Prišla som o mimino v piatom mesiaci tehotenstva

janulka7
28. jan 2008

Mam 28 rokov a mam jedno krasne 5 rocne dievcatko.Ako sa narodila zistili mi zvysenu cinnost stitnej zlazy, a bola som skoro dva roky na tabletkach, potomrok v pohode a zase rok na tabletkach. od aprila som uz bola zase v pohode a tak sme sa s manzelom pokusili o druhe babo. v juli som zistila ze som tehotna a to bolo radosti. ale v piatom mesiaci som sla na ekografiiu a jedine co mi povedali ze malemu nebije srdce a musia mi vyvolat porod. bolo to hrozne, moj maly uz nezil.kocky je mi hrozne nikto ma nechape ako sa citim viete mi niekto pomoct????????aj ked len tym ze tu najdem niekoho s kym sa porozpravat lebo doma sa snazim tvarit ze je vsetko o.k. aby mala nic nevidela lebo od kedy sa to stalo sa velmi o mna boji a o manzelovi ani nehovorim. pomozte mi prosim som tu nova neviem ako to chodi

filmarika
18. aug 2015

@alk05 ja sa bojim tiez, to je asi aj normalne, ale babatko chcem velmi, takze to budem musiet prekonat. a ty sa davaj pekne dokopy a nemysli na zle veci. mysli pozitivne, aj ked viem, ze to vzdy nejde. teraz po dvoch tyzdnoch este musim ist na cistenie, vraj to nie je tak, ako by malo byt, takze sa bojim, este v zivote ma neuspavali. ach jaaaj, to som si myslela, ze uz tam pojdem, len ked pojdem rodit. a zasa daco. nech uz som odtial prec. drz sa

alk05
18. aug 2015

@filmarika dakujem...aj ty sa drz....budem na teba mysliet nech to mas rychlo za sebou 🙂

lenca5555
13. okt 2015

@filmarika ahoj lekár vám odporučil po 3 cykloch? Nám kázal počkať aspoň 5-6,že pre istotu :(

filmarika
20. okt 2015

@lenca5555 povedal, ze idealne je 6, ale 3 stacia, tak som si povedala, ze 3. mojmu doktorovi v tomto plne dovorujem, je proste perfektny. velmi mi pomohol aj ked bolo najhorsie...takze 3. no neviem, v kt. mesiaci si bola..mozno to ma nejaky vplyv..maternica sa musi dat dokopy..

adrika06
27. okt 2015

Ahoj.Ja som na tom presne tak isto :,( ...Pred 2,5 tyzdnami sme prisli o nasu malu lasku :,( ..Tiez som bola v 5. mesiaci...Citim sa hrozne,odvtedy ako keby nemal moj zivot zmysel :,( ...nikto nam nevie dat odpoved,co sa stalo,preco sa stalo to,co sa stalo :,( ....

mirkak1406
27. okt 2015

@adrika06 ahoj adrika prajem ti velmi vela sil ... nam odislo malinke v 19tt v juli tohto roku, pricinu nevedia... stale sa s tym neviem vyrovnat, velmi mi chyba, placem vzdy ked som sama, dokonca aj v praci ked ma nie je vidiet. pride to a ja to musim dostat zo seba von. verim, ze raz bude dobre

adrika06
27. okt 2015

@mirkak1406 Presne tak isto sa citim aj ja :,( ...Som este v takom stadiu,ze na ulicu medzi ludi ani nechcem istked vidim kociky,male deticky a tehotne maminky,tak sa rozplacem..Hned ma napadne nas maly :,( ..A neviem to ovplyvnit,neda sa :,( ....

mirkak1406
28. okt 2015

@adrika06 mne trvalo mesiac a pol kym som bol
a schopna ist medzi ludi, a do prace som sa vratila zastupovat kolegynu, ktora prave odchadzala na marodku a mala termin tak ako ja, niekolko kamaratok maju termin v tom istom mesiaci s nimi sa vobec nedokazem stretatavat. mozno je to pre niekoho cudne, ale snazim sa prekonat to. dokonca som zvladla ist na krstiny a byt v spolocnosti novorodencov, aj ked som preplakala cely krst ale bola som tam.

adrika06
28. okt 2015

@mirkak1406 Ja tiez nemozem vidiet ani kamosky,ktore su tehotne...Maju podobny termin,ako som mala aj ja,plus k tomu 2 sesternice cakaju miminka tiez skoro v tom istom termine :,( ...Ja sa este prekonat neviem,nedari sa mi...Minule sme s priatelom isli do mesta,vytiahol ma nasilu...Musela som sa velmi prekonavat,aby som v strede namestia nespustila obrovsky plac :,( ...Neviem si predstavit momentalne ako mam a budem fungovat v normalnom zivote :,( ...

eliwedd
29. okt 2015

Odporucam uzasny clanok,ak ste ho este necitali.
Myslim, ze kazda z nas, ktora zazila tento tazky a traumatizujucy zazitok sa v nom najde...♥

https://www.modrykonik.sk/blog/margarita/article/po-potrate/

juhaszludmila
20. nov 2015

Ja som tyzden po potrate. Bola som 22.tt. Prve dietatko..... Maly mal VVCH mozgu. Dieťa som musela porodiť. Mal 500g a 32cm,,,vsetko som pocula. ☹ Kazdy den placem. Som strasne smutna..... Neviem sa s tym vyrovnat.

adrika06
20. nov 2015

@juhaszludmila Boze moj :'( ...Je mi to strasne luto moja :( ...Ja som o nasho chlapceka prisla v 19tt,takze viem moc dobre ako sa citis :'( ...Posielam silne objatie a vela vela sil :'( ...

lenca5555
20. nov 2015

@juhaszludmila a to ti ho aj vážili a merali? Videla si ho? Tiež ma to mrzi viem čím si prechádzas

tears32
20. nov 2015

@juhaszludmila Som viac ako dva mesiace po potrate - rovnaká diagnóza, takmer rovnaký týždeň tehotenstva, rovnaké pohlavie dieťatka, rovnako prvé tehotenstvo... Stále to veľmi bolí... Bojím sa ešte vôbec niekedy otehotnieť ☹

juhaszludmila
20. nov 2015

Ano, vazili ho a merali.....nie, dieťa mi neukázali...... ☹ ☹ ☹

eliwedd
20. nov 2015

@juhaszludmila je to tazke obdobie,viem ake trapenie prezivas.pred dvomi mesiacmi som prisla o dcerku v siestom mesiaci.plac kolko budes potrebovat,bud smutna kedykolvek budes chciet.nepocuvaj rady ako budes mat dalsie a ako su horsie veci v zivote...NIE.Liek ma tuto bolest neexistuje..Zistujem len ,ze neostava nic ine iba sa s tym naucit zit,aj ked zarez v srdci zostane uz navzdy.Som s tebou a vsetkymi ktore rovnake trapenie postihlo v myslienkach a v mojich modlitbach.

juhaszludmila
20. nov 2015

@tears32 Mrzi ma to.. Ja som planovala...brala som tie najdrahsie vitaminy...Nepijem, nefajčím...Nechapem toooo....Preco sa to staloo???? Nechcem byt tehotna....bojim sa...Nechcem už druhýkrát prežiť potrat..:(:(

tears32
20. nov 2015

@juhaszludmila Ja takisto, všetkému, čo by mohlo bábätku uškodiť som sa vyhýbala. Dlhšie predtým aj počas tehotenstva som brala kyselinu listovú, ktorá má znižovať riziko vrodených vývojových chýb. No nepomohlo ani to. Všetky krvné testy som do polovice tehotenstva mala v poriadku, takže lekári boli tiež prekvapení. Na genetike nič nezistili. Vraj to bola náhoda. Nemalo by sa to už opakovať, keďže to nie je genetické. Ale nikto to ani nevylučuje, že sa to zopakovať nemôže. Takže ten strach tu stále je a mám pocit, že ma už nikdy neopustí.

juhaszludmila
20. nov 2015

@eliwedd Dakujem ti...ano mas pravdu,,,musime sa naucit s tym zit,nic ine nam neostava.....

juhaszludmila
20. nov 2015

@tears32 Aj ja som mala vsetky krvne tetsty v poriadku... Bola som aj na amniocenteze...Genetike tiez nic nezistili,, ale magnetická rezonancia nám potvrdila diagnózu....

lenca5555
20. nov 2015

@juhaszludmila ani mne :( iba rucicku som mu videla chrobacikovi môjmu :(

zaba9
14. jan 2016

Boze,baby,....tolke ste to zazili....ja tiez. v 18 tyzdni. Chlapcek. Tiez mi ho vazili a merali,hned na sale. Tie cisla nezabudnem nikdy. A ja som si myslela,ze budem musiet mozno navstivit psychologa,aby som sa s tym neak vyrovnala. Ale musime ist dalej. Ja som sa po 2 tyzdnoch PN musela vratit do prace,inak by som sa doma zblaznila.

zaba9
14. jan 2016

@tears32 ,
@tears32 Aj sa snazite o dalsie babo,alebo sa bojis?

tears32
14. jan 2016

@zaba9 Zacali sme sa snazit,no ktovie,kedy sa to podari, citim psychicky blok strachu.Ja viem,musime ist dalej,snazim sa nepripustat si strach,ale v podvedomi stale je. Tebe neodporucil lekar nasledne nejake vysetrenia?Lebo mne zatial nie,ale ja proste na ziadne nahody neverim.Vsetko,co sa stane,ma svoju fyzicku alebo duchovnu pricinu.Ak sa mozem spytat,kolko mas rokov?Ja mam uz 33,takze casu mam uz malo,o to viac ma to vsetko stresuje☹

zaba9
14. jan 2016

ja mam 36 rokov. Vysetrenia ....len sme obaja s priatelom brali neake antibiotika,po jednej tabletke za tyzden. a poslali ma este na hematologiu,to som bola len teraz,lebo sa dlho caka na objednanie. Ja sama sa prave cudujem,a cudovala som sa hned po tom ako sa to stalo,hned som chcela skusat dalej. Doktorka len povedala ze 3 mesiace pauzu,nech sa da vsetko do poriadku a nabehne normalny cyklus. tak uvidime. uz teraz som myslela,ze by to mohlo vyjst,ale nic.

@tears32

zaba9
14. jan 2016

@tears32 ja uz dve dievcata mam. len novy partner. tak sme sa neskutocne tesili,ked sme vedeli ze chlapcek.

tears32
14. jan 2016

@zaba9 Tak sa aspon mozes tesit zo svojich bab.A vies,ze dokazes donosit zdrave dieta,kedze uz deticky mas.To je pre teba plus.Ja este nemam deti -najprv nebol partner,potom mi trvalo takmer dva roky,kym som otehotnela a nakoniec to takto zle cele dopadlo☹

zaba9
14. jan 2016

@tears32 ano,aj s priatelom sme si to povedali,ze aspon vieme,ze mozme mat zdrave dietatko. Lebo priatel je o 10 rokov starsi. A z genetiky to bolo uplne v poriadku. Boze,ale je to neskutocne tazke. Aj ked mam dve zdrave krasne deti,stale ma mrzi,co sa stalo. Takze ti drzim palce,aby si to prekonala,u teba to musi byt este horsie. Ale musime dufam ze sa to podari. ty si aj neak zanevrela na to,ze skusat dalsie babo?

zaba9
14. jan 2016

@tears32 ja hned v nemocnici som si povedala,ze ideme dalej,este to skusime.Az som bola sama prekvapena,ze aj napriek tomu co sa stalo ,to chcem este skusit. Musis byt silna.

tears32
14. jan 2016

@zaba9 Nezanevrela,skusame,aj ked fyzicku chut na "vyrobu baba" po tom vsetkom nemam ziadnu.Ale babo velmi chcem.Bojim sa vsak,ze zase pocneme chore babo☹ Asi by som sa mala dat vysetrit,viem.Druhykrat prezit rovnaky scenar a som zrela na psychiatriu☹ Drzim ti silno palce,nech sa vam coskoro zadari a vsetko dobre dopadne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre