Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

julka82
5. dec 2013

@ined77 🙂 ďakujem

happyfrog80
6. dec 2013

diecata ,ze vraj prvu ms dostanete az budete ciste z HCG?

happyfrog80
6. dec 2013

Mali ste pred prvou ms po potrate bolestive prsia?Ja hej a mam aj po ms ,a stale nie je cisty test,na 29 drn som dostala ms a po 3 ,5 dna zmizla tak dnes idem na sono ci som cista bo som si zase robila test a stale mam v sebe HCG slaka .

happyfrog80
6. dec 2013

@julka82 ja som zacala krvacat na 20DPO ,uz mam po prvej ms a nikdy test nebol pozitiv vzdy bola ciarka slabsia,digi mi ukazal ze som bola 1-2 a to iste mi ukazal aj pred ms cize ako keby HCG ani nestupalo ani neklesalo bo od sameho zaciatku mam stale skabsiu druhu ciarku.Ja uz chcem byt cista ,ja som chcela nasadit clostil a takto nemozem.☹

happyfrog80
6. dec 2013

@mima001 5 -6 tyzdnov je ok ze meska,ze vraj HCG az sa vytrati vtedy dojde ms ,nekontrolujete si tehu testy tie ktore ste potratili?
@julka82
@mirazaa
@mona333
@lussya
@janka228
@vertyeux
@jankasvk
@martinkatinka

julka82
6. dec 2013

@happyfrog80 ahojky, máš po prvej ms po potrate? Počkaj neviem sa rýchlo zorientovať. Bola si u dr? Lebo ja som po potrate bola u dr na sone a povedala, že je všetko čisté. Potom prišla ms a teraz čakám na ovulku ďalšiu. Ty si robíš sama testy na hcg? Ja som tehu test nerobila po potrate vôbec.

vertyeux
6. dec 2013

@happyfrog80 netestovala som voobec po potrate, naco? sak telo sa samo vycisti a ked bude ciste, tak pride mrcha 🙂

happyfrog80
6. dec 2013

@jankasvk po dvoch tyzdnoch tehu zest ?Tak rychlo si ho mala negativny?Ka uz 5 tyzden ho mam rovnaky ako na zaciatku .dnes idem na kontrolu tiez som v uk ale idem do spitalu nech pozru ci to je ok .a uz si tehu?Skusate znova?Ja som chcela ale to blbe hcg mi brani.
Neviem ci sa mi cysta mohla urobit a ze test mi ukazuje slabu druhu ciaru ale na preventivnom sone som bola asi ked som bola 13DPO uz tehu a nic mi zvlastneho nenasli,ziadnu cystu,ze som zdrava.
Gp ma uplne odrovnal vcera.Po roku a pol od potratu som otehotnela a uz sme zacali riesit pricinu predtym ze nemozem cez rok opat otehu a jak som mu spomenula ze som zase potratila tak povedal ze teda som otehotnela tak riesit sa nic nemusi.Lenze ja nemozem udrzat plod bo mam 7 dnovu lutealku,ked som otehu som ju vitaminom B6 predlzila na 9 a nepomohlo stale naprd.Clostil predlzi aj o 5 dni ale bojim sa ho zacat brat ked este mam v sebe asi HCG.☹ som uplne nestastna z toho.

happyfrog80
6. dec 2013

@vertyeux no mas pravdu ale u bab ktore nepodstupili kyret to moze byt ine a odporucaju preto testovat.Podla toho zistia ci su ciste ano treba na kyret .U mna to je zle.

happyfrog80
6. dec 2013

@julka82 nie ja robim iba tehu testy ,praveze ja som myslelaze ked sa mi to stalo na 20DPO tak to budem ok skoro ale aj kriza ma bolia od tehotenstva tak v poriadku nebudem.Ja mam po prvej ms po potrate .Tuna odporucaju testovat bo nerobia kyrety povinne ako na Sk .No tak testujem dokial nebude cisty a furt tam slaba lajna je .

happyfrog80
6. dec 2013

dnes idem na kontrolne sono tak potom vam napisem ako som dopadla.Ked som potratila v 11tt tak som nemala ziadne problemy.Teraz len v 6 tyzdni a hen toť .

julka82
6. dec 2013

@happyfrog80 hmm no tak som zvedavá na to sono. Ja som tiež nebola na kyrete. Našťastie je moja dr jednou z mála, kt. preferujú skôr prirodzenú cestu.

vertyeux
6. dec 2013

@happyfrog80 aha, to som nevedela, ez si nemala kyret...no akoze ja si myslim, ze aj ked je to zakrok do organizmu, tak ak sa telo nevycisti samo, treba istradsej na kyret, aby sa bduuca mamicka neohrozila zapalmi atd. ja som chcela byt cim skor fit, nech sa mozme znovu snazit, tak som aj bola rada, ze mi spravili ten kyret, i ked mozno nebol az tak potrebny, lebo ja som zacala normalne krvacat ako pri kramoch, aj odchadazli zo mna kusy, cistili ma pre istotu, lebo tam ostali nejake zvysky este 🙂

happyfrog80
6. dec 2013

@vertyeux vies ja nechcem zase ist pod narkozu ,minule som potratila v 11tt a tiez som sa samovolne vycistila a velmi skoro ,teraz neviem co to je ,myslite ze ked ma zena cystu tak citi tehotenske priznaky?Total bokest prs?Mne hovorila teraz ze po misscariage nic nevidi len 5cm tekutinu ale ze podla krvi sa zisti viac tak som zvedava ,ale co viem tak uplne priznaky tehotenstva boli ,cystu som este nemala alebo aspon problemy ziadne okolo cyst kedze sa tvoria a samo odchadzaju .

janka228
6. dec 2013

@happyfrog80 ahoj, ja som si testy po kyretáži nerobila..kontrolovali mi Hcg podľa krvi a klesalo veľmi pomáličky, ja som po kyretáži nedostala menzes ale ako mi doktorka hovorila po zákroku je čas do 8 týždnou pokiaľ sa má dostaviť menzes.
Držím ti palce nech sa podarí maličké zo šťastným koncom.

mia1807
8. dec 2013

Ahojte, chcela by som sa opýtať ako dlho sa vyplavuje HCG z tela po interupcii na odporučanie lekára kôli zdravotnému stavu? :( Ako dlho to trvá?

mirazaa
8. dec 2013

@happyfrog80 tri tyždne o potrate som mala kontrolne (hcg 2.) a to bolo presne tyzden pred prvou ms..ktora dorazila presne 4.tyzdne po...doktor povedal že to je už skoro nulova hodnota a všetko bolo v poriadku..držim palčeky..🙂

happyfrog80
8. dec 2013

@julka82
@vertyeux
@janka228 Kocky tak hned mi povedali po zobrati krvi ze mam este Hcg 26 tak nejako a dalsi piatok ma znova skontroluju ,krv aj sono bo mi nasli na vajcovode nejaku tekutinu asi 5 cm velkosti.
Nevedia co to je ale povedali ze ked som mala 4 dni bolestive krvacanie tak mimomaternicove to nebolo.
Tak uvidim.Majte sa pekne .
A dakujem za podporu.

janka228
8. dec 2013

@happyfrog80 držím ti palce a neboj raz predsa musí vyjsť slniečko aj tebe 🙂

julka82
9. dec 2013

@happyfrog80 držím palce 🙂

vertyeux
9. dec 2013

@happyfrog80 mne merali hcg v nemocnici, ked som zacala krvacat a tak som uz po 2dnovom krvacani mala hcg 20, takze potom to uz nesledovali..drzim palce, skore zotavenie fyzicke aj psychicke a sup do dalsieho snazenia 🙂 uvidis, co ti povedia doktori, ale mne vraveli pocakt 3cykly, cakala som asi 2 cykly a potom sme hned na prvy sup otehotneli...tak drzim palceky, aby si coskoro bola aj ty tehu 🙂

happyfrog80
9. dec 2013

@vertyeux ja uz som 5 tyzdnov od krvacania a uz par dni mam aj po prvom menzese a este mi namerali,hrozne pomali to klesa,a prsia ma bolia stale .☹

jankasvk
16. dec 2013

@happyfrog80 nechcem nijak strasit,ale musim napisat ze som veeeelmi nespokojna s vysetreniami nevysetreniami tu v uk!ja som krvacala po potrate 3mesiace!!!!!!a ani som sa nedostala k GP!stale len cez telefon ma odbijali ze je to o.k.ziaden lekar ma nevidel.raz som musela z prace domov,pretoze som zacala tak silno krvacat az mi do topanok tieklo...nezvelicujem.vtedy uz moj manzel rozculeny volal na GP a konecne po 2mesiacoch ma poslali na usg...tam mi povedali ze je vsetko v poriatku a ze krvacam tak dlho preto,ze to bol potrat v druhom 3mestri.takze som krvacala dalsi mesiac az som sla nakoniec na slovensko k mojmu gynekologovi.bol prekvapeni,ze si na scane nevsimli ze este su stopy tehu.dostala som hormonalnu kyretaz a huraaaaaa po 3mes.som prestala krvacat mala som hnej aj prvu mrchu a teraz v sobotu ocakavam dalsiu tak dufam,ze uz bude vsetko len dobre.aj ked tuto sobotu som dost citila bolest vajecnikov a aj som dva dni spinila a zas je to v poho tak dufam ze mrcha dojde nacad.inak pred odchodom z svk ma lekar prezrel este raz scanom a bol poteseny ze ako je uz vsetko vycistene a aj vysledky z cytologie boli dobre ;) nedam dopustit na mojho lekara-nasich slovenskych lekarov.je pravda ze zijeme v uk takze musime dvoverovat tymto tu ale moja posledna skusenost bola veeeelmi zla :( a este neskusame...chceme pockat az do februara.to bude 6mes od potratu.

happyfrog80
17. dec 2013

@jankasvk ja som isla k gp a napisala mi doporucenie pre emergency aby na pozreli scanom ,tam som isla hned a brali mi krv a prezreli ma a dalsi tyzddn opat krv a vsetko je uz ok,priste hcg klesalo pomaly.Ja uz cakam prvu ovu a snazit sa mozme hned.Cakat uz nebudem kedze cim dlhsie cakam tym sa nedari.Dokonca v uk maju na emergency napisaneze malo by sa cakat do prvej ms ale ze nie je dokazane ze nebude uspesne tehu ani ked sa vobec pocka do prvej ms.Ja som ale ovu nemala bo stale som mala hcg ,tak snad teraz ovu bude.
A dalsi krat pojdem do hospital priamo bez gp odporucania.Na to je emergency pre hlavne tehu v prvom trimestre.Ja tam velmi rada chodim 😀 .

happyfrog80
17. dec 2013

@jankasvk a teba nechali samovolne vycistit po potrate v druhom trimestre? Ja uz nekrvacam ako pred prvou ms .Ani nespinim.Vyzera ze uz to je ok.

lusicka
18. dec 2013

Ahoj děvčata jestli se mohu připojit tak já cca okolo 13.11. samovolně potratila a týden jsem krvácela jako při menzes 7 dní byla jsem cca 6+0 ted je to 5tý týden a stále menzec nemám...poslední Hcg jsem měla na nule....co je špatně....MS potřebuju 😀

leonetka
18. dec 2013

@lusicka ahoj, ja som potratila 14.11. a mam uz aj po MS, dostala som ju na 4.tyzden od potratu. Prva MS po potrate pride vacsinou po 4-7 tyzdnoch, takze si este v pohode. Ak by predsa len neprisla, tak po sviatkoch sups ku gyndosovi. 😉 Nemas ani take pocity, ze by mala prist? Mna 2 dni predtym pobolievalo podbrusko.

lusicka
18. dec 2013

@leonetka já 13.11.dneska mě pobolivalo v podbrisku ....myslela jsem že konecne a nic prsa bolí jako čert ..... snad to bude o.k. trápení bylo dost :'(:'(:'(

lussya
6. jan 2014

ahojte baby, po dlhom case sa ozyvam... 😉 vsetko dobre v novom roku a vela uspesnych tehotenstiev...
@vertyeux @janka228 baby, tak co ako ste na tom? babetka v brusku posluchaju?
my sme sa konecne prestahovali, uz aj novu strechu mame na dome,tak pomalicky prerabame. Byvame v prenajme o ulicu vedla nasho domu, tak kazdy den som na stavbe a kontrolujem vsetko..
dneska som si robila test a uuuuplne slaba bola ta ciarocka, tak dufam, ze som si ju nevsugerovala 😉 MS mam dostat az o tri dni. ale straaaasne ma bolia prsia, uz skoro mesiac v kuse a som unavena...

nefertitka
6. jan 2014

@lusicka ty si 13.11.potratila a uz si v 8tt.? 😀 ...a ako sa ti vodi?vsetko v poriadku? ja mam dilemu, mam po potrate, kt. bol 14.11. a uz mam aj po ms, kt. prisla po 6 tyzdnoch a neviem ci uz sa snazit, alebo radsej este pockat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre