Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

janka228
9. okt 2013

dakujem ti veľmi pekne 🙂 tak trošku sa snažíme aklimatizovať nakoľko my sme spolu nikdy nebývali 😝 ale je to pekné a veľmi sa tešíme na príchod vytúženého dieťatka 😀 ja osobne si myslím že mne by panelákoví život nevadil...no môj manžel by to tažšie zvládal 😅 budem ti držať palce, no ja si myslím že asi budeš netrpezlivá a pôjdeš skôr 😀 daj vedieť.....pa

lussya
9. okt 2013

@janka228 super, gratulujem aj k sobasu aj k domceku. my sme este mladomanzelia tiez, pred tromi mesiacmi sme to aj my absolvovali a este by som si to zopakovala.. 🙂
@vertyeux tak jasne, aj ja sa budem bat.. ale vsetko bude tak ako ma byt... drzim palceky. 😉
baby, ja len tak zo srandy som si zacala merat tu bazalnu teplotu, tak som mala vzdy 36,7-36,8 a uz pat dni mam 37,4-37,6. to znamena, ze sa to podarilo? 😎 lebo aj prsia uz mam obrovske a tie strie, co tam boli uz nie su.. sem tam ma picha v podbrusku, som unavena, kava mi uz nechuti.. tak som zvedava... ale test este asi nic neukaze, ze?

janka228
9. okt 2013

@lussya
ahoj 🙂 dakujem ti veľmi pekne...aj tebe teda gratulujem k čerstvému manželstvu a dúfam, že ti budem o chvíľu gratulovať k miminku 😀 to by bolo že? nooooo a možno už aj si moja 😅

vertyeux
9. okt 2013

@lussya no teplota je super, az nejaka prilis vysoka, merias si v posve vzdy rano hned po prebudeni, vzdy v rovanky cas? ale ano, nad 37 (i ked ja osm mala len 36,9) by mohla znamenat tehu 🙂 a kolky si den po pvulke? ze ci by uz test ukazal alebo nie.
Mne zacalo byvat v pondelok zle, nevraciam, ale cely den mi je fakt ze zle. ale tesim sa z toho, z kazdeho jedneho napnutia sa vytesujem lebo citim, ze je vsteko ok 😀

martinkatinka
10. okt 2013

Ahojte... ja som akási nesvoja... prvá MS bola v pohode, rpesne 4 týždne po, trvala 5 dní, potom prišla ďalšia, ale o 10 dní skôr ako mala, kusy krvi, silné... a tak som šla k doktorovi, nasadil cyklo3fort... ale jamám pocit, že to dostanem zas, však mám také bolesti, vaječníky akoby boli veľké ako lopty, brucho tvrdé, pocit na vracanie.... a strašne ma bolia zrasty... ale na sono je všetko OK ☹

jankasvk
13. okt 2013

jankasvk Ahojte baby.uz som to tu raz pisala,ale chcem sa k tomu vratit.11septembra som potratila v 16tt.bol to moj druhy potrat od februara do septembra.prvy potrat bol v 10tt a ten druhy ako som pisala v 16tt.priciny nezname.oba potraty boli bez kyretu...telo vypudilo vsetko.po druhom potrate som krvacala asi 10dni ale velmi slabo a ostatnych 16dni spinenie.po 26 dnoch som dostala prvu menstruaciu ale je velmi velmi slaba.vlozku takmer vobec nepotrebujem,len ked idem na wc tak trosku krvacam.len som trosku znepokojena ze je to uz 8den.ja som vzdy mala menstruaciu max 4dni a teraz takto dlho.pritom ani po porode v r.2011 ked sa mi narodila dcerka tak menstruacia bola ako pred porodom cize kratka.uz som si aj kupila alchelmilkovy caj a dufam ze mi pomoze.chcem sa vas preto opytat ci aj vy ste mali nejak dlhu,kratku silnu ci slabu proste inu menst...po potrate.chcem doplnit ze bolesti nemam ani krv nijak nezapach a citim sa fyzicky dobre.zijem v uk a po potrate mi nerobili ziadne usg len tehu test po dvoch tyzdno a bolo negativne takze dufam ze je vsetko o.k.dakujem za vase nazory

vertyeux
14. okt 2013

@janka228
@lussya Caute kocky, tak vcera sme boli vecer na pohotovosti, lebo som zacala krvacat, akoze tak hrozne som sa bala, ale zaroven som citila, ze to tentokrat musi dopadnut dobre. Lebo aj tak krv bola taka jasna, bez nejaych hrudiek alebo niecoho. A aj nastastie dopadlo, len mi praskol hematom, lebo moj dr. gynekolog mi jednak napisalliek, kt. je v tehu kontraindikovany a jednak mi dal zle davkovanie, takze sa mi tvoril hormonalny spad a z toho bolo to krvacanie. Ale babatko je ok, pekne mu bilo srdiecko a som 7+2tt 🙂 nenormalne som bola stastnaaa, ze to dobre dopadlo 🙂 len mam teraz problem vybrat noveho gynekologa, ale ako hladam hlavne po petrzalke, tak to vychadza tak, ze ten moj je este super- aj vybavenim aj spravanim :-/ tak neviem, uz sa zacinam obzerat po inych castiach BA, ktore mam este ako tak dostupne...

janka228
14. okt 2013

@vertyeux moja tak to je super že ste v poriadku. Som sa normálne naplašila ked som začala čítať. Naštastie je miminko v poriadku a nech si tam pekne poslúcha v brušinku 😀 žiadne vilomeniny 😅 Tak to si už v peknom týždni ako rýchlo to letí, že? Aj ti je nevoľno? ja v tomto týždni ako ty si som bola totálne hotová 😒 len soom lietala po dvore a nič sa vo mne neudržalo...to boli ťažké dni. Ale hlavne že malinký drobček bol a aj je v poriadku. Chcela by si zmeniť gynekologa? niesi spokojná?

vertyeux
14. okt 2013

@janka228 byva mi skor tazko, ale negrciam, skom akoby som mala kamen v zalduku..rozmyslam nad zmenou, lebo teda po tejto skusenosti mu uz moc nedoverujem. len je to tazke najst aj takeho, co ma v ambulancii utz, aj dobreho odbornika aj cloveka s ludskym pristupom. tak uvidim, skusim si pozistovat a uvidime 🙂

janka228
15. okt 2013

@vertyeux Tak to máš fajn, no ja som bola na tom veeeeľmi zle 🙂 teraz sa to tiež občas objaví no je to lepšie. Ja som zostala verná tej svojej doktorke aj ked sa nám stalo to čo sa stalo...bola veľmi milá poradila mi a podržala ma ako človek..teraz sa teší ako sa nám to zázrakom podarilo 😵 dnes je to tažké s týmito lekármi, no ja mám veľké štastie a nestažujem si ešte aj sestrička je super 🙂

vertyeux
15. okt 2013

@janka228 ale ja som toho mojho chcela uz dlhsie zmenit, lebo jednak je max. tichy, nic nepovie, na vsteko pokrci plecami, ked sa ho spytam a je nenormlane drahy- cize utz mimo tych hradenych poistovnou ma vyjde 15E. ale ak by mi pocas toho uty aj nieco povedal, tak fajn, ale on je ticho ako hrob a potom len sestricka skaaasne 15E. to, ze mi teraz predpisal liek, ktory sa v tehu nesmie, ma uz uplne nastartovalo, zajtra si idem k novej dr. po ziadanku o kartu avo stvrtok na kontrolu este k tomu mojmu staremu- musim, kvoli tomu hematomu-inak by som sla rovno k novej. ale tento tyzden sa musim hlasit na kontrole :-/
Inak sa mi strasne rychlo striedaju chute, jeden den navarim rizoto a druhy den ho uz nechcem 😀a minule som muza donutila, aby mi v mekaci kupil hranolky (co take nezvyknem voobec jedavat) a ked prisiel domov, tak som ich zo slusnosti zjedla, ale uz mi az tak nechutili 😀 citim, ze to bude baba, takto mi pri Riskovi nebolo 🙂

janka228
15. okt 2013

@vertyeux 😀 aj ja to mám chute teda...a hranolky by som si teda dala aj ja 🙂 ja som pravidelne jedávala v mekáči ale nejako mi prestal chutiť no teraz by som tie hranolky brala ti poviem. Tak to je teda na prd, že to takto máš u doktora, on by ti mal povedať všetko bez toho aby si sa niečo pýtala...to by ani mna nebavilo. To platíš za ultrazvuk? dobre som to pochopila? Teraz sa cítíš trošku inak ako pri Riškovi?

vertyeux
15. okt 2013

@janka228 citim sa inak, pri riskovi som ani nemavala taketo chute a hlavne to bolo uplne bezproblemove tehu. keby mi nerastlo brucho, tak ani neviem, ze som tehotna 🙂 takze zatial uplne ine tehotenstvo, uvidime ako dalej 🙂

veronikasvitac
16. okt 2013

Ahojte kočeny..prosím poraďte..V auguste som prišla o bábatko, bola som na kyrete..presne po mesiaci som dostala mrchu, všetko bolo v poriadku..Teraz my mal prísť druhý cyklus, ale nič..tehotná byť nemôžem, dávame si ešte pozor..Myslíte, že je to normálne?Mali ste aj Vy niektorá takúto skúsenosť? Ďakujem pekne

lussya
17. okt 2013

baby, tak ja som dostala MS o styri dni skor ako mi mala dojst. takze tento mesiac nic.. ale na druhej strane som velmi rada, lebo som bola u dr na krvi, kontrola po tom MA a zistili mi plucne chlamidie, tak teraz ficim na antibiotikach. no som zvedava....
@vertyeux som rada, ze je vsetko oka a srdiecko bije.. 😉 tie chute, ja som pri malej mala vsetko mozne, si pamatam, ze cokoladovy puding som aj s parkami jedla.

janka228
18. okt 2013

@lussya prajem ti aby si bola čím skôr fit moja 🙂

lussya
21. okt 2013

@janka228 diki. dufam, ze vsetko bude oka.. nech v decembri zacneme pracovat na babetku.

vertyeux
21. okt 2013

@lussya
@janka228 caute kocky, dnes som bola opat na kontrole, tenotraz u novej dr.- dr.Raslova, akoze uuzasna zena-mila, sympaticka, vsetko mi na utz poukazovala, vysvetlila, uplne ludska, mala som pocit, ze sa pozname minimalne 5rokov. Babatko sa ma ok, srdiecko pekne bije, podla MS som 8+4 ale podla velkosti zatial 7+5, co celkom zodpoveda tomu, kedy som mala ovulku. najblizsiu kontrolu mam az 14.novembra, ale to rychlo utecie a vsetko bude ok 🙂 byva mi teraz dost zle, akoby som mala v zaludku kamene, tak mi mm vela pomaha, al teraz zobral maleho von a ja si idemn lahnut. je proste uzasny 🙂

janka228
21. okt 2013

@vertyeux moja zlatá, takže super správičky sa teším 😀 to je najdvôležitejšie že si spokojná a malinké si pekne poslúcha v brušinku 😀 ja idem teraz vo štvrtok na kontrolu tak aj ja čakám len dobré správy o drobcovi 🙂 máš super manžela a tak to má byť, ty len pekne oddychuj 😅

janka228
24. okt 2013

@lussya
@vertyeux ahojte kočky moje, dnes som bola na kontrole a všetko je v poriadku 🙂 maličké rastie ako má, teraz som 17tt+4 tak som veľmi štastná 😀 je už na sone také veľké,,ešte ako malinkú fazuľku si ju pamatám a teraz si hýbe vrtí...je to krása 😵 opatrujte sa ahojte 🙂

lussya
28. okt 2013

baby, tak super. tesim sa s vami. aj moja kamoska naj je tehu, uz 10tt, tak je teraz na peenke, oddychuje a uziva si tehu.
ja stale beriem antibiotika, v stredu idem na kontrolu krvi,tak som zvedava...

julka82
30. okt 2013

ahojte kočky, tak ja som už skoro 3. týždeň po potrate bez kyretu. Dr povedala, že je všetko ok a môžeme už snažilkovať. Aj sa cítim dobre. No ovulka ešte nikde, teplota sa drží dolu. Tak uvidíme, každopádne sa bojím prvého menzesu, keď veľa z vás píše, že bol veľmi silný. Som zvedavá...a snažilkovali sme 10 mesiacov, tak dúfam, že teraz to pôjde o dosť rýchlejšie 🙂

mona333
30. okt 2013

@julka82 ja som mala tiez po kyrete silny menzes, najvacsi tampon mi vydrzal max 2 hodiny za 2 dni

julka82
30. okt 2013

@mona333 no ja budem veriť,že vďaka tomu že som na kyrete nebola, to bude mať lepší piebeh

mirazaa
2. nov 2013

@julka82 ...ahoj, ako vidím sme na tom podobne.V pondelok budu 3 tyzdne od mojho potratu...tiež bez (K).Už par dni pociťujem PMS, so všetkým ...no podla mna je to ešte skoro,ale vzhladom na moj kratky cyklus(24)je to možne že par dni je tu menštruacia...Tiež mám obavy, z toho čo tu čitam...Inak sa citim v pohode,tak som aj ja velmi zvedavá....Inak píšeš že tvoja Dr..povedala že možete snažilkovat?.Mne doporučil doky 3 mesiace, vraj na zregenerovanie a vyčistenie maternice hormonalnu rovnovahu a po mojom naliehaní aspon jeden m.cyklus...:-)

mima001
2. nov 2013

Ahojte..chcela by som počuť váš názor..Som mlade dievča.Na zákroku som bola 26.9.2013..po zákroku som dva týždne krvácala a špinila.. teraz je to od zákroku piaty týžden a stále nemám menzes..Bojím sa,nemožem byť znovu tehu,kedže som mladá a po tom všetkom nechcem,aspon teraz nie..Neviem čo mám robiť či mám ešte čakať na menzes alebo mám zájsť k lekárovi..Prosím pomožte mi :(

julka82
2. nov 2013

@mirazaa ahoj moje, to mi je ľúto. Ale nám to aspoň dodalo nádej po 10 mesiacoch, že to ide. 🙂 Tiež som bola prekvapená keď dr povedala, že hneď sa snažiť. Povedala mi to dokonca po 2 týždňoch od potratu, ale to som sa na to ešte necítila. Ževraj tie prvé mesiace po potrate to ide rýchlo, lebo celé to prostredie je také domýlené a asi nemá čas protestovať 🙂 . Ale povedala, že maternica je pekne čistá zo sona a nie je dôvod čakať. Ešte som sa jej opýtala, takže po najbližšom ms môžeme? A ona nie čakať, ideme na to 😀. Celé tie týždne tehu som cítila, že niečo v tom brušku mám na pravej strane. Skutočne od začiatku. Tak to tam ťahalo dákosi. A teraz necítim nič, takže to bude ok. Akurát tiež mám posledné dni pocit ako pred ms. No snáď nenechá na seba dlho čakať, lebo ja na rozdiel od teba mávam tak cca 33 dňové cykly. Ak sa cítiš dobre, ja by som nečakala. 90 % snažiliek, kt. hneď po potrate ostali tehu, nemali žiadne komplikácie. A tým čo komplikácie mali, nevedeli potvrdiť, že to bolo včasným otehotnením. Takže držím palce 😵

julka82
2. nov 2013

@mima001 ahoj, určite by si mala ísť k dr. Pozrie ťa a prípadne pichne vyvolávačku. Tehu môžeš byť opäť samozrejme ak ste neboli opatrní. No na druhej strane je úplne prirodzené ak ti prvý ms mešká. Predsa len to bol zákrok. Treba sa chrániť ak sa ešte necítiš na dieťatko. Takže kľud a zbehni k dr. 🙂

mirazaa
2. nov 2013

@julka82 hm tak to si ma skutočne veľmi potešila,vidíš iný lekár iny nazor...ja som tehu nemala plánované,v mojom veku a pri mojich dvoch dospelakoch to bolo skutočne prekvapko. O to väčšia bola radosť ked som zistila že sa asi niečo deje... Žena dokonale pozná svoje telo a zaznamena každú zmenu,ja som po pár dnoch zistila že sa inak cítim...ani na um mi nezíslo že sa to môže takto skončiť...aj ked asi to tak príroda zaradila,,ten pocit materstva 😖 a túžba vo mne ostáva naďalej ...uvidíme čo prinesie čas ...či ešte dostanem sancu 🙂 mat dietatko

julka82
2. nov 2013

@mirazaa pozerám, že si o 9 rokov staršia. Ja si myslím, že človek má toľko na koľko sa cíti (ja niekedy aj na 18 😀 ). Ak túžiš po dieťatku, treba ho mať. Môj bráško sa narodil, keď mala mamina 37. Taká Šimkovičová má 41 a bude rodiť. Veľmi ti prajem dieťatko, každá žena ktorá po ňom túži by ho mala mať, tak úspešné snažilkovanie 😵. Ja čakať veru nemienim a už vôbec nie 3 mesiace 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre