Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

lusicka
6. jan 2014

@nefertitka Ahoj,jojo přesně ten den jsem potratila pak týden krvácela a ani jsem menzec nedostala a první sex a jsem těhotná.Měla jsem samovolný potrat bez vyčištění...A zatím vše v pořádku až na polyp na děložním hrdle,který způsobuje,že špiním a sem tam zakrvácím,ale nijak moc

vertyeux
6. jan 2014

@lussya ahoj, moje babatko zatial pekne rastie, vyzera to na dievcatko zatial 🙂 drzim palceky, aby ti to konecne vyslo 🙂
@nefertitka ja by som asi este pockala jedny kramy a potom sup na to, ono ked bude telo ripravene, tak otehotnie, ked nie, tak otehotnies neskor. aspon ja som sa tym riadila, ale pockala som aspon 2cykly- apotom sme hned na prvy sup otehotneli. ale janka228 otehotnela skor, nez dostala vobec prvu mrchu a zatial sa jej tusim dari 🙂

lussya
6. jan 2014

@vertyeux jaaaj, super sa tesim. aj ja mam babu, zajtra uz má osem rokov... rýchlo starnú tie deti. dúfam, ze sa to podari... uz by to bolo fajn.

vertyeux
6. jan 2014

@lussya dakujeme, my sme si velmi zelalai dievcatko k nasmu Riskovi, tak som rada, ze to tak vyslo. doktor povedal, ze na 100% ale na 100% uverim, az ked ju budem drzat v rukach 🙂

janka228
6. jan 2014

@lussya Všetko dobré a vlastne len to najlepšie v Novom roku chcem aj ja tebe popriať 🙂
Bábätko v brušku sa má dobre a rastieme si, gulatíme sa 🙂 už sa mi to pomáličky blíži..teraz som 28tt+1 a na kontrolu pôjdem 13teho tak je snáď všetko v poriadku.
Tak to máš teda nové hniezdočko,,super tak sa teším nech ti všetko vyjde len v tom najlepšom 🙂
Taaaaak to by bolo krásne, určite napíš ako si dopadla s druhou čiaročkou 🙂 budem čakať...dobrú noc.

janka228
6. jan 2014

@vertyeux Ahoj ťehuľka 🙂 chcem ti popriať touto cestou šťastný Nový rok a nech to pekne dotiahneme do konca 🙂 to si už v 20tt? Ale to letí....my sa máme s bábätkom dobre, až na pálenie záhy a bolesť v nohách členky, päty a prsty...ale vydržíme 🙂
Tak babuľka bude? Sa tešíš že? Budeš mať krásny párik moja, len nech ste obe zdravé a to je najdvôležitejšie.
Krásnu dobrú noc

janka228
6. jan 2014

@lussya Všetko najlepšie k narodeninkám prajem malej babuľke 😀

janka228
6. jan 2014

@nefertitka Ja si myslím ak si v poriadku, tvoje telo bude samo vedieť či už je pripravené. Ja som otehotnela hneď takže bez mrchy ako píše vertyeux 🙂 nasnažili sme sa, boli sme s toho všetci prekvapený a zároveň šťastný.
Tak ti prajem veľa štastia

nefertitka
7. jan 2014

@lusicka wow, tak velmi drzim palce;)

nefertitka
7. jan 2014

@vertyeux asi to tak spravim, ako pises, pockam este na 1 MS...ved mesiac hore dole, nejak hadam vydrzim...mne uz vyberali celkom velky plod, 2.6cm, takze bol to trosku vacsi zasah...keby to bolo na uplnom zaciatku, alebo by som nemusela na kyretaz, tak skusam hned
@janka228 a ty si bola aj na kyretazi? a v kolkom tt si potratila?

janka228
7. jan 2014

@nefertitka Áno bola som na kyretáž..a bola som v 10tt. ☹

vertyeux
7. jan 2014

@janka228 dakujem, aj tebe stastny novy rok a veru, nech je hlavne vsetko s babom v poriadku, to je najpodstatnejsie. V 17tt mi vysli zle tripple, tak sme boli par dni v strachu,c i bude male ok, ale na amnio som nechcela ist, nakoneic usg taky skorsi v 18tt ukazal, ze vsetko je ok, ani jeden znak na down sa nenasiel. Ideme este teraz 13.1 na kontrolny usg, tak sa uz veeelmi tesiim...
veru to leti, ze 20tt! a ty si uz kolky, sak ty zachvilocky aj rodis, ci nie?
@nefertitka podla mna pockaj, ale zalezi aj od toho, ako to ty citis, no myslim si, ze radsej mesiac pockat a potom sa mozte snazilkovat. drzim palce, nech to je na prvy sup 🙂

nefertitka
7. jan 2014

@vertyeux dakujem🙂mohlo by byt

janka228
7. jan 2014

@vertyeux Tak chvalabohu že je všetko v poriadku s bábätkom..ja mám termín 30 marca tak sa nám to kráti 🙂 nech je len zdravá a konečne pri mňe 🙂

patula266
7. jan 2014

Ahojte vie mi niekto poradiť ..ak mal neaky podobný problém ,,,, v máji minulého roku som podstúpila kyretáž ,,,, mrcha sa mi po nej dostavila az po dvoch mesiacoch ,teda v júli ..trvala len par dni ..dokonca to bolo úplne slabé ....potom som dalšie dva mesiace menzes nedostala ...a teraz už krvácam 3 mesiac v kuse a nie je to slabe .. práve že sú to dosť väčšie kusy zrazenej krvi bola som u lekarky ktorá mi nasadila železo koli velkej strate krvy a nasledne menzes musela zastaviť tabletkymi ..lenze tie som dobrala teraz po 2 tyždnoch opäť silno krvácam ...mysliťe si že som sa dostatočne nevyčistila ..ma niekto neaku takúto skúsenosť... začínam mať z toho trošku obavy ..... no testy ktoré lekárka robila zrejme boli v poriadku kedže mi nič nepovedala :o Dakujem

sarafortuna
8. jan 2014

@patula266 , a hormonálne si OK? ak by si bola zle vyčistená tak hrozí zápal a pod. a to by sa ti už prejavilo po takej dlhej dobe. Daj si skontrolovať HP. Možno ti tam niečo "lieta". ja som bola po MA dosť rozhádzana - 2 roky som si davala cykly dokopy - ale ja som skôr špinila, nekrvácala som.

sarafortuna
8. jan 2014

Dievčatá prosím Vás, akú ste mali MS pri mikropotrate? Tehotenstvo mi skončilo cca na 25 dpo, bolesti mám silnejšie ako bežne ale krvácanie nie je hrozné. Čakala som megakrvácanie, no krvácam menej ako pri bežnej MS. Ako ste to mali vy? (očakávam, že sa to ešte rozbehne, som 2dc)

ipkh
9. jan 2014

@sarafortuna Nevím přesně co myslíš. Po revizi dělohy v 11.TT 4. 12. jsem první dva dny skoro nekrvácela, od 3 do 10 dne to bylo trochu víc, ale jen jako při slabé MS a bolesti jsem měla trochu silnější.
MS jsem zatím nedostala, i když jsem pár krát za poslední týden měla chvilkové bolesti. Tuto nepěknou zkušenost jsem měla již jednou před lety, první MS byla velmi silná, bolestivá s kusy krve, tak se trochu bojím co bude teď.

sarafortuna
9. jan 2014

@ipkh , ja som mala spontánny potrat - resp. mne meškala MS asi 10 dní a potom už testíky slabli. Takže sa čistím sama menštruáciou. Len je akási slaba, ale možno to zo mna vyšlo všetko samé hned v prvý deň. 😅

ipkh
9. jan 2014

@sarafortuna Tak to ti moc neporadím, já jsem měla 2x zamklý potrat a poté vždy revizi.

patula266
9. jan 2014

@sarafortuna bola som na testy zo štítnej žlazy koli hrmonom ..ale vsetko bolo v poriadku .... no aj tak mi preventivne nasadila tabletky L- thyroxin no potych tabletkach sa to všetko spustilo musela som ich vysadiť :( ale inak z mrchov mam už problemi niekolko rokov len tot ma trošku zaskočilo 🙂

mimeil
9. jan 2014

ach ti lekari, naco nasadia lieky ked je vsetko v poriadku, thyroxin ak sa nan nastavi organizmus sa potom velmi tazko vysadza a stitna zlaza len zlenivie a prestane sama produkovat tento hormon.

mimeil
9. jan 2014

@sarafortuna takto isto som to mala, ziadne stresy, vsetko sa ti opat da do normalu, pockaj tak minim.3 mesiace a mozes otehotniet

sarafortuna
10. jan 2014

@patula266 a hormonálny profil robí gyndoš v priebehu cyklu (niekedy aj endoš) - prolaktin, progesteron, FSH, a pod. bolo OK?

sjuzan77
16. jan 2014

Ahojte dievcata, neviete mi poradit? V oktobri som mala spontanny potrat bez cistenia, vsetko bolo v poriadku, mohli sme sa hned snazit otehotniet, ale teraz sa mi nejako rozhadzal cyklus. V nedelu som zacala krvacat, pondelok, utorok uz bolo iba spinenie, v stredu nic a dnes som znova zacala krvacat. Neviem ani, ktory den mam ratat ako 1 den cyklu. Mali ste niektora po potrate taketo problemy? 😖

eimuska
16. jan 2014

@sjuzan77 ahoj, ja som bola v októbri na kyretáži. MS mám práve tak aj ja. V pondelok, utorok špinenie, streda nič a dnes len také maličké zrazeninky ale tak už sa rozbieha MS 🙂 Ono sa musí organizmus tak či tak zregenerovať. Zaznač si to do kalendára a poraď sa so svojou doktorkou 🙂 Ja mám prísť hneď po MS

sjuzan77
16. jan 2014

@eimuska spinenie pred ms som mavala aj ja 1-2 dni, na to som si uz zvykla, ale teraz sa mi to nejako nepozdava, pretoze som zacala krvacat z nicoho nic, az potom bolo 2 dnove spinenie, 1 den nic a dnes znova krv, ale len chvilkovo. Uz to znacene mam, chcem zavolat svojmu doktorovi, ale robi az v pondelok, tak musim vydrzat ☹

eimuska
16. jan 2014

@sjuzan77 niekde som tu čítal, dať si tonic... ja to skúšam tiež aj s becherovkou 🙂

sjuzan77
16. jan 2014

@eimuska no tak toto u mna asi nezaberie, do mna totiz tieto dve veci nikto nedostane, nechuti mi to 😅

eimuska
16. jan 2014

ani nejaká cola?
@sjuzan77

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre