Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

cuculik1
21. sep 2009

akonis: neboj coskoro ti tam tie dve ciarocky zasvietia

aknomis
22. sep 2009

cuculik1:
kiež by si mala pravdu 😔

snazilkant
22. sep 2009

chcem sa opytat po akom case sa zacinate opat snazilkovat?
Ja som potratila v 9tt , babo sa nam nevivijalo ☹

ale uz teraz sa tesim na dalsie tehu

aknomis
22. sep 2009

snazilkant:
potratila som v 7tt. my sme počkali jeden cyklus. ale druhý pokus sa nevydaril, dostala som menzes. teraz skúsime znovu.

snazilkant
22. sep 2009

A necakate 3 - 6 mesiacov ako odporucaju dr.?

mne moja tak povedala, tak neviem co urobit

aknomis
22. sep 2009

mne nerobili kyret. neviem ako tebe. ale mne povedali, že stačí počkat jeden cyklus. počkali sme, ale aj tak to nevyšlo...

flamenga
22. sep 2009

ak vám nerobili kyret, tak stačí čakať aspoň dva cykly... tak mi to hovorila moja gynekologička (najlepšie tri)....

snazilkant
22. sep 2009

aha, no mne kyret museli robit

aknomis
22. sep 2009

tak pri kyrete je odporúčané čakat aspon 3 mesiace

cuculik1
23. sep 2009

aj my si pockame tie 3 mesiace aspon si zatial pobeham po vysetreniach...

ikushik
23. sep 2009

ahojte, smutna tema ale aj taka musi byt ☹ ja som sa vratila z nemocnice v pondelok po zakroku..boli to dvojicky a v 7 tyzdni sa prestali vyvyjat 😔 😔 zisil mi to znamy,lebo pracuje v nemocnici ako gynekolog a tiez mi robil zakrok,tak aspon psychicku podoru som tam mala..ziadne spinenie ani bolesti..takze keby niet ultrazvuku tak ani o tom neviem..mam este taky hnedy vytok, tak uvidim kedy dojde ms...ako vas citam tak je to individualne.. velmi apeloval na to ze mam pockat urcite 6mesiacov.. koli tomu ze som mala uz velku maternicu lebo tam boli 2 plodiky.. zelam vsetkym snazilkam aj nesnazilkam aby sme sa cim skor dali dokopy i ked bolest v dusi je neporovnatelne vacsia ako po zakroku..

aknomis
23. sep 2009

ja som tiež mala bolest v duši. potratila som v nedelu, 19-teho. a vždy ked bola nedela, tak som si hovorila v duchu, že pred týždnom, dvoma.. som prišla o mimi. a 19-teho, že už by som bola o mesiac bližšie k porodu a tak.. ale potom som si vdaka partnerovi uvedomila, že takto to dalej nepojde a že sa musím dat hlavne kvoli sebe dohromady.. tak som sa dala a "nemyslela na to". moc, moc som verila, že sa to po prvom cykle podarí, ale o to vačšie sklamanie som teraz mala, ked som namiesto // na testíku dostala menzes... Teraz čakáme na výsledky z genetiky, a tak som nerves, či sme vobec v poriadku a tak...

cuculik1
24. sep 2009

Aj ja sa na to snazim nemysliet, ale niekedy sa to jednoducho neda... My sme este len v zaciatkoch.
Ikushik: bolo to tvoje prve tehu? U nas ano, uz chcem mat cim skor za sebou potrebne vysetrenia, potrebujem mat "kludnu mysel" pred pokusom c.2

aknomis
24. sep 2009

cuculik1:
tebe robili kyret, že sa chcete začat snažit až okolo vianoc? a zistili ti príčinu potratu? A aké vyšetrenia vám doporučili?

cuculik1
25. sep 2009

ano robili kyret, bola som v 7tt, radila som sa z 3 gyne. vsetci odporucili si tie 3 mesiace pockat. teraz ma cakaju vysetrenia, vselijake hormonalne, krvne testy na zrazanlivost krvi, nejake na protilatky, manzela spermiogram. Pekne mi to Dr. zhrnul uz sa mi treba len objednat na konkretny datum.

bzzmajka
25. sep 2009

ahojte, mne gynekolog pri prvom kyrete kázal minimálne 3 mesiace, pri druhom 6 mesiacov a teraz ked som tam bola, tak že nové výskumi tvrdia, že aspon rok.... moje telo bude samé vedieť kedy otehotnie, takže sa snažíme aj ked prešli len 3 mesiace po kyrete.
akonis, ja si s mojím mjžíkom stále pripomínam, že už by som bola v 6 mesiaci...a asi to bolí o to viac, že máme dva ultrazvuku nášho druhého mimi.

aknomis
27. sep 2009

tak potom sú výskumy asi rozne.. 🙂 lebo kamarátka potratila v 7 týždni a jej doktor povedal, že podla výskumov je dokázané, že teraz je najlepšie sa hned do toho pustit, lebo že najvačšie šance na otehotnenie sú po prvom cykle asi pol roka a potom že je telo akoby off... takže asi si každý tvrdí svoje 😠

cuculik1
28. sep 2009

A preco by malo byt telo akoze off? Mozno chapem tomu ked niekto povie, ze nova vystielka- sliznica maternice je fajn na uhniezdenie noveho zarodku ale to, ze by po pol roku malo byt telo off... no neviem, tych studii je strasne mnozstvo jedna tvrdi to, co druha opatovne hned vyvrati. mylsim si kazde telo je jedinecne, no a jednemu sa to lahsie podari hned po a druhe si musi viac oddychnut. takze tvrdim, neriadit sa vselijakymi studiami ale svojim telom, ved mi predsa najlepsie vieme, ak sa rozumne odsledujeme, kedy je na to nase telo pripravene.

aknomis
28. sep 2009

tiež si myslím, že riadit sa tým či oným je nezmysel... jednoducho ja by som počkala na prvý cyklus, a potom by som skúšala.. ked sa má podarit, tak sa podarí, ked nie, tak nie..

kajca50
28. sep 2009

ahoj cucu.. aj ja som pokyrete už druhom a lekar povedal, že nie je načo čakať namusíme si dávať pozor. Aj na genetike som bola -vyššia zrážanlivosť krvi.

cuculik1
29. sep 2009

kajca: tak ti teda na tu zrazanlivost nieco odporucili? nemusis si ked otehotnies nieco pichat? my ideme s manzelom na vsetky mozne vysetrenia o tri tyzdne do kosic, uz sa aj tesim, lebo rada viem na com som. no a niekedy zaciatkom dec. budu vsetky vysledky. az potom s apustime na vec.
Vsetky vas pozdravujem , pekny den

cuculik1
15. okt 2009

huraaaaaaaaa, dosla mi presne na 28 den po zakroku, normalne som tomu nechcela verit. teraz neviem ci to bola nahoda, alebo ci mi dopomohli tie kvapky na podporu cinnosti vajecnikov co som poctivo cely mesiac brala. A sme o krok dalej 🙂

bzzmajka
17. okt 2009

mne prišla tuším presne na 6 týždnov od zákroku...

cukruska1920
17. okt 2009

Ahojte...mne po po obidvoch kyretoch prisla mrcha na 5 tyzden? a ako ste to mysleli s tym ze ked sa caka 6 mesiacov a viac tak potom je telo off? 😕 my totizto ani skorej zacat nemozme lebo nas cakaju vysetrenia ...to znamena ze skor jak v januari nezacneme.... to znamena ze sa mi nemusi podarit otehotniet? ci?

cuculik1
18. okt 2009

cukruska: podla mna na tom nie je nic pravdy , ze telo je off. Vsetko je to velka loteria, niekto otehotnie hned a je ok niekto si pocka. Ak ta cakaju este vysetrenia s kludnou hlavou si na to vsetko pockaj. Nebudes sa citit istejsie ked bude po vysetreniach a ty budes vediet na com si? 🙂 Tak vela trpezlivosti.
Aj mi ideme cakat niekdy do januara.

bzzmajka
18. okt 2009

cukruška a ako sa Vám to stalo?

micicka
29. okt 2009

Ahojte kočky. Bohužiaľ som zavítala aj ja do tejto témy. V sobotu budú 4 týždne čo mi robili kyretáž. Doktorka mi odporučila počkať so sexom až po prvej menštruácii. Čítala som tu viacero príspevkov, kedy ste nečakali na prvú meštruáciu a nevyskytli sa žiadne. Je tu niekto aj taký, kto mal kvôli tomuto problémy? Zápal, infekcia alebo niečo podobné? Priznám sa neviem, či vydržíme ešte čakať, pretože sex nebol už dva mesiaca ☹ moja polovička pracuje v zahraničí, na posledy keď bol doma po mesiaci, som práve potratila, sme sa "zvítali" v nemocnici a teraz ho netrpezlivo čakám znova. Len neviem ako sa rozhodnúť!
Ďakujem vám vopred na radu a skúsenosti.

cuculik1
29. okt 2009

Ja dam radsej na radu lekarov. neviem ci by som tak riskovala, ved ide o tvoje zdravie tvoju buducnost.

micicka
30. okt 2009

cuculik to máš pravdu, len som bola náchylná k tomu, že nepočkám, keď tak veľa báb písalo, že všetko bolo ok. ale ako vravíš, ide o zdravie a riskovať keď aj kvoli jednemu mesiacu je smiešne. a máme predsa aj iné možnosti na ťuťu muťu 😉

cuculik1
30. okt 2009

micicka: presne tak, nie je to vzdy jednoduche, ale da sa to. drzim palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre