Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

vertyeux
7. aug 2013

@janka228 coooozeee??? no parada, takd rzim palceky, nech to vyjde, nech sa to udrzi atd..a akoze v ktorom tt si? to je supeeer, normalne ma to povzbudilo 🙂

janka228
7. aug 2013

@alienka000
Ďakujem ti veľmi pekne, ano po kyrete budem 14.8 dva mesiace a menštruáciu som nemala.

janka228
7. aug 2013

@vertyeux
Ahojky ďakujem ti veľmi pekne 🙂 som 6 tyzdni tak mi povedala, už bije srdiečko. Prajem aj tebe všetko najlepšie zo srdiečka 🙂

janka228
7. aug 2013

@kacenkka300
Ďakujem ti 🙂 no to sa mi moc nezdá, hybkaj radšej na kontrolu. Je to červená krv alebo len taký hnedý vytok. Vytok som mala aj ja ale nekrvácala som.

vertyeux
7. aug 2013

@janka228 dakujem, tak dufam, ze buduci mesiac bude patrit mne a podari sa aj nam otehotneit na prvy sup 🙂 tento mesiac to este nechavame tak, pre istotu a pre moj klud 🙂

janka228
7. aug 2013

@vertyeux
Určite budem čítať a čakať keď napíšeš 🙂 držím ti silno palčeky. To prvé maličké bolo tiež hneď na prvý šup a teda toto som fakt nečakala...hovorím si, veď nebola menštruácia a teraz takéto prekvapko.

alienka000
7. aug 2013

@kacenkka300 Mne hned v den zakroku pichli injekciu na zmensenie maternice (bola som v 11tt) a sestricka povedala, ze sa nemam zlaknut, ked zacnem krvacat, ze sa to moze stat pri stahovani maternice. Ale nic, ani bolesti, ani krvacanie, iba v den zakroku som krvacala. Ale potom dva dni po kyrete som jeden vecer mala strasne bolesti v podbrusku bez krvacania a ked som to povedala doktorke, ze vraj sa mi asi stahovala maternica. Takze moze byt aj to, ale sla by som za doktorom pre istotu na tvojom mieste.

alienka000
7. aug 2013

@janka228 Wow 😀 Tak to je krasne, velmi drzim palce.
A co na to povedal doktor? Zaujima ma to, lebo ja mam taku divnu doktorku, ktora mi prvy-krat ked som tam prisla, ze som asi tehotna povedala, ze naco som prisla, ze co od nej chcem, ze vacsina zien chodi az v 8tt. Aj dalsie kontroly sa ma ani nespytala ako sa mam, ci je vsetko v poriadku, proste otras. Tak chcem vediet ako doktori reaguju na to, ked napriklad zena otehotnie skor. Lebo prave ona mi povedala, ze pockat 6 mesiacov. Ale tolko cakat nechcem, lebo kazdy lekar mi povedal nieco ine a ja to necham na prirodu 😉

vertyeux
7. aug 2013

@janka228 Na nasho riska (bude mat dva roky) sme cakali asi polroka a potom to prislo, ked sme to necakali. teraz to vyslo na druhy sup- potratila som a dufam, ze treti krat to uz bude na prvy sup 🙂 teraz po kyrete a po precisteni yby sme mali byt viac polodnejsie, tak snad to tak aj bude. 🙂 ja som povodne chcela skusit otehnotniet uz teraz, ale kedze nas este cakaju nejake vyletiky s riskom, riskove narodky,tak pockame do konca prazdnin a potom sa do toho pustime a ked otehotniem, tak budem vela oddychovat. to plati aj pre teba! ziadne vysavanie, dvihanie tazkych veci, behanie po schodoch, nic take! ja ked som potratila tak sme v ten den boli u svokrovcov, cez den som lietala s malym po schodoch, na zahrade hrabala haluzky, furikovala, akoze uplne sprosta som bola. ale to preto, lebo pri riskovi som mohla vsetko, bolo to uplne bezproblemove tehu. teraz som uz poucena a vsetkeho sa vyvarujem 🙂

donkacik
7. aug 2013

@alienka000 podľa môjho názoru nemusíš tak dlho čakať. my sme prišli o malého v 23+6tt a ja mám čakať 6 mesiacov, lebo to už bolo predsalen pokročilé tehotenstvo. ak si bola v 11tt, 6 je blud. toľko ani ja nebudem, uvažuje, či 4 alebo 5, ale 6 je veľa.

ja som mala ovulku cez víkend, bolo to 5 a pol týždňa odkedy sme o malého prišli, sa teším, že som ju mala.

vertyeux
7. aug 2013

@vertyeux vies co, nech si mysli co chce, ja som sa uz naucila, ze je to moj zivot, moje zdravie, moje dieta, nema mi do toho nikto co hovorit a lekar nema co pindat, ale starat sa o teba! a kazdy dr. hovori ine, mne v nemocke vraveli, ze pauza 3mesiace, moj dr. povedal, ze to su len odporucania a nie je dokazane, ze ked budes cakat 6mesiacov, ze opat nepotratis. dokonca so mnou na izbe lezala kocka, co cakaal rok a opat potratila. ako hovoris ty, nechat to na prirodu, ked budes mat otehotniet, tak otehotnies a basta a udrzi sa to/neudrzi, to tiez urci priroda (ale urcite udrzi!!! 🙂). kamoska aj pred prvym aj pred druhym tehu potratila dvakrat a potom treti raz to vyslo. a to ten treti raz otehotnela po 6t od kyretu. 🙂

vertyeux
7. aug 2013

@donkacik mozem sa spytat, co sa stalo, ked si tak neskoro prisla o babatko?

alienka000
7. aug 2013

@donkacik je mi velmi luto co sa ti stalo a drzim palce na dalsie 😉 Obdivujem silne zeny, ktore tu vidim, pretoze podla mna je potrebne o tom vsetkom pisat. Mne to pomohlo ked som lezala v slzach v nemocnici pred zakrokom 🙂
Ako pisem, podla mna priroda si to zariadi, takze ak nemozes ani ti nedovoli aby sa vajicko uhniezdilo. Len sa fakt bojim co mi povie lekarka, ked pridem skor 😒

donkacik
7. aug 2013

@vertyeux
@alienka000 v 21tt mi nakomplet odtiekla plodová voda a noc pred prevozom do BA na amniopatch som začala krvácať a skrátil sa mi krčok o 2 cm. takže prevoz padol. a tým pádom sme už len čakali, kedy sa to spustí definitívne. nebolo pomoci.

vertyeux
7. aug 2013

@donkacik a nepovedali ti, co sa stalo a preco sa to stalo?

donkacik
7. aug 2013

@vertyeux praskli mi plodové obaly. infekciu ani nič som nemala, malý šiel na pitvu, ale je vysoký predpoklad, že nebudeme z nej o nič múdrejší. nevieme a asi ani nebudeme vedieť.

vertyeux
7. aug 2013

@donkacik kazdopadne to uz nezvrati to ,c o sa stalo. samozrejme, ma to velmi mrzi, ale verim, ze coskoro budes opat tehu a tentokrat s lepsim koncom 🙂

donkacik
7. aug 2013

@vertyeux ďakujem. no bojím sa, že budem veľmi nervózna a v obavách. ale tomu sa ani nevyhne žiadna tehula, ktorá si prežila potrat. nech sa darí aj vám 🙂

vertyeux
7. aug 2013

@donkacik presne tak, urcite budes nervozna a budes sa bat, to uz nic nezmeni, ta skusenost je jednoducho tu a nicim sa neda potlacit. ale treba verit, ze si si svoju davku smoly uz minula a bude uz len dobre 🙂 tak si to hovorim aj ja.

kacenkka300
7. aug 2013

@janka228 no je to krv ale to su neni asi kramy lebo to to veru newem co to moze bit len taka voda cervena

kacenkka300
7. aug 2013

@alienka000 no mne dali dve injekcie jednu na stiahnutie maternice a druhu na to aby sa my krv nezrazala lebo mam krvnu skupinu rh negativ a ze to neni dobre

janka228
7. aug 2013

@vertyeux
Ahojky, no pri prvom tehotenstve som chodila do práce, ale nenatahovala som sa..len som sedela na mieste. No chodila som na 3 smeny veď mi nič nebolo tak to bolo v poriadku. Potom sa stalo to, že maličkému nebilo srdiečko tak ma poslala na čistenie..samozrejme kopec vyšetrení a traja doktori sa zhodli na tom istom missed abort. Hcg stále klesalo a ja som mala neskutočne silné bolesti. Teraz som stále PN a doktorka mi sama povedala, že do práce tak skoro nepôjdem a na túto PN mozem maródit 6 mesiacov a ja sa fakt nikam neponáhlam 🙂 teraz som stále doma a vybehnem akurát na vychádzky 🙂 v septembri nás čaká svadba, takže vybavovanie takto z domu. Budem si dávať pozor, neboj 🙂 ale to platí aj pre teba aby si mala čoskoro ružový uzlíček 🙂

janka228
7. aug 2013

@donkacik
To mi je veľmi ľúto, opatruj sa.

golinka22
8. aug 2013

@janka228 no ja som bola v ten isty den na kyrete kedy ty.. Bola som aj na vyvolavacke pred 3 tyzdnami a stale mrcha neprisla...
A doktorka nic nepovedala ked si tehotna? lebo mne povedali ze aspon 3 mesiace cakat...

janka228
9. aug 2013

@golinka22
Keď som bola zhruba pred týždňom na kontrole a tiež som jej povedala že teda menzes nikde, je to už dosť dlhá doba. Ona vraj že ešte počkáme a vyvolávačku mi nedá že máme ešte trošku času a nebude mi zbytočne hneď dávať injekciu. Ak by sa to však nerozbehlo samo mám prísť a dá mi ju. Bola prekvapená keď videla fazuľku na sone 🙂 tak sa veľmi tešila ešte som nevidela sa takto tešiť lekára. Nič mi nepovedala, tešila sa a povedala že je to zdravé tehotenstvo už aj s akciou. Na kontrolu idem 21.8 dúfam že sa nič zlé nestane..a ak sa mozem opýtať kde ti robili kyret a v koľkom si bola týždni?

golinka22
9. aug 2013

@janka228 v IL 6tt . no ja som isla na dovcu tak som si ju dala pichnut nech dostanem este pred a este som nedostala... ale priala by som si aby mi to dopadlo ako tebe.

janka228
9. aug 2013

@golinka22
Tak to ti veľmi prajem 🙂 a možno aj si a bude ružové mimi 🙂 mne je už niekoľko dní veľmi zle, ranná nevolnosť sa už tuším zmenila na celodennú 🙂 ale vydrzim všetko len nech je miminko v poriadku.

golinka22
9. aug 2013

@janka228 no ja som ani pri prvom nemala ziadne priznaky... len ja som namiesto zvracania mala hnackovanie a navaly tepla a to mam teraz.. pred 3 tyzdnami som robila test a nic tam nebolo :(
strasne ti to prajem nech ste v poriadku... a o par mesiacikov sa mozete tesit...

janka228
9. aug 2013

@golinka22
Si veľmi zlatá, ďakujem ti 🙂 ja som pri prvom nemala absolútne žiadne príznaky ešte som sa tešila že mi je dobre a ako super to zvládam, no dopadlo to teda veľmi zle ☹
No ale ja si myslím že si tehotná, po vyvolávačke by si mala dostať do 7 dní 🙂

golinka22
9. aug 2013

@janka228 dufam mas pravdu mne povedala ze do 10 dni... je mi jedno aj keby mi je zle a musim byt doma len aby sa podarilo a udrzalo sa.. zajtra idem kupovat test tak som zvedava ako vyjde...
13. sme zistili ze cakame a 13 ze musime on prist tak 13 by som najradsej z kalendara vymazala :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre