Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

zuzulka2405
19. sep 2015

@ivlo Velmi dakujem som kludnejšia 😉

erikavasko
25. sep 2015

Ahojte ja som po potrate len 3dni a je normálne ze stale mám bolesti

zuzana231
27. sep 2015

Ahojte. Nečítala som celú diskusiu, je moc dlhá. 9.7. som bola na čistení po MA. Odvtedy som ešte nedostala menzes. Po 9 týždňoch som bola u dr, na pravom vaječníku mám cystu. Pichol mi vyvolávačku. Za 2 týždne som šla znovu, lebo menzes neprišiel. Cystu mám stále, pichol mi zase vyvolavacku, že nejakú inú. To bolo 5 dní dozadu a stále nič. Už tri týždne pijem alchemilkovy čaj, aj červené víno som skúšala, aj horúce kúpele. Bola ste na tom niektorá podobne? Už neviem čo mám robiť. Ďakujem

iwulqa
28. sep 2015

Ahojte citat vsetko sa to neda tak sa rovno skusim spytat 15.8 som mala samovolny potrat, vsetko bez komplilaci nemuseli ma ani cistit, ale menstruaciu som este stale nedostala.Dr.povedala ze tak 4-5 tyzdnov od potratu. Chcela by som vediet ci sa to rata od prveho dna krvacania?? Dakujem a este by som.chcela vediet kedy ste dostali vy a kedy sa vam podarilo otehotniet.

kristinka95
10. okt 2015

@iwulqa Ahoj vidím, že máme ten istý problém ja som tiež tak potratila. tak isto to bol samovolný potrat. A čistiť ma nemuseli. A mrcha ešte stále neprišla . Tiež by som bola zvedava, že kedy príde. Držím ti palčeky aby sa to podarilo znova a čoskoro 🙂

iwulqa
13. okt 2015

Ja som dostala menzas 3.10 a neskutocne bolesti som mala myslela som ze umrem asi nezaberalo mi nic ani prirodne veci ani tableky trvala mi 6 dni tak drzim palce nech ti to dopadne dobre 😉 .

petra3312
23. okt 2015

Ahojte, mozno uz to tu niekto pisal, ale tiez sa mi nechce prejst celych 70 stran. Potratila som v polovci septembra, bola som na zaciatku siedmeho tyzdna tehotenstva. Po potrate som krvacala asi sest dni, 21.9. som prestala krvacat, doktor mi tiez povedal, ze menzes mozem ocakavat tak po 4-6 tyzdnoch. Mne sa uz 10.oktobra, cize po 16 dnoch odkedy som prestala krvacat, objavilo slabe krvacanie, ktore trvalo len 2 dni ( bolo toho len tak na intimku ), potom este dva dni slabeho hnedeho vytoku. Vtedy som si myslela, ze uz to je asi menzes. Lenze potom som citala, ze od potratu musia ubehnut aspon 4 tyzdne alebo minimalne 20 dni bez krvacania. Volala som k doktorovi, ktoremu sa to tiez zdalo priskoro, ale vidiet ma nepotreboval ( zijem v USA, tu sa s tym moc "neparaju", vsetko nechavaju na prirodu) a povedal, ze ak chcem, uz mozem skusat otehotniet znovu. Ale ja som z toho strasne zmatena, nechcem skusat predcasne, ak som este ani menstruaciu nemala. Mate niektora skusenosti s tym, ze by ste menstruaciu dostali tak skoro a bola len taka slabucka? Prepacte za to rozpisovanie 😉.

8adriana8
25. nov 2015

@petra3312 ahoj....iný lekar iný nazor...ja som po MA, 22.09.15 mi robili kyret a vsetci mi vraveli ze do 4-6 tyzdnov od kyretu by som mala dostat MS... po cisteni som krvacala 11dni a 30 dni od kyretu prisla prva MS trvala 7 dni a teraz po dalsich 30 dnoch dalsia MS...nepocula som este ze by to nieto ratal od skoncenia krvacania

poohie
25. nov 2015

@petra3312 ahoj, je mi luto, co sa ti stalo. neviem, ci je to este aktualne.. ale tiez mi pride cudne to ratat od skoncenia krvacania. neviem, ci si bola na kyretazi, asi nie, ked aj pises, ze zijes v USA, tam to asi nerobia na beziacom pase ako u nas. takze predpokladam, ze si potratila samovolne. tam je asi tazko povedat, kedy si realne potratila. ale aj tak.. ratala by som to od zaciatku. teda by to nebolo 16 dni ale 22, co je sice tiez menej, ale podla mna moze byt. odvtedy uz zasa ubehol nejaky cas a uz asi vies, na com si. prajem ti, aby dalsie tehotenstvo prislo v pravy cas a aby ste sa mohli tesit zo ziveho a zdraveho babatka. podobne aj @8adriana8 😉

petra3312
30. nov 2015

@8adriana8, poohie dakujem dievcata, nastastie som odvtedy uz mala aj druhu MS, ktora uz bola normalna

vikiss
10. dec 2015

ahojte. ja už mám síce 2 detičky, ale nedávno sa nám zadarilo a ostala som tehotná. avšak bola som asi v 5.týždni, ked som potratila (bola som na kyrete)... odvtedy už mám v pohode 2. ms, ale mám iný problém... pociťujem extrémne nechutenstvo na sex... nedokážem sa vzrušiť, som jednoducho úplne mimo po "tej udalosti"... niesom schopná odviazať sa, odreagovať...jednoducho vôbec nemám chuť na sex... neviem v čom je problém, ale jedna známa mi hovorila, že to môže súvisieť s potratom a kyretážou... viete mi k tomu niečo povedať? prežili ste to niektorá????

petra3312
11. dec 2015

@vikiss ahoj, ja som zasa prvy mesiac po zazila presny opak, neskutocna chut na sex, ale taka ako hadam este nikdy predtym. Podla mna to suviselo s hormonalnymi zmenami, ktorymi moje telo vtedy prechadzalo.

helus11
13. jan 2016

Ahojte baby ...ja som potratila 10.12 a 11.12 som bola na vycisteni 😭 dokonca som dostala taky silny zapal ze som stale pn a u som z toho nestastna lebo mi to neprechadza vobec stale som na nejakych liekoch ...neviete mi nieco poradit ?? Dakujem

natali1401
24. máj 2016

Ahojte, chcem sa spýtať. Bola som na kyrete po MA v 12tt v aprili. Na 25 deň po kyrete som dostala prvú MS a teraz som dostala znova, na 15 deň od skončenia poslednej MS. Mali ste niekto tak skoro? čítala som že sa MS upraví do 2-3 mesiacoch ale tak prekvapilo ma to že mám tak skoro.. ďakujem

poohie
24. máj 2016

@natali1401 ahoj, ja som sice tak skoro nemala, ale podla to moze byt, predsa sa to rata od zaciatku ms a ta trvala par dni, tak to bude nakoniec okolo 21. alebo akokolvek, jednoducho si mala ovulaciu skor a ms prisla cca tych 14 dni po nej, takze tiez skor. casom by sa to malo upravit... ja som mala par 25-dnovych cyklov po tretom porode.
prajem ti vsetko dobre, nech sa mozes coskoro tesit zo zdraveho babatka! 😉

enusamt
3. jún 2016

ahojte, žienky... teraz 23.5 mi zistili, že v 8tt nastal MA ☹ .. objednali ma na kyret, ale kým termín zákroku prišiel, tak pár dní pred (28.5), teda ako keby v 11tt začal spontánny potrat .. našťastie kyret už nebol nutný... a teraz čakať na prvú MS.. som fakt zvedavá... keď to pozerám vo svojom kalendáriku, tak menzes bez ohľadu na tehu by mal prísť teraz cca 8. - 10.6.. myslíte, že príde ako keby tehu a potrat nebol alebo v skutočnosti sa ho dočkám až na budúci mesiac?

a na koniec moja hlavná otázka... keď ste tehu oznámili v práci a potom sa stala takáto nemilá vec, tak ste museli aj to oznámiť, doniesť potvrdenie? lebo toto vôbec netuším

poohie
3. jún 2016

@enusamt mrzi ma tvoja strata. je ale fajn, ze si telo poradilo samo a nebol nutny zasah. logicky podla mna tvoje telo tym potratom zacalo prvy cyklus, teda to vycistenie je ako keby ms. aspon mne to tak pripada - ale cisto laicky. no a dalsia nemusi prist presne o mesiac. vacsinou sa uvadza, ze cca o 4-6 tyzdnov, niekde az 8, aj to tak nejako vacsinou byva (podla toho, co som sa tu docitala). a az do nej mozes spinit celu dobu alebo tak striedavo... no a uz aj prvy cyklus moze byt plodny 😉
s pracou ti neviem vobec poradit.
prajem ti vsetko dobre, nech sa tvoje rany rychlo zahoja a nech mas cim skor v naruci zdrave babatko! 😉

kvikina087
3. jún 2016

@enusamt Držím palce nech MS príde čím skôr, ale zvyčajne príde do tých 4 - 6 týždnov. Neviem ako je to v práci z tým potvrdením. Ale myslím , že nebudeš potrebovať nič. Len im to oznámiť. Čo je asi dosť neprijemné. Tak prajem veľa síl a zdravia.

enusamt
3. jún 2016

@poohie ďakujem za ozrejmenie... tak jedine len počkať.. najviac som zvedavá či odteraz bude menzes úplne iný, alebo skôr rovnaký ako predtým...
a ďakujem aj za prianie... čo je paradox, tak nikdy som sa tak netešila na MS ako teraz .. no zároveň sa aj dosť bojím, čo ak zas

@kvikina087 ďakujem, tak len oznámim ústne a potom sa uvidí

poohie
3. jún 2016

@enusamt presne, aj ja som si vravela, ze nikdy som sa na ms netesila a vtedy som sa nevedela dockat. prajem ti, nech je vsetko nabuduce bez akychkolvek problemov! i ked kdesi v podvedomi ta obava vzdy je... tak nech si co najviac pokojna!
@kvikina087 rada ta tu vidim, pamatam si ta z cias, ked aj ja som riesila tieto otazky. a teda aj ty. ty si velmi dlho nedostala ms a kadejako si to riesila, vsak? ako to potom dopadlo? vidim, ze nakoniec dobre a kazdu chvilu sa vam narodi babuliatko, to je uzasne! blahozelam ti a prajem ti rychly a stastlivy porod, nech vam drobec robi len radost! ja uz tu mam takmer 9-mesacnebo pamplucha (momentalne pricucnuteho) 🙂

kvikina087
4. jún 2016

@poohie áno, dobre si pamätáš... :D Ešteže je toto už za nami, nebolo to nič príjemné ani jednoduchééé ... a áno každú chvílu rodím. ešte chvílu sa to ťahalo s tou mojou menštruáciu ale nakoniec pomohli rozne hormony.... Ja som si ťa tiež odsledovala a videla som že maš drobca už na svete. Tak ma to tak povzbudilo. :D Som rada. Prajem celej rodinke hlavne zdravíííčko. :D

poohie
5. jún 2016

@kvikina087 dakujem krasne, podobne! tesim sa s tebou!

18iwana
4. júl 2016

Ahojte ☹ aj mne dnes oznamili zlu spravu.zadrzany potrat 8tt.hned som sla vybavit vsetky vysetrenia...objednali ma najprv na stredu ale v stredu mam narodeniny ☹ takze idem vo stvrtok. tak velmi som sa tesila...budte vsetky silne

map0007
5. júl 2016

Ja som dostala menstruaciu,hned mesiac presne po potrate,potrat -kyret 4.6.16 a 4.7.16 menstruacia,silnejšia ako som zviknuta,ale da sa.Aj bolava.

enusamt
5. júl 2016

tak.... je 38 deň po spontánnom potrate a ráno sa dostavil prvý menzes... rovnakým spôsobom a v rovnakej intenzite... som zvedavá ako ďalej 🙂

abetka
5. júl 2016

No ja som potratila 15.6. Kyret som mala 17.6. Menzes nic . Ale stale mam bolesti v podbrusku.

ylanee
5. júl 2016

Ahojte, 4 tyzdne po kyretazi som dostala menstruaciu... preslo 12 dni a ja som ju dostala znova ☹ je to normalne? Stalo sa to niekomu?

zizinka1801
6. júl 2016

Ahojte aj sa k vam pridavam 😢 dnes je to presne 4 týždeň od potratu ms nikde len bolesti v pobdrusku uz skoro 7 dni a stale nič ked už si myslim že pride tak nič

linda03
7. júl 2016

ahojte, ja som dostala menstruaciu na 21 den po spontannom potrate, na kyrete som nebola. Stretla sa niektora z Vas s tym? lebo dr. mi tvrdi, ze to menzes este nemoze byt.. iba precistenie.. pritom hcg mam 0 v krvi... 😒

enusamt
7. júl 2016

@linda03 mnoho žien písalo, že v rozmedzí od 20 až 24 dní im naskočil prvý menzes... takže to možné je.... akurát je otázne či ďalší menzes príde normálne alebo zahapruje kým sa to ustáli ... ale nerobila by som si stresy 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre