Prišli sme o bábätko, bojíme sa skúšať znova

simsonek
11. júl 2007

V decembri sme prišli o bábatko v 9 týž. Bojíme sa skúšať znova, ☹
Suseda práve porodila a mne sa spomienky stále vracajú práve niekedy teraz by sme boli rodinka.

vivi77
8. aug 2007

vierusik, aj mne doky hovoril ze sa mozeme snazilkovat hned po tom co sme prisli o babo, lebo mi nerobili kyretaz.... u mna hcg este nie je na nule, chodim na krv a sledujeme ako klesa.... pokial cistenie nie je nevyhnutne, je lepsie ho nerobit, aby sa sliznica neporusila....

sonicka, je mi to velmi luto, co sa vam stalo. je to velmi krute.. drzkam velmi palceky nech vam dalsie tehulkovanie coskoro vyjde krasnym mimi 😉

gapa
8. aug 2007

sonička, bohužial tiež sme prišli o prvé bábenko v 26tt.(ešte v r.2002-mala som skoro 30), dôvod pravdepodobne akútny zápal. Tá prázdnota potom bola strašná. Až po dvoch dnoch som si začala spomínať na niektoré okamihy z toho dna. Ani s rodičmi som najprv nechcela volať, ved čo im poviem? Počas PN-ky som si z knižnice nosila knihy o tehotenstve a gynekológii a hladala, čo mohlo byť príčinou, aké sú varovné signály, ako sa tomu dalšíkrát vyhnút. Znášala som to ťažko. Potom som mala problémy s otehotnením. No na Vianoce 2004 sme sa dočkali. Oneskorene 25-teho sme dostali darček, teraz skoro trojročnú bambuľku. Boli sme hrozne šťastní, no aj tak som si prvú noc v nemocnici poplakala pri spomienke na to, o aké chvíle sme predtým prišli. Plánovali sme druhé a bohužial v 10tt. zistili, že nemá akciu. Takže snád nám to teraz vyjde. Mám už piatu mrchu, aj ked zase bude problém s mojimi hormónmy, lebo mrcha prišla na 44den. Tak si asi užijeme. Ale určete to stojí za to! A tiež som zistila akú mám oporu v manželovi. Postaral sa o mna psychicky aj nákupmi, varením. Prajem vám všetkým vela štastia, sily a lásky a každej aspoň po jednom batôžku do postielky! 😉

kapp
9. aug 2007

Sonička, gapa - to je hrozné babulky, čo ste museli prežiť, ono inak sa to prežíva, keď ti plodík odíde hneď na začiatku, iné je to takto neskoro - ste statočné, klobúk dole pred vami ... Prečo sa stávajú takéto zlé veci?????

Sonička - držím palce na operácii, nebojkaj, dobre to dopadne. 🙂 Budeš mať ešte detičky, daj potom vedieť, ako to dopadlo 😉

Gapa - ešte otázočka - spomínala ako dôvod (26tt) pravdepodobný akútny zápal, ak sa smiem spýtať, konkretizovali to nejak - akútny zápal čoho?
Prepáč, že vyzvedám, ale teraz chcem urobiť maximum: idem 28.8 na trhačku zuba, pred 2 týždňami mi náhodou prišli na veľké hnisavé lôžko a akútne zápaly pri 3 zuboch - 2 zuby už išli von s veľkými problémami = skončila som na chirugii a antibiotikách, ešte ma čaká tretí zub - dúfam, že to pôjde von ľahšie. Stomatológ mi povedal, že aj to mohla byť príčina abortov - mohla ale nemusela, preto teraz pred plánovanou graviditou chcem dať zub von a preliečiť aj tento zápal, nakoľko že vraj ten zápalový proces tam musel byť roky, bez toho aby som o tom vedela. Inak mám diagnostikovanú aj trombofíliu - viac na fóre v téme o tejto pliage - str.4,5,6.

pheva
9. aug 2007

ahojky dievcata vidim, ze je tu kopec smutnych mamiciek. Ja som tiez jedna z nich. Prisla som o svoje babatka uz dva krat ( v 18 a 24tt) dovod nedostatocnost krcka maternice ( nepomohla ani serklaze).
Teraz som treti krat tehotna a v pondelok ma caka sekcia a prichod nasho vytuzeneho chlapceka.
Vsetkym vam drzim palce a prajem aby sa kazda z vas mohla tesit z maleho uzlicka. 🙂 chce to velmi pevne nervy

vavka33
9. aug 2007

Pheva,tak teda gratulujem,ze to nakoniec vyslo a ze uz cochvila sa budete tesit s maleho drobceka.Prajem ti,nech vsetko dobadne ako ma a prajem vela zdravicka a sil. 🙂

vierusik
9. aug 2007

vivi,ale mne hcg nekontroluje-nebral mi ani krv! Za ako dlho je hcg na nule? Az potom sa moze znovu snazilkovat? Vobec mi to nevysvetlil, pretoze mi nasadil tie lieky, a potom zaciatkom septembra idem na kontrolu! To si ma potesila s tym,ze budeme moct zacat skor snazilkovat 🙂 aspon,ze nemusime cakat 🙂 🙂

vivi77
9. aug 2007

vierusik, ano, beru mi stale krv, aby bolo vidiet, ze hcg klesa. takisto mi pred odchodom z nemocnice robili sono, aby bolo vidiet sliznicu maternice resp. ze maternica je ozaj prazdna. polcas rozkladu bielkoviny hcg je asi 14 dni, to znamena, ze od momentu kedy sa robi napr. kyretaz 14dni. kedze u mna sa ale presne nevie, kedy baby odislo, moze to byt plus/minus. ja som mala naposledy hcg63, next week idem zase na krv.... aj prsniky su stale este trochu tehulkovske, co ma dost skrie ☹ ake lieky ti nasadil tvoj lekar? teraz by ti podla mna mali dat chvilu pokoj.... ja som inak bola tehu po 1.ivf, takze u mna to bolo trochu komplikovanejsie....

vierusik
9. aug 2007

vivi, ja som bola takmer v 7tt...no a ja mam dnes 11.den po potrate,pretoze ja som to vedela presne! Robil mi ultrazvuk v pondelok a mala som maternicu uz cistu,ale dal mi Primosiston...pov., ze na preliecenie!! No a teraz ich budem uzivat 10 dni, a potom by som mala dostat menzes...a na kontrolu mi kazal prist zaciatkom septembra! Len mi je divne,ze mi nebral krv! A vy kedy mozete zacat snazilkovat?Povedal ti uz priblizne?

vivi77
9. aug 2007

ten liek nepoznam, ale spytam sa svojho lekara. mne dal zase atb, lebo som mala este bolesti a obaval sa zapalu. tak pre istotu. mne doky povedal, ze sa mozme snazit hned, kedze ja mam ale pco(anovulacne cykly), tak to snazenie je skor zavan optimizmu ako pokus ktory by sme mohli brat vazne... preto sme aj boli na ivf 😒

vierusik
9. aug 2007

aj ja som mala bolesti v pobrusku, a tiez som sa bala zapalu,ale nastastie to preslo... 🙂 a planujete dalsie ivf? Ja chodim gynekol. vo Wiedni...mozno ten liek na SK tak nepouzivaju,ale spytaj sa!

sonicka07
9. aug 2007

babulky,dakujwm vam za podporu. som rada,ze som po dlhej dobe nasla odvahu znovu napisat do modreho konika.
dufam,ze uz to nebude dlho a budeme sa opet moct zacat snazit. vsetkym vam prajem vela stastia.

vivi77
9. aug 2007

vierusik, zatial ivf neplanujeme, chceme chvilocku pockat, mozno naskoci cyklus sam a ak nie, tak nejaky ten mesiac, dva stimulovat liekmi. mame este zmrazene embrya, tak dalsi krok by bol KET. na ten tvoj liek sa spytam, o dva tyzdne idem na kontrolu.....ako sa ti paci vo viedni? ja som tam studovala aj zila, ale doma je doma 😉

saska1604
9. aug 2007

Ahojte baby, ja som 7 týždňov po zamlknutom potrate, menštruáciu som mala takú slabú, že akoby nebola vôbec, ale bola som na kontrole a doktor mi povedal, že mám všetko v poriadku, že sliznicu už mám obnovenú, a už sa aj snažíme. Len neviem, či som vôbec mala ovulačný cyklus. Takisto, ako pri prvom bábätku, o ktoré sme sa snažili 4 roky, a nakoniec som mala krásne tehotenstvo a porodila som krásnu zdravú dcérku, tak aj teraz verím, že sa nám to podarí.

saska1604
9. aug 2007

A ešte by som chcela dodať, že mne v roku 2001, jedna nemenovaná doktorka povedala, že deti nebudem mať. Hneď som prešla k inému lekárovi, ten mi zistil, veľké hormonálne poruchy, pomaly ale isto sa všetko lepšilo a lepšilo, hormóny sa mi upravili a ani neviem kedy som otehotnela. A v roku 2005 sa nám narodilo naše krásne dievčatko. Tentokrát sa nám to podarilo na šup, ale bohužiaľ som potratila, ale zase si verím, a viem, že druhé bábätko budem mať čoskoro.

lenoc
9. aug 2007

Baby, niektore ste si toho museli prezit strasne vela, vase pribehy su velmi smutne.... hlavne, ak ste prisli o babo az v neskorsom stadiu tehu.... ☹ 😢 To, co som prezila ja ( 1x anembryomolla zistena v 12tt), je oproti tomu nic. Urcite ste to nemali lahke, ale naoniec ste to zvladli, lebo ste museli. Obdivujem vas ale na druhej strane viem, ze keby sa to stalo mne, tiez to nejako prekonam a snazili by sme sa aj tak o dalsie mimi. Drzim vam vsetkym palceky, nech dalsie tehotenstvo kazdej z nas nekonci nasim placom, ale prvym placom nasich babatiek.

kapp
10. aug 2007

Babulky - ja sa pridávam k Lenočke - tiež držím palčeky, držte sa! Je neuveriteľné, čo sa stáva... ☹
Keď som išla prvýkrát na toto fórum, ani som netušila, koľko je nás, čo sme sa tešili na prírastok, a bohužiaľ sme oň prišli ...

gapa
11. aug 2007

inak baby, je nás veru dosť. Na fóre tehotenstvo je tiež podobná a dosť aktívna téma: missed abortion-zamlknutý potrat II. Sú tam kočky-snažilky po potrate ale aj tie šťastnejšie už znovu tehulky. A tých tehuliek pribúda!

kapp-ten zápal bol gynekologický - zistený z histológie, kde bolo písané, že plodový obal bol presiaknutý akútnym zápalovým infiltrátom. ster mi nerobili, takže čo to bolo sa nezistilo. Určite uvažuješ rozumne. Tie zápaly treba vyliečiť. Mne hovorili, že pri zápale si baktérie či vírusy hľadajú najzraniteľnejšie miesto v organizme. No a stačí že je oslabená imunita a môže to v tehotenstve dopadnúť zle. A tiež sestrička z gynekológie hovorila, že zuby môžu byť a bývajú príčinou potratov. Prajem Ti, nech to tentokrát šťastne dopadne, chce to ozaj vela trpezlivosti. A vôbec nepochybuj, teda nepochybujte, že sa to raz podarí! Určite budete (a budeme)dobré maminy!!! 🙂

sloniiicek
12. aug 2007

ahojte dievcata. ja som zatial stale na pn. pan doktor ma nechal dva tyzdne po zakroku doma. a som vdacna aj za tuto temu v mk. a tiez vas niektore obdivujem. hoci pre mna to bola priserna sprava. ale vidim, ze niektore ste na tom este horsie ako ja. drzim vam aj nam palceky, nech sa cim skor dame dokopy a snad sa to na dalsikrat podari. 😉

kapp
13. aug 2007

Ďakujem za odpoveď gapuška - viem, je to pre teba ťažké stále sa k tomu vracať ☹ , prepáč, že som to z teba tak "páčila", potrebovala som to vedieť ...
To je zaujímavé, čo si mi odpísala, zober si, že tie zápaly zubov som tam mala roky, rontgeny mi robili, ale na nič neprišli, vždy zubár len vyvŕtal, zaplomboval, a hotovo ... A pri tom o bábenko sa snažíme od 2005... Ešte raz ďakujem, veľmi si mi pomohla ... Dúfam, že to pomôže - stomatológ mi hovoril voľačo podobné - o tom zápalovom procese - že je úplne jedno, kde je, baktérie putujú po celom tele, aj pri kyretáži lekár hovoril, že tam musel byť zápalový proces! Asi všetko zlé je na niečo dobré, dúfam, že to bude už len dobré - nielen u mňa, ale u vás všetkých - babuľky - zaslúžime si všetky !!! 😀

Sloniicek - dúfam, že sa rýchlo zotavíš zo zákroku, drž sa, bude to dobré, kedy môžte začať snažilkovať?

sloniiicek
13. aug 2007

ahoj kapp - tak za 3-4 mesiace mi odporucil gynekolog. krstna, doktorka aj 6 mesiacov. 😒

kapp
14. aug 2007

Neboj sloniiček - ja som čakala od posledného potratu 1 celý rok - musela som, robili mi všetky možné vyšetrenia, na niektore som čakala aj 2 mesiace, dá sa to vydržať, čas letí ako bláznivý ... Po čase budeš už len smutná spomínať ☹ , ale potom radostné udalosti budú postupne vymazávať tú ranu na srdiečku. Želám ti, aby tých radostných udalostí bolo strašne veľa a od teraz aby si sa už len usmievala 🙂 Drž sa babuľka !

vierusik
14. aug 2007

ahojky vivi 🙂 Ja som prisla do Wiedne len za to,ze tu robil uz moj manzel! Tesim sa,ked pojdeme uz domov na stalo,pretoze chodime sice skoro kazdy tyzden domov,ale aj tak mi je tu smutno,pretoze tu nemam ani rodinu, a ani sa mi tu moc nepaci! Tebe sa pacilo vo Wiedni?

sloniiicek
15. aug 2007

kapp - vdaka krasne za podporu. napisala si to fakt nadherne. a ake vysetrenia ti robili? co som bola na kontrole u gynekologa (moj mal dovolenku), tak mi odporucil ist na nejake testy. mam totiz nepravidelnu maternicu. ale neviem, ci kvoli tomu, ale niecomu inemu.

mylove321
12. jan 2014

nedivim sa vam. ja by som sa prestahovala a rovno aj toho muza by som mala chut vymenit.

warholette
12. jan 2014

@mylove321 to naschval hladas temy stare pat a viac rokov?

jeny2321
12. feb 2014

Ahojte, ak by ste potrebovali pomoc...duševnú...existuje projekt rächelina vinica...víkendový pobyt pre veriacich.....vrelo odporúčam z osobnej skúsenosti emoticon

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre