovplyvníš. Tak len sa pekne zotav a keď nastane ten správny čas, aj Ty budeš držať v rukách svoj uzlíček šťastia.
Držím palce.

veeron
4. aug 2011

@miskap Dakujem za povzbudenie miskap. Tiez mi doktor povedal, ze to musim brat tak, ako to je. V nemocnici mi robili testy, infekciu nepotvrdili. Dieta zilo este 3 dni. Nechcem, aby nikto zazil ten pocit cakania, co dalej. Doktori nemozu nic robit tiez, pokial je akcia. Po potrate mi dali vysetrit placentu, tak cakam na vysledky. Mam si zavolat o 2 tyzdne. A potom sa uvidi. Mozno pojdeme s manzelom na genticke testy. Tak rada by som uz drzala vysnivani uzlicek stastia...Boze preco je je to tak tazke... Tak sme sa tesili... Musim to prekonat, i ked viem, ze na to budem stale mysliet... Prajem vsetkym tehulkam ale aj snazilkam, aby im tehotenstvo vyslo bez problemov a snad to nabudu vyjde aj mne.

trnka17
4. sep 2014

Ahojte .. dúfam že sa na ma nebudete hnevať ale potrebovala by som vašu pomoc nejde o mňa ide o to, že som proti potratom a na škole máme urobiť prácu ktorú treba odovzdať a ja som sa zamerala na tému Teen Mum alebo potrat ?
v tejto téme by som potrebovala názory žien, ktoré o svoje bábätko prišli
Aby som mohla dievčatam ukázať, že každé miminko si zaslúži žiť... Pokiaľ bude moja práca úspešná tak sa o tom dozvie viac a viac mladých matiek ktoré možno aj dnes zvažujú či si miminko nechať ....
Ak mi chcete pomôcť potrebovala by som vaše pocity, čo ste prežili, a čo by ste odkázali ženám ktoré chcú ísť na potrat....
nerobím to pre seba aj ja viem aké to je ... bojujem proti tomu budem rada ak mi napíšete na email lucia.trnka@post.sk
ďakujem ..
Pomôžme spolu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre