Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

lucka1987
27. okt 2011

ahojte.. tak ja som dostala na 35 den menstruaciu.. nebola vobec silna a atypycka ako ma pripravoval doktor... klasicka 5 dni , nic silne.. ani bolesti.. co sa mi zda cudne lebo dovtety som mala vzdy strasne bolesti pri kramoch... a hned v ten cyklus sa nam podarilo babatko.. co mi tiez bolo "cudne" ked predtym rok a pol sme sa snazili ako to len slo.a teraz som otehotnela doslova nahodou 😅

lucka1987
27. okt 2011

a mozem vas este poprosit o laskavost? zahlasujete vo fb sutazi za nas maly zazrak? http://www.facebook.com/photo.php?fbid=26355241... staci dat na foto paci sa mi.. teda ak sa vam foto paci.. ak nie tak nevadi.. dakujem

poisonblu
28. okt 2011

ahojte, ja som vcera dostala druhu menstruaciu po kyrete, presne nacas...takze uz iba jednu a v decembri ideme na to 🙂 ak by vsetko vyslo podla planu, tak v auguste na nase 1. vyrocie by sme mohli byt traja 🙂

eframka
9. nov 2011

@poisonblu My sme to neriešili, či počkáme alebo nie...Prišlo to samo. Porodila som pred 2 mesiacmi a malý je zdravý

poisonblu
9. nov 2011

@eframka a mala si normalne tehotenstvo alebo rizikove? ja som sa rozhodla pockat aj kvoli DNP, lebo som si ho teraz zacala platit, tak dufam, ze ten subeh NP a DNP nezrusia....

eframka
10. nov 2011

@poisonblu tehotenstvo som mala normálne, bez problémov, užila som si ho naplno 🙂

poisonblu
10. nov 2011

@eframka tak to si ma potesila...a vies dovod potratu? lebo ja neviem, boli sme na genetike a aj aj na hematologii, ale vysledy budu az koncom roka...

eframka
10. nov 2011

@poisonblu ja som dôvod nevedela, nemám už štítnu žľazu, takže beriem lieky a ešte som v tom období brala aj lieky na podporu ovulácie...na žiadne vyšetrenia som neišla

akwee
12. nov 2011

ahojte baby. Mam zdravu 20mesacnu dcerku. Aj tehotenstvo a porod prebehli fajn. Pred pol rokom sme zatuzili po druhom dietatku a rychlo sa nam podarilo otehotniet. Tehotenstvo prebiehalo fajn, az na nejake tie prvotrimestrove nevolnosti. Kedze s manzelom zijeme striedavo v zahranici, prve krvne testy mi robili na slovensku a dalsie sa uz nestihli, kedze mi na utrazvuku doktorka v 18tt zistila, ze nasmu dietatku nebije srdiecko:(((( Podla merani nas syncek umrel tyzden dozadu, v 17tt... presne pred dvoma tyzdnami som bola hospitalizovana na vyvolanie porodu... stale sa z toho spamatavame, velmi to boli. Este nemame vysledky pitvy, ale podla doterajsich vysetreni bolo nase babo zdrave... aj vyzeral byt zdravy, ked sme sa s nim v nemocnici lucili. Hladam niekoho, kto uz zazil nieco podobne a dokaze mi poradit ako dalej. Chceme mat v buducnosti deticky, ale uz by som asi nezvladla prejst si dalsou statou. Okrem toho som sa chcela spytat, kedy ste dostali prvy menzes po kyrete? Ja som po zakroku krvacala iba asi tri dni, aj to bolo len malicko a dnes (presne po dvoch tyzdnoch) som zacala opat krvacat... ani netusim, ci je to v dosledku cistenia po porode a kyretaze, alebo uz menzes? Dakujem za kadu radu, ci skusenost...

dvojbottka
18. nov 2011

Ahoj, ja som dostala včera prvú mršku, presne dva mesiace po pôrode a kyretáži....konečne, už som bola z toho trošku nervózna 🙂

zuzi75
21. nov 2011

Ahojte, viete mi niekto poradiť, 14.10. mi robili kyret . bola som v 12tt, včera/20.11./som dostala prvu mršku, mohli by sme sa už snažiť naplno o dalšie bábätko?

poisonblu
21. nov 2011

@zuzi75 ja by som na tvojom mieste pockala este aspon mesiac...ja som potratila v 8.tt a zacneme sa snazit az po tretom menzese, v decembri..niektora kocka tu pisala, ze treba pockat aspon tolko, kolko trvalo tehotenstvo....ono nie je nikde napisane, ze sa to po tej prvej nemusi podarit a vsetko bude ok, ale nechaj materrnicu trosku oddychnut a zosilniet 🙂

zuzi75
23. nov 2011

@poisonblu ďakujem pekne za radu.
🙂
Ja mam už doma dve Chvála Bohu zdrave detičky, a nemala som pri nich žiadny problém, tak preto teraz neviem čo mam robiť. Ale jedno bábo by sme ešte chceli.
A najmladšia tiež už nie som/36rokov/

desiree_tf
24. nov 2011

@zuzi75 Ahoj poradim Ti v dobrom, neponahlaj sa v tomto smere nikam. Neboj sa, nic ti neutecie 🙂 Cim viac mesiacov pockas, tym lepsie sa Tvoje telo lepsie zregeneruje. Mne povedali lekari, ze po 2 mesiacoch po kyretazi mozme skusat opat. Ale ja si este pockam daky cas na snazenie a uvidi sa.Ked sa na to budem citit, tak opat skusime. Prajem Ti vsetko dobre, vela zdravia,stastia a trpezlivosti. Pa

levra
29. nov 2011

ahojte.ja som v 6tt.zacala spiniť,nakoniec to skončilo v nemocnici na vyčistenie.to su 4dni po.mám slabé krvácanie a kusok bolesti brucha.zatial sa cítim dobre.asi ako dlho sa stahuje maternica.a kedy príde dalšia mens....

zuzi75
30. nov 2011

@levra ahoj, tak ja som dostala menš. po 35 dnoch, ale po kyrete som spinila skoro dva týždne, ale nie velmi. Ja si myslím že je to individuálne, nie každy organizmus pracuje rovnako.

zuzi75
30. nov 2011

@desiree_tf dik za radu, ja sa chystam v piatok na citostery, tak sa s mojim gynekologom porozpravam, aj ma vyšetri tak uvidim ako je na tom maternica

leeena_4
30. nov 2011

Ahoj holky, já to dostala za 42 dnů od potratu a bylo to ve 13tt kvůli Downovi

brusinkovci
5. dec 2011

Dobry den chcela by som sa opytat ako dlho zena krvaca po spontánnom potrate..bola som v 4 tom tyzdni tehotenstva

ika84
8. dec 2011

@brusinkovci je to individualne...ja najpr spinenie a na 4 den po trolicku...ale su tu baby co aj dva a pol tyzdna....

akvarela
8. dec 2011

Já jsem měla zamlklé těhotenství a dostala jsem do za 6 týdnu po revizi....

mirush01
9. dec 2011

Je normalne,ze ta prva menstruacia po potrate taka silna??? taku som nikdy predtym nemala...

fliacik
9. dec 2011

@mirush01 Hm, mne zase skoncila hned v prvy den, vlastne ani poriadne nazacala, vyzeralo to ako v posledny den normalnej MS, co som mala pred potratom. Ale som vdacna aj za to, navyse, prisla uz na 25. den po kyrete. Tak hadam je to dobry znak, ze sa telo spamatava...

ajka81
9. dec 2011

Ja som prvu menštruaciu po potrate dostala presne na 28 deň, to bolo pred štyrmi rokmi, teraz som zase po potrate a čakam kedy dorazi teraz prva a aka bude, dufam, že ok a aj cyklus pekne nabehne naspať na 28 dni 😉

cmulinko
9. dec 2011

@mirush01 ja som mala 2 krat potrat,ale ziadne extremne zmeny menstruacie sa nediali...prislo mi to vzdy na druhy mesiac a na cas a aj intenzita bola ako inokedy.....ale mozno zalezi aj na tom,ze v ktorom tyzdni si mala potrat.moje boli este velmi skore stadia 6 a 5tt.

poisonblu
9. dec 2011

@mirush01 to je podla mna individualne..tiez som ju mala silnejsiu, ale ovela kratsiu..trvala iba 2 dni...normalne mi trva 5-6 dni

mirush01
9. dec 2011

@fliacik tak to mame opacny problem potom... Prve dva dni sa mi to len tak akoby rozbiehalo,ze som ani nevedela ci to uz je normalna menstruacia,ani som ju tak skoro necakala po kyrete,prisla presne na 28.den, ale posledne dva dni kazdu chvilu musim vlozku menit...Ale ako hovoris,aj ja dufam,ze to je dobry znak...

mirush01
9. dec 2011

@cmulinko aj ja som potratila v podstate na zaciatku v 9.tt aj ked neviem ci to ma vplyv nato...
@poisonblu jasne je to individualne...len ma to trosku zaskocilo ta intenzita...

poisonblu
9. dec 2011

@mirush01 ja som tiez potratila skoro tak ako ty...bola som 8+4tt

martinakl
9. dec 2011

@mirush01 Ahoj. Ja po revizi dostala prvni MS az skoro po 9 tydnech. A byla to sila. Dva dny jsem se skoro nemohla hybat, zrala jsem jeden ibac za druhym... Druha o neco lepsi, i kdyz stale hodne bolestiva. Tak snad treti bude jeste snesitelnejsi a pak snad uz zadna neprijde 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre