Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

tatiana77
6. jan 2011

@solinkarka termin som mala 30 jula a ty?

solinkarka
6. jan 2011

@tatiana77 2.augusta

tatiana77
6. jan 2011

@solinkarka to sme boli fakt na rovnako.... 🙂 vidim, ze je to este cerstve a velmi smutis...neboj vsetko dobre dopadne a budete mat babo....bolo to vase prve? odkial si?

solinkarka
6. jan 2011

@tatiana77 ano prve a dufam ze nie posledne...ja som priamo zo ZA..ty BA ze? kolko mas rokov ak mozem vediet?

dana1972
7. jan 2011

Včera som dostala prvý menzes od kyretu, ale tak strašne, strašne silný ☹ je to normalne poradte

jarra
7. jan 2011

@dana1972 áno je to normálne, prvý menzes po kyrete je vždy silný a bolestivý ☹

dana1972
7. jan 2011

@jarra ano aj ma bolí velmi brucho... ☹ ☹ ☹ ☹

jarra
7. jan 2011

@dana1972 no bohužiaľ ti nič iné neostáva, len to vydržať ☹ daj si tabletku od bolesti a nejaký teplý termofor na brucho. Druhá mrcha už bude normálna, taká akú mávaš bežne.

dana1972
7. jan 2011

@jarra ok vydržím a dakujem za radu..🙂

jarra
7. jan 2011

@dana1972 nemáš za čo 😉

tatiana77
7. jan 2011

@solinkarka ano ja som z BA, mam 33 rokov a ty?...inak moj manzel ma starych rodicov z Porubky, poznas? existuje aj take sidlisko Solinky v ZA? Sa mi zda, ze tam byvali jeho bratranec a sesternice...len sa uz rozliezli..... 🙂 urcite budu aj dve tri babatka....treba verit a mysliet pozitivne...

marikac
11. jan 2011

ja som dnes 37 den od kyretu a mrcha nikde 😠

katiz
11. jan 2011

@tatiana77 omlouvám se nechodím sem moc často...
začali jsme po první menstruaci, nevím jak to napsat... bylo to zvláštní, nějak jsem se s tím neuměla srovnat že jedno "miminko" nahradím druhým... ale s odstupem času to přejde, sic... kamarádce se narodilo dítko v přibližně stejné době jako by se narodilo i to o které jsem přišla... i když jsem byla těhotná, a potkala ji, tak mi to strašně zabylo líto že by dítka byly stejně staré, ale jakmile se Maličká narodila, odsunula jsem tyto myšlenky hodně hodně dozadu do paměti. Trápení jsem si odbyla, každá se s tím musí poprat a vyrovnat. A druhé těhotenství si nezaslouží být ve zbytečném stresu, zaslouží si pohodu, klid a hlavně moře lásky... nebudu vám lhát že jsem byla uplně vklidu, každá cesta na toaletu byla velkým stresem, každý výtok jsem volala k doktorovi, který se zachoval uplně bezvadně, vyhověl mým starostem, na kontroly mě brával častěji, místo co 4 týdny tak co 2-3.. prostě staral se bezvadně a za to jsem mu vděčná. Po 7 měsíci kdy je miminko schopno života všechny tyto obavy ze mne spadly a malá se narodila 4 dny po stanoveném termínu 🙂 je to něco krásného mít dítko, moc moc moc to přeji vám všem... Na to jak se s potratem vyrovnat není recept, chce to ale sílu, podporu a lásku partnera, to hodně pomáhá 🙂

orionld
21. jan 2011

@marikac a si tehotná?či mohla by si byť? ja som po potrate bez čistenia....chceme sa snažilkovat a mám veĺmi velkú túžbu začat aj hned - som 2,5 týždna po potrate...

marikac
21. jan 2011

@orionld nie som tehotna-uz nie...a asi nemozem ani byt..kedze len vcera mi skoncila prva mrcha 😖

rudka
13. feb 2011

ahojte,
mam otazku.. po kyrete 23.12. som do mesiaca 20.1. dostala menstruaciu, a odvtedy som uz dostala aj druhu, teraz 12.2. co sa mi zda dost skoro. ale problem je v tom ze tato druha je velmi silna, nestiham vymienat vlozky, a idu zo mna aj kusky..akoby zrazena krv. Myslite ze to moze byt ok? alebo sa mam zacat stresovat? (uz od toho niesom daleko..)
dakujem

katiz
14. feb 2011

@rudka radši zajdi k doktorovi, nebo aspon zavolej, určitě ti poradí... ale hlavně v kliduuu, určitě to bude OK

rudka
15. feb 2011

ahoj
no bola som u doktora, pozrel ma, a bez nejakych komentarov mi dal pichnut injekciu na zastavenie krvacania. ale naposledy hovoril ze tam bola cysta, teraz ze tam nieje... tak mozno to s tym suvisi. ale to krvacanie sa sice zoslabilo, ale este stale to nieje ako normalna menstruacia...furt je to silne na moj vkus... ale hadam hormony z injekcie zaberu.. ale hlavne sa netvaril ze to je dajaky problem, tak ma ukludnil celkom..

lussinkaaa
5. mar 2011

Ahojte, som tu nova a zial tiez sme s priatelom prisli v 6tt o nase prve babenko ☹ . Velmi to boli, tak sme sa nan tesili a ani vo sne by nas nenapadlo, ze sa nam to moze stat. Ale zial, stalo sa ☹ . Pochopit to dokaze len ten, co si tym sam presiel. Vediet, ze este pred par dnami vo vas rastol zivot a odrazu je prec ☹ ☹ ☹... Najhorsi pocit, aky som kedy zazila ☹ . Verim, ze coskoro sa nam podari druhe babo a zaplni tu prazdnotu v dusi. Vsetkym, ktore ste prezili a prezivate to co my, zelam, aby sa vam co najskor podarilo pocat a priviest na svet krasne, zdrave a stastne babenko!

mirka321
5. mar 2011

@lussinkaaa ´DAKUJEME
a všetko naj... aj Tebe...
my sme prišli o bábätko 28.12.2010 a Silvester aký sme prežili my s manželom už nikdy nechceme prežiť...
držím Ti palčeky , aby to čo najskôr prebolelo aj ked nikdy nezabudneme...

carera
5. mar 2011

ahojte, trosku mi trvalo kym som sa odhodlala ale potrebujem to dostat von. S manzelom sme sa rok snazili o drobca a pred vianocami to vyslo, kedze sme sa hrozne tesili neudrzali sme to a na stedry den sme to povedali v rodine a uz sa to sirilo dalej. Vsetko bolo ok az kym som nesla na utz v 9. tt a tam som sa dozvedela ze babo asi tak v 7tt prestalo rast :( este sme cakali ci sa nevycistim sama ale musela som ist na kyret. dost som potom krvacala a asi tak na 5 den som mala asi hodinu hrozne bolesti zabrali az dva ibalginy . potom sa to dalsi den zopakovalo a potom som este tyzden krvacala dohromady asi tak 14 dni potom este spinenie. na 26 den od revizie som zacala zas spinit a o tyzden som dostala menstruaciu ale cakala som horsie bolo to take ako vzdy. Preto si teraz myslim ci som prvu mrchu nemala nejak prave po zakroku. Nemate s tym niektora skusenost?
Tazko sa s tym, zmieruje a aj strasne tuzim aby som bola zas tehu aj sa bojim co ak znova. ...na hematologii mi zistili dve trombofilne mutacie lahsej formy tak to vsetko pripisujem tomu a dufam ze dalsie babo sa mi uz podari ochranit.

evka1984
6. mar 2011

@carera ahoj neviem či správne rozumiem tvojej otázke.... pýtaš sa kedy si mala prvú mrchu po kyrete? Na 26 DC si začala špiniť a o týž na to si dostala mrchu.... to bola tá prvá mrcha po kyrete. To predtým špinenie a jedno s druhým súviselo ešte s kyretom, telo sa ti čistilo po svojom. Hned po zákroku síce žena krváca, ale je to následok čistenia, nie mrchy.... takže rátaj ako prvú tú čo som písala vyššie. 😉
Viem ako sa cítiš, my sme prišli o bábo v 8tt ale zistili mi to až 11tt, tak si to vieš predstaviť čo všetko sa mohlo stať ked som mala mrtvy plod v tele ešte 3týž. Kyret som mala 21.12. 2010 ☹ (tento dátum si budem pamäatať do smrti) a teraz o týž čakám 3 mrchu a podľa doktora sa môžme snažilkovať.... Koncom marca mám mať ovulku tak ideme na to 😀
Už si bola na kontrole po kyrete? či si v poriadku a kedy sa idete snažiť?

kaara1980
6. mar 2011

@carera ja keď som potratila vo 8 mesiaci a urobili mi kyret,tak som špinila hádam mesiac.V podstate aj keď sa tehu ukončí tak skoro,celých tých pár týždňov sa maternica aj tak pripravuje na tehotenstvo.Takže po potrate a kyrete nasleduje v podstate 6-nedelie a maternica sa dáva do normálu.Ja mala potom oficiálnu mrchu až po tých 6 týždňoch,ale každá žena je iná ☹ .Držím vám dievčatá palce. 😉

solinkarka
6. mar 2011

@kaara1980 ty si potratila v 8. mesiaci?? 😲 ☹

kaara1980
6. mar 2011

@solinkarka ježíš,akú blbosť som napísala 😔 .V 8 týždni.Pardon

evka1984
6. mar 2011

@kaara1980 to je strašné si to neviem ani predstaviť prísť o bábo vo 8mesiaci.... ☹ ja som prišla v 8tt a som to nevedela rozdýchať... obdivujem ženy čo to zvládnu a dokonca znovu otehu... 😒 klobúk dolu aj pred tebou!!!! Aj vieš prečo sa to stalo? ak sa môžem spýtať?

evka1984
6. mar 2011

@kaara1980 jáj no tak potom beriem späť svoj príspevok 😀 😀 😀

evka1984
6. mar 2011

@kaara1980 a po akom čase sa vám podarilo znova otehu?

kaara1980
6. mar 2011

@evka1984 moc ma to mrzí,ten moj preklep....To si neviem predstaviť prísť o dieta v pokročilom štádiu.Sesternica prišla o dieta v 6 mesiaci a skutočne ju obdivujem-jej odhodlanie.Ešte raz sa ospravedlňujem

kaara1980
6. mar 2011

my sme potom čakali pol roka a keď sme začali skúšať znova,tak 4 mesiace sa nedarilo ,potom som na to prestala myslieť a povedala si,buď teraz,alebo to nechám tak.A zrovna vtedy sa zadarilo 😀 .A potom sa na mňa priatel vykašlal.Ale teraz s mojim drahým čakáme dieťatko,ale keď sme sa rozhodli,tak tiež to trvalo asi 4 mesiace,kým sa uchytilo.A to som mala problémy od začiatku a nedúfala som ani,že to dobre dopadne.špinila som od 2 mesiaca.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre