Problém so vzťahom

aminah09
27. nov 2017

Dobry vecer vsetci. Chcela by som sa tu anonymne "zverit" s mojim uz asi pol roka trvajucim problemom. Mam priatela 3 roky vsetko bolo pred tym super , vsetko klapalo po vsetkych strankach. Je vsak zo zahranicia no ani to nam nezabranilo v laske. Tento rok vsak nastal nejaky zlom a ja kvoli tomu nemozem spavat mam depresie je mi tazko mam v sebe nepokoj proste sa to zmenilo. Ked si predstavim ze mame byt spolu je mi neprijemne a ked si predstavim ze mam odist prec za nim citim sa velmi neisto. On ma miluje velmi a stale mi to dokazuje. Ale ja uz sama neviem...citim sa hrozne previnilo je mi z toho do placu...ale neviem ako dalej sa tak chcem este trapit. Ked si vsak predstavim zivot bez neho je mi este tazsie...Stala sa mi vsak taka vec ze som si zacala pisat s inym ale bolo to len pisanie nic ine..no nejak som sa nanho namotala a citim sa hrozne...co mam robit som ako roztrhnuta na dve polovice. Vsetko sa vo mne bije a mam pocit ze uz explodujem. Dakujem tomu kto by sa vyjadril. Musela som to zo seba dostat vonku.😢😢

cecilia68
27. nov 2017

@aminah09 Vôbec nepíšeš, aký "zlom" nastal....čo sa stalo...A z čoho sa cítiš previnilo? Tvoj príspevok je dosť divný a nepochopila som pointu☹

mam1na
27. nov 2017

Na tvojom mieste by som nezahadzovala vas vztah, ktory funguje, aspon podla toho, ako vas vztah opisujes, tak ste (boli) stastni pre niekoho, kto si chce mozno iba nezavazne pismenkovat, udrzat to len tak free, ale ty si uz namotana, lebo je to niekto novy, dobrodruzstvo, motyliky v bruchu. Musis si to sama vysporiadat, asi to, ze ti chyba priatel si zacala kompenzovat tym pisanim si s inym, ale zaslo to dalej, ako si planovala. Ak chces ostat s priatelom, ukonci pisanie, ak nie, tak by som neblbla poza chrbat druheho, taketo veci sa v zivote vratia ako bumerang, pamataj na to. 😔

lindusss2016
27. nov 2017

@aminah09
Ocividne zahranicneho priatela nelubis, takze zbytocne si predlzujes trapenie. Viem, o com hovorim, mala som to podobne...

aminah09
autor
27. nov 2017

Zlom celkovo ze uz to necitim tak ako pred tym nie je tam uz ta iskra ...velmi sa snazim ale niekedy mi to pripada tak ze to je len zo zvyku...ale ked si predstavim ze nie sme spolu tak je to pre mna tazke..neviem sa v sebe vyznat ...je to chaoticky prispevok lebo ja sama mam v sebe chaos :(

lindusss2016
27. nov 2017

@aminah09
Presne tak, je to len o zvyku. Preto ho ani nechces stratit, lebo si nevies predstavit, ze budes zrazu sama, ale nemas sa coho bat...

aminah09
autor
27. nov 2017

Dakujem za Vase nazory :( ...ale preco si to neviem bez neho predstavit ze ho uz neuvidim ...a ked si predstavim ze ma inu je mi tazko...

aminah09
autor
27. nov 2017

Preco sa to tak zmenilo ja nerozumiem..on je ku mne stale dobry vsetko by pre mna spravil ..vie o vsetkom bavili sme sa o tom vela krat ale je to hrozne aj pre neho...je z toho potom smutny a mne je to luto 😢

oslo1
27. nov 2017

3 roky randite na dialku, chcrlo by to vztah posunut. Co tak sa za nim prestahovat, alebo on za tebou na Slovensko?
Toho internetoveho namotavaca by som vyhodila zo zivota.

lindusss2016
27. nov 2017

@aminah09
Kolko mas rokov? Je to tvoj prvy vztah?
Normalne vyprchala zamilovanost 🙂 to sa stava a bud potom ostane skutocna laska, alebo len toto.

aminah09
autor
27. nov 2017

Bavila som sa o tom s kamaratkou ktora ms taktiez priatela odtial kde ja ...tiezmali krizu nevedela ci chce byt na Svk alebo tam a vravela aby som tam sla aspon na rok...totizto studujem este ale uz posledny rok...ale neviem sama

mam1na
27. nov 2017

Poloz si otazku, chcem s tym chlapom zostarnut? Iskra. Taka ta krasna zalubenost, iskrenie a tuzba po case prejdu do niecoho este krajsieho, ale na tom musia pracovat obaja, ak nie, potom je to o nude, zvyku, pasivite a hladanie chyb na tom druhom. Praveze po case prvotneho zblaznenia sa vztah (mal by sa) utuzi vo vzajomnost, pochopenie, ze by za toho druheho aj dychal, po case by to malo prejst do vzajomnej ucty a pod... Lenze u teba je to asi tak, ze potrebujes mat stale tu prvotnu iskru, preto mas tie pocity a zmatok, lebo ta iskra je proste prec...

lindusss2016
27. nov 2017

@aminah09
A odkial je, ak smiem vediet?

aminah09
autor
27. nov 2017

Mam 23 rokov...nie je to moj prvy vztah a pri nom som si myslela ze to bude fakt navzdy ...nie som hlupa mala som uz vztahy..su aj dievcata v mojom veku ktore sa uz vydavali a maju dlhorocne vztahy..ja nerozumiem co vlastne chcem..ked ho opustim potom mi to bude luto a neviem ako budrm bez neho...on mi vo vsetkom pomaha je stale pri mne :(

aminah09
autor
27. nov 2017

@lindusss2016 napisala som Vam spravu

tt247
27. nov 2017

@aminah09 trochu sebecké od teba. Chcela by si všetko. Aj slobodu a písmenkovanie s iným aj svojho priateľa, lebo pri predstave, že má inú, ti je ťažko. Tak buď je super a inej ho nedáš ani za nič - v takom prípade ale okamžite prestan písať s iným, alebo nie je až taký super a tým pádom mu dopraj slobodu a pokojne sa namotkávaj na iného. Takto robíš somárov z troch ľudí - zo seba, zo svojho priateľa aj z toho, ktorého máš v zálohe.

aminah09
autor
27. nov 2017

@tt247 mate pravdu ...

tt247
27. nov 2017

@aminah09 A ešte mi napadlo... Si ešte mladá a možno sa necítiš na vážny vzťah. Vážny v zmysle spoločného bývania, zakladania rodiny atď. Ak ťa ešte lákajú iní muži a tvoj terajší vzťah sa ti už teraz vidí nemastný-neslaný, lepšie to už podľa mňa nebude. A toto, čo tu píšem nemá nič spoločné s tým, či je tvoj priateľ super alebo nie. Môže byť pokojne aj najsuper na svete, no ak ty sa na život s ním necítiš, je to zbytočné. Snáď som ponúkla aj iný uhol pohľadu - od nezainteresovanej osoby.

aminah09
autor
27. nov 2017

@tt247 necitim mam z toho strach ...no ani on vravel ze pocka kym chcem ja ..ale aj tak nieco je tam ako vravite nemastne neslane...dakujem za nazor

diana20
27. nov 2017

@aminah09 ahoj. Vieš čo, malá som vzťah na diaľku a stalo sa nám to isté len naopak a ja som bola tehotná ešte k tomu. Môj priateľ však nevedel čo robiť a pri predstave , že prídem a konečne budeme spolu sa zlakol a presne ako ty sa ešte aj namotal na inú.. nechcel dať na moje rady ešte to skúsiť, že prídem a uvidíme.. tak sme sa rozišli.. teraz sme spolu a ľutuje to, že nedal na moju radu a neskusili sme to. Samozrejme , že tam nie je iskra, keď je to len cez internet.. choď za ním aj keď sa cítiš neisto a možno ak ta iskra znovu príde, aspoň na dva týždne choď, na mesiac a uvidíš.. ak ani potom to nebude dobré tak už hádam budeš mať jasno, že to nie je ono 😉 držím palce. A odkiaľ je tvoj priateľ ak môžem vedieť?

aminah09
autor
27. nov 2017

Ale my sme spolu skoro stale ja tam sice chodim hlavne v lete ale on v zime za mnou...je z Cypru ...niekedy by som bola uz aj za svadbu este pred rokom..teraz si to neviem predstavit ..teda zatial

aminah09
autor
27. nov 2017

@diana20 dakujem pekne

may555
27. nov 2017

@aminah09 niekedy nie je jednoduche rozhodnut sa, niekedy clovek pochybuje aj ked mu vlastne nic nechyba..tiez som nazoru ze po 3 rokoch je mozne ze by sa vztah mal niekam posunut, samozrejme je to na kazdom ako co komu vyhovuje a na com sa dohodne..ale v tvojom pripade ocividne spokojna nie si a nieco ti chyba, mozno sama nevies ani konkretne co, len citis ze to nie je tak ako by malo byt..niektori ludia ani nie su na vztahy na dialku, tiez o tom virm svoje..a studujes denne ci externe? A kolko rokov ma priatel?

catherinah
27. nov 2017

Daj tomu cas, nerob ziadne zavazne rozhodnutie. Ono sa to vyriesi mozno aj v kratkej dobe. Utried si myslienky sama, nerozhoduj sa na zaklade lutosti (priatel) ani na zaklade peknych reci (internetovy kamos).

aminah09
autor
27. nov 2017

Studujem denne ..on ma 29

aminah09
autor
27. nov 2017

@may555 viem potrebujeme sa niekam posunut stale je to len to iste a stereotypne a mne sa aj nejak zacalo cniet za rodicmi a bojim sa ostat v zahranici :(

deti95060810
27. nov 2017

to poznám... tiež som niečím takým prechádzala. Ani zostať vo vzťahu, ani z neho odísť...Ani z voza ani na voz....Nakoniec to skončilo tak, že som to rázne ukončila, ale na moju škodu až po 2 rokoch.... mohla som byť ušetrená sklamania a bolestí....

aminah09
autor
27. nov 2017

Presne tak sa citim ani s nim ani bez neho :(

aminah09
autor
27. nov 2017

@deti95060810 najhorsie na tom je ze on je mi vo vsetkom oporou...neviem ci by druhy toto zvladal so mnou ..a toto je samozrejme velmi dolezite ...ale ked tam nieco nefunguje :(

nelinka888
27. nov 2017

Ten druhý je normálne odtiaľto zo Slovenska? Ak hej tak možno aj ťa k nemu ťahá, že by si sa nemusela sťahovať odtiaľto do cudzej krajiny. Ak ti ale mám povedať pravdu tak ja by som takýto vzťah nezahadzovala, píšeš, že ti je oporou a stále ťa miluje tak prečo riskovať, zradiť ho a odísť k inému, s ktorým to nakoniec môže dopadnúť zle a potom si to budeš vyčítať ešte viac..

aminah09
autor
27. nov 2017

@nelinka888 ano mate pravdu ...ale ked niekedy je to take zlozite ja sama neviem chcem a trpim tym ze sa presviedcam o niecom , ze to bude zase ako predtym...potom to je dobre ale zase to na mna pride ten zufaly stav

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre