Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

markola
23. jún 2008

Ahojte, jsem tu nová..Zatím jsem vás jen četla a dodávala si sílu.. 😉 Na revizi jsem byla 10.5..bylo to v 6. týdnu...No a dnes je to už 42 den a menzes nikde! 😠 Taky na něj právě čekám jak na smilování...at se už aspon můžeme normálně milovat..MS mi chodila pravidelně, bez problémů...Za týden jdu k novému gynekologovi, tak jsem zvědavá co mi řekne....Uvažuji, jestli po té jíst HA...Jak to máte vy? Snažit se začnem asi od září...Jiának je mezi vámi některá, co se jí podařilo otěhotnět hned po těch 3 měsících či dříve? Cítím se dobře, manžel by si mimi přál hned jak to půjde...tak nevím...nechtěla bych něco podcenit..

akras
23. jún 2008

Ahoj holky, je mi líto, že rozšiřujete naše řady, ale je to život a příroda ví, co dělá.
Mě přišla MS asi po 34 dnech. Ale prý mohla přijít kdykoliv do konce šestinedělí.
No, my jsme měli doporučeno čekat do 3.MS. Začali jsme dřív - během ovulace po 2.MS, ale první cykl. se to nepodařilo. No a zatím to vypadá, že v cyklu po 3.MS se to podařilo. 13.7. jsem našla // 🙂 K doktorovi jdu až v polovině července, abych to měla jako buď anebo (srdíčko nebo ne). To víte, nervy trochu pracujou, aby bylo teď už vše OK, ale snažím se myslet optimisticky 😉
Takže ano, je tu někdo, komu se to hned povedlo, ale jsou tu i holky, kterým se mimi povedlo hned po 1.MS po revizi a mají zdravá mimča, takže hlavu vzhůru, bude líp 😉

maji4
23. jún 2008

prepáčte ,že sa Vám tu pletiem ale držím vám silno palce a akras tebe zo srdca gratulujem.....

zrnik1
23. jún 2008

Ahoj Markolka,
Mala som reviziu 13.5 a uz som mala aj prvu mrchu.asi pred tyzdnom.Nebol to moj prvy missed abortion,ale 4-ty.
Predtym som otehotnela kedy som chcela.Vobec som nacakala, ale teraz, kym sa nezisti pricina potratu, tak sa bojim. Dala so si robit testy na trombofiliu, teraz cakam na vysledky.Inac pred dalsim otehotnenim ti to vrele odporucam...navstivit hematologa

zrnik1
23. jún 2008

prepac Markolka som ti zabudla napisat, ze ja som cakala na mrchu po potrate aj 6 tyzdnov a trvala nekonecnych 10 dni a ta druha po nej tiez.

helisek84
23. jún 2008

Ahoj holky...
jdu mezi vás, protože řeším teď taky první MS...potratila jsem 28.5. dvojčátka ve 24 tt (23+6). Revizi mi neprovedli hned, ještě minulé pondělí to vypadalo, že se to samo srovná, ale v úterý jsem začala silně krvácet (20. den po potratu), ve středu téměř nic a ve čtvrtek zase ano. Volala jsem ke gyn. a ten si mě hned pozval a poslal do nemocnice. Takže ještě 19.6. mi dělali revizi. MS mám čekat za 3-5 týdnů...tak doufám, že krvácení/špinění zavčas přejde.
Koupání mi zakázali ještě 14 dní a snažit se můžeme za 3 cykly...takže od září začínáme...

akras
23. jún 2008

Maji, děkuju 😉
To víš, jsem z toho trochu na nervy. Furt mám pocit, že je něco špatně, protože mi první týden bylo furt špatně a teď to tak nějak ustalo a je to jen hodně nárazově, prostě jsem trochu vyplašená a asi se moc sleduji. No, ale prostě musím věřit, užít si dovču a po ní se snad dočkám srdíčka 😉

sasenka
23. jún 2008

Ja som potratila 2x v 6.tt a nebola som v nemocnici ani raz, telo sa vyčistilo samo, no a mrška prišla po cca 30 dnoch - vlastne ako normálne.

akras
23. jún 2008

Ahoj Heli, je to moc smutné, proti tomu je zmoje amlklé těhu v 10tt jen slabý odvar. Jsi statečná holka a budu ti moc držet palce, aby se co nejdříve znovu zadařilo 🙂
Teď už si aspoň můžeš být vcelku jistá, že jsi pěkně čisťounká a připravená na další mimi. Jestli chceš, přijď za námi do Připravujeme se na léto, tam jsou holky, které o mimi přišly podobně jako ty.
Moc držím pěsti 🙂

helisek84
23. jún 2008

akras ahojky...už mě zvala adajar, tak budu muset vážně přijít.
víš, když jsem se probrala ve čtvrtek z narkozy, tak první co mě napadlo, že to špatné je pryč a teď už bude všechno jen dobré...tak snad mi to vydrží. Mám doma kontryhel, ale nevím, jestli už ho pít nebo ještě počkat... 😅

akras
23. jún 2008

tak to je bezva, že to takhle bereš. 🙂
No tak, když už tě zvala i Jaruška, tak tedy vážně musíš zavítat 😉
Já myslím, že kontryhelem nic nezkazíš, já ho taky začala pít skoro hned, alespoň jsem měla pocit, že něco dělám pro to, aby se brzy povedlo další mimi. Ale po 1.MS jsem nějak už nevydržela, jsem na tohle děsnej lajdák a navíc mi to teda vůbec nechutná. Každý taky říkal něco jiného, kdy se v cyklu může pít a kdy ne, tak jsem se na to vykašlala. 😉

maaja
23. jún 2008

fuuuh, este ze som si vas precitala ...

ja som tiez mala MA, ale nemusela som ist na cistenie, vycistilo sa samo ... MA som mala 20.5. a mrchu nemam stale - dnes je 33 den ... len ma tam divne boli podbrusko a som strasne nafucana 😝 ... tiez sa jej uz neviem dockat ...

hm, ale ako tak citam - tak tie dva mesiace je asi normalka 😅

lusynda
5. aug 2008

baby ja som bola na cisteni 25juna po cisteni som mala menzes asi tak tyzden a teraz som mala dostat 28jula ale mam len take spinenie vobec nejaky menzes ze silny to su tak prehadzane hormony!

kvetinka78
6. aug 2008

helisek 84, ahoj, je mi veľmi ľúto., čo sa ti stalo. Ja som zažila niečo podobné. pred 7 týždňami so aj aj prišla o bábätko v 22 týždni. Mne pred tým odtiekla komplet plodová voda a tento stav trval 5 týždňov a potom bábätko odišlo. Ty vieš čo bolo príčinou u teba? A plánuješ ísť na nejaké vyšetrenia pred druhým tehotenstvom.? Ja som ešte tiež nedostala menzes. Keď nepríde do 8. týždňa, pôjdem k lekárovi.

kukutska
11. aug 2008

Ahojte zienky. Zial, pripajam sa k vam ☹ Pred 3. tyzdnami mi na sone povedali, ze drobec nepodrastol a srdiecko nebije. Bola som v 9+3 tt, predtym som lezala 5 dni na rizikovom a po dvoch tyzdnoch od prepustenia mi na kontrolnom sone zistili, ze umrelo. Tak som absolvovala kyretaz a teraz cakam na mrchu. Neviem, ako to bolo u vas, ale u mna priebeh krvacania prebiehal asi takto: po zakroku slabe krvacanie asi 2 dni, potom 2 dni pauza a na to silne spinenie akoby na mrchu. Takto to bolo 2 tyzdne s tym, ze ku koncu to bolo len slabe hnede spinenie a opat asi 2 dni pauza. Vcera mi zacala akoby mrcha, aj som mala napuchnute brucho a dnes uz nic 😖 . Je to podla vas normalne? V podstate od zakroku stale spinim a neviem, ci z toho mohla byt uz mrcha alebo nie. Teplotu nemam, brucho ma neboli, len zo zaciatku ma boleli vajecniky, ale to len chvilu a ustalo to. Tiez chceme co najskor dietatko, 2 tyzdne po zakroku sme uplne abstinovali, potom len s ochranou. Chcem sa dat zdravotne do poriadku, nechala som si zobrat krv na preventivke u lekara, ak by nahodou nieco zistil. Som z toho nervozna, lebo neviem, na com som 😒

kukutska
11. aug 2008

Kvetinka, Helisek, je mi velmi luto, co ste museli zazit ☹ Drzim vam palceky, aby sa vam uz coskoro podarilo zdrave mimi. Az pri takychto veciach si clovek uvedomi, akym darom je zdave dietatko.

pamulcatko
22. sep 2008

ahojte.som tu nova a ozaj potrebujem odpoved.potratila som v 12 tzydni potom po potrtae som dostala menstruaciu po 7 tyzdnoch a po akej dobe bz som mala dostat dalsiu?uz som naozaj zufala 😕 dakujem katka

kikina666
22. sep 2008

pamulcatko, ja som potratila uz dvakrat a nic si z toho nerob, po kazdom potrate akokeby sa mi telo zblaznilo a chodilo to ako sa chcelo az po nejakej dobe sa to upravilo

vika34
22. sep 2008

ahojte,tiež som čakateľka na prvú MS,ale mňa nečistili,odišlo samo,tak dr.hovoril,že menzes príde normálne za mesiac,tak uvidím

zabula
10. okt 2008

ahojky,ja potratila v lednu v6t.ze sem dostala vysoke horecky,na cisteni sem nemusela,tak to bylo normalni krvaceni jako menses,dalsi uz sem nedostala a od brezna sem necekane zjistila sem tehotna

marcella23
15. okt 2008

ahojte baby, mohli by ste mi poradit...pred 6 tyzdnami som mala vyvolany porod /27tt/ a tyzden nato mi robili kyretaz..uz je 5 tyzdnov od kyretaze a 6 od porodu a stale som nedostala menzes...ako dlho mam cakat? dakujem 😒

mirip
15. okt 2008

no do 4 až 6 týždňov od kyretu by mal prísť menzes ale sú baby ktrým aj po 8mych prišiel je to na tebe či počkať alebo ísť k dokymu pre vyvolávaťku, ja osobne by som počkala taký týždeň dva ešte a potom šla pre vyvolávačku

cervena_ciapocka
15. okt 2008

Ahojte, mozem sa spytat ako dlho ste boli na PN po kyrete? lebo z nemocnice pusta hned

mirip
15. okt 2008

ano , ja spo bola ny kyrete v utorok a potom ešte tri dni doma aspon tak hovoril že baby zvyknú byť moj doky 3-5dní, mne to vyhovovalo tri dni a ešte potom plus víkend, to záleží aj od toho ako sa cítiš, ak velmi nekrvácaš a nemáš velké bolesti tak najlepšie čo najskor, mne nebolo nič tak som šla hneď potom v pondelok aspon človek myslí na iné a nie na to čo sa stalo

mirip
15. okt 2008

a ty si potratila čiapočka? ved som tuším na koníku zachytila že už dávnejšie 😨

cervena_ciapocka
15. okt 2008

to bolo predtym v juni, a teraz som potratila v 4-5tt a vcera mi robili kyret.
nekrvacam velmi, bolesti som nemala, len teraz ma zacalo trosku pichat napravo 😒
ja by som si doma este polezala aj buduci tyzden, nechce sa mi este hned vhupnut do pracovneho procesu, rada by som sa este trochu doma zregenerovala

mirip
15. okt 2008

pane bože to mi je lúto a nechceš absolvovať vyšetrenia prečo si potratila? ja som mala pred dovmi týždňami missed v 10 alebo v 11t a to sme sa snažili tri roky a na moje narodky mi doky oznámil tú správu na UZV ☹ teraz na kontorle mi povedal že ako to býva tak histologia neukázala nič a že on nebude čakať kým žzase otehotniem a aby sa to nezopakovalo tak mi ide hladať príčinu, mi brali krv na komplexné vyšetrenia

cervena_ciapocka
15. okt 2008

ja este nemam vsetky vysledky, tak neviem

mirip
15. okt 2008

no mne samozrejme ako vždy pri histologii nezistili nič ale doky aj bez toho aby som mu nacrhla povedal že bude dobré ak vylúčime možnosť že mám v krvi problém..ono ked ti to doky sám nemavrhne a si to sama nevyžiadaš potom tak sa nič nedeje ale ja som rada aspon sa vylúči že mám problém a sa to súfam nebude opakovať a baby čo majú spontánny tak po takom druhom zvyknú ísť na vyšetrenia aky predyšli dalšiemu potratu možno je tam ozaj len banalita a problém s krvou sa dá riešiť tabl. alebo injekciami aj počas tehotenstva

marcella23
16. okt 2008

ahojte, dakujem za odpoved...este by som sa vas chcela opytat, ze kedy sa mozem kupat..po potrate a po kyrete...ideme s manzelom na vikend...a neviem, ci sa mozem kupat...som 6 tyzdnov po potrate a 5 po kyrete... ☹ dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre