Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

galina75
autor
18. jan 2007

bobina, ja som dostala prvu MS po skoro 12 tyzdnoch, teraz cakam uz na druhu.
Gala

nikitazak
18. jan 2007

bobina. ja ji dostala po 4 tydnech. je to ruzne.

natali_pn
18. jan 2007

ahojte,ja som tu po 1x.ale citam vas uz dlhsie. ja som potratila 27.6.2006,no a mne doktor povedal, ze otehotniet mam az za 6 mes. skusame to uz od 5 mes. a nic ☹ s MS som mala problemy odjakziva,6 rokov som brala triregol,potom som // no a potom drobcek odisiel.no a problem som mala zas,aj ked mi po potr.MS dosli po4 tyz. presne,potom ako keby utalo,uz len inekcie na vyvolanie-inak sa MS nechcelo dojst.2mes. beriem dufaston a vsetko znova ok.ale kedy pride babo... aj vy tak cakate?

galina75
autor
18. jan 2007

emmaelzer, a v ktorom tyzdni si bola?
to som este ani nepocula,ze niekoho nechali tak dlho cakat.
Gala

ika_ba
18. jan 2007

Ahojte, ja som bola na kontrole 8.12.06, ked mi zistili, ze babetko nerastie a hned som bola aj na cisteni. Povedali mi, ze mrchu dostanem za 4 az 6 tyzdnov. Tento pondelok to bolo 5 a mrcha zatial nikde. Bolesti obcas aj mam, ale nic a zacinam byt aj zufala.

lenkanemeckova
18. jan 2007

Mě čistili také hned... ale asi záleží na tom v kolikátém týdnu jsi... já byla v 9tt... večer jsem špinila, ráno krvácela a hned jela do nemocnice, kde mi řekli že už je po všem a hrášek je už skoro venku ☹ ... během hodiny proběhlo předoperační vyšetření a pak už mě vezli na sál... MS mám prý také dostat během 4 až 6 týdnů... zatím na ni ale jen čekám... zítra to bude teprve 14.den... mám pocit, že to vůbec neutíká 😠

vavka33
18. jan 2007

ema,to na co cakaju,to sa nesmie cakat,mozes dostat otravu krvi.Mna cistili do hodiny ako to zistili.To odkial si,z inej planety?

divabara
18. jan 2007

Ahoj holky!
tak pisu me zkusenosti.
Tak MS mi ted prisla presne 4 tydny po potrate,ale ja jsem tedy na cisteni nebyla...Kdyz jsem byla minuly rok na cisteni po vyvolanem potratu v 16tt kvuli spatnemu srdicku miminka, tak mi prisla zruba po 6ti tydnech.

S tim cistenim jsem to kdysi mela podobne.Pri prvnim samovolnem potratu cekali,co z toho bude.Ale byla jsem 6tt a HCG se vyvijelo pomalu.Doktorka mi tehdy brala 2 x krev a pak me poslala na UZ.Tam mi dokonce rekli,ze to jeste nevypada tak zle.Zacla jsem vice krvacet a dalsi den mi jiny doktor konecne rekl,ze se HCg nevyviji,ze to neni v poradku a ze pokud MS neprijde sama a HCG se zvysi,tak pujdu na zakrok.HCG se sice zvysilo,ale MS se dostavila, a tak jsem to preckala bez revize.Ostatne uz jako trikrat ☹ Ale o tom,ze by se cekalo,jestli vyjde placenta,tak to jsem jeste neslysela.

bobina27
19. jan 2007

ahojte holky,

tak to vam zavidim, ze prisla ms po 4 tydnech, ja mam za sebou 5 tyden a porad nic, ja vim, ze to neni zadna traga, ale ja mam strasne rozhozeny hormony, plet mam silenou i zada a hrudnik, merim BT, ktera mi lita kazdy den jinak, porad nahoru dolu. Tak jsem si rikala, ze treba po MS se to zlepsi ☹ . Nemate nektera podobnou zkusenost po revizi???

lenkanemeckova
19. jan 2007

Bobi... já teda BT neměřím, ale s hormonama to asi taky nebude úplně v pohodě... jsem pořád náladová a pleť se mi zhoršila asi tak stonásobně... jsem jak v pubertě... taky pevně doufám, že se to po první MS upraví... musíme doufat 😉 ... hlavně ty... vždyť už to máš za pár... každou chvíli příjde... uvidíš 😉

Divabara to mě hrozně mrzí... jak zvládáš tolik neúspěšných pokusu... že se ptám, že? ... já si to nedokážu ani představit... vůbec si nepřipouštím, že by to napodruhé nevyšlo ☹ ... promiň jestli je to moc osobní, ale je nějaká konkrétní příčina proč se nedaří... myslím po zdravotní stránce (samo, že jestli nechceš odpovídat nemusíš... nebo můžeš jen do IP... mě by jen zajímalo jestli i zdravá žena, kde je relativně vše v pořádku může tolikrát potratit 😢 )

bobina27
19. jan 2007

ahoj leni, tak to vypada, ze to zhorseni pleti je asi normalni prubeh po kyretazi, taky mam tu plet asi stonasobne horsi,ani v puberte to tak nebylo 😒 . Neboj, taky ti to rychle utece, je potreba se necim zamestnat, at neni cas na to myslet 🙂, my treba ted stavime domecek, resp. firma a mame hodne starosti kolem toho, vybirat kotel, obkladacky, zdravotechniku,..........takze na mimo, moc casu neni 🙂

svetluska.p
19. jan 2007

aj ja som po kyrete vyzerala ako v 16tich. sama vyrazka a uhor som bola. Menzes mi nabehol po 8 tyzdnoch a odvetedy som mala uz 3x a pekne pravidelne prisiel. A plet sa mi vycistila tiez. Ale aj tak, najkrajsiu plet som mala v tehotenstve. Tak cem byt uz opat tehu.

bobina27
19. jan 2007

ahoj svetlus, taky jsem mela krasnou plet, kdyz jsem byla tehu, resp. rikali, ze jsem byla cela krasna 🙂 , tak bych taky rada uz zas byla krasna 😉

cucuska
19. jan 2007

aj ja som bola že vraj taká iná. baby všetky budeme za mlú chvíľu krásne

lenkanemeckova
19. jan 2007

😀 ... už aby to bylo... 😀

zaměstananá sem celkem dost i když pravda jen normální prací... už máme postaveno... rádi bychom spíš rekonstrukci a nějaké ty úpravy...já hlavně stůňu po nové koupelně a kuchyni... ale na to teď nejsou peníze... takže se zatím jen šetří... tím moc mozek nezaměstnám... a tak prevít pořád počítá i co nemá... třeba dny do MS 😀 😀 😀

emmaelzer
19. jan 2007

Ja som potratila v 12 tyzdni, takze je to dost velke. Uz to mam v sebe 2 tyzden a stale nekrvacam len spinim. Zijem v Anglicku (skoro na druher planete) a maju tomu taky pristup, ze ich vinim za ten potrat...Z mojim zdravotnym stavom som mala byt na rizikovom. Ved prve vysetrenie som mala v 10tt a to len konverzacia a prvy ultrazvuk v 12tt a to som uz tyzden krvacala. Doktor na pohotovosti (tam som isla hned na prvy den krvacania) mi povedal aj ze ked to je potrat nic nemozu urobit (ani ma len nevysetril)
Nakoniec budu cakat kym nebudem mat nejaku infekciu.

bobina27
19. jan 2007

ahoj Emmo, tak to je des, rekla bych, ze je to az nebezpecne. Me rikal doktor, ze je to potreba vycistit co nejdriv, kvuli moznym infekcim a pak naslednym problemum s otehotnenim. ........To bude asi tim, ze ten zakrok stoji spoustu penez a proto nic nedelaji. a ty jsi se tam vdala za anglicana a nebo jsi tam s cizincem? Proc se ptam, ......prijde mi to az dost zvlastni postoj doktora k pacientce 😠 , jestli to nebude kvuli pojisteni????

emmaelzer
19. jan 2007

Pojistenie si platim, lebo som tu zamestnana. Nejte tu o to, ci si cudzinec. Problem je to, ze tu maju uplne iny postoj k tehotenstvu. Myslis, ze to je normalne, ze ked si tehotna, nikdy ta nepozru z vnutra, lebo maju teoriu, ze je to skodlive ? Prvy ultrazvuk tu robia len v 16tt...Mne povedali, ze zakrok je viac nebezpecny koli infekcii a ze ked tam pojdu z nastrojmi, musia roztiahnut krcok maternice a to nechcu robit....Povedali mi, len keby som zacala velmi krvacat alebo mat neznesitelne bolesti, hned by mi to urobili...Uvidim, v Pondelok mam ist na kontrolu, a ked sa rozhodnu, ze budu cakat, idem domov.

bobina27
19. jan 2007

prijde mi to zvlastni, samozrejme kazdy doktor ma na vec trochu jiny nazor, ale nevidim na utz nic spatneho, ja byla na utz v 5tt, pak v 7tt a pak v 8tt,v nemocnici me taky jeste jednou prohlizeli, proste chteli mit jistotu, ze je to spatne, aby mi zakrok nedelali zbytecne, ale po tom tretim proste rekli, ze je to spatne a musim na vycisteni. Nektere holky nebyli na cisteni, ale to proto, ze byli v ranejsim stadiu nez ty a navic vsechno jim odeslo a na utz si to doktor overil. Vetsina holek v CR jde na prvni utz nejpozdeji do 8tt, pak ve 12tt a pak tak jednou za mesic, ale zalezi nekteri doktori, pak delaji utz az nekdy v 25tt. V anglii to pekne flakaj, vzdyt i na psychiku to musi byt hrozne, tak dlouho cekat ☹ . Citim s tebou, a jak rikas pokud s tebou nic v nejblizsi dobe neudelaji, tak jed radeji domu.

natali_pn
19. jan 2007

ahojky,mne ked zistili ze je to odumrete-to bolo v piatok,tak ma cistili hned v pon.a to mi povedali,ze som mohla dostat otravu.vsak som bola napuchnuta.pojednej stranke to bolelo,ze mi to musia dat von.no nemohla som sa dockat pondelka.bala som sa infekcie a hl.toho aby som mohla druhy krat otehotniet.a aky fesacisko doktor tam bol. 😀 no berem to uz s odstupom casu 😒

emmaelzer
19. jan 2007

No to len teraz vidim, to nase zlate zdravotnictvo...tu zeny len snivaju o vlastnom gynekologovy...ked mas nejake zenske problemy, musis verit a modlit sa, ze ta vsetobecny doktor posle na vysetrenie...A vacsinou cakas aj mesiac a viac...
A to je pravda, na psychike to nepridava. stale zijem v tom, ze babo uz tam nemam a zvysky su tam...Je to hrozni pocit, teraz som uz mala byt v 13tt...niekedy sa v noci budim a chytam si brusko, ze chcem pohladit male a potom si uvedomim, ze tam nie je....

bobina27
19. jan 2007

emma, musis byt silna, je to urcite strasne ☹ ,a co treba zkusit neco aby to vyslo rychleji, treba horkou koupel a červené víno, nebo behani po schodech jestli se teda na to citis. Jestli si budes davat horkou koupel, tak si dej urcite tampon abys jeste nechytila nejakou infekci.

emmaelzer
19. jan 2007

myslis, ze mozem pouzivat tampon? Pretoze teplu kupel mavam pravidelne...

bobina27
19. jan 2007

no me bylo receno, ze se mam po zakroku pouze sprchovat, a ze koupat jen v pripade, ze si dam tampon a pak ho hned vyhodim

emmaelzer
19. jan 2007

dobra rada dik

divabara
19. jan 2007

Ahoj Leni,
je to bohuzel uz vickrat, co se mi to stalo...Co se tyce mych vysetreni,tak uz mi pry nemaji co nabidnout.Dopadlo to dobre, az na mirne zvyseny prolaktin.Mylsim si,ale ze se mi spise zvysil stresem,coz je taky mozne.Jen muj manzel ma horsi spermiogram a hodne abnormalnich spermii.Takze nam nabidli um.oplodneni s preimplantacni diagnostilkou a s vyberem jedne spermie,ktera se jim bde zdat OK.Jenze to vse stoji 55000,protoze jsou tam zakroky,ktere nehradi pojistovna.Nicmene mi na druhou stranu doktori radi, zkouset to dal.manzel i ja mame genetiku v poradku.Doktori rikaji,ze tam musi byt nejaka pricina,ale ze seto taky nemusi vubec zjistit.Ja si porad rikam,ze je to proste vyber prirody...a radeji si rikam,ze tam zadna pricina neni.s otehotnenim nemame problem,tak nevim.Vzdy po tom potrate si reknu,ze uz na to nemam,ale pak se rozhodnu to nevzdat a bojuju dal...Nic jineho mi ani nezbyva.

Ahoj Emmaelzer...mne osobne to taky prijde zvlastni,ze te zatim necistili.Brala bych to do toho 7tt,ale pak se to prece musi poradne hlidat.Na duhou stranu mi pripada,ze u nas doktori jsou nekdy az prilis peclivi a tim padem nas hodne vystresuji...ale co je ted lepsi.

Jinak ja osobne jsem slysela nazor, ze opravdu ty UZV,ktere se delaji do 6tt muzou oslabit mimco,ale na to doktori rikaji,ze je to blbost...to vam spis rekne nekdo, kdo se zabyva tou prirodni strankou veci.Ale ja, kdyz si predstavim,ze jsem to miminko,zahnizduju se, a neco me tam najednou vyrusi a jeste to zari...no, nevim.Proto taky u me do toho 6tt neprobehla revize.Vzdy jsem sla na kontrolu az pote,ale kdybych mela problemy, krvacela a mela bolesti,tak urcite nevaham.Abych teda byla presna,tak az pri tom poslednim potratu jsem to zvladla tak nejak vice v klidu.V srpnu mi totiz naordinovali na podporu tehot hormony - duphaston, neolutin forte,tak to probihalo, myslim tim ten samovolny potrat, daleko hure.Ale probehl taky bez revize.I kdyz jsem mela jit do nemocnice, nesla jsem.

lanka
19. jan 2007

ahoj emmaelzer / taky jsem si to prošla. Na jednu stranu je to fajn - když ti nic není. Ale když je .....
V každém případě - maximální doba čekání je tři týdny. Pak už je potřeba čistit. Čím dřív tím líp. Takže plně souhlasím s tím že pokud se rozhodnou opět počkat a ty víš že jsi potratila radši přijeď sem.

lenkanemeckova
19. jan 2007

Ahojky...

divabara moc díky za odpověď... je to strašný jak se na umělém oplodnění vydělává... a hlavně že na to ZP více nepřispívají... drž te se a zkoušejte... nevzdávej to... jednou to vyjde a ten první pohled na mimi určitě vynahradí vše... tím se uklidňuju já 😵

emma ty se taky drž... musí to být určitě hrozně těžký... taky jsem se těsně po potratu párkrát chytla při tom, že si hladím bříško... pak když to člověku dojde je to jak rána do palice... radím to stejné co holky... přijeď sem a hotovo ... to čekání mi připadá opravdu riskantní... a hlavně nelidské vůči tvé psychice!!!

emmaelzer
19. jan 2007

O dievcata dakujem velmi za podporu, fakt mi tieto stranky a hlavny vy, co ste tym presli pomaha.
Aj tak si myslim, ze je to nespravodlive a ani nehovorim o vas, co sa to stalo viac ako raz....
Ale mozno to ma svoj zmysel...Som si ista, ze ked to vytuzene mimco pride, budeme si to mozno vazit dvojnasobne.
Tak dievcata, pekne sa milujte (niekedy to je namahavy job, hlavne ked tak pridem domov z roboty... 🙂 )
a hlavne drzme sa

macek28
22. jan 2007

Ahoj holky!Mám 2 dny po zákroku.Přišla jsem o mimi v 9tt a bylo to mimoděložní těhu.V nemocnici mi řekli,že budu špinit asi 6 týdnů a po 4 až 6týdnech,že přijde normální cyklus.Tak jsem zvědavá...!A taky,že nejméně 3měsíce nesmím otěhotnět...!Je to dlouhá doba,ale přežiju to a pak hurá na to!Kdy Vy jste se začly snažit po zákroku?M

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre