Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

chryse
20. júl 2012

@flos8 no podla mna, ked potratis, ma telo trosku chaos,,,,, a ak neboli nejak ine, alebo silne bolesti, neriesila by som,,,a snazila sa dalej,,, 😉

flos8
20. júl 2012

@chryse všetko v poho zatiaľ. Ďakujem za milé a povzbudivé slová. Jednoznačne ideme znova na to 😉 Tak dúfam, že ďalšia nedôjde ;-D

chryse
20. júl 2012

@flos8 tak to dufam aj ja,,,aj ked lekar ma odhovaral,,,,,, a musela som brat skoro do polovicky tehu, lieky na udrzanie, a kludovy rezim ( pribrara som 50 kg),,,,no stalo to za to,,,, a mala uz ma skoro dva roky,,,, tak silno drzim palceky nech Vam to vyjde,.,

flos8
20. júl 2012

@chryse Nám dr. snažilkovanie odobril, že všetko je tam dole v poriadku. Iba, že keď bude ms meškať a test bude pozitívny, tak mám dobehnúť a nasadí mi lieky na udržanie. PNku by som prijala, ale nechcem veľmi pribrať, už teraz mám dosť veľkú váhu, tak dúfam, že si to ustrážim. Chystám sa kúpiť si aj calibrum babyplan, pre istotu.

lucia99
21. júl 2012

ahojte, ja som bola na cisteni 13.6 (MA v 12tt pricom plod zodpovedal len 8+1tt } a MS som dostala teraz v utorok a to je 5tyzdnov po cisteni. teraz bojujem s tym ci zacat snazilkovat uz po tejto MS alebo pockaat este aspon jednu, aby to bolo tri mesiace po MA. rada by som zacala uz teraz, len sa bojim ci to nie je moc skoro 😖

nicebaculka
21. júl 2012

@lucia99 ahojky,,, ja som potratila minuly rok v oktobri vola v 11tt ale plod zodpovedal 8tt.... otehotnela som koncom januara a teraz v 27tt a vsetko ide tak ako ma,, drzim ti palceky

kubkatka
21. júl 2012

@lucia99 to, kedy mozete opat skusat ti mal povedat tvoj lekar, ja som potratila, bola som na kyrete, od kyrety sa mi pocital novy cyklus a po 3 mesiacoch som mohla opat skusat, kamaratka mohla skusat az po 6 mesiacoch po kyrete, takze u kazdej je to ine, zalezi co ti povie lekar a co bolo v histologiskom naleze plodu, lebo nie je potrat ako potrat, samovolny je iny ako napr. anembryomola (zamlcany) a pod. takze skus sa opytat lekara, drzim palce 🙂

soni1
21. júl 2012

Ahojte baby, potrebujem poradiť. Som na začiatku tehu, ale nemám žiadne príznaky, prsia ma vôbec nebolia, nemám ich ani naliate, nie je mi na vracanie, teda vôbec nič. Bojím sa, či je všetko OK. Otehotnela som po 5 rokoch a bude to naše prvé mimi, preto toľké obavy. K doktorke som objednaná až 15.8., dovtedy sa zbláznim. A ešte jedna otázka, včera sme mali s mm menšiu hádku, takú krátku, ale energickú, nemohlo to ublížiť nášmu drobcovi. Ďakujem za každú odpoveď.

nicebaculka
21. júl 2012

@soni1 hmm myslim zeta hadka by nemala ublizit,, ja som sa na zaciatku tehu stale rozculovala,,, a protim pri predchadzajucom tehu som sa vobec nerozculovala a poratila som,,, a pritom ked som potratila boleli ma aj prsia vsetko bolo tak ako sa ma,,, a predsa sa to staqlo,, kazde tehu je inea kazda zena to znasa inak,,, neboj sa vsetko bude ok ver mi,,, a ak chces kludne zajdi k lekarke na kontrolu mala by ta vysetrit 🙂 drzim palce

kubkatka
21. júl 2012

@soni1 neboj, urcite si ok, ani ja som dlho nic necitila a potom to prislo...... vsetko pride 🙂 , sice ja som ani raz nevracala, ale prsia ma boleli fuha, strasne, ale inak mi nic nebolo, ani teraz, chute som mala tiez az okolo 12.-13. tyzdna. vydrz a ziadne stresy!!! a hadka neublizi, skor sa fyzicky setri a zatial ani nijak necvic, tes sa a skus byt v pohode 😉

lucinocka
21. júl 2012

@soni1 ked nekrvacas tak ako by to malo malemu poskodit🙂 ved je to este len mini bodka, aj keby si spadla na brucho tak sa mu nic nemusi stat🙂 A poriznaky mat nemusis, u kazdeho je to individualne, u mna zacali v 7 tt, ked som zacala zvracat, dovtedy som sa citila uplne netehotne a niektore baby sa tak citia cele tehu, zalezi na organizme ako si vie poradit s rastucimi hormonmi🙂 hlavne sa ukludni, oddychuj, papaj kym mozes a uziavj si to🙂

soni1
21. júl 2012

@nicebaculka @kubkatka @lucinocka Ďakujem babenky za odpovede, upokojili ste ma.

soni1
21. júl 2012

@kubkatka a kedy si pocítila prvé nevoľnosti, v ktorom tt?

soni1
21. júl 2012

@nicebaculka a teraz si mala nejaké nevoľnosti? Ak ano, odkedy začali?

kubkatka
21. júl 2012

@soni1 nikdy 🙂 ani pri prvom ani pri druhom tehotenstve som nevedela vobec ze som tehotna, jedinym priznakom bolo vynechanie menzes, nic viac, prvy fyzicky priznak bol az okolo 12.-13. tt, ked ma zacali boliet prsia

nicebaculka
21. júl 2012

@soni1 nooo,, pri tomto tehu som od 4tt zaciatku hned zvraciavala ale prsia ma zase neboleli,,, tie zacali az okolo 10tt ale riadne teda.. vazne neboj sa , nestresuj,,,, ako vravim kazde tehu je ine,,, jedena moja kamoska nemala absoilutne ziadne priznaky az raz ju bolelu brucho isla ku gynovi a ten jej povedal ze je v 7.mesiaci :D dovtedy ani len nevedela ze je tehula 🙂

soni1
23. júl 2012

@nicebaculka to vážne nevedela, že je tehu? A menzes mala normálne? Ale bruško sa jej určite zväčšovalo, nie?

nicebaculka
23. júl 2012

@soni1 menzes mala takze nic netusila,,, ale ona mava dost nepravidelny menzes,, niekedy nema aj 4 mesiace a potom dostane a ma len 2 dni a pod,,,,a ani na sebe nezbadala brusko kedze je baculata ako ja :D takze nic netusila... sranda nie?? :D

soni1
23. júl 2012

@nicebaculka tak to teda ano. Prosím ťa, mám strašné bolesti v podbrušku ako na menzes, je to normálne?

nicebaculka
23. júl 2012

@soni1 ano to je normalne,,, ja som to tiež mala,, ale ak sa bojíš kludne zavolaj svojmu gynekologovy alebo napis na stranku WWW.GYNDA.SK... tam mozes napisat aky mas problem resp. co ta trapi a gynekolog ti nato odpise... aj ja som to tak robila,,, ale ja som taketo ´´ priznaky menstruacie´´ mavala do 12tt asi.neboj sa,,, ak by sa nieco stalo myslim tym ak by si potratila alebo nieco mala by si hnedasty alebo krvavy vytok,, takze klud a neboj sa,,, a ziadne stresy plod vsetky tvoje pocity vnima.... 🙂

soni1
23. júl 2012

@nicebaculka Ďakujem ešte raz, si milá, že mi odpovieš na otázky.

pika173
28. júl 2012

ahojte som po potrate mesiac a som hned ostala tehotna ale este to nevidno a tochu krv ide poradite mi?

pika173
28. júl 2012

je tu niekto poradi mi?

petulka19
28. júl 2012

@pika173 ahoj, a jakou barvu má ta krev má, jestli je taková hnědá, tak to se stává, že můžeš trochu špinit, ale jestli je červená tak jeď na pohotovost. Já už mám za sebou dva potraty a jakmile jsem začala špinit tak jsem jela na pohotovost a dali mi duphaston, ale prý to může být krvácení z čípku, nebo po pohlavním styku. A v kolikátém jsi týdnu?přeji ti ať to nic není a hodně štestíčka 🙂

pika173
28. júl 2012

ahoj ja som bola u lekara ta este nevidno

pika173
28. júl 2012

krv je cervena ale slabo

moka27
30. júl 2012

ahojte....poradí niekto...pred mesiac mi vyvolavali pôrod/potrat v 23 týždni a aj ma čistili....kedy možem opat dostať MS...ma niekto skúsenost?...je to normálne šestonedelie ci nie?dakujem

afrika
31. júl 2012

@moka27 klasické šestonedelie. moc ma to mrzí 😔

moka27
31. júl 2012

@afrika dakujem....zrovna dnes som dostala ms....dufam ze je to oki a ze sa nám podarí otehotniet čím skôr.... 🙂

chulia22
3. aug 2012

@moka27 No mne povedali, ze po kyrete treba cca 3 mesiace s otehotnenim pockat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre