Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

katka133752
6. aug 2012

@moka27 Ahoj, mě taky před měsícem vyvolávaly potrat ve 23/24tt. Tak doufám že MS dorazí už brzo. Chceme se po první MS začít snažit znovu .

petraracova
6. aug 2012

@soni1 Ahoj, ako dlho si mala taketo bolesti? Mne dnes zacali a zacala som aj trosku spinit....Mam sa obavat? Som este len 4.tt, takze na sone este nic nebolo vidno

soni1
7. aug 2012

@petraracova Ahoj, myslíš na bolesti v podbrušku? Tie som mala asi tak intenzívnejšie do toho 7tt a potom to ustúpilo. Ale keď si začala špiniť, tak bež rýchlo k doktorovi. Nečakaj. Všetko dobré prajem.

petraracova
7. aug 2012

@soni1 bola som u lekara vcera, dal mi kopec liekov a teraz som tyzden doma, v piatok mam ist na krv a sono, ci uz bude nieco vidiet.....Ten strach ma zabija

jamaica
7. aug 2012

@petraracova treba vydrzat, oddychovat a verit, ze to bude ok. ak si isla hned, je sanca na dobry vysledok. ja som to bohuzial podcenila, mala som ist hned :(

soni1
8. aug 2012

@jamaica ty si tiež začala krvácať alebo špiniť?

jamaica
8. aug 2012

@soni1 najprv som mala hnedy vytok ale iba trosku vzdy iba po wc. Bohuzial sa to zmenilo potom na krvacanie a uz ani lieky na to nemali vplyv. Bola som podla hcg tak v 4.-5.tyzdni tak realne. Podla tehot.kalkulacky cca na zaciatku 7tt. U Teba zatial vsetko ok ked beries lieky?

moka27
10. aug 2012

@katka133752 tak držím palce....ja uz mám po prvej MS a teraz cakam na plodném dni....doktorka povedala ze je vsetko oki tak sa moc tesím 🙂 .a ak sa mozem opýtať, čo vám bolo? moc ma to mrzí ☹

soni1
10. aug 2012

@jamaica ja lieky neberiem, podarilo sa nám otehotnieť po 5 rokoch snaženia a v stredu som objednaná do 1. poradne, tak dúfam, že bude všetko OK.

jamaica
10. aug 2012

@soni1 Aha sorry, som si Ta pomylila s tou kockou co pisala ze ma problem. Po 5 rokoch? Waw. Tak to mas vselico uz preskakala za ten cas. My sme sa snazili takmer 2 roky, tak intenzivnejsie asi 1,5 roka a uz som z toho bola na nervy. A ked som dospela do stadia ze na to kaslem tak sa nam to podarilo. Skoda ze to nevydrzalo. Ale aspon viem ze sa to da a snad coskoro sa to podari znova.

soni1
10. aug 2012

@jamaica Nič sa nedeje. My sme ozaj prešli všetkým možným... Prajem ti všetko dobré a nech sa podarí čo najskôr.

katka133752
10. aug 2012

@moka27 Ahoj, no v 21tt byla malá o 2 týdny menší a nějakej horší průtok pupečníkem. Tak si nás pozvali za 12 dnů a to už vůbec nevyrostla a průtok nulovej. Sice ještě kopala ale neměla šanci. Tak jsem vyběhali papíry a další den nastoupili do nemocnice a to už jsem ji pak v den nástupu necitíla. Možná maličko ráno ale pak už celej den ne. Odešla nám placenta. Malá měla všechny orgány ale ..... Z genetiky dobrý na ty základní jako down. syndrom a pod. ale podrobný už nemohly udělat protože jako plod už nežila (odumřelá tkáň). A měla hlavičku divného tvaru (trojúhelníhový tvar). Prej to moc často nebývá. Ono to prej může být i tím že už nerostla tak se to asi i trošku zdeformovalo. Ale jim se to nelíbí a tak jdeme za měsíc na genetický testy já s manželem. Ale i tak to zkusíme hned. 🙂 Geny nám stejně neupraví a je to potom jak pokus omyl. Ale pravděpodobně to byla prej náhoda jak ta placenta tak ta hlavička. Uvidíme co nám k tomu poví až tam dojdem. Zatím nám to pořádně nikdo nevysvětlil. Prej viroza na začátku. Otěhotněla jsem leden/unor a to byly chřipky a to jsem ani nemocná být nemusela. Prcinka umřela ještě v bříšku. Ani 24 týdne se nedožila (hranice kdy zachraňujou). Je mi fajn ještě mi zbývají necelý 2 týdny šestinedělí ale už se stejně mazlíme ale s gumičkou 🙂. Když jsem byla u teď u dr. že mě bolely vaječníky a čípek. Další den to bylo ok ale i tak jsem šla asi se mi startovali vaječníky (super) adal mi pro jistotku antibiotika na 5 dní kvuli tomu čípku kdyby to chtěl být počínající zánět ale to mě občas píchlo takhle během měsíce (už je to dobrý) .Mám pocit že to všechno akorát víc cítím. Dřív mě ani vaječníky nebolely. A MS má přijít prej i podle utz tak 2-3 týdny. Tak uvidíme no 🙂 A šupky na to 😀

Co se stalo u vás?

moka27
11. aug 2012

@katka133752 tak to vam drzim palce.....mi sme zacali vcera tak uvidim....mne MS prisla po 32 dnoch a teraz by som mala mat plodne dni...moc sa tesim...daj potom vediet ako vy.....my sme mali vyvojovu vadu srdiecka a tiez to bola iba nahoda 🙂

kytkatka
18. sep 2012

S menzes vydržte. Ja po potratu taky byla nervózní, jestli už to neřešit s doktorem a nakonec přišla přesně po 7 týdnech sama.

katus83
26. sep 2012

ahoj dievky, chcem sa opýtať či vám po prvej ms pravidelne nabehol cyklus? My sme v júni prišli o bábo 😔 (11tt), v auguste konečne dorazila mrcha, ale druhá stále nie a nie prísť ...

mizerka
25. okt 2012

Ahoj potratila som v 24tt kedy mam mat menzes a kedy mozem otehotniet.Dakujem Lenka

stella6
26. dec 2012

Ahojte... Som 23 dni po potrate, bez kyretu. Dnes som dostala ms...nie je to moc skoro? Lekar mi tvrdil ze 4-6 tyzdnov...

skull123456
21. mar 2013

ahojte,chcel by som sa opytat priatelka bola na potrate a prvu menstruaciu uz mala a druhu este nedostala a je to uz asi 29 alebo 30 den.je to normalne moze to prist neskor alebo ako to funguje,? dakujem

katika232
22. mar 2013

@skull123456 ahoj.no čo už dostala priatelka menzes či nie?podľa mňa je normálne že jej mešká,ja mám cykly tak 31-32,dokonca a na 34 deň my prišla.a tehotná nemôže byť?

bibinkaleo
31. mar 2013

presne na 28 den... presne ako hodinky.... 🙂 🙂 som rada mozme sa znovu zacat snazilkovat!!! 🙂

jankalili
2. apr 2013

Ahojte dievčatá,chcem sa opýtať. Dnes som 20-ty deň po potrate (8tt), bez kyretu a dostala som mrchu. Som z toho trocha nervózna, lebo po potrate som ešte 7 dní krvácala, čiže od skončenia krvácania po potrate prešli ani nie dva týždne. Neprišla mi mrcha nejako skoro?

moesha24
13. máj 2013

Ahojte baby, bola som vo februari na kyretaž a este stale som nedostala menstruaciu a uz je maj.. bola som na vyvolavacke pred 2 tyzdnami, potom opať mi dali vyvolavačku a stale nic? stale len cakam kedy pride!!! nechapem to!!! Doktorka mi povedala že ked som roky brala antikoncepciu , môže byť to tým.. vraj mam asi nedostatok estrogenov.. ale preco mi potom iny doktor hovoril že nemusim po case vysadzovat antokoncepciu že to nema žiadny vplyv na otehotnenie.. tak cim to potom može byť. Po vysadeni do roka som otehotnela a potom kyretaž v 8t a teraz nemam menzes vôbec pre zmenu! hotova som z toho! ☹

patula266
6. jún 2013

Pekný neskorý večer ..môžete mi prosím niekto poradiť ... 5.5.2013 som podstúpila kyretáž bola som v 8 tt ..dnes je od zákroku mesiac a ja som ešte nedostala mrchu ....ma sa obávať ,alebo je to normálna vec ?..Petože ako čítam väčšina žien ju mala po kyretáži presne na čas ...síce aj pred tým mi meškávala aj týžden ..no začínam byť trošku nervozna ked že tento zákrok som podstúpila prvý krát ..DAKUJEM

kiki68
7. jún 2013

@patula266 ja cakam tak isto ako Ty, uz sa zacinam sledovat,ze co kedy...ze ci uz akoze citim nejake signaly ze mrska pride,ale nic....:( Asi musime len cakat, ja tomu davam este nejaky ten tyzdena potom asi nech mi to nejak vyvolaju alebo co... Maternica sa mi krasne stiahla,tak cakam ako na zazrak...

emma93
8. jún 2013

@patula266 ahoj..ja som po tiež po kyrete a menštruácia mi prišla po 8 týždnoch!!..tiež som na to čakala ako na spasenie a až po takej dobe som sa dočkala!...príde určite, len musíš byť trpezlivá!

kiaramia
10. jún 2013

ahojte, mne po kyrete prisla prva menstruacia po 56 dnoch, druha po 51 dnoch. Az tretia bola konecne "v norme" - po 21 dnoch...

renda12
12. jún 2013

ahojte holky ,zřejmě už sem taky k vám patřím máme 3 iui neuspěch a první ivf neúspěch na konci 3týdne jsem byla.od pondělí jsem krvácela začlo to 3.6. a bolesti v podbřišku.byla jsem na krev včera a klesla z 2000 na 450 a v děloze je vidět krev i v plodu měla jsem dvě embria doktor řekl že je to konec že mám vysadit léky a dojít za týden na ultrazvuk a krev at je to potvrzené.jen mám dotaz jak dlouho to krvácení trvá jelikož dnes je to už 9den s tále krvácím břicho už mě tak nebolí ale je to hrozné jinak mi řekl že mám ty léky vysadit a dostanu měsíčky.teprv tak nevím normálně mívám měsíčky tak 1nebo druhého dne v měsíci.co bude teď??

cital
12. jún 2013

@renda12 Ahoj, moc mě mrzí, co tě potkalo. Já měla samovolný potrat v 7tt a krvácela jsem cca 14 dnů (těch posledních pár dnů jsem jen špinila). Myslela jsem si, že to krvácení snad nikdy neskončí....

renda12
12. jún 2013

@cital

ahojky jj právě já mám taky takový pocit,už mi z toho hrabe kolikrát se naštvu a říkám at už to sakra skončí nebo mi z toho jedne tak uvidím je fakt že bolesti břicha už povolují ale to krvácení je děsný věřím že by se to zachránilo když jsem došla do caru řekl mi doktor že to je normální že mám bolesti a že krvácím že je to po zákroku a to jsem byla 16dnů po transferu a že si mě tam nenechal aspon jeden den an pozorování nebo nedal nějaké prášky .a co se dělo teda pak já nemám ani chut se s manželem milovat vždy si představím tady ty všechny hrůzy co musíme jako ženské vytrpět a je to v háji všechno

cital
12. jún 2013

@renda12 Na to vůbec nemysli, že by se zachránilo. Je to těžké, já vím, ale je to příroda. Neuděláš s tím nic, stává se to. Bude ti lépe, až přestaněš krvácet (psychicky). Vím, že to hodně bolí, ještě když to bylo po IVF, ale musíš věřit, že příště to už výjde. Chce to čas....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre