Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

olinka1111
19. feb 2012

ahojte ja sa chcem nieko spitat som po potrate uz druhi mesiac a prvi raz som male spinenie bola som u doktora a a povedal ze to je vporiatku ale prisiel novi mesac aja zase len spinim je to normalne som v kuse ospala mam aj rvozne chute . 🙂 dakujem

diabella
13. apr 2012

@sisa1
Ja som bola na potrat 9.3 2012 takže mesiac a pár dní .. je to už tiež 5 týždnov ..... Dieťatko som si chcela nechať len niesú na to podmienky .... Sex som mala asi týžden a pol po zákroku ... samozrejme chránení ...A potom sme už sex mávali nadalej ... Posledné 2 týždne bez ochrany ale nespravil sa domna ani raz...Ale aj tak mám strašný strach či môžem byť zase v tom ... Prvé dieťa som si chcela nechať ale teraz som na pochybách čo mám robiť ked som ážne tehotná už sa to nedá dať zobrať ....

svetllana
13. apr 2012

@diabella Sorry, ale ak by si si dieťa chcela nechať, tak si ho necháš. Žiadne "ale". Dieťa si si nechcela nechať, lebo neboli podmienky, takto to znie krutejšie, ale toto je realita. Pretože ak by si naozaj tak chcela, tak nejdeš na potrat. K podmienkam len toľko..kto chce - hľadá spôsoby, kto nechce - hľadá dôvody. A k tomu, že sa obávaš ďalšieho možného tehotenstva sa radšej ani nevyjadrím, asi by ten príspevok admin zmazal! Niekto je proste nepoučiteľný 😠

ika84
13. apr 2012

@diabella ja ta nechcem sudit je to tvoja osobna vec....ale myslim ze tato tema je skor o takých potratoch, ktoré sme nechceli. A ked tu, kde je plno zúfalých snažiliek pridáš to ze si dobrovolne isla na potrat, necakaj nic milé. Ja osobne nie som psychicky este ok a toto vie zranit. A este jedna vec, ak deti nechces, chrán sa..inaj cesty niet....

nalla
13. apr 2012

@diabella a ty máš 15 rokov? nerozumiem ženám, čo po umelom ukončení tehotenstva sexujú veselo bez ochrany..

mimochodom, na koníka písať drýsty typu: dieťa som si chcela nechať ale neboli na to podmienky, to je dosť odvaha ..

samozrejme, ak nemáš podmienky na dieťa, tak láskavo používaj ochranu, interrupcia nie je antikoncepcia. ako zvery, kks, vyfackala by som

nalla
13. apr 2012

takže som sa skoro trafila. 17 ročná a priateľ 24. nemámč o dodať. aspon priateľ by mohol mať rozum, keď už sliepka jedna puberťácka ho nemá. neuveriteľné

daliana
13. apr 2012

@diabella A ty prečo pre boha živého sexuješ bez ochrany, ak sa nevieš a nechceš postarať o dieťa? Čo, nevychádza na ochranu z vreckového? Koľko ty máš vlastne rokov? To dokáže jedna dospelá žena takto uvažovať? To sa nehanbíš vôbec riešiť potrat za potratom? A ešte sa opýtať čo máš robiť? Spamätaj sa dievča ! 😠 ☹ 😢

silvia.t
13. apr 2012

@diabella čo ty si za stvor 😖 ☹ 😠 nemam slov...čitala som aj prispevky v téme mladé mamičky,(za to rozhodnutie ťa nejdem odsudzovať)ale...nechápem ako po takejto skúsenosti možeš sexovať bez ochrany,a ako vobec možeš sexovať s chlapom,ktorý ťa poslal na potrat ☹ ☹ ☹ na takého chrapúňa by som sa už ani nepozrela,nie to ním vliesť do postele!!!

susane79
18. apr 2012

druha menstruacia po potrate je strasne silna, tyzden som spinila a potom nasledoval doslova lejak,
mala by som ist na gyndu radsej? obavam sa anemie.

janulap
18. apr 2012

@diabella ked ty si bola na potrate,ja som vtedy pravdepodobne otehotnela.Tretie dietatko,chcene a planovane.Keby sme ho nechceli,tak sa chranime,ako doteraz.Takze mi pride od teba strasne nezodpovedne,ze trtosite ako zajace a ty sa zaujimas o ochranu,uz ked je asi neskoro.Si sa nepoucila?

sitina
19. apr 2012

@diabella Aj ja som prišla o dieťatko 9.3., v 13tt, a stále ma to bolí. No nenám právo Ťa odsudzovať, je to tvoj život a si len sama zaň zodpovedná a myslým že len ty najlepšie vieš prečo si sa tak rozhodla, (no tvoj príspevok sem je dosť nevhodný, napíš si na gynda.sk - je tam poradňa). Chápem aj to prečo si mala tak zavčasu sex s partnerom, lebo aj ja som ho mala už po dvoch týždňoch a bol fantastický. Hormony vo mne naroboli takú šarapatu ako nikdy, sex som si neskutočne užívala z priateľom nás ti ešte viac zblížilo. Mne to pomoho aj psychicky, bol neskutočne zlatý a pozorný - vlastne stále je. Už sa teším na druhý pokus o dieťatko a určite nebudem čakať pol roka, počkám jednu max.dve menštruácie. Doktor povedal že to mám nechať na prírodu, keď budem telo pripravené otehotniem, robím pre svoje zdravie maximum.

sitina
19. apr 2012

Zabudla som sa spýtať: Kedy Vám prišla prvá menštruácia, moja po 6 týždňoch ešte neprišla! ☹

dadula1985
19. apr 2012

@sitina tak ja som mala MA v 10tt, čistili ma 31.1.2012 a prvá mrcha prišla až teraz v apríli, aj to po vyvolávačke.5-6 týždeň od zákroku som mala bolesti v podbrušku, ale prestali a ms nikde, čakala som do 8 týždňa a nič.išla som k dr., pichla mi vyvolávačku a o týždeň sa mi konečne pustili, teda som čaka 9 týždňov, no a bolo to hrozné, intenzita ok alebo bolesti otrasné, v živote som také nič nemala, takže som fungovala na liekoch od bolesti...naštastie trvala len 4 dni.potom nasledovalo kontrolné UTZ a tam mi na 10dc povedali, že mám veľmi nízku sliznicu, tak teraz mi najnovšie dr.predpísala hormóny-DUPHOSPAN, keďže chceme bábo.jedia sa od 16dc do 25, dnes som zjedla teda len druhú tabletku, ale zajtra vysádzam, je mi hrozne, únava, potenie, bolestivé a opuchnuté prsia, no otras, budúci týždeň teda znova letím k dr. a som zvedavá čo so mnou ide robiť, lebo moje hormóny sa potartom komplet zbláznili...

adkiii
3. jún 2012

@sitina ahoj, ja som 6 tyzdnov po MA v 10tom tyzdni a tiez som este stale nedostala menstruaciu, mala som len minimalne spinenie cca 3 dni. Tento tyzden pojdem radsej k doktorke na kontrolu. Tak dufam , ze to bude pk. Velmi by som chcela aby sa mi upravil cyklus, aj ked som vzdy mala menstruaciu uplne nepravidelnu. Tiez by som chcela vediet ako prebieha cyklus po kyretazi. Ak mate niekto skusenosti, napiste mi prosim. Dakujem.

adkiii
3. jún 2012

@ika84 ahoj, pisala si sem do fora, ze si 13 tyzdnov po kyrete nemala menstruaciu. Mozem sa ta spytat co ti pomohlo? Teraz vidim si tehotna, tak ti blahozelam 🙂 a kedze moj MA v 10 tyzdni tazko znasam chcem sa aspon povzbudit takymi pozitivnymi pribehmi 🙂 ja som 6 tyzdnov po kyretazi a chcela by som dostat co najskor menstruaciu aby sme sa mohli zacat opat snazit o babatko...

ika84
3. jún 2012

@adkiii ahoj, mne pomohli lieky...od 6 novembra (kyret) som mala menzes az vo februari a potom v marci. A potom som otehotnela. Teda pomocou clostilbegitu a duphastonu...ked si zdravá nemas sa preco obávať, vela báb otehotnie spontanne a bez problemov...drzim palce, iste sa podarí 😉

adkiii
4. jún 2012

Ika84@ dakujem za radu, zajtra sa o tejto moznosti poradim s doktorkou. A prajem ti aby vsetko dobre dopadlo🙂 a babetku aj tebe vela zdravia a sily

katika232
9. jún 2012

ahojte dievčatá.skoro po dvoch rokoch snaženia,som zistila trošku zvláštne,že som tehotná.mala som ako vždy menštruáciu v apríli.v pohode skončila,ale potom som o pár dní začala trošku špiniť,nedalo my to a apravila som si tehotenský test a vyšiel my pozitívny.niak som to neriešila,ale pozerala som na nete,že je to na začiatku tehotenstva normálne,že špiníte.ale ja som začala na ďalší deň dosť krvácať,ale test my opäť vyšiel pozitívny.ale to som už neváhala a šla ku gynekologičke,a tá my potvrdila že som tehotná v 2tt,ale nie je to dobré,lebo je to v krčku maternice,tak preto to krvácanie.tak ma poslala do nemocnice.a tam my na sone opäť povedali to čo moja doktorka,že je to zlé,že by bolo najlepšie kedy to odišlo.ale ja som predsa dúfala,že sa to udrží,síce hrozilo,že by som asi preležala celé tehotenstvo,ale pre toho človiečika by som urobila čokoľvek.no tak som si poležala 4 dni v nemocnici,brala som ascorutin a nič viac.a na 4 deň som šla na vyčistenie(7.5.2012) a domov.doma som strávila tri týždne na pn-ke.a teraz už opäť zarezávam v práci.tento týždeň v štvrok som dostala okolo obeda strašné krče som myslela,že ani do práce nepôjdem.dala som si ibalgin a my to prešlo.myslela som že asi už konečne prišla menštruácia,ale stále nič.dnes je to už 34 deň.babeny dokedy mám čakať ak sa nedostaví?mám ísť potom na vyvolávačku?

diane87
9. jún 2012

@katika232 Aj ja som bola na kyrete 5.5. a este som to nedostala :(. Tiez cakam a nic. Ze vraj to moze prist aj o 6-8 tyzdnov. Taku uvidime.

katika232
9. jún 2012

@diane87 tak som neni sama,ja chcem aby už prišla mrcha jedna,ale to čakanie ma zabije ☹

diane87
9. jún 2012

@katika232 aj mna, kazdy den cakam a cakma :( ozvi sa ked ti dojde

katika232
9. jún 2012

@diane87 jasnačka,len dúfam že príde sama,že nebudem musieť ísť na gyndu 😢

jeackynka
23. jún 2012

Chcem sa opytat ako dlho ste krvacali po interupcii? Ja len jeden den a viac nic,tak sa obavam ci bola dobre urobena.Moze sa stat ze aj po interupcii mozem byt nadalej tehotna? Mimochodom tehotensky test na stvrty den po kyrete je stale pozitivny.dakujem

chulia22
26. jún 2012

@katika232
Ahoj. Ja som bola na kyrete 18. 5. 2012, nevyvijalo sa mi a zatial mi menzes neprisla. Uz je tomu pomaly 6 tyzdnov. Mam vsak nepravidelnu menstruaciu, dufam, ze to bude v tom. Predtym mi mozno prisla raz za 2 mesiace alebo po 6tych tyzdnoch. Tiez cakam a dufam, ze coskoro pride.

chulia22
26. jún 2012

@jeackynka
Ja som krvacala po kyrete asi 7 dni.

lucka1987
26. jún 2012

@jeackynka ahoj, je nemozne aby si po interupcii bola stale tehotna... kukni si ako sa taka interupcia robi a potom pochopis, preco je to nemozne ... mam tomu rozumiet tak, ze si dobrovolne podstupila zakrok a teraz sa obavas , ze si stale tehu ? test je este pozitivny, kedze sa z teba hcg vyplavuje postupne a nie naraz.
a k tomu krvacaniu.. krvacala som zhruba 5 dni po potrate

lucka1987
26. jún 2012

@diabella co sa tyka tej tvojej vety ze si si ho chela nechat, tiez musim zareagovat. Ano ej to tvoje rozhodnutie, ale neodvolavaj sa na podmienky. si na internete nie ? tak zle asi na tom az nebudes .

kto chce, najde sposob ... ty si nechcela, a zvolila si jednoduchsiu cestu. Dietatko je dar a treba si ho vazit, kto tak nerobi, podla mna nema pravo drzat v rukach ten krasny uzlicek stastia ... zaraza ma fakt, ze sa obavas dalsieho tehotenstva... 😔

flos8
20. júl 2012

Ahojte. Síce tu dlho nikto nebol, ale predsa len napíšem, možno sa tu niekto zatúla 😉 Ja som 29. júna v 6tt začala krvácať. 2. júla som bola u dr. aj v nemocnici, kde mi brali hcg a bolo už nulové, dr. usúdil, že plod odumrel. Na kyret som nebola. Krvácala som 6 dní, na siedmy len ružová voda. A dnes presne po 21 dňoch som dostala menzes. Myslím, že je to skoro. Mala niektorá z vás tak skoro? Ale v celku som rada, lebo po tejto menzes ideme snažilkovať 😀

chryse
20. júl 2012

@flos8 ahoj,,ja som mala tiez hned po mesiaci...... 17. januara ma cistili, presne 17 februara menzes...a koncom februara som otehotnela,,, 🙂 ,,,tak prajem vela stastia

flos8
20. júl 2012

@chryse Ahoj. Mne len vŕta v hlave, že som dostala na 22. deň...Síce som neprešla celú diskusiu, iba asi po dvadsiatu stranu, ale nikde som nečítala, že by niektorá dostala tak skoro 😅 A ďakujem! 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre