Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

odrik
14. máj 2011

@skwm
To mi je strasne luto! Neviem ani co napisat. Booooze, co sa to na tomto svete deje! Cim to je, ze nas je tak vela? Vzduchom, stravou, chemiou, ktora je vsade a vo vsetkom? Ved to uz nie je normalne. Neviem, ake budes potrebovat vysetrenia. Ale myslim si, ze v nemocnici urcite vysetria, co treba! Tak sa prosim drz! Aj pre nas smutne vyjde slniecko!

evelyn22
14. máj 2011

@odrik keby sa dalo skončím aj hneď teraz... čo sa síce dá, ale určite chcem bábätku zabezpečiť najprv nejakú budúcnosť a keďže partner je tiež študent tak to nie je také jednoduché, aspoň tú školu skončiť, nájsť si zamestnanie a bývanie a potom sa budeme tak snažilkovať, až to nebude pekné 🙂 aj ja nám všetkým prajem veľa sily, ktorú teraz potrebujeme! 🙂 a veľa šťastia pri ďalšom tehuľkovaní 🙂 pekný víkend aj tebe 🙂

evelyn22
14. máj 2011

@tiburcia fíha, ja som bola neskôr - 14.2. (aká irónia na Valentína, však?) a už mám tretiu. tak dúfam sa ti to upraví čo najskôr, aby si sa mohla znovu s chuťou pustiť do snažilkovania - alebo už ste začali? 🙂 či ešte chceš počkať?

odrik
14. máj 2011

@evelyn22
Zlatusik, dakujem a tesim sa, ze takto rozumne uvazujete. Ja uz mam trosku moc rokov, a tiez sme to tak riesili. Prve dietatko prislo az po VS v nasom spolocnom bytiku a bolo privitane s obrovskou radostou!!! Uz bude mat 11 rokov! Tak drzim palceky!

evelyn22
14. máj 2011

@odrik ďakujem 🙂 tak určite iné je, keď je to neplánované, aj to som mienila privítať s radosťou a keby náhodou zas zlyhala antikoncepcia tak privítam s radosťou aj to ďalšie. ale v pláne mám určite najprv počkať, vytvoriť aspoň nejaké zázemie pre drobca, aby som sa nemusela stresovať tak, ako som sa stresovala teraz, čo sa zrejme podpísalo pod MA...určite je to iné ako sama píšeš si si to užila 🙂 škoda tohto nevydareného pokusu, ale nestrácaj nádej, hoci v tvojom veku je to už všetko ťažšie, verím, že ti to ešte vyjde 🙂

tiburcia
14. máj 2011

@evelyn22 všeobecně se říká počkat 3-6 měsíců 😉 ... nám to ale přirozeně nejde, takže se musíme rozhoupat a začít nějak řešit IVF, ale letos to asi necháme být 🙂

evelyn22
14. máj 2011

@tiburcia no práve preto som sa opýtala, že ty už máš akurát tie 3 mesiace za tým 🙂 ale mrzí ma, že to musíte riešiť cez IVF ☹ tak by to nemalo byť. nemáš uvedený vek, ale asi sa nemáš kam ponáhľať. nakoniec, aj tvoje telo si musí oddýchnuť. v každom prípade držím palce, nech to všetko dopadne tak, ako ty chceš 🙂

odrik
14. máj 2011

@evelyn22
No snad este aspon raz sa nam podari mat ten prekrasny a neopakovatelny pocit! Dakujem! Drzim Ti palceky, aby u vas dopadlo vsetko tak, ako si zelate!!!

evelyn22
14. máj 2011

@odrik verím, že sa podarí... a mne aspoň 2 krát 😝 nie je za čo, tiež držím všetky palce a ďakujem 🙂

odrik
14. máj 2011

@evelyn22
Tak si drzime palceky navzajom!!! Pa

odrik
14. máj 2011

@tiburcia
Pokladik, pekne si oddychnite, zrelaxujte, a ked budete pripraveni sup, sup riesit tehulkovanie. Lebo cas leti! Ja som tu asi najstarsia osoba, tak viem, co hovorim. Ja viem, ze je vsetko komplikovanejsie, ked to nejde prirodzene. Aaaale, hlavne je mat zdrave a vonave babulka! Moje uz ma 11 rokov a druhe nie a nie, safra forte!!! Pa, drzkaj sa!

tiburcia
14. máj 2011

@evelyn22
@odrik

holky děkuju...no nejmladší nejsem, co si budem povídat, na miminko už mám věk až až 😀 ... necháme to přírodě a budeme řešit to IVF... odrik máš pravdu, že čas letí, my jsme se o první miminko snažili víc jak rok a nakonec to dopadlo MA.. dost mě to vzalo, tak nechávám odpočinout jak tělo, tak i srdíčko... ale i tak věřím, že já se toho miminka dočkám a basta!!!

odrik
14. máj 2011

@tiburcia
No to sa mi paci! My sme sa o prve dietatko snazili 5 rokov a podarilo sa. Sice komplikovane, takmer mimomaternicovo, potom s volnou tekutinou v brusnej dutine a odlezanim si koooopec casu v nemocnici, ale 23.5.2000, ked sa narodil, isla som sa zblaznit od stastia! A je to super chlapec! Ta namaha stala za to! No vidis, a teraz, ked sa nam podarilo znovu byt tehulkovia, tak MA! Po tolkych rokoch! Ale nevzdam to ani za zivy svet!!! Dusicka ma neskutocne boli, vcera po kyretazi som si myslela, ze mi srdce pukne a v hrudi mam stale tlak ako kamen. Ale ja viem, ze to casom preboli, i ked nezabudneme nikdy! a zasa budem bojovat!!! Tebe strasne drzim palce a budem mysliet!

evelyn22
14. máj 2011

@odrik 🙂

@tiburcia na fotke pôsobíš dosť mlado 🙂 držím palce 🙂

tiburcia
14. máj 2011

@odrik tobě taky držím palce...nezbývá než bojovat 😵

@evelyn22 děkuji, potěšila si mě 😀 ... 😵

evelyn22
14. máj 2011

@tiburcia 😀 nie je za čo

kacena85
15. máj 2011

ahojte no bola som u doktora minuly piatok, nechapel, ze som este stale nedostala menstruaciu ale ze este pockame 3 tyzdne ci nenabehne sama ak nie tak mi da antikoncepciu na upravenie, len sa bojim ci je naozaj vsetko v poriadku a ze mi to doktori nejak neposkodili pri kyretazi......strasne kazdy den cakat a stale nic...a to sme si mysleli ze uz v maji sa budeme opat snazit :( doktor mi povedal, ze musime pockat min na 3menstruacie a to este ktovie kedy pride ta prva

katus193
15. máj 2011

@kacena85 a kedy si mala zakrok?

odrik
15. máj 2011

@kacena85
No moja, mrzi ma to! Ale asi naozaj musis pockat! Nemyslim si, ze by Ti lekar nejako uskodil pri kyretazi. Mozno je len Tvoj organizmus hormonalne "posramoteny" a ta antikoncepcia upravi hormony a budete moct cim skor snazilkovat o babatko!!! Drzim Ti moc palce! A na Vianoce nech uz je babulko v brusku! Pa

kacena85
15. máj 2011

katus193 mala som zakrok 21.2

odrik dakujem za povzbudive slova, aj ja som radsej za to ze pockam, nechcem robit paniku aj ked to cakanie je strasne, no tak to som tiez uz tak ratala ze vlastne v decembri som otehotnela aj prvy krat a teraz asi tiez to nebude inak ale nevadi hlavne aby som bola, treba veru pockat kym sa telo dostane do normalu a bude vsetko ok, potom sa uz len pekne snazit 🙂))

odrik
15. máj 2011

@kacena85
Ja tiez pevne verim, ze sa dam skoro do poriadku. Nam lekar povedal, ze ak budeme psychicky pripraveni, po prvej mrske mozme zacat snazilkovat, on v tom nevidi problem. No asi len predsa este chvilu pockame, pre lepsi pocit. A tak si na tie Vianoce napiseme, ci tie babulka v brusku rastu!!! Pekny den!

kacena85
16. máj 2011

🙂 a ty uz mas prvu?no uz som prestala riesit ms, 1.6 idem na kontrolu a ked nebude ms tak mi predpise antikoncepciu a hadam sa dostavi potom...lebo ako tak ratam tak stale sa to oddaluje a my by sme sa uz velmi radi snazilkovali a nasli // juuuuj to bude radosti a zaroven strach ako to dopadne ☹ keby ako chcem bude tam ten strach stale uz

odrik
16. máj 2011

@kacena85
Nie, este len v piarok som potratila. Takze cakam. Ja viem, my uz sa budeme vsetky bat, ako to nabuduce dopadne! Tak drzim palce!!!

kacena85
17. máj 2011

juuuj tak to mas dost cerstve, ja som bola z toho uplne mimo dost, sak to kazda, potom mal priatel vaznu nehodu tak jeden strach prestriedal hned druhy, tento rok sa to nejak vali na nas... ☹

odrik
17. máj 2011

@kacena85
No uz bude len dobre, musi!!! Uz toho bolo naozaj dost!!! Ja som dnes bola na chvilu v praci, lebo doma mi je samej straaaasne smutno, ved to poznas! A potom som isla na cintorin zapalit mojmu ockovi a poprosila som ho, aby mojho, a vsetkych anjelikov tam hore, chranil a tiez aj nas tu dolu uz od takej bolesti. Tak Ti prajem uz len same krasne veci! Pekny den!

kacena85
18. máj 2011

aj ja tebe, ked ti dojde ms tak napis, isto bude vsetko ok a o chvilu ti pridu a potom sa mozte snazilkovat opat...ja som tiez nepracovala asi polku mesiaca, nemala som naladu na nikoho a nieto este na ludi v robote. nikto o nicom nevedel a ja sa pretvarovat a usmievat na silu neviem. tak ja uz len cakam na toho 1.6 a kazdy den cakam a cakam...

odrik
19. máj 2011

@kacena85
No ako? Co nove u Teba? Ja uz chodim do prace! Drzim sa celkom dobre. Nepracujem este vela, ale aspon na chvilu sa odputam. No a musim cakat na prvu mrsku!!! Pekny den 🙂 !

kacena85
23. máj 2011

😉 ahoj, no ja som mala pre istotu tyzden problemy s travenim, ale uz to preslo ale mrska nikde!!!uz sa nad tym nejak nerozculujem ani nestresujem, dojde dojde nedojde nedojde. co uz narobim. no tak je lepsie ked sa uz na to citis, ist do roboty, clovek pride na ine myslienka, odreaguje sa, pokeca...tak uvidime co bude dalej

niki963
19. jún 2011

Ahojte,
Ja som 2 tyzdne po ...
s manzelom sme sa moc, moc tesili, zial,nevyslo to. Plod odumrel dva dni po nasej svadbe.
bola to rana pod pas. A suhlasim...kto nezazil nepochopi. Reci ako: to nic nie je su pre ludi, co nevedia o com sa hovori.
MOJA SKUSENOST..... NEVEDELA SOM, ZE SOM TEHOTNA, KED SOM ISLA NA SL.CESTU DO AZIJSKYCH STATOCH, KDE BOLA LEN MIERNE ZVYSENA RADIACIA....NESKODNE PRE CLOVEKA, ALE ZABILO MI TO BABATKO. uz viem, ze na sl.cesty do rizikovych oblasti ma nikdy, nikto nedostane.

dadaga
19. jún 2011

ahojte babenky viem,ze ked potratite moc slova utechy nepomozu, ale idem aj vam napisat aby ste nezufali...
ked pozeram na moj 3 tyzdnovy pokladik tak ani neverim...
totiz mam synceka ma 3 roky a ked sme chceli druh dieta tiez som potratila v 8 tt ... bola som z toho nestastna asi ako vy vsetky... ale cistila ma fajn mlada lekarka a ta mi poradila...ze ziadne cakanie pol roka a tak...ze mam pockat jednu menstruaciu.. mimochodom tu som dostala hned presne za mesiac..... no a potom mozeme skusit a tak sme skusili a vyslo to na prvy krat...
sice som sa moc bala cele tehu, ale prebiehalo v poriadku az do konca... a dneska ma moja malicka 3 tyzdne.. tak sa vytestujem z 2 deticiek... nezufajte....drzim vam palec...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre