Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

maly_strom
6. mar 2007

Oli já nešpinila, já začala docela hodně krvácet, ale po 4 dnech po MS ani památky. Taky jsem měla obavy, jestli je vše ok, a doktor mi řekl, že se tělo dočisťovalo.

Janitak držím palce, ať jsou // co nejdřív 😉 My se začneme už taky snažit, tak jsem zvědavá, za jak dlouho se to povede tentokrát 😵

janickabez
6. mar 2007

Evi já taky držím palečky, doufám že to bude brzy, nějak nepočítám s tím že by to podruhé už nevyšlo. budeme si držet palečky i všem ostatním 😉

weronyca
9. mar 2007

no ja som po potrate krvacala 3 tyzdne, aj ked mi povedali , ze budem eln týždeň. Lekárka vravela, že ten druhý týždeň bol menzes.. akle to bolo take raz špinenie raz silné krvácanie. ani boelsti som už potom nemala tak neviem..ael bojím sa zdá sa mi to čudné, aby som 3 týždne v kuse krvácala

karla6
9. mar 2007

Weroniko, taky mi to přišlo zvláštní. Ale není to problém. Od potratu můžeš začít menstruovat nejdříve za čtyři týdny, dřív ne, to je jen špinění. A do té první menstruace je ten organismus tak rozhozený, že můžeš různě krvácet klidně po celou dobu až do té první menstruace.

tribitka78
12. mar 2007

ja som dostala menštruáciu 45 dní po potrate, až potom mi dal lekár vyvolávačku, zaúčinkovala po 15 dňoch.....zatiaľ trvajú krámy 6 deň, tak uvidíme ako sa to ustáli....

bec
12. mar 2007

tribitka - ja som dostala mrchu na 40 den a mam ju teraz 4 den - a krvacam stale. Mam ju ovela silnejsiu ako som mavala☹ Tykrvacas stale rovnako alebo to ustupuje?

tribitka78
12. mar 2007

u mňa to bol najprv taký krvavý výtotok, potom sa zmenil na krámy...prvé dva dni bol dosť silný, ale teraz už používam tampón, je to slabé ale predsa.... tie prvé dni boli najhoršie, mala som pocit, že zo mňa lezú kúsky krvi...asi som sa ešte čistila.... 😒

bec
12. mar 2007

tribitka - aj tebe bolo tak zle. Som toto este nezazila.

tribitka78
12. mar 2007

bec, práveže som potrebovala len raz Ibuprofen, čakala som, že to bude horšie... Bolo ti tak veľmi zle? 😢

bec
12. mar 2007

tribitka - mi bolo uplne otrasne tento krat. A nielen prvy den mi boo zle ale este aj druhy som si musela zobrat 2x ibalgin. Dufam, ze buducu mrchu to bude lepsie

tribitka78
13. mar 2007

bec, ako sa cítiš dnes? mne by sa už dnes asi aj mohla mrcha skončiť....dúúúúúúúúúúúúúúúúúúfam...... 😖

bec
13. mar 2007

no stale krvacam, aj ked trolilinku menej, teda aspon sa mi zda. Teraz asi ako nejaky cca 3 den ked som mavala kedysi mrchu. Tak dufam, ze tak o 3 dni skoncim uplne. Duuuuufam

olina
13. mar 2007

Tak ted uz vam muzu rict jak mrcha vypadala. 3dny spineni, 1/2dne krvaceni a 2dny spineni. Tot byla cela ma 1.mrcha po revizi.
Je to asi z extremu do extremu, nekdo moc - nekdo malo....

weronyca
15. mar 2007

ahojte baby neviete mi niektor poradit? dnes som zacala krvacat(menzes).. silno a teraz tak ze skoro ani vobec.. a to uz je druhy menzes.. mam sa obavat alebo je to normal?? plies poradte!!!

illy
15. mar 2007

weronyca, tělo se z toho zpamatovává individuálně. Takže bych zatím nepanikařila. Může to trvat až 4 měsíce po zákroku, než se z toho tělo dostane. Samozřejmě je to nepříjemné, protože když ti nezakážou snažení na 3-6 měsíců, tak po první menstruaci, která by měla být normální. Pokud máš pochybnosti, tak se zeptej nebo si dojdo k doktorovi. Já zase řeším to, že první MS po revizi přišla 40 den a na druhou teď čekám už 45. den a pořád nic ani náznaky. Pro jistotu jsem si udělala těhu test, i když zbvytečně, protože musíme chráněně. Tak holt budu čekat a uvidím. Být tebou, opčkám ještě na jednu mrchu a pak bych se tím zabývala.

divabara
15. mar 2007

Ahoj weronyca,
souhlasim s illy, ze je to opravdu hodne individualni. Ja mela rpvni MS od potratu narposot odlisne od tech normalnich MS.Prvnise dostavila po 28 dnech,ale predchazelo tomu tydenni spineni, MS pak byla hodne silna a tedy v mem pripade i dlouha, druha MS, byla taky silna a dorazila se zpozdenim,takze jsem taky delala tehu test a dokoncese tam po 10ti minutach udelala i druha slaba carka - pry to nekdy muze zpusobit delsi lutealni faze,aspon tak to zhodnotila lekaraka, no a treti uz ted dorazila sice o neco drive,ale az ta treti byla normalni.
Tve telo se s tema zmenama musi vyrovnat.Pracuji hormony a tak.Navic prichazi jaro a to urcite taky souvisi. Pokud nemas bolesti, teplotu a nekrvacis tak, ze to z tebe jde proudem, melo by to byt v poradku,ale kvuli tvemu klidu bych zavolala tvemu lekari.Ja to tak taky vzdy delam.
Tak hodne stesti! 🙂

weronyca
15. mar 2007

len zle je to ze lekarka mi predpisala antikoncepciu prvu tabeltku si mam dat prvy den mns.. ale neviem ci to mozem nazvat mns.. kedze najprv som zacala krvacat a teraz uz nic! ci sa to len telo este necisit! ked som bola 12.2. na potrate. je mozne ze uz mam mns??

karla6
15. mar 2007

Pokud si nejsi jistá, zavolej doktorce nebo si tam zajdi. Ale antikoncepční pilulky upravují cyklus. Nenastává u nich nikdy tzv. pravá menstruace, protože při těchto pilulkách nedochází k dozrávání vajíček.
Pokud je začneš brát, tak bys pak při tom týdenním vysazení (nebo změně barvy pilulek) měla tu pseudomenstruaci normálně dostat.

karla6
15. mar 2007

Já mám dnes 30-tý den od revize a pořád nic. 😒

janickabez
15. mar 2007

Ahojky káji mě řekli 4-6 týdnu mě přišla po 5 týdnech... tj 35 dní takže ještě máš chviku.... četla jsem i o holkách co jim přišla za 8 týdnů 😉

divabara
15. mar 2007

ahoj karli,mne prisla po druhem potrate, tedy po revizi, taky po 35 dnech nebo tak nejak.Takze stale jsi v limitu, i kdyz chapu,ze uz bys tu prvni MS chtela mit co njdriv za sebou...

masacek
16. mar 2007

Ahoj holky,jsem pět dnů po kyretáži.Přijde mi skoro nekonečný čekat na MS a na to až budeme moci začít se snažilkováním.Jsem nyní po druhém potratu a psychicky nic moc.Abych jim doma nelezla na nervy tak se snažím být hrdinou ale jde to těžko.byl jste někdo po potratech s manželem na genetice?my máme jít 10.4! 😖

ika_ba
16. mar 2007

ahoj masacek ,
ja som uz tiez 2x potratila, a odporucili nam genetiku
lekar, ktori nam ju robil, si prezrel celu moju kartu, zobrali nam krv, a potom sa nas hodne pytal, na komplet celu rodinu, myslim, ze az po babky a potomstvo
vysledky sme mali cca za 3 tyzdne

michina
13. máj 2007

AHoj holky, otvírám zase tohle téma, neboť jak koukám, nikdo nedošel asi tak daleko s čekáním na MS jako já. Revizi jsem prodělala 23.3. a dnes je to 53.den, tzn. skoro už 8 týdnů a pořád nic. Říkám si, že ještě počkám týden a pak už asi zavolám svému doktorovi. Nic mě nebolí, žádné známky přicházející MS... Co myslíte?? A vůbec, co obsahuje vyvolávací injekce, mám do sebe ládovat zase nějaké hormony, když jsem skoro ráda, že se tělo ze všeho vzpamatovává??
Jo a těhu je 100% vyloučené..

ika_ba
13. máj 2007

ahoj michina,
po prvom potrate a cisteni som dostala mrchu vcas, ale druhy krat som cakala ako ty, a potom som isla k doktorke a ta zistila, ze tam mam cystu. inac ja som potom mala aj bolesti ako pred mrchou amrcha nikde. tak mi dala tabletky, brala som ich par dni a mrcha dosla. tak skus zbehnut za lekarom, on ti poradi

zofa
13. máj 2007

Ahoj michina,
Po potrate som mala prvu menstruaciu na 5.den a ta trvala asi 4 dni. No potom ta druha mi prisla az za 6 mesiacov a aj to len vdaka injekcii, ktoru mi doktor dal len na moje velke naliehanie. Mala by si sa poradit s lekarom.

anakonyes
13. máj 2007

Ahojda, já taky čekám na první MS jak na smilování🙂sice jen 4týden, ale už by kruciš mohla 😖 Na krvácení v týdnu po revizi mi doktorka řekla, že je to čištění a když to trvalo už 10dní tak to byl už zánět, ale taky chválabohu už jiná doktorka. Ta mi říkala, že to může trvat i dva měsíce 😒 než přijde první MS. Což je hrozný, je mi už dobře a na gumičky jsem děsnej lempl 😀

karla6
13. máj 2007

Holky, taky jsem z toho byla po revizi nervózní. Pomohlo mi, že jsem si začala měřit teplotu. Ta MS tím sice nijak ovlivnit nešla, ale když jsem začala poznávat své tělo, už to bylo psychicky lepší. Mrkněte ke mně do alba, mám tam křivku po revizi. Začala jsem měřit až nějak v půlce, ale třeba vám to psychicky taky pomůže. A kdyby byl nějaký problém, tak to může pomoct při vyšetření u vaší Dr.

galina75
autor
14. máj 2007

ahoj michina,
ja som dostala MS az po 10 tyzdnoch, a tak som si uz myslela, ze asi nieco nie je v poriadku. No mala som stale zvysenu HCG hladinu a az klesla na 0, po 10 tyzdnoch som dostala MS. No umojej doktorky som bola posledne 3 tyzdne tazdy tyzden, lebo sa mi to nejako nezdalo. 🙂
No drzim palceky Gala

tribitka78
14. máj 2007

michina, ja osm dostala MS po MA o 40 dní, a to len vďaka vyvolávačke....
ďalší cyklus už bol pravidelný 28 dňový.....len vydrž.....príde... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre