Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

bobina27
2. feb 2007

tak se mej a pekny vikend 🙂

natali_pn
2. feb 2007

aj ja ti prajem krasny slnecny vikend 😉

macek28
18. feb 2007

Ahoj holky a bobina27!Mám 4 týdny po revizi a mrcha,potvora nikde!Bobina,ty jsi první MS,dostala po kolika týdnech?A navíc vzniká u mně menší problém,po 14dnech po revizi,jsme s manžem snažení přehnaly,tak ted vůbec nevím,na čem jsem?Asi si po 14dnech udělám test a pak stejně tak aji tak,budu muset jít na gyndu.Bud bude vyvolávačka a nebo mimi a v nejhorším případě mně šlehne!M

ika_ba
18. feb 2007

ahoj macku,
ja som po cisteni nedostala mrchu, tehu som vylucila cez meranie BT, nakoniec som isla na 9 tyzden k lekarke a ta odhalila pricinu, cysta, predpisala mi nejake tabletky, hormony, a na druhy den som dostala mrchu, bola som aj na kontrole a cysta je fuc

macek28
18. feb 2007

ika ba,kdy přijdeš zas mezi nás starší?A jinak dík za radu,takže mám měřit BT?Ale ted nevím jak poznám těhu,že budou teploty vyšší?Mám už v tom zmatek!M

ika_ba
18. feb 2007

mne lekar povedal, ze ked si tehu, teplota sa drzi hore
a ja ku vam kukam, ale nemam co pisat, nakolko nemame deticky, teraz pojdem na ivf az v maji alebo v juni

bobina27
18. feb 2007

ahoj Macek28, ja dostala MS na konci 6 tydne. V nemocnici mi rikali, ze je bezne, ze to muze trvat dyl nez 28 dni nez sliznice vyroste natolik, ze se bude chtit odloucit. Jinak ja mela navic rozhozeny silne hormony, takze mrcha prisla az tak pozde. Nedivoc 🙂 , pockej jeste 14 dni a jestli neprijde, tak se domluv s doktorem co dal, nekteri doktori radi jen cekat az prijde, jini s tim neco delaji, .............. No a kdyz budes tehu, tak se nic nedeje, kdyby na to telo nebylo pripravene, tak se to vajicko neuchyti 🙂 . Vim, ze je to hrozne to cekani na MS, ja kdyz ji dostala mela tak velkou radost 🙂 , no a ted me snad ceka druha a na tu uz doufam nebudu cekat tak dlouho. tak drzim palce at prijde co nejdriv a nebo at uz nechodi a mimi je v poradku 🙂

macek28
18. feb 2007

Bobina27,moc děkuji za odpověd a trochu uklidnění!Jsem už z toho čekání opravdu na nervy,měla jsem vždy pravidelné cykly po 28dnech a ted vím houby,kdy mrcha přijde a ještě do toho ten problém,víš?No nic počkám a uvidím,pak písnu co a jak?M

halka
19. feb 2007

macek 28, teda popravdě mě hodně překvapuje, že jsi ani nedodržovala šestinedělí. Mně lékař řekl, že minimálně šest týdnů bychom se milovat neměli vůbec a dále, že odstup mezi revizí a dalším "snažením" by měl být 3-6 měsíců, aby se situace neopakovala. Myslím, že je opravdu vhodné tohle dodržovat. Někteří lékaři ti sice řeknou, že můžeš hned po první MS, ale většina se shodně na tom prvním názoru, je to pro zdraví tvoje i zdárný vývoj miminka.

bobina27
19. feb 2007

ahoj halka, kazdy dokotor rika neco jineho a asi to taky bude tim, ze kazda jsme trochu jiny pripad, to neznamena, ze to co rika tvuj doktor, ze to plati plosne pro vsechny 😉 . Mě doktor doporucil 3 tydny celibat a 3 mesice pockat s otehotnenim, dulezite je to slovo doporucil, pokud se macek a jine holky citi fit, tak proc by tomu nenechaly volny prubeh 🙂

macek28
20. feb 2007

Ahoj holky!Halka,v nemocnici mě řekli,že mohu za 14 dní už dovádět,ale neotěhotnět nejmín 3měsíce,a to že se při dovádění stalo,bohužel?Jinak jsem tu,jak jsem slíbila,bobina27 a holky,včera mrška MS přišla po 30dnech,HURá!Asi jsem byla pečlivá při pití kontryhelového čaje a zbytečně se obávala a divočila!Holky co čekáte na MS,pijte čajík a uvidíte že mrcha včas dorazí!Já ted počkám 14dní a hurá na velké snažení,rozhodla jsem se,že nebudu čekat 3měsíce,ted se cítím v pohodě,tak uvidíme?

lenkanemeckova
21. feb 2007

Macek držím pěstíky... 😉

r123
21. feb 2007

ahoj tak já mám přesně týden po revizi ☹ a zatím špiním sice už opravdu minimálně ale pořád ještě špiním.taky mně ještě dost pobolívá v podbříšku hlavně při prudkých pohybech.jinak můžu se zeptat jak dlouho po revizi ste měly první sex?jinak co se týče snažilkování tak sme řekly že nebudem pokoušet osud a pár měsíců počkáme a pořádně se na to připravíme stejně nás čeká v červnu svatba a pak stěhování takže až bude trochu klid tak pak uvidíme teď sme to jen tak skusili a hned při druhým pokusu se to povedlo ale bohužel skončilo ošklivě! ☹

ika_ba
21. feb 2007

ahoj r123
drzim palce, ja nemozem davat mudre rady, nakolko my sme pred cistenim abstinovali, tazke sex som mala asi tak tyzden po cisteni, ale opatrni, trocha som sa potom bala, lebo mrcha meskala, tak som si zacala merat BT a nakoniec pri kontrole lekarka zistila, ze mam cystu
v tom, ako dlho cakat na dalsie tehu sa lekari odlisuju, ale v jednej knihe, co mam doma, som sa docitala, ze staci jedna mrcha

lenkanemeckova
22. feb 2007

Ahojky r123... mrzí mě to, že jsi mezi námi... ale myslím, že s prckem rychle zapomeněš a navíc ty příjemné starosti ze svatbou... co se týče tvých otázek...myslím že už se to zu psala... ale mořná to bylo taky v jiné diskuzi... už nevím 😅 ... sexík jsem měla po 8dnech po propuštění z nemocnice (bylo mi řečeno 14, ale nevydrželi jsme) a hlavně už sem se cítila po fyzické stránce dobře, koupala sem se ale až po těch 14dnech do té doby jen sprcha... a se snažením jsem čekala jen jeden cyklus (můj gynekolog mě v tom podpořil) nemám žádné zdravotní problémy, MS přišla po 28dnech a ovu taky tak jak měla... vlastně jsem teď v očekávání jestli se třeba náhodou nezadařilo... no uvidíme... moc bych chtěla... 😨

karla6
23. feb 2007

Už jsem se trochu otřepala z revize dělohy, co jsem prodělala minulou středu. Hodně mi pomohlo i to, že jsme se včera s manželem po delší době milovali (předtím jsme měli v těhotenství dost pauzu). Velice opatrně, samozřejmě. Ale já jsem na tom byla hodně špatně psychicky, fyzicky se cítím dost dobře, žádné problémy. Tu situaci jsem přivodila já, manžel měl větší strach, ale nakonec byl rád, že už jsem na tom líp.
Zpětně zjistili, že miminko už ve mně bylo nějaký čas mrtvé, takže mám takový divný pocit, že už jsem začala menstruovat. Úmrtí miminka by to zhruba odpovídalo. Jde o to, že jsem po revizi "normálně" špinila, pak to na jeden den přestalo, měla jsem jen silnější výtok a pak jsem měla všechny příznaky menstruace a začala jsem špinit úplně přesně tak, jak to mívám u menstruace se všemi ostatními příznaky. Myslíte, že je to možné tak brzy po revizi? Nebo se vám někomu stalo něco podobného? V pondělí jdu na kontrolu, tak se na to zeptám i přímo Dr.

Co se týká toho budoucího miminka, tak mi Dr. řekla, že to nemáme moc odkládat a máme to začít zkoušet už tak duben - květen, a to z toho důvodu, že jsem se fyzicky dala dohromady dost rychle a hlavně bych se v prvním trimestru vyhnula chřipkovým epidemiím, které začínají někdy už v srpnu.

r123
23. feb 2007

lenka nemeckova:moc držím palce ať to výjde a když né teď tak co nejdřív! 🙂 no ptám se právě proto že už mě to sexuální abstinování dost ničí nedá se to vydržet! 😀 taky se zatím jen sprchuju!!taky bych chtěla otěhotnět co nejdřív,ale přítel chce počkat až bude po svatbě a budeme přestěhovaní(měsíc po svatbě se máme stěhovat-konečně do většího)takže má pravdu že až bude klid tak to bude lepší,říkal že se bojí že bych pak kůli tomu stresu kolem svatby a stěhování potratila znovu.má recht!jinak ať vám to výjde!!!! 😉
karla 6:sem moc ráda že už je ti líp! 😉 taky už je mi fajn.s tou menstruací ti neporadim,ale když by to byla ms tak tím líp aspoň by ste se o to dřív mohly začít snažit o mimčo!!! 🙂 a měla bys jistotu že je vše ok!jinak se mi vlastně stalo to samé špinila sem pak včera celý den a celou noc nic až teď před chvílí sem zjistila že zase trochu špiním ale už trošku jinou krví právě tyhle dny bych totiž normálně měla mít ms tak nad tím taky trochu tápu.já jdu bohužel k dr, až za týden ještě musím čekat na nějaký výsledky z nemocnice-nevíš prosimtě na jaký?jinak to otěhotnění bych si představovala někdy na čevenec srpen- říkala sem si že by se nám třeba pak mohlo narodit další květňátko 😀 jinak moc držím pěsti ať je vše ok a co nejdřív otěhotníš.drž se!!! 😉

r123
23. feb 2007

karla 6!brala si taky antibiotika?po revizi?

olina
23. feb 2007

Karlo, to nebyla menstruace. Taky jsem to mela ,ale vedela jsem ze to prijde, muj doktor me na to upozornil. Asi 5. mela prijit "jakoby menstruace", ale jen jednorazove, jen na ten jeden den. Me to sice prisl oaz den 9. ale to je jedno.
Klasickou menstruaci bych pry mela dostat asi za 4tydny od revize, nekdo pry i driv nebo i pozdeji, ale +/-ty 4tydny.
Taky mi rekl, ze 3mesice v zadnem pripade nesmim otehotnet jinak budou ty same problemy.

karla6
23. feb 2007

r123: Ty výsledky z nemocnice, to opravdu nevím, o co by mohlo jít. Mně dala Dr. do ruky jen papír pro moji gynekoložku, nic víc, žádné další výsledky nečekám.
Antibiotika mi píchli přímo v nemocnici do žíly a napumpovali je do mě ještě i po revizi. Žádné další léky mi s sebou nedali. Asi třetí den mi vyletěla teplota na 39 ´C, ale neměla jsem žádné křeče ani bolesti, tak jsem to přešla jen s ibalginem. Manžel byl připravený mě okamžitě odvézt do nemocnice, kydyby mi teplota šla nad 39 nebo kdybych dostala bolesti, ale nic, tak nějak se to samo uklidnilo po pár hodinách.

Oli, já to neměla jen jeden den, mám to už čtvrtý den a je to úplně stejný průběh jako menzes. Je mi to v podstatě jedno, jen jsem se tak zeptala. Dr. mi přišel na UTZ na mrtvý plod, nikdo se o tom se mnou moc nebavil, ale v papírech jsem si přečetla, že odumřel už v 8+6 tt a přišli na to, když jsem byla 14+1 tt. Štěstí, že jsem nedostala otravu krve. Díky tomu, že ten plod odumřel ještě tak malý, tak jsem měla jednodušší revizi. A taky mi přijde, že ty měsíčky nejsou až tak od věci, pokud už moje tělo tolik týdnů vědělo o tom, že těhotná vlastně nejsem, že plod je mrtvý. Proto mi to vrtá hlavou. Jinak bych o menzes teď vůbec nepřemýšlela.

Taky nechci otěhotnět dřív jak za tři měsíce, na kondomu trvám minimálně do toho května a pak se uvidí.

r123
23. feb 2007

tak se hlavně opatruj ať si v pořádku a zdravá poraď se pak i s gyn.jestly by třeba nebylo od věci začít papat nějaký těh.vitamíny nebo aspoň kis.listovou aspoň měsíc před plánovaným otěhotněním.aby se předešlo komplikacím.hlavně že to už nic nebylo nejspíš to byla jenom reakce na to co se stalo tělo se s tím musí vypořádat.já ani nevím jestly mám teplotu nebo ne jelikož sme doma všichni nemocní.jinak já sem právě dostala krabičku(platíčko)antibiotik a a musela sem je poctivě sníst dobrala sem je tušim v neděly.mě právě řekly že si mám za 14 dní přijít(už jen za týden-vestředu)pro výsledky říkaly tušim hematologie ale nejsem si jistá a až s tím mám jít potom ke své doktorce!tak nevim asi to mají všude jinak.já sem měla být 8+0 a plod byl 6+3 takže taky něco přes týden.ať si zdravá!

karla6
23. feb 2007

r123, nepřestala jsem brát kyselinu listovou, ta je dobrá i na krvetvorbu a beru dál i calibrum-babyplane, ale s Dr. se teda poradím. Spíš jsem na tom byla hodně zle psychicky, tak jsem se hodně zvrhla v jídelníčku. Jím a piju teď od revize hrozně nezdravě, ale myslím, že je to jen reakce na tu psychickou zátěž a že se vrátím k normálu.
Ta antibiotika ti určitě pomůžou proti případným zánětům a preventivně při předpokládaných potížích.
Dej pak vědět, jak jsi dopadla s těmi výsledky. Já jen si moc přeju, abysme všechny tady skončily letos v tématech pro těhotné a dotáhly to tam až do úspěšného porodu. Určitě to vyjde.

tribitka78
23. feb 2007

dievčatá neviete mi prosím poradiť? zákrok mi robili 18.1..... doteraz som nedostala menštruáciu.... ako ste na tom boli vy?

bec
23. feb 2007

tribitka, ja este tiez nemam mrchu - zakrok 29.2., a dr. mi povedal, ze by mi mala prist do konca mesiac a ze ked nepride, tak mam prist. Takze ak mi nepride buduci tyzden, tak ten dalsi pojdem k dr.

tribitka78
23. feb 2007

bec, predpokladám že 29.1..... 🙂
takže keď mi to robili 10 dní pred tebou, tak to by som už asi aj mala mať, že? Lekár mi volal, či už ju mám, povedala som mu že nie, tak v pondelok mi kázal prísť, že mi pichne vyvolávačku..... 😖

bec
23. feb 2007

trobitka - ano 29.1. 😀
tak chod v pondelok. Akoto, ze ti dr. volal? To su lekarske sluzby🙂

tribitka78
23. feb 2007

no, snaží sa....som s ním spokojná..... 😉 na kontrole po zákroku mi povedal, že do konca života nezabudne na zdrvujúci pohľad, akým som sa na neho pozrela, keď mi povedal že bábo je mŕtve...
sľúbila som mu, že sa ozvem, ale nejako nestíham, tak sa ozval on... 😀
veľmi sa mi k nemu nechce ísť, stále mám pocit, že zase niečo nebude v poriadku...chýba mi ešte pozitívne myslenie....
ty máš na mrchu ešte čas.... 😉

bec
23. feb 2007

drzim palceky a daj veidet ako si dopadla🙂

tribitka78
23. feb 2007

jaska, dám vedieť.... pekný víkend.... 😉

r123
23. feb 2007

karla6:taky si to moc přeju a věřím že zrovna my dvě si pak budem psát ve veselejších tématech a doufám že to bude co nejdřív!!!buď statečná však mi ty mimísky na ten svět přivedem neboj 😀 !

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre