Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

janka228
10. aug 2013

@golinka22
Neboj sa moja, všetko sa musí raz na dobre obrátiť. Musíme tomu veriť,,, 🙂 ja som zistila prvý krát že som tehu 14 a 14 mi robili kyretáž. Termín som mala 13 januára, aj mne je jedno že mi je zle. Nevadí, len nech je ono v poriadku všetko zvládnem keď budem vedieť že je zdravé. Teraz pôjdem na kontrolu toho 21 tak som zvedavá a mám aj trošku strach. Tebe budem držať palce 🙂 ja si myslím že sme na tom rovnako veľmi ti to prajem.

alienka000
12. aug 2013

@kacenkka300 bola som na kontrole u lekarky a povedala, ze to neboli kramy co som mala podla nej, ze som sa len cistila. Vraj mam nizku sliznicu a este len cakame na kramy 😒 Potom ma prist na kontrolu...

kacenkka300
12. aug 2013

@alienka000 aj ja sa chystam tento tyzden na kontrolu tak uvidim co my povie ale uz my je trosku lepsie uz ani take strasne krce nemam uz len sem tam

alienka000
13. aug 2013

@kacenkka300 drzim palce nech je vsetko v poriadku 🙂 Ja sa teraz trosku bojim tej nizkej sliznice, dufam, ze je to len kvoli kyretazi a nebudem mat problem otehotniet...

kacenkka300
14. aug 2013

@alienka000 dakujem no vsetko mam poriadku tez mam tu slezinu nisko ale ze to je normalne ze to sa naprawi

alienka000
15. aug 2013

@kacenkka300 Tak to je asi normalne 🙂 Ale ja som dnes dostala prvu menstruaciu 😀 4 tyzdne + 2 dni po zakroku. Brucho ma bolelo uz vcera vecer, presne som muzovi hovorila, ze ako pred kramami a rano je to tu. Tak snad sa mi ta sliznica napravila 😕

kiki68
15. aug 2013

ja mam za sebou 3. menzes a konecne tento je v pohode,bez strasnych krcov a problemov.

lussya
18. aug 2013

ahojte...
tak aj ja cakam a cakam.... po MA ma cistili 24.6.2013 a asi len par dni som krvacala, a potom asi styri tyzdne po zakroku uplne bolesti, som myslela, ze ma za ziva rezu som tak uplne slabo krvacala - spinila asi 2 dni a odvtedy nic...
mohla to byt akoze menstruacia?
doktorka mi povedala, ze po menzese mam prist, ale ked som ho stale nemala, tak neviem...uz je to osem tyzdnov.. a tak velmi sa chceme uz snazit...

martinkatinka
18. aug 2013

Ahojte, som pár dní po kyrete, MA v 5.tt a po zákroku som nekrvácala ani nemala bolesti. Neviem ako to je, ešte som nebola na kontrole u doktora, idem v utorok, aj po výsledky histológie. Je to normálne, aby ma nič nebolelo, teda myslím fyzicky? V stredu ráno dve čiarky, večer slabé zakrvácanie a vo štvrtok ráno už bolo bábo preč. ☹ Ako dlho bude trvať, kým príde prvý MS?

zuzimalinka
18. aug 2013

@donkacik to mi je luto ;( tiez som prezila...babatko mi zomrelo v 20tt prestalo rast..uz nebolo pomoci ;( kedy planujes dalsie dietatko ? Uz som sa docitala..ja ak nepojdem na operaciu urcite nebudem cakat pol roka maxim 3mesiace...myslim si ze ak maternica pripravena este nebude neotehotniem...teraz citam tak vela bab co prisli v 2..3tom trimestri a necakali viac ako 3-4mesiace a teraz maju babatko...drzim palce.

zeytin
18. aug 2013

@lussya Ahoj, mala som to iste, ako opisujes ty, zo zaciatku po kyrete som krvacala asi 2 tyzdne, potom uplne nic 2 tyzdne, tak som myslela, ze uz som prestala a piaty tyzden po zakroku som zacala zasa krvacat... ja ze to je menzes, ale lekar mi povedal, ze kazde krvacanie do 6 tyzdnov od zakroku je este cistenie maternice a nie menstruacia. A mal pravdu... menzes mi prisiel az neskor... Takze este cakaj. Inak ma to velmi mrzi, viem cim si prechadzas... A k tomu snazeniu az po 3 mesiacoch od kyretu, lebo hrozi dalsi potrat... Vraj maternica je najlepsie pripravena na oplodnenie medzi 3 - 6 mesiacom po kyrete.

zeytin
18. aug 2013

@martinkatinka tak ako som pisala aj @lussya , vacsinou az po "sestonedeli"... po 6 tyzdnoch od zakroku...
@zuzimalinka Neviem preco vacsina slovenskych lekarov odporuca cakat 6 mesiacov, ked tak, ako som uz napisala, maternica je najlepsie pripravena v obdobi medzi 3 - 6 mesiacom po zakroku, lebo je dokladne vycistena... V zahranici odporucaju cakat 3 mesiace...

janka228
18. aug 2013

@zuzimalinka
Poslala som ti posledné srdiečko čo som mala 🙂 prajem ti veľa síl a nebojkaj sa všetko bude dobré a narodí sa ti krásny ružový drobček. Prajem ti to zo srdiečka.

leikkka
18. aug 2013

já zamlký potrat 2/2012 - vážná autonehoda - MS dorazila hnedka další měsíc v klasickým cyklu, po zákroku jsem se čistila 10 dní, jak je psáno.

zuzimalinka
18. aug 2013

@janka228 Dakujem zo srdca si velmi mila 🙂 verim ze coskoro sa budem tesit ....aj ked sa priznam strach mam velky aby to zas takto nedopadlo ☹ potratila som uz 3ti krat...akurat tie dvapred tymto som len v 8 a 9tt bolo to tazke ale neda sa to porovnat teraz ☹ chyba mi brusko a ako sa mi malinke mrvi.... hadam ma niekedy postretne stastie a donosim 🙂

janka228
18. aug 2013

@zuzimalinka
Verím ti, strach tam bude vždy ak niekto prešiel tým istým čo my len ten to pochopí. Ja som o maličké prišla v 10 týždni missed abor srdiečko ani raz netukalo ☹ ty si to mala ťažšie o to, že ti rástlo brušinko a mrvil sa ti v ňom malinký drobček. No nebojkaj sa, všetko sa na dobré obráti musíš veriť a nepripúštaj si nič zlé aj keď je to veľmi ťažké. Si veľmi silná žena a obdivujem ťa ako pekne píšeš, musíš byť aj naďalej taká silná ako teraz. Prajem ti len to najlepšie a toho zlého už bolo dosť. Raz určite zasvieti znova slniečko s ktorého sa budeš tešiť, prajem ti to 🙂

zuzimalinka
18. aug 2013

@janka228 dakujem Ti moc za podporu a mile slova...jednoducho vsetky co nas postretne takleto nestastie musime len prezit prejst to...nepytat sa preco ja a ze je to strasne nefer ani nevravim....jednoducho zivot ide dalej ☹ raz musi byt predsa dobre. v mojom zivote nikdy nejde nic lahko uz som si nejak zvykla ze si vsetko musim oddriet ale co narobime...kazdy clovek ma nieco ...a su zienky aj horsie na tom..... uz mas nejake dietatko? prepac za zvedavost necitala som dozadu moc. preajem Ti dovbru nocku 🙂

janka228
19. aug 2013

@zuzimalinka
Ahojky 🙂 presne tak ako hovoríš... Netreba sa pýtať prečo práve ja, aj tak nikdy nedostanem na túto otázku odpoveď. Ja len viem, že s mojej strany som pre to maličké urobila všetko. Bolo to moje prvé dieťatko a tak ako mi ho Boh dal tak mi ho aj rýchlo vzal. A veľmi to bolelo ☹ tak nečakane som (rýchlo) otehotnela že sa mi to zdalo ako zázrak ktorý však netrval dlho 14.6-14.7 doktor mi povedal že ak by aj bolo do istej miery v poriadku, musel byť narušený samotný plod a bolo by pre mna horšie keby mi ho museli vziať ak by som cítila pohyby. To bolo strašné počúvať ale s odstupom času mal pravdu. A mala som už ku koncu veľmi silné bolesti, no napriek tomu som sa pýtala ak je tam čo len 1% že sa môže stať a srdiečko začne biť tak vydržim. Uistili ma, že tam nieje žiadna šanca ☹. Musíš byť aj ty silná a ver že maličký anjelik na teba dáva pozor. Držím ti silno palčeky aby už len dobre bolo a bude ver mi 🙂 ďakujem za tvoje priateľstvo 🙂 posielam ti veľké objatie :----)

zuzimalinka
19. aug 2013

@janka228 moja dakujem Ti za krasne slova...velmi si to vazima a za prijatie priatelstva...pred tym ako som potratila som to brala tak ze asi to tak malo byt...obidva krat som otehotnela ani neviem ako a vzdy to bolo v tazkych chvilach....tak som to brala lepsie..ale teraz? ☹ nic ine mi neostava iba hlava hore a velmi dufat najhorsie je ze nikto mi nedava az take pozitivne nadeje ze sa to nebude opakovat aj na buduce...vzdy mi tvrdili ze cim viac potratim tym lepsie pre maternicu... ale psychika to uz je ina vec..este ze som dost pozitivny clovek. uz som sa tak tesila a dufala ze ked sme polovicku vydrzali...ked som videla hladila brusko...a drobcek sa mlrvil....je to tazke strasne....ale mozno aj lepsie....keby bolo poskodene a musela by som sa rozhodovat ako dalej..to je naozaj tazka situacia....takto sa malinka rozhodla za mna...aj ked bola zdrava ale maternica jej nedovolila rast ☹
posielam Ti aj ja velke objatie 🙂 a velmi velmi Ti prajem malinkeho zdraveho drobceka 🙂 v ktorom si teraz? 🙂

janka228
19. aug 2013

@zuzimalinka
Moja zlatá 🙂 to ja ti ďakujem za priateľstvo kedykoľvek keď budeš smutná napíš. Nebojkaj sa mi, pánbožko nedovolí aby si bola dlho smutná a pripraví ti krásne prekvapenie a ty sa budeš už len usmievať aj maličkým drobčekom v náručí. Nepíšem to len tak aby si nebola smutná, ja ti neviem pri pohľade na tvoju fotku to tak cítim a verím že to dopadne najlepšie 🙂 ja som teraz otehotnela hneď po čistení (bez menštruácie) ja som čakala na ňu a ja som bola zatiaľ tehotná 🙂 7.8 som bola na kontrolu a tam mi doktorka oznámila že som 6+4 skoro som odpadla, ako sa to mohlo stať pýtam sa?? Ona sa usmiala a vraj to by som mala vedieť ja 😀 no ale bez menzesu? Bol to ako zázrak, stále v to verím... Teraz idem na kontrolu 21 presne na moje meniny a dúfam, že mi dá ten najkrajší darček na svete a povie mi že malinké je v poriadku. Keď som bola smutná ja, vyšla som si na dvor a pozerala na tú najjasnejšiu hviezdičku a myslela na svojho anjelika. Aj tvoja maličká tam je, tak sa pozri na oblohu určite sa na teba usmieva a dáva na teba pozor. Bude to bolieť vždy a nikdy nezabudneš no ver že všetko zlé sa raz musí prelomiť. Myslím na teba a posielam ti veľa veľa síl na ďalšie dni.

alienka000
21. aug 2013

@zeytin Ja som nekrvacala po kyrete vobec (iba v ten den do vecera), potom po 2 tyzdnoch slabe krvacanie a teraz po 4,5 tyzdnoch som mala menstruaciu.
doktorka povedala, ze po 2 tyzdnoch bolo docistovanie a teraz pride menstruacia 😉 Povedala, ze ma prist do 6 tyzdov, ale moze to trvat aj max 8, potom uz sa vyvolava. Takze mne lekarka povedala takto, ze to uz bude menstruacia a bola normalne taka ako som bola zvyknuta aj predtym.

lussya
24. aug 2013

no tak mne konecne prisla menstruacia po 10tyzdnoch od zakroku... 🙂
ale velmi sa tesime..
kolko cyklov mame pockat aby sa znova nestalo co sa stalo? chceme velmi babatko.....

ali216
24. aug 2013

Ahojte maminky,budúce mamičky aj "my" ktoré sme v očakávaní kedy príde náš den D a ohlásime radostnúúú novinku 🙂 Som medzi Vami nový člen rodinky a hned mám otázku..23.10.2012 som bohužial musela dobrovoľne podstúpiť UPT-umelé prerušenie tehotenstva ☹ dodnes to veľmi bolí-to snád nemusím ani písať.....Ide o to,že presne o 2 týždne od prerušenia tehotenstva som dostala menštruáciu-tak ako vždy 6 dní.Veľmi som sa zlakla a vrátila sa na kliniku kde bol zákrok vykonaný-čo sa deje??? Doktor ma prezrel aj z vnútra a povedal mi,že je to zriedkavé-ale úplne normálne a že aby som bola pokojná-slečna menštuujete,ste v poriadku.Pomaly bude rok od potratu a s partnerom chceme bábatinko,veľmi sa teší,ale neprichádza.On má spermogram za sebou-je OK chalani sú vitálni 😎 ale čo ja? Od januára mávam raz v pohode menštruáciu,inokedy sa idem zblázniť od bolesti aj 3-4 dni...gynekologička tvrdí že som OK aj ja-no ja to tak nevidím a bojím sa 😢 Začala som užívať "baby plan" pre plánované tehotenstvo.....prosím vás o radu ako dalej a či baby plan vitamíny nie sú zbytočné.Vopred dakujem 🙂

ali216
25. aug 2013

Nikto mi neporadí.........? ☹ ☹ ☹ písala som včera o 22.54hod

martinkatinka
26. aug 2013

@ali216 neviem ako dlho sa snažíte, ale ak neveríš lekárovi, tak si zájdi za iným

alienka000
26. aug 2013

@ali216 urcite skusit aj inych lekarov a ine metody. Mozno menej stresu ohladom toho, ked budes psychcky v pohod, pojde to lepsie 😉
Odporucam sledovat ovulaciu, nielen ratat dni ale pouzivat aj ovulacne testy alebo ovulacny mikroskop 😉 A babyplan nie je na skodu, obsahuje vela vitaminov a aj kyselinu listovu.
Drzim palce 😎

ali216
26. aug 2013

@martinkatinka snažíme sa o počatie vyše pol roka,,ale stále dojde sklamanie,ked príde menštruácia...snád sa dočkáme aj my 🙂

ali216
26. aug 2013

@alienka000 Ďakujem alienka000 za milé povzbudenie 😉 len neviem ako sa používajú ovulačné testy....keďže som tu nová,,všetky tieto veci sú aj pre mňa nové,,ale veľmi náučné-všetko čo čítam 🙂 Ok alienka000,,baby plan teda ostáva na nočnom stolíku 🙂 Diki baby 😎

lussya
5. sep 2013

baby, tak my sme sa uz zacali snazit.. nevydrzim cakat tri mesiace. od zakroku je to teraz dva a pol mesiaca, zatial som mala menstruaciu len jedenkrat a dufam, ze tu dalsiu uz nedostanem.. 😉

alienka000
5. sep 2013

@lussya drzim palce, my sme na tom tak isto. Teraz som 7 tyzdnov od zakroku a MS som uz mala a nechali sme to na prirodu 😉 Vsak priroda sama bude vediet kedy mozme a kedy nie 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre