Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

akras
27. mar 2008

Já ovu tk nějak poznávám podle toho plodného hlenu...pardon, vím, že je to trochu ee 😝

bay
27. mar 2008

To ja tiez 😉 Inak by som to ani nevedela 😅

akras
27. mar 2008

To si taky myslím, vždyť přece při každé menstruaci se ta sliznice odplavuje a znovu roste nová, tak nechápu ten důvod, který říkají někteří doktoři, že čekání několi měsíců je kvůli nárůstu sliznice 😕

kell
27. mar 2008

Akras máš pravdu, já jsem si tento měsíc ovu testy dělala, je to fakt stres, dokonce jsem si začala měřit i BT. A to jsem se zařekla, že tomu všemu nechám volný průběh. Nějak mě po tom potratu pořád přepadají blbé myšlenky, jestli je se mnou vše v pořádku, když to tak dopadlo. A proto vyšiluju s testama a BT. Jsem byla i dokonce dost překvapená, že jsem hned po vysazení HA měla ovulku.

lauritka
27. mar 2008

neviem akras..ale ja meriam aj teplotu a folikul som mala dozrety..lekar ho videl na uzv... tazke vajicka sa normalne tvoria bez ohladu na sliznicu, ci je tenka alebo hruba. proste lekar to vysvetlil tak, ze este nenastala sekrecna premena endometria a preto nerkvacame ako by sme mali.. ta sliznica potrebuje cas na regeneraciu a u niekho to trva dlhsie.. 😔

kell
27. mar 2008

Taky si myslím, že sliznice během cyklu musí narůst, aby se mohla odplavit 🙂

akras
27. mar 2008

Kell, ono uvidíme, jak budu vyšilovat já, až se nebude dařit - teď se mi to mluví, ale pak to udělá svý.
A v kolikáém týdnu jsi o mimi přišla?
Neřeš, jestli jsi v pořádku, pokud je podle doktora vše OK na základě běžného vyšetření, tak se tím nezabývej. Ono pokud se to má stát znovu, tak se to stane a doktoři to začínají řešit až tak po 2.. - 3 potratu 😒 Ale holky, já věřím, že už jsme si své vybraly a že už další těhu bude v pořádku 🙂

lauritka
27. mar 2008

jo..ale jej narast nesuvisi s ovulaciou ja som toho zivy priklad 😀

kell
27. mar 2008

Bylo to na konci 5tt, takže při vší smůle to bylo nakonec štěstí, protože než jsem si stihla uvědomit, že jsem těhu, tak už jsem zase nebyla. Taky doufám, že už máme to hořší za sebou a teď už jenom to dobré! 🙂

bay
27. mar 2008

No to je fakt ze ovu nevplyva na rast maternice. ale verim ze ked uz pride prva ms, tak potom to uz funguje bez problemov 😒

lauritka
27. mar 2008

babulky drzim vam palce..ja to mam trochu zlozitejsie, ja som otehotnela po prvom IVF...my sme sa snazili par rokov, ale neprisli sme v podstate na nejaky vazny dovod.. ja mavam ovulaciu normalne, muz ma spg v podstate v norme..plus minus niekedy sa to meni... akurat neviem ci mam prechodne vajcovody..ale to sme obisli tym IVF.
ale aj tak som pocula nazory, ze zena je po potrate viac plodna- tak dufam na zazrak 😵 a ked nie, este mame mrazacikov.

bay
27. mar 2008

jj. To sa hovori 😉 a urcite to tak aj je 😵

kell
27. mar 2008

To je fakt, že Ovu může být i bez narostlé sliznice, protože hned od 1.DC tělo produkuje hormon FSH, který podporuje růst folikulu, pak nastupuje hormon LH, ten napomáhá prasknutí folikulu a ovulaci no a až pak následuje progestero, který má za úkol růst sliznice.

akras
27. mar 2008

Jojo, já nemyslela, že ovu nemůže probíhat bez MS - to určitě nemá s nárůstem sliznice nic společného. Ovulovat můžeš i bez sliznice a ms, jen pak pravděpodobně nedojde k uhnízdění vajíčka, kdyby náhodou chtělo být oplodněno, ne? A proto asi těhu nemůže nastat. teda tak nějak to chápu.
Já doufám, že teď budu tak plodná, až se budou hory zelenat 😀

lauritka
27. mar 2008

tu to mozte pekne vidiet.. moj nekonecny cyklus 🙂 http://www.fertilityfriend.com/home/198576

akras
27. mar 2008

Teda Kell, to je ale úplně odborný popis 🙂

lauritka
27. mar 2008

graf podtym je tehu graf. 😒

akras
27. mar 2008

Jůůů, to je teda pěkná čára 😉 Snad už brzy skončí 🙂

kell
27. mar 2008

Akras: určitě budeš, držím nám všem palce! Možná je i dobře, že to vychází na jaro, aspoň se vyhneme chřipkám a tak... Viry prý mají velký podíl na potratech!

bay
27. mar 2008

tak taky dlhy som este nevidela 😅
ja tiez verim ze teraz to plodenie pojde ako na beziacom pase 😀 😀

akras
27. mar 2008

Normálně, teď jsem si v diskuzi o kontryhelu přečetla,. že se má naopak pít jen v době MS... 😕 Tak to jsem z toho teda jelen, zas úplně protichůdná informace. Člověk chce pro sebe něco udělat a nezjistí ani jakým způsobem to má dělat 😠

lauritka
27. mar 2008

😝 bay asi sa dozijem aj 100 DC.... ale potom uz dufam dorazi mrcha. alebo dve // 😝 neviem hadam ten duphaston mojej sliznice pomoze... a myslite ze neurobili chybu lekari v mojom pripade?? co ked to zoskrabali privelmi ????? 😕

bay
27. mar 2008

ja uz teraz pijem len alchemilku. ale pila som aj rebricek...

kell
27. mar 2008

Všechno je vyčtené z netu! Fakt jsem byla docela blázen, když jsem byla po potratu na nemocenské! Nudila jsme se a pořád jsem hledala, jak je možné, že se to stalo, takže jsem pátrala a četla a četla a četla, pak přemýšlela, uvažovala no atd. Navíc mám ještě v tomto případě nevýhodu, že pracuju ve zdravotnictví a mám tím pádem přístup k sebetestování! O to je to horší!!!!

lauritka
27. mar 2008

akras ja pijem kontryhel od MS do ovulacie.. aj rebricek, aj praslicku, striedam to. 🙂 ale po ovulacii uz len ROIBOS a ovocne..pre istotu 😉

akras
27. mar 2008

Laurit, to by snad dr. poznal na kontrole. Nedělej si starosti, však ona přijde, ty léky ti určitě pomůžou. 😉

lauritka
27. mar 2008

kell najhorise na tom je. ze pricinu ti nikto nepovie..lekari riesia asi az opakovane potraty 😖

laada
27. mar 2008

Ahoj akras já jsem s tím kontryhelem taky bezradná, teď jsem ho pila dva měsíce v tahu po potratu a radši jsem na chvilku vysadila 😲 ale taky nevím co je teda správně

kell
27. mar 2008

Lauritka to si nemyslím, víc než na holý sval, jako nám všem ostatním už to být nemohlo! Spíš bude problém s tím progesteronem! Možná, že Ti doktor nasadí místo duphastonu utrogestan, ten je 10x silnější!

akras
27. mar 2008

Já asi tak jako Laurit - od MS do ovu, ale myslela jsem od konce MS.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre