Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

divabara
22. jan 2007

Ahoj macek28:
je mi moc lito, co te potkalo...musis ted byt silna...Ty tri mesice se zdaji opravdu jako dlouha doba,ale pak to utece...uvidis...Ja jsem prisla o mimi v prosinci v 6tt,ale nedoslo u me k revizi.Ma doktorka mi doporucila dokonce rok cekat,protoze se to nestalo poprve.Jiny doktor mi rekl,ze muzem hned v pristim cyklu zacit.Takze se budu ridit predevsim svym pocitem...Minuly rok jsem prodelala revizi po potratu v 16tt.Ma doktorka mi opet doporucila rok cekat,ale jiny doktor mi rekl,ze jakmile se mi zpravidelni MS,tak to mame zkusit.Zpravidelnila se mi v podstate hned.MS se dostavila do 6ti tydnu a pak uz jsem to mivala pravidelne.Nakonec jsem cekala celych dlouhych 8 mesicu a stejne to nevyslo.Takze ted to zkusim hned po druhe MS, pokud budu zdrava a budu OK.Uz na nic nechci cekat.
Tak hodne stesti!

ika_ba
22. jan 2007

Ahojte holky,
ja som uz prezila 2 spontanne potraty, vzdy to bolo cca v 6 tyzdni. teraz som trocha nervozna, lebo uz je 6 tyzden a mrcha nikde. Mne lekarka povedala, ze po cisteni budem par dni spinit a tak to aj bolo, nie par tyzdnov. a teraz mi nic nehovorili o absencii, dokonca som skor pocula, ze po cisteni je vacsia sanca otehotniet, a co pisali nejake holky, tak vsetko prebiehalo bez problemov.
Co je zaujimave, je dost velke percento pripadov, ked lekari nevedia, preco prideme o miminko. U mna zacali robit testy krvi, ci nemam zvysenu zrazanlivost krvi. Tak vela stastia.

lenkanemeckova
23. jan 2007

Ahoj Maci... už jsem to tu psala... 5.ledna potrat v 9tt a revize ☹ ... ale špinila jsem prakticky jen jeden den v nemocnici, pak už ne... a po 14 dnech mi na kontrole doktor řekl, že jsem naprosto v pořádku a že není třeba čekat... prý jestli se na to cítím psychycky můžem se snažit hned. Už jsem tu psala (nebo jinde na diskuzi... už nevím 😅 ), že co doktor to jiný názor... nechme to tedy na přírodě... a věřme že má víc moudrosti než doktoři 😉 ... mě osobně to psychycky hrozně moc pomohlo, když vím že nemusím čekat tři měsíce... beru vitamíny, mám předepsaný utrogestan... a soustředím se co nejvíc na nový začátek... a na nový pokus počít miminko... holky držte se...

jana1106
23. jan 2007

ahoj, ja som mala spontanny potrat v 7tt, hned na to cistenie, potom som krvacala asi tyzden, dostala som injekciu na stiahnutie maternice. presne mesiac po potrate som dostala menstruaciu, ale strasne silnu a strasne bolestivu. presne o mesiac som mala dalsiu a ta uz bola uplne ok a tiez sa citim uplne ok, aj doktor na kontrole povedal, ze vsetko je v uplnom poriadku 🙂 takze teraz uz len aby sa nieco podarilo 🙂 co sa tyka priciny, na tu sa samozrejme neprislo a ani sa po nej nepatra po prvom potrate. ano, hned po potrate sa ten cas, kym mozeme zacat pracovat na druhom pokuse, zda neskutocne dlhy, ale to utecie tak rychlo, ze sa len cudujem, ze to je uz naozaj tu...

lenkanemeckova
25. jan 2007

Jani tak držím palečky 😉

bobina27
25. jan 2007

ahojte holky, tak konecne jsem zacala spnit, tak to vypada, ze uz je tu MS, 🙂 ..............nikdy bych nerekla, ze z toho budu mit takovou radost 😉 , doufam, ze i hormony se uklidni 😠 a co u vas noveho??

jana1106
25. jan 2007

bobina27, no presne, ja som tiez mala velku radost, ked som dostala tu prvu menstruaciu, po nej bola uz velka ulava, hlavne ze prisla na cas a telo sa precistilo. potom uz boli hormony v poriadku. ako sa citis?

natali_pn
25. jan 2007

ahojte, mne vsetci s kým som sa stretla povedali aby som na mimi cakala asi pol roka,ze maternica sa musi spamatat stoho zakroku.moja mama kedysi tiez potratila ked cakala 1 a aj jej kazali az po pol roku.moja svagrina otehotnela uz po 3 mes. adoktor jej trosku vynadal.aj v nemocnici mi odporucili to iste az 3 doktori a +moj.no a teraz mam zrovna ovulaciu a aj BT bola vcera najnizsia a mikroskopik je dnes same papradie 😀 .tak manzelik dnes pracoval 😀 😀 😀 dufam, ze to vyde a aj vam drzim palce snazilky

lenkanemeckova
25. jan 2007

Ahojky... Bobi gratuluji... taky bych nikdy nevěřila že se budu na MS tak těšit... 😀 ale já ji čekám až koncem ledna... takže se ještě nějaký ten den těšit budu 😉

Natali... držím palečky... moc moc moc 😉

ajina
25. jan 2007

Taky by mě nikdy nenapadlo že se budu těšit až ta potvůrka dorazí. 🙂 Jsem z toho nervózní 😒
Čím dřív příjde, tím dřív bude další tulení 😉

bobina27
25. jan 2007

jinak zatim to vypada, ze to nebude zadna hruza, ale spise standartni MS. Nebojte holky taky se dockate, ja na to cekala bez jednoho dne 6 tydnu, ale to neznamena, ze i vam to bude tak dlouho trvat 😉 . taky drzim pesti natali, a dodrzeli jste toho pul roku???

jana1106
26. jan 2007

ja nedodrziavam pol rok. moj doktor povedal ze staci pockat 2-3 mesiace. a ubehlo to rychlejsie, nez som myslela. prvy mesiac po potrate som sa aj fyzicky citila dost zle, teraz ale uz uplne normalne, zdravo, len sa mi zda, ze mi vymizol predmenstruacny syndrom, predtym som ho teda mala dost vyrazny 🙂

maly_strom
28. jan 2007

1.Ms po potratu jsem dostala zhruba po 5 týdnech, všechno v pořádku, před 3 dny proběhla už i ovulace, a od té doby mě pořád bolí-no spíše píchá na levé straně v podbřišku. Žádná hrozná bolest, ale docela mě to znepokojuje. Do té doby nic, a nepamatuji si, že bych něco podobného měla před tím. Měla /máte to některá z vás?
Hani gratulace k MS 🙂

loss
28. jan 2007

babenky moje zelam vam vela vela sil pozbierat sa a ist dalej viem ako vas to boli taka strata je strasne ja som tiez prisla o mimi dva krat ale teraz som tehulka 5mesiacov po potrate tak vam vsetkym zo srdca prajem to iste skore otehulkovanie bez problemov
VELA STASTICKA

bobina27
29. jan 2007

loss, velka gratulace a hlavne drzim pesticky at to probehne v poradku, opatruj se.

ahoj Evi, u me to probihalo ak cely minuly mesic, mela jsem obavy jestli to neni cysta, ale pak jsem to hodila za hlavu, ze jsem asi ted moc precitlivela. Pokud je to intenzivni bolest, tak si radsi zajdi na gyndu, at vyloucis cystu. a uz se snazite,a nebo cekate az na brezen??

lenkanemeckova
1. feb 2007

ahojky... tak já pořád čekám a čekám... no ještě nepropadám panice... ale měla mrcha přijít koncem ledna... a dnes je 1.února... no doufám, že už je za dveřmi 😖

maly_strom - tak co, byla jsi u doktora??? Doufám, že je vše v pořádku...

loss - díky za přání... a hlavně vlití naděje do žil... no damo že i tobě přeji moc štěstíčka... ať je druhá půle těhu jen radost 😉

lennyna
1. feb 2007

Ahoj holky, bylo to tu už psáno, ale ještě jednou pro jistotu. Já jsem na radu Nikitaz brala hned po revizi Himalaya MenstriCare a první MS jsem dostala přesně po 28dnech a druhou teď zase přesně po 28dnech 🙂 pilule jsou přírodní, takže se není čeho bát a naopak si myslím, že mě velice rychle srovnaly a neměla jsem žádné potíže ani s platí jak tu píšete. U nás se bohužel už sehnat nedají, ale objednala jsem si je na Slovensku www.magister.sk. Sice zaplatíte větší peníze za dobírku, ale neváhala bych. Přišly po objednání do 4 dnů, takže jsem je začala brát týden po revizi a vše se krásně srovnalo. Tak teď budu čekat ještě na tu třetí a pak huráááááááááá na to 😀

bobina27
1. feb 2007

ahoj lennyna, tak jaka byla svatba 🙂 ,

jinak ty pilule jsem tam nenasla, asi jsem slepa 😒

lennyna
1. feb 2007

ahoj bobino, svatba byla fajn, ale jsem ráda že to máme za sebou 🙂 jdu se mrknout na stránky, jestli je tam najdu a písnu

lennyna
1. feb 2007

Tak máš pravdu, už je nemají ani tam 😒 napsala jsem jim dotaz...až se ozvou dám vědět. Zkus ještě zapátrat i na netu.

bobina27
1. feb 2007

lenny, mas nejake fotecky ze svatby?? Jsem zvedavka 😎

lennyna
1. feb 2007

Bobi zítra Ti je dám do IP. Teď už běžím na oběd a pak ke kadeřníkovi a domů 😀

bobina27
1. feb 2007

jeeeeeee, ty se mas, tak dobrou chut a zitra pa

lenkanemeckova
2. feb 2007

Ahojky... tak se jdu podělit o radost... dnes v noci jsem to dostala... po krásných 28 dnech... dříve jsem mívala cyklus 26 dní... takže jsem ji mrchu čekala dřív... ale teď jsem šťastná jak blecha... vše v pořádku, MS střední a hlavně žádné bolesti... holky všem moc a moc doporučuji kontryhelový čaj a čaj Gynastal... střídám je a piji od revize... a budu pít dál... 😉

lennyna
2. feb 2007

Ahoj Bobi, tak tady je zpráva z lékaárny kde jsem si to objednávala :Vyrobky Himalaya maju momentalne vypadok na trhu, dopredavaju sa len
stare zasoby, MenstriCare uz nemame ☹ tak snad pomůže čaj co doporučuje Lenka...hezký den 🙂

bobina27
2. feb 2007

dik lennyna, ja to zvladnu i bez toho, dik. Jo jinak holky jestli jste se nekdo divali na pořad pod pokličkou v utery, tak tam bylo o bylinkach, jez podporuji otehotneni a taky zdrava strava pro manzilky. Napisu vam recept na zdravy cajicek,...........moment, ted to musim zase najit 😔

bobina27
2. feb 2007

Uz jsem to nasla..................

Recept a postup na čajíček:

100g třezalky
100g kopřivy
100g kontryhele
50g hluchavky
30g měsíčku
20g šalvěje

1 vrchovatá lžička se zalije 150ml vařící vody a nechá se 15 minut louhovat a podává se 3 denně a pozor nepije se v období menstruace.

natali_pn
2. feb 2007

ahoj bobina,chcem ti podakovat za povzbudenie.no ale ani tento mes.to asi nevyslo.BT sa mi uz znizila o 2 stupne ☹ .no a ten pol rok sme skoro dodrzali 😀 ,do 5 masieca sme vydrzali.no uz jazdime na plno 😀.ja som tiez zacala popijat cajiky-teraz mam zensky a su tam skoro vsetky bilinky co si popisala.a ako na potvoru chmatla som aj mikozu,tak si robim aj sedacie kupele popri mastickach.preliecujem aj manzelika.dufam,ze budem mat zas pokoj aspon na par mes.ja to mavam casto-a je to humus.

bobina27
2. feb 2007

ahoj natali, hlavni je myslet pozitivne, dat se psychicky dohromady a do veseleho briska chce kazde miminko 🙂, urcite nam to brzo vyjde 🙂 , tak se brzy vylec, at muzete snazilkovat bez obav 😉

natali_pn
2. feb 2007

dik a liecime sa ako sa len da 😉 aj teraz popijam cajicek,no a nacapal ma sef-hahaha, ze som na nete.on je fajn,ale sefka je bosorka 😀.tak uz radsej zdrham,no spomen certa... papa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre