Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

twiti
27. apr 2009

Ahojtee 🙂
Ja sm tiez potratila a musela som ist na kyretaz. Bola som v 10 tt.
Prvu menstruaciu som mala presne 5 tyzdnov po kyrete,uplne v ten isty den ako som bola na kyret len po 5 tyzdnoch.
Uz som mala aj druhuuu a bola ovela silnejsia. Teraz cakam na tretiu a potom sup sup do snazenia.
Mne doki kazal cakat 3 menstruacieeeee 🙂
Ja uz sa tesim vychadza to na maj lasky cas. 🙂

lulu107
27. apr 2009

twiti - ty si potratila pri prirodzenom otehotnení?

bielanevesta
28. jún 2009

Ahoj,
ja som mala SP v 6 tt, na kyretáži som nebola nebolo to potrebné. 1 MS som dostala po vyvolávačke cca. 6 týždňov po SP. Zo začiatku celkom sila, ale celkom mi pomohli bylinky. Teraz som už 6DC a stále mám slabé krvácanie a navyše pri zavádzaní tampónu ma to bolelo, čo sa mi nikdy predtým nestalo. Pred MS som liečila mykózu.
Baby ako dlho ste mali prvú MS?

simi71
9. júl 2009

ahojte.ja mam po potrate uz druhu menstruaciu a obidve boli velmi slabé.prakticky ani vložku nepotrebujem,len pri toalete vyjde zo mna trosku krvi.vôbec sa mi to nepozdáva.má s tým niekto skúsenosti?

zuzana0612
9. júl 2009

ahoj simi71, ja som mla prú menštruáciu celkom v pohode. ale potom sa to začalo odďalovať a tiež som ju mala slabú. meškala mi aj 3 týždne. nakoniec som musela ísť k lekárovi, lebo už to trvalo 5 mesiacov. tak mi dal lieky na upravenie cyklu. a síce trochu neskorá reakcia, ale k bielaneveste - tiež som mala bolesti pri zavádzaní tamponov a mala som mykozu. tak mi kolegyňa poradila uplne jednoduchú vec a pomohlo to. dala som si klasickú vložku, ktorú už som nepoužíla 100 rokov a pomohlo to, zbavila som sa mykozy aj bolesti. teraz je to ok.

ancurka1
10. júl 2009

ahojte kocky tak mam za sebou uz druhy potrat spontanny a uz ma pustili domov a zacala mi teplota tak 37,2- 37,3, isla som k lekarovi ale nedal mi nic ze to este moze byt na 5 den? ide sobota , nedela a mam bolesti v podbrusku co mam robit? mate s tym skusenost? poradte?

zuzana0612
10. júl 2009

ahoj ancurka, a ty si bola aj na kyretazi? mna nebolelo nic, iba klasicka bolest, ako ked dostanes menzes take dva dni a potom to preslo. ja na tvojom mieste by som skusila nejaku tabletku od bolesti, ale ak je to vaznejsie, tak by som aj cez vikend isla na pohotovost, musia ta aj tam vysetrit. neviem z akeho si mesta ale tu by ta normalne poslali v nemocnici na oddelenie a vysetril by ta gynekolog. mne tiez povedal, ze keby bol problem, mam prist aj cez vikend na oddelenie a poriesime to.

flamenga
22. júl 2009

ahojte, ja som cca týždeň po spontánnom potrate v 5tt.... krámy normálne... cca 3 dni, potom dva dni špinenenie, potom jeden deň nič.. už som myslela, že skončili, no potom prišlo zase špinenie a teraz už asi druhý deň slabo krvácam... žiadna sliznica, len trošku krv.... myslíte, že by pomohol ascorutin? 😒 už ma to totiž dosť obťažuje... už týždeň pred potratom som totiž špinila... už mi to lezie krkom.... 😖

flyangel
22. júl 2009

Flam ascorutin je dobry-zmiernuje a zastavuje krvácanie..

flamenga
22. júl 2009

fly ďakujem... tak dnes nabehnem do lekárne.... lebo už mi tie vložky lezú poriadne krkom... a ešte v tých horúčavách... 😠 😠

zoja2011
7. aug 2009

ahojte baby,,,ja som bola na upt v novembri,a momeentalne som v 3 mesiaci tehotenstva,,strasne sa tesime,zatial nastastie nemam ziadne komplikacie,,dufam,ze sa nic nestane...
maca a janula drzim vam palec,a aj ostatnym, samozrejme,len som si stihla precitat,poslednu stranku...

lajla
7. aug 2009

ja jsem mela revizi 29.6 a presne 29 cervence jsem dostala MS...a byla docela festovni 😝 😝 😝 hodne silna 😝 😝 😝 no a ted mam plodne dny a chlapa do konce zari fuc 😒 😒 😒 😠 😠 😠 chjo

zuzanka0021
10. aug 2009

ahojte ja by som sa vas chcela opytat ze ked som bola na potrate mam 18 a menstruacia mi prisla po tom o 28 dni ale teraz mi meska uz 2 tyzdne a medzi tym som mala pohlavny styk ale chraneni mozem byt znowu tehotna alebo to je koli tomu potratu?

katkaajurko
13. aug 2009

Ahojte, je tu toho vela, ale chcem sa spytat

7.7 spont.potrat vo velmi skorom stadiu tehu...dlha silna menstruacia aj so spinenim..po 19tich dnoch 5dnove spinenie (fakt malicko ale trvalo 5 dni) a doteraz ziadny norm.menzes....vlastne uz 6ty tyzden... nabehne mi normalne cyklus,ci treba ist na vyvolavacku ... meriam si aj BT a urcite mam anovulacny cyklus od krvacania az doteraz...

bettyna84
13. aug 2009

katka: pokud nemůžeš být těhotná, tak být tebou jdu k doktorovi, aby na tebe kouknul, jestli se celá děloha vyčistila. Ale záleží, jak dlouhé cykly máš- to špinění mohly být ještě hormony v nepořádku. Já mám hodně dlouhé cykly a po potratu mi první mrcha dorazila asi až po sedmi týdnech (49.den, normálně mám tak 35 dní cyklus).

aknomis
15. aug 2009

Ahojte, tak chcem sa s vami podelit o skúsenost a poprosit o radu. Pred mesiacom som potratila... Otehotnela som na prvý pokus... Mali sme z toho velkú radost, nečakali sme to, že to vyjde na prvý krát.. Tehotenstvo prebiehalo v poriadku, žiadne vracanie, len ma občas pobolievalo podbruško. No a začala som z ničoho nič špinit. Večer to už bolo krvácanie, tak sme zašli na pohotovost a nechali si ma hned v nemocnici. Vyšetrili ma, na sone videli mimi - 9 týžden. O dva dni na to som potratila. Kyret mi nerobili. Pytala som sa na dovod, nevedeli prečo, vraj je to bežne, že mohlo byt chybne vajičko, možno spermia, proste genetika. Pustili ma domov. A tak sa teraz bojim o druhe tehu. Doktor povedal, že sa možme o 2-3 tyždne pokusit o dalšie.
Ale tento týžden sme boli s partnerom na genetike. A na výsledky sa čaká 7 týždnov. A tak teraz neviem, či čakat na výsledky, alebo ak sa dostaví menzes načas a včas aj odíde sa možme pokúšat o druhé... Že čo ak náhodou na genetických testoch niečo nájdú? Ale čakat dalších 7 týždnov na výsledky a potom na menzes sa mi zdá nekonečné.. Risknút či nerisknút to...???
Chcem sa spýtat, či ste niečo podobné zažili, že prvé tehu nevyšlo, potratila si, a druhé bolo úplne v poriadku. Že to je proste len náhoda.. Alebo sa vam nedarilo ani pri druhom a čo potom...
Trapi ma to, lebo sme toho drobčeka moc a moc chceli, a boli sme velmi radi, že sa nam podarilo otehotniet na prvy krat. Smola, že to takto dopadlo...
No a podla všetkého dnes som mala dostat menzes. ale nedostala som a nemám ani príznaky. cyklus mám pravidelný, dorazí plus mínus 2 dni načas a načas aj odíde. dva dni predtým ma bolieva slabo brucho. ale teraz nič. a tak neviem, či čakat a ked čakat tak kolko alebo íst na vyvolávačku, ak na vyvolávačku, tak ked po akej dobe nedorazí menzes?
prosím vás, neviete na kolký den po pichnutí vyvolávačky obvykle dorazí menzes? viem, že je to asi individuálne, tak ale aspon tak približne na kolký den?

cervena_ciapocka
15. aug 2009

aknomis - zda sa mi cudne ze si bola v 9tt a nerobili ti kyret 😕
ale myslim, ze teraz je prirodzene ze ti meska menzes, bola si aj v strese a kym sa telo vyrovna s tou hormonalnou zmenou to tiez trva.
Myslim, ze ak sa citis v pohode fyzicky aj dusevne tak to vsetko "hodte za hlavu" a nechajte veciam volny priebeh.

aknomis
15. aug 2009

cervena_ciapocka
no kyret mi nerobili, nebolo treba.
a nevieš ako je to s tým menzesom a vyvolávačkou?

kukona1
15. aug 2009

ja som bola na kyrete pred týždnom a den po som dostala menzes-trval 4 dni.... 😉
už sa teším kedy sa budeme pokúšat o druhé

aknomis
15. aug 2009

kukona1:
ale mne kyret nerobili...

cervena_ciapocka
15. aug 2009

neviem, nemam s tym ziadnu skusenost. Ale ked si prisla o mimi tak si normalne kravcala ako menzes, nie?
a teraz cakas na dalsi? No ak nechodi pockaj 4-6 tyzdnov podla toho ako si ho mala zvycajne a porad sa s lekarom.

aknomis
15. aug 2009

cervena_ciapocka:
ano, moj potrat začal piatok ráno špinením. po obede to už bolo krvácanie a na druhý den krvácania v nedelu som potratila a potom som mala ešte 4 dni menzes. dohromady ako normálny menzes 6 dní. a teraz som mala dostat menzes včera. ale neprišiel... inak som mávala menzes načas.

fatimuska
22. aug 2009

aknomis...podľa mňa to čo si potratila a si krvácala, asi to by si nemala brať že to menzes....ak si bola v 9tt sa mi zdá až nepredstaviteľné že Ti nerobili kyret....mne ho robili, tiež som bola v 9 tt, ale vôbec som nekrvácala, len v ten deň po do večera....včera boli 4 týždne a nič...že vraj až aj po 6 týždňoch môžem dostať menzes..ak ani potom tak pôjdem k dokimu......Tebe povedal dr, že o 2-3- týždne??? nie náhodou o 2-3 mesiace?

aknomis
23. aug 2009

tak ja som menzes nakoniec dostala v stredu ráno. a dnes mi už končí.. som tak rada.. takže o týžden začíname so snažilkovaním. snad druhý pokus vyjde.
fatimuska:
nie, povedali mi dvaja nezávislý doktori, že možem začat s druhým pokusom hned ak nevydržím ale bolo by dobré počkat na jeden cyklus

fatimuska
25. aug 2009

AKNOMIS a prosím po koľkých týždňoch si dostala prvú MS od potratu?

babojka
25. aug 2009

Chcem sa k Vám pridať o moju skúsenosť. Čakali sme vytúžené dieťa po dvoch rokoch čakania a trápenia sa. Potratila som v 9.t.t. a taktiež mi robili kyret a svet sa mi zrútil Gynekológovia a taktiež v sanatóriu Helios mi odporučili počkať 3-4 mesiace alebo podľa toho ako sa budem sama cítiť. Sú tomu už tri mesiace a mám strach začať odzačiatku, bojím sa, že sa to stane opäť. Prvý menzes som dostala po 5 týžňoch a potom som išla na prvú prehliadku (berú to ako šesťonedelie po pôrode).

vadelka
25. aug 2009

Ahojte,
ja som po potrate dostala prvu mrchu presne na 28 deň 🙂 Presne ako povedal doktor,bola to celkom sila 😝 ale trvalo to len 4dni,takze v poho.Aj mne doki povedal,že je dobre pockat aspon na jednu mrchu a sup sa do snazilkovania 🙂 🙂 🙂
Babojka,aj aj mne sa po tom zrutil svet,ale pomaly sa s tam ucim zit.U mna to bolo zlozitejsie,ja som totizto bola uz v pokrocilejsom statiu tehu,takze to psychike da poriadne zabrat.Neboj sa toho,musis mysliet hlavne optimisticky,lebo podla mna ma na tom aj velky podiel psychika.Tak sa drz! 😉

flamenga
25. aug 2009

ja som prvýkrát potratila spontánne hned na začiatku.... v 5tt... krámy nedošli presne, pretože hned další cyklus po potrate som mala opäť pozitívne tehu testy... aj príznaky... ktoré sa však začali pomaly vytrácať, tehu testy nesilneli a scenár sa zopakoval z mesiaca predtým.... teraz čakám na ovu po ďalšom neúspešnom pokuse... musíme si dať pauzu a potom... potom sa uvidí 😔

vadelka
25. aug 2009

To mi je luto Flamenga 😔 .dajte si pauzu,lebo musis byt v pohode pri dalsom tehu.Snaz sa mysliet na nieco ine.Ja viem,je to tazke,ale hovorim z vlastnej skusenosti.Musis byt silna.Hlavne nebud sama.Budem drzat palceky 😉

aknomis
25. aug 2009

fatimuska:
ahoj. ja som mršku dostala skoro presne. meškala mi len 2 dni. bola som sice nerves čo je s nou, lebo ja obvykle 1-2 dni cítim, že dostanem menzes. a teraz nič. a nakoniec prišla úplne nečakane. a už je aj po nej. trvala 5 dni (ako obvykle) a bola celkom normálna. a teraz sa pustíme do snažilkovania. dúfam, že úspešne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre