Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

majmuna
14. máj 2007

Ahoj,
ja dostala prvni MS 4 tydny po revizi a ted po 2 tydnech prisla zrejme ta opravdova.Prvni byla bez kousku sliznice asi jen 3,4 dny a ta co prisla dnes ta je konecne ve vsi parade....Zmizely vam nektere po potratu ty priserne krece? Ja snad svoji prvni MS v zivote prozivam bez analgetik 😀 Mozna to je ale i tim ze me pred otehotnenim profukovali a tak asi uvolnili nejakej srustik 🙂 Pred tim jsem 2 roky nemohla otehotnet...

michina
15. máj 2007

Holky, díky za rady, asi už si fakt zavolám na gyndu. Jen zítra má operační den, tak až v pátek... 😉

michina
19. máj 2007

Tak jsem tam volala a zrovna to vzal přímo doktor. Což bylo super! Tak jsem mu vylíčila, že je to tedy od revize už 8 týdnů a nemám MS. Jeslti se mám strachovat nebo co dělat. On koukl do PC, říkal, že dle UZ, který mi dělal, když jsem tam byla kolem 5.4. naznačoval, že tak za měsíc bych měla dostat MS.Což znamená, že už to uběhlo.. Říkäl, že s tím stejně nic nenaděláme, že musíme čekat. Ale ať se zastavím na injekci, tím nic nezkazíme. V pátek jsem to už ale nestihla, tak půjdu v pondělí. Ach jo, nikdy jsem si tak nepřála MS. Ale na druhou stranu, nic mě nebolí, nemám premenstruační nálady, pleť je pořád stejná... ale stejně chci, aby mrcha už přišla!! 😀

mabe
19. máj 2007

Ahojte holky, ac nerada hlasim se do vaseho "klubu". Vcera jsem byla na revizi delohy - 10. tyden. Ach jo. Ted mam neschopenku a v patek jdu ke sve gynekolozce na kontrolu. Uz moc nespinim, takze to vypada dobre. Holky, v nemocnici me rekli, ze delaji histologii z "toho" co me vzali. Co z toho chcou zjistii? Nechapu, co me chteji rict? Vite to nekdo? Diky.

janninka
19. máj 2007

mabe, to ma mrzi, aj ja som to prekonala v novembri 😔
a co sa tyka tej histologie, to robia asi po kazdom cisteni, neboj sa

ika_ba
19. máj 2007

ahoj mabe,
ja som potratila uz 2x, a vzdy mi robili histologiu, ale nikdy mi k tomu nic nepovedali, ale je to povinne
ovela viac ma hnevalo, ze po prvom potrate ani nezistovali pricinu a ked som hladala info na nete, vacsie percento ani pricinu nezistia
teraz idem na ivf (umele oplodnenie), uz mi pichaju injekcie, tak pevne verim, ze teraz sa mi to nestane

divabara
20. máj 2007

Ahoj mabe...moc me mrzi, co te potalo...Ja byla na revizi 4.5.bohuzel jsem musela jit na dvakrat,protoze tam neco nechali.ted uz jsem snad v poradku. Mne taky budou delat histologii,kde stejne vetsinou nic nezjisti...spise zjistuji,jak stare bylo tehu apod. Pro me je to paty tehu nezdar a na pricinu zatim nikdo neprisel,ackoliv mame za sebou vsechna vysetreni.Rikali mi,ze je mozne udelat u toho potraceneho plodu cytogenetiku,ktery by rekla vice,proc se tak stalo,ale bohuzel jsem se to dozvedela,az pote.Navic se toto vysetreni neprovadi vsude,pouze jen na specializovanych pracovistich...Skoda......Drzim pesti,at se das co nejrychleji do kupy...

mabe
20. máj 2007

Ahojte holky, dekuju. Chtela jsem se jeste zeptat. Spineni skoro zadny nemam. Akorat sem tam na zachode ze me neco "vypadne". Ale pripada me, ze vcera jsem ten podbrisek a hlavne kriz mela min citlivej. Meli jste to taky? Ze by se to telo davalo do normalu?

anakonyes
20. máj 2007

Ahoj mabe, ta histologii se dělá proto, aby ověřili, jestli se ten zárodek nezvrhnul v nějaké bujení. Pokud je zákrok udělanej dobře, tak se tělo hojí rychle. Já jsem měla první dva dny úplně super, ale pak jsem se rozkrvácela a brala dvoje antibiotika. Teď jsem se cca po 40ti dnech dostala první MS a byla pořádně silná, ale chvála bohu už se to klidní a doufám, že už mám trable vybraný. Hlavně se teď ty 4týdny hlídej a dodržuj pokyny, nemá cenu to přehnat. 😎

mabe
20. máj 2007

Ahoj anakonyes, dekuju. Ted jsem cetla na netu, ze 6 tydnu bez sexu. Me rekli v nemocnici 2 tydny. Co ty nato? A jeste mam trosku problem s plynatosti. Kdyz jdu na zachod, tak se celkem bojim tlacit. Mela jsi to taky? Cetla jsem, ze by to mohl byt zanet, ale teplotu nemam. Ted jsem si dala mliko, tak uvidime. co ty nato?

ika_ba
20. máj 2007

ahoj mabe
ja by som ti odporucila pri sexe sa drzat svojich instinktov, podla toho ako sa budes sama citit, v tom druhom ti neviem poradit, asi by som sa snazila si trocha upravit jedalnicek.
pekny vecer

anakonyes
21. máj 2007

Ahojda, to trávení může být spíš hormonama, nebo jídelníčkem 😀
V nemocnici píšou, že prvních pár dnů dávat pozor abys nejedla nadýmavý věci. Pak to bolí, taky jsem to podcenila.
a sex? já měla tolik problémů,ty čtyři týdny, že nebylo o čem přemýšlet. Jiný praktiky jo, ale přímo pohlavní styk ani náhodou. Pátý týden po a po doléčení už jo, ale teď už mám zas mrchu a nějak se furt vrací. 😒 no mrcha 😎
Je to únavný, už bych taky ráda 😀

michina
23. máj 2007

Mabe, mě vzali po revizi taky vzorek na histologii. Viděli tam klky, což jsou asi zbytky obalů.. A taky proto, aby vyloučili mimoděložní těhu.
Já jsem taky krvácela lehce pár dní, ale tak 14 dní jsem pořád cítila, že to ještě není ono. Navíc první týden po nějakém delším chození mě to bolelo uvnitř. Takový zvláštní pocit. Co se týče samotného sexu, měsíc jsem vůbec neměla chuť. Pak jsem si připadala jako by to bylo porpvé, když mělo k něčemu dojít, stáhla jsem se a nic nebylo, ale všechno přejde,neboj. mamka příroda to dobře zařídila.
Já jsem dneska 63.den po revizi a v pondělí jsem byla na injekci, nějak mi nehce růst děložní sliznice a tka není z čeho krvácet. Ale vaječníky pracují. Prý holt to někdy trvá déle, než se seškrábnutá sliznice vzpamatuje. Tak s nadějí čekám, že do 14 dnů bych měla MS dostat.Pak jdu na hormonální profil a uvidí se co dál. Doufáma věřím, že jinak bude všechno v pořádku a v čevrenci se na to vrhneme znova!! 😀

moni84
30. máj 2007

cauko, som v 7 tyzdni tehotenstva a lekar mi diagnostikoval zamlknuty potrat, v pondelok mam is na interupciu a mam z toho velky strach, chcem niekoho poprosit ci mi nemoze odpisat na to ako to prebiehalo a aku ma skusenost, bojim sa aj celkovej anestezie. Dakujem ☹

divabara
30. máj 2007

Ahoj moni,moc me mrzi,co te potkalo...Ja byla na revizi (zamlkly potrat v 7tt)1.5. a pak jeste 4.5.protoze jsem nejaky komplikovanejsi pripad 🙂 No nic,rano me prijali,udelali mi interni vysetreni (vzali mi krev, poslali me na EKG, dokonce mi udelali i rentgen plic,protoze mam trosku problemy se srdickem),potom jsem chvilku cekala,zavazali mi hozky kvuli embolce,dokonce jsem dostala i injekci heparin (ale to se opravdu nedela vsude), no a pak me zavezli na sal.Trosku me omyli,napichli mi zilu,a pak uz jsem se probudila na pokoji.Tu kratkou narkozu jsem snasela bez problemu,jen jde o to,abys od pulnoci nic nejedla ani nepila,radeji uz od vecera...Jednu noc jsem byla v nemocnici a pak druhy den jsem sla dom...Tak drzim pesticky,hlavne to zvladni psychicky,ted se vybrec at to z tebe jde vsechno ven, at jsi pak trosku silna na to pondeli...

ika_ba
30. máj 2007

ahoj moni,
ja som uz 2x potratila, teraz naposledy som bola na cisteni v centre, kde to bolo rychle, hned ako mi zistili, ze mimi nerastie a nebije mu srdiecko. a kedze som bola nalacno, tak ma hned aj zobrali. narkoza je v pohode, ani nezbadas, ako zaspis, ked sa zobudis, mozes mat trocha bolesti ako pri mrche, a budes aj trocha spinit. asi hodinku po tom, co som sa zobudila ma manzel odviezol domov, takze som tam nebola dlho.
dolezita je asi podpora partnera. neviem, ci ti budu aj zistovat, preco sa to stalo, lebo mne hned zobrali krv, jedma z pricin mozu byt aj trombocyty, ale to sa da liecit
drz sa a prajem ti skore vyliecenie

mabe
30. máj 2007

Ahoj moni, neboj. Ja byla na sale 5 minut. A ta uspavacka je slaboucka. Ja jsem se probudila, jakmile me predelavali na lehatko. A pak jsem usla az vecer. Hlavne jak rikaj holky, nepit a nejest od pulnoci. A neboj to zvladnes. Proste musis. Mam tyden po revizi a porad jeste trosku spinim. Ale bricho te bude bolet jenom ten den jako pri MS. Byla jsem jeste tyden doma - polehavala jsem a tak. Byla jsem takova slaba a unavena. A ted uz je vse OK. Verim, ze vsechny co nas to potkalo, po tech 3 - 4 mesicich znovu otehotnime a uz to bude OK.

Drzte se holky. Ja se snazim. Je to tezky, ale jinak to nejde. Muzeme se jenom tesit, co nas ceka.

michina
2. jún 2007

Ahoj moni, vůbec se neboj, vážně. Taky jsem byla na revizi a víš, co jsem hned po ní prochlásila, že ta narkóza byla úžasná!! 😀 Taková osvobozující, euforická, usneš i když nechceš, máš myslet předtím na něco pěkného, ať máš hezké sny... Už trošku chápu, jak se mají narkomani v rauši.. hihi. 😀

Jinak tady https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

celou revizi docela dopodrobna holkám popisuju - diskuze na Snažilkách - Těhulky a snažilky z 45.týdne - str.110. Tak třeba mrkni, pomůže ti to se nebát.. Držím palečky, všechny bude zase dobrý, uvidíš! 😉

majmuna
2. jún 2007

Ahoj Moni opravdu je to tak jak holky pisou....Ze zpravy z nemocnice jsem se taky docetla ze zakrok trval jen 5 minut....Je to smutny kdyz se to nektere z nas prihodi ale ver tomu ze bude zase dobre a o radosti z ty prvni mrsky ani nemluvim 😉 To cekani kdyz si ho clovek predstavi je desny ale utece to opravdu brzicko a budete pracovat na mimisovi zas.... 😉 Neboj se niceho...Ja sla hned 4. den do prace a muzu rict ze mi to moc pomohlo.Clovek se odreaguje a na chvilku zapomene... 😉 Po narkoze se mi dokonce vsichni smali .Po probuzeni o kterym nevim mne rekli at se prevalim na postel a ja jim odpovedela at mi prece pomuzou kdyz jsem tlusta 😀 A to nejsem zadnej metracek 😀 Drzim palecky....slzicky budou ale bude jich ubivat 😉

majmuna
2. jún 2007

Ubyvat 😀 neni to narkozou? 😀

mufin
24. júl 2007

Ahojte. Mam dva mesiace po kyret., pred 14 dnami som dostala vyvolavacku a stale nic. Dokedy mam cakat, chcela som ist aj k dr, ale momentalne ma dovolenku. Nezda sa mi to. Aj ked pred teho som mavala velmi nepravidelne MO, asi to ma suvis. Dakujem za odpoved.

schimi
24. júl 2007

moni, neboj..Celková anestezie je bezproblémová /sama ji mám ze sebou 7x/ 🙂..A tento zákrok je docela kratoučký..Zvládneš to!! 🙂

luciakubista
24. júl 2007

ahoj mufin,
to je divne,ze este stale nemas mrchu.Mne dorazila pred chvilkou 😒.Ja som 5.tyzden po revizi a zevraj do tych 5 tyzdnov by sa malo menstruovat.Sama som prekvapena,lebo predtym som trpela na nepravidelne cykly.Mne doktor povedal,ze ked nepride tak sup k nemu....ale asi by som si zavolala...a nie si uz zas teulka 😉 ???

mufin
24. júl 2007

ahoj lucia, test som si uz urobila, negativny. Urcite pojdem za dr , ked pride z dovolenky. Dakujem za odpoved

mabe
24. júl 2007

AHojte holky, jsem 9.tyden po revizi. Vcera jsem krvacela asi kolem 2-3h. Bricho me poboliva. Tak nevim, jestli se telo chysta na MS nebo uz ze by to probehlo? Pred tydnem jsem jeste byla u doktorky a ta rekla, ze vajecniky jeste nezacli fungovat. Ze pockame jeste 3 tydny, co se vyvine. Mate na to nejakej nazor? Diky.

sweetberry
24. júl 2007

dostala som po mesiaci zhruba

luciakubista
24. júl 2007

mabe,
u mna to zatial prebieha ako menstruacia aj s krcami ☹ ,tazko povedat asi je to individualne.Ja som bola na kontrole iba tyzden po revizi a mala som ist zajtra,takze neviem ci je vsetko ok,ale nemala som ziadne problemy ani tesne po.Ale pride mi divne,ze ta nechava cakat este tri tyzdne...co doktor,to iny nazor.

mravvcek
17. jan 2008

Ahojte dievcata,patrim medzi vas dnes mi bol robeny kyret po missed 12tt,chcem sa vas opytat ako dlho ma necha lekar na PN doma,chcela by som byt co najdlhsie pretoze pracujem ako ucitelka a nebude to lahke postavit sa pred deticky,ktore vedeli ze odchadzamprec kvoli tomu ze som tehu(rizikove tehu).Po kolkych dnoch vlastne pride menstruacia

lauritka
18. jan 2008

ahoj mravcek , mne robili kyret 27.12 a fungovala som normalne. mna nikto na PN nevypisal. 😕 . ale urcite ak poprosis svohjho lekara, tak ta vypise.. aj ja cakam na prvu MS, povedali, ze by mohla prit od 4-6 tyzdnov.

zirafik
18. jan 2008

ahojda, já měla neschopenku na 10 dní, ale byla jsem doma jen 7.... neb by mi doma asi hráblo.. jinak revizi jsem prodělala 12.12. a MS stále nikde... 😒 , Nicméně říkají, že je to normální... přichází tak 35.-45. den... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre