Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

verka277
1. jan 2015

Ahojte babenky...prosím o váš názor,alebo poprípade o skúsenosť .
11.11 som bola na kyrete v 8tt :(
Menzes som dostala 15.12 ,bol dosť silný, trval iba cca 5 dní
Dnes je 31.12 a ja som dostala znovu rovnako silný menzes.
Je to v poriadku?Čo myslíte?Prosim o odpovede,ďakujem

verka277
1. jan 2015

Mrchu po kyrete som mala cca po 5 tyzdnoch
A neviem,po 14 dnoch nanovo.Pred otehotnenim som mavala mrchu 30.den v mesiaci pravidelne.Ze by to bolo tym?Alebo tym,ze ta predchadzajuca bola sice silna,ale kratka?!
Neviem :( ... len dufam,že to neni priznak niecoho zleho. :/

dzanem
20. jan 2015

Ahojte,som tu nová, som po MA ktory prebehol dna 25.12.2014,mrchu som este nedostala,vcera som mala len slabunko hnedy vytok aj to len trosku, mam velke bolesti brucha,krizov,mam to povazovat za mrchu?dakujem ☹

dzanem
21. jan 2015

Ahojte,som tu nová, som po spontannom potrate ktory prebehol dna 25.12.2014,mrchu som este nedostala,vcera som mala len slabunko hnedy vytok aj to len trosku, mam velke bolesti brucha,krizov, zatial cakam

dzanem
22. jan 2015

Takze vcera na 28 den prisla MS

maminkaocinko2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvikina087
23. feb 2015

Ahojte,
8.1.15 som podstúpila kyretáž po MA. Pred dvomi týždňami som bola na kontrole. Doktor povedal, že je všetko ok a pichol mi vyvolávačku, že do dvoch týždňov dostanem menštruáciu. No ona stále nikde. Je to už viac ako 6 týždňov od kyretu a nič. Je možné, že by mi ta vyvolávačka nezabrala? Myslíte, že môže byť niekde inde problém? Ďakujem

kvikina087
24. feb 2015

Ahojte,
8.1.15 som podstúpila kyretáž po MA. Pred dvomi týždňami som bola na kontrole. Doktor povedal, že je všetko ok a pichol mi vyvolávačku, že do dvoch týždňov dostanem menštruáciu. No ona stále nikde. Je to už viac ako 6 týždňov od kyretu a nič. Je možné, že by mi ta vyvolávačka nezabrala? Myslíte, že môže byť niekde inde problém? ...
Dnes som bola na kontrole. Myslela som si, že mi pichne ďalšiu vyvolávačku, no dal mi lieky Norethisteron. Pozerám to na nete a všade píšu, že sa užíva na oddialenie menštruácie? Máte s tým nejaké skúsenosti? Prečo to mám užívať keď práve na menštruáciu čakám? Ďakujem za odpovede... Naozaj neviem čo si o tom mám myslieť.

adka_pajerska
13. apr 2015

@kvikina087 podla mna je skoro na vyvolavacku.Ja som 2mesiace po Ma a vyvolavacku mi nepichla pretoze som nemala zdvihnutu sliznicu na vyvolavacku a vravela ze aj keby mi ju pichla tak nedostanem mozno je to tvoj pripad🙂 Dnes som si urobila test a su tam // skus aj ty?

kvikina087
13. apr 2015

@adka_pajerska Tak gratulujem k dvom čiarkam! :D Ja som ešte stále nemala a tehotná nie som, tak beriem estrimax a duphaston ako mi prikázal lekár a čakám... Tak sa hádam dočkám, je to už viac ako tri mesiace a stále nič. Ty si ani jednu menštruáciu nemala po MA?

milluska
6. júl 2015

@adka_pajerska ahoj, ja som nasla // asi tri týždne po kyrete (srdiecko dobilo v 7tt), krvacala som len v den zakroku, tak jcg asi rychlo kleslo... Alebo ze by to bolo este zbytkove? Uz je mesiac po, testujem tyzden a ciarky ani neblednu, ani nestupaju...

adka_pajerska
6. júl 2015

@milluska ahoj a ak sa moxem opytat kolko si po kyretazi?A jedna rada netestuj kazdy den,len sa tym stresujes pockaj 2-3dni a potom 🙂

milluska
6. júl 2015

@adka_pajerska kyret bol 12.6 a mas pravdu, do soboty netestujem, len som riadne nervna na vsetkych, co neviem na com som.. 🙄

m2mysha
15. júl 2015

@adka_pajerska ak tomu rozumiem, tak sa vam rovno po kyrete opat podarilo otehotniet? bez toho zeby ti prisla aspon jedna mrcha? ja som po kyrete tyzden ( zial v 8tt som to musela absolvovat) , teraz ocakavam nech to uz pride a kedy budeme moct skusat zas, pol roka cakat isto nechceme 🙂

adka_pajerska
15. júl 2015

@m2mysha presne tak ako pises hned po kyretazi kvoli MA v 10tt.Doktorka mi pichala hormony aby som dostala ms a nic a tak som isla k druhemu gyn a teraz uz som v 15tt 🙂 Jeden jediny raz sme sa milovali bez zabran a hned som aj otehu🙂 a teraz sa velmi tesime a 20-teho mam poradnu tak dufam ze bude vsetko v poriadku

adka_pajerska
15. júl 2015

@m2mysha ale ak ti mam pravdu povedat nechcela som otehu chceli sme pockat do augusta kedze kyret som mala robeny 4.februara ale podarilo sa tesim sa iked mam velke komplikacie.

m2mysha
15. júl 2015

@adka_pajerska tak drzim palce aby bolo vsetko OK a komplikacie skoncili 😉 su sposobene tym skorym tehu po kyrete ci to nemalo vplyv?? Tak vela pozitivnych myslienok prajem a budem sa tesit spolu s tebou ked na poradni povedia len same dobre spravy 😉

zsu_s
15. júl 2015

Ja som prisla o malu v 31tt cistila som sa dost kratko na treti tyzden som dostala dost silny menzes trval 7 dnitak som cakala, ze dalsi menzes pride za mesiac, ale stale nic uz je to 42 dni... Po 8 tyzdnoch od porodu som bola na kontrole po sestonedeli a vsetko bolo OK a Dr. hovorila, ze vidi, ze coskoro sa spusti menzes ale odvtedy uz preslo 10 dni a menzes nikde len PMS krize ma bolia jak das a aj brucho si citim raz viac raz menej, neviem, ci je to normalne...

adka_pajerska
16. júl 2015

@m2mysha dakujem ano doktory v nemocnici vraveli ze to moze mat vplyv,ze aby to neskoncilo ako predosle tehu:( avsak potom sa zistilo ze mi dr. napichala take horm0ny ktore sa nemaju kombinovat a to sposobuje ze sa mi vytvaraju hematomi a potom krvacam a malinke je v ohrozeni.Od 6tt do 13tt som si odlezala vnemocnici na liekoch a kedze mam doma 2rocneho synceka bolo to premna velmi narocne po psychickej stranke a aj pre neho. Teraz 30.6 som bola v poradni a hematomi vymizli ostal tam len jeden mensieho vzrastu tak dufam ze v tejto poradni uz nebudu vobec a malinke bude v poriadku.Prajem aj tebe skore zotavenie a cim skor krasne a pohodove tehulkovanie🙂

adka_pajerska
16. júl 2015

@zsu_s ahoj je mi to velmi luto cim si si musela prejst,je to strasne ze sa deju taketo veci:( ale ja som po kyretazi krvacalav ten den y potom uz len trosku spinila ale ms som nedostala. Dr. mi pichala hormony na vyvolanie a na sone tiez tvrdila ze kazdu chvilu sa to spusti ze mam vysoku sliznicu ale to nebolo menzesom ale nechcene na prvu supu som otehu.Teraz sa uz tesime ale spociatku to bol sok nakolko dr. vravela ze neotehotniem ze sa mi netvoria vajicka ze mi vyvola teda ms.Teraz som v 15tt a na malinke sa velmi tesime iked sa strasne bojim aby bolo vsetko v poriadku.Drzim palce aby sa tvoje problemy cim skor vyriešili a vela sil po psychickej stranke.

majrab
16. júl 2015

No ja som dostala menstruaciu s jednodnovym oneskorenim ako mala prist pred tehotenstvom, cize 28.maja kyret a 26.juna kramy...akoby sa nic nestalo. Tak to beriem,ze moje telo sa s tym uz vyrovnalo a o 2 mesiace skusame zase 🙂 drzim vam palce babule

m2mysha
16. júl 2015

@adka_pajerska fuuha moja, to uz ani doktorom sa neda verit a dokazu "posrat" aj to co si myslis ze neposeru .. ale tak hlavne, ze sa ti polepsilo a teraz si uz budes len v pohodicke uzivat tehulkovanie 🙂

zsu_s
18. júl 2015

@adka_pajerska tehu urcite nie som, do kontroly sme sa o nic nepokusali, bola som dost sita dnu :( vonku bol len 1 steh, po kontrole bol pokus ale pri nom som na 100% nemohla otehotniet a menzes stale nikde len zmeny nalad a bolesti krizov... Tak uvidim a asi v pondelok sa poradim s Dr., ci je to normalne, ze menzes nikde Ale mam pocit, ze ako naschval ju dostanem v auguste cez dovolenku, ktoru nam vsetci odporucaju...

zsu_s
20. júl 2015

@adka_pajerska uz prisiel menzes predlzil sa mi cyklus, mam stale vyssiu hladinu prolaktinu :( okrem burky v pocitoch mam burku aj v hormonoch...

spike33
29. júl 2015

Ahojte chcela by som poradit bola som na potrate a po nom som mala mensie spinenie bolo to jak menzes par dnovy a prestalo opet po mesiaci mi prisiel dalsi no bohuzial trva uz 17 dni a neviem ci to je normalne.

ivlo
29. júl 2015

@spike33 spinenie po kyrete je normalne. Este sa cistis, ale 17dni menzes je uz dlho. Nenamas sa velmi?

spike33
30. júl 2015

@ivlo no namaham dasa aj povedat v robote sa dost hybem a obcas aj tie stresy su len som este takto dlho nemala. A k tomu 4 dni posledne mam aj bolesty zaludka vobec netusim co mi moze byt moja doktorka mi nedviha je na dovolenke preto sem pisem o radu. Posledne dva dni mam menstruacou priam ciernu.

m2mysha
30. júl 2015

@spike33 a nikto doktorku nezastupuje?? Alebo aspon sestrucka nech ti poradi .. no ked mas bolesti ja by som na tvojom mieste sla na pohotovost ..krvacat pol mesiaca podla mna nie je zdrave a normalne

zuzulka2405
18. sep 2015

Zdravím. Je normálne aby som dostala menštruáciu 5 deň po kyrete?

ivlo
18. sep 2015

@zuzulka2405 Ked si zacala krvacat tak to sa este cistis a je to normalne. Mozes mat aj bolesti ako pri menzese. Po par dnoch to prejde.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre