Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

carera
6. mar 2011

@evka1984 zajtra sa chystam na kontrolu po 1. mrche ale lekarka po kyrete mi hned povedala ze sa mozeme po prvej snazit ze to je lepsie hned. ja som tiez 3 tt mala mrtve babo v sebe ☹ v 9. tt sme to zistili ale cakali sme este tyzden ci sa to nevyriesi samo ale 24.1.2011 som mala kyret.
no uvidime ako to zajtra dopadne ale fyzicky sa citim ok.

silvia371
7. mar 2011

ahoj dievcata, chcem sa vas opytat, ci ste nemali nahodou podobnu skusenost....19.1. som bola na kyrete, prvu mrchu som dostala 25.2. resp. 3 dni predtym som zacala spinit a spinim doteraz, teda aj s mrchou to je 14 dni, je to len tak raz za den po WC, je to skor krvavy hlien, v sobotu som bola u dr. na kontrole hovoril, ze sa moze este maternica docistovat, ale neviem.....zacinam mat obavy, ci je vsetko o.k. dakujem

katja23
16. mar 2011

Ahojte dievcata , ja som po kyrete 6 den , cakam na vysledky histologie ale aj tak vraj malo kedy ukaze histologia pricimu , o ase prve dietatlko sme prisli tesne pred dovrsenim 8tt.tu nejhorsiu spravu som sa dozvedela na MDZ, na to uz nikdy v zivote nezabudnem...lekar odporucal skusat az po 6 mesiacoch ale mne sa to zda ako nekoneco , zajtra mam kontrolu u svojho dokiho a ten ma ma poslat na imunologicke a vysetrenie a hematologiu .Lekar ktory mi robil cistenie vravel ze dalsie tehu bude uz rizikove ....tuzime po babetku ale zaroven sa obavam aby sa to nezopakovalo .dufam ze budem v poriadku a ze moj doki nam odobry snazit sa uz po troch mesiaoch a to budeme na dovolenke. Inac len spinim a cakam kedy pride prva mrcha .

jessika
16. mar 2011

Ahoj holky. Já jsem porevizi dneska pátý den, bylo to v 7tt (den před 8tt), ale přestalo se to vyvýjet už někdy v 5tt. Ani se neobjevilo embryjko, jen dutinka. Teď jsem doma, ale těším se už do práce, abych přišla na jiné myšlenky. Moc bych chtěla co nejdřív zase otěhotnět, moc jsme se na miminko těšili. Bylo to moje první těhotenství. Manžel má nějaké zdravotní problémy, musí se začít léčit a při jeho léčbě je těhotenství vyloučené. Taky to byl důvod, proč jsme se na toto těhotenství tolik upínali.

mirka321
16. mar 2011

@katja23 ahoj
je mi to ľúto, že si aj ty musela niečo také prežiť....
je to veľmi ťažké pre nás všetky... musíme mať len veľkú silu ísť ďalej....
ja stále myslím na naše dieťatko, ktoré je už v nebíčku ... bože aké je to všetko ťažké....
ja som dostala prvú mrchu po kyrete po 8 týždňoch....
držím všetkým palčeky, aby sme mali veeeľa síl ísť ďalej....

katja23
16. mar 2011

@mirka321 tak je to tazke a ten co nezazil tak nepochopi ale poznam aj takych co mi len povedal joj sak este budes mat deti co stresujes , ale to moze povedat clovek co si tym nepresiel , nevie co je to ak clovek citi v sebe novy zivot a tie pocity ak sa dozvie tu otrasnu spravu , mne sa v ambulancii zrutil v momente svet , rozum nereagoval a trvalo mi chvilu kym som sa nadychla , uz som nic nepovedala len som ticho sedela a lekar nieco vravel . Prve co som urobila , bolo ze sum kupila cigarety a musela som tahat ako o dusu , po tej cige som zacala revat ako mala a svkra vedela uz kolka bije , velmi mi v tedy pomohla podrzala ma . Silu mi davaju aj teraz inac by som sa asi zblaznila , strasne sa neviem dockat ked lekar povie ze sa mozme snazit tak len si verit a ze na vianoce uz budeme s bruskami

mirka321
16. mar 2011

@katja23 tak to máš úplnú pravdu, ja som to tiež povedala, že nepochopí ten, čo nezažije....
a ja tiež neviem ako som vyšla z ambulancie....ráno som bola na kontrole a doki už nenašiel akciu srdiečka, kázal mi prísť ešte poobede, že pre istotu....
celé doobedie som preplakala, lebo som už tušila, že je zle....
poobede sa to potvrdilo, predomnou obrazovka a nej mi doki ukazoval, že srdiečko už nebije.... dieťatko už malo hlavičku, chrbátik, krásne bolo vidieť stavčeky.... no ja som iba plakala a plakala.....
to bol môj najhorší deň v živote....
sestrička pripravila papiere a na druhý deň som sa ocitla na kyrete- zamĺknutý potrat 10tt....
v nemocnici mi ešte robili sono a lekárka si ešte vytlačila aj obrázok nášho anjelika... to bol strašný pocit...nepriala by som to ani môjmu najhoršiemu nepriateľovi.....
a na zákrok, tak som plakala, že ma museli uspať skôr, ešte tam ani lekár nebol.....
bolo to hrozné obdobie.....
a nie je dňa , aby som si nato nespomenula....
ale musíme ísť ďalej,čo nám iné zostáva.....
a veľmi si želám, aby sa nám všetkým splnili naše sny a čoskoro sme boli aj my s bruškami....
držím nám všetkým palčeky.....

katja23
16. mar 2011

@mirka321 tak je to tazke co uz ist musime dalej , ja nemam ani fotku , moj doki do 12 tt nerobi ziadne foto , mne tiez ukazal ze ziadna akcia a este mi aj ukazal hematom ktory mi plaval po maternici

,Ja verim ze to moje dietatko sa mi vrati s tym dalsim a ze to bude anjelik , teraz dava pozor na nas .Mdz uz nebudem oslavovat ale budem palit sviecku na pamiatku , hoc ete nebolo narodene ale bolo moje zijuce babo vo mne .

mirka321
16. mar 2011

@katja23 sviečku určite zapálime aj my s mm....
fotiek mám viac, ešte aj zo začiatku tehu... ja som mala tehotenstvo po IVF a to v centrách asist.reprodukcie robia fotky hneď po potvrdení tehu....

katja23
16. mar 2011

@mirka321 tak mas aspon nejaku pamiatku , ja mam len v pamati ten pohlad a aj za ten vdacim ....bolo to nadherne

katja23
18. mar 2011

Ahojte dievcata ako sa mate ???

myrta30
30. mar 2011

Dobry den ja som tiez podstupila kyretaz a trocha spinim nic viac. Na zakroku som bola 25.3. Ale chcem sa spytat kedy mam ist na kontorlu na gyndu, v nemocnici mi nic nepovedali a na gynde mi vraveli, ze po 3 tyzdnoch od zakroku. Staci to?

p3tra11
30. mar 2011

@myrta30 ahoj. na prepustacej sprave z nemocnice by to malo byt uvedene, myslim, ze do siedmych dni...ale moj gynekolog sa vyjadril, ze staci aj o desat dni...ale inak ti staci ist aj ked prestanes spinit... a potom po prvej menstruacii, ak ti to odporuci lekar...ale pre istotu chod... drzim prsty

nat28
30. mar 2011

@myrta30 mne robili kontrolne sono hned na 2. den po kyrete, este pred prepustenim z nemocnice a dalsiu kontrolu som mala hned po 1.ms, ktora prisla po 5 tyzdnoch. Je to individualne, niektori lekari robia kontrolu skoro, niektori az po ms.

lussinkaaa
30. mar 2011

Ahojte kocky, som po kyrete 26 dni :(, Dr. mi vravela, ze na kontrolu mam prist po 1. mrche, alebo aj skor, podla toho, ako sa budem citit. Bolesti som nastastie po kyrete nemala, slabe krvacanie trvalo len 1 nasledujuci den a spinila som len uplne slabucko takych 4-5 dni. Chcem sa vas opytat, ako rychlo vam prisli vysledky z histologie??? Ja ich totizto este stale nemam... Aku pricinu mal u vas MA??? Neviem, co mam cakat a ci vobec sa z tych vysledkov nieco dozviem...to cakanie je pre mna hrozne :(

silvia371
30. mar 2011

@lussinkaaa ahoj ja som mala vysledky o 14 dni a naozaj sa z nich vacsinou nic nezisti...

skwm
31. mar 2011

no, bohuzial, aj my tu uz patrime...prisli sme o nasu krasnu slecnu v 27. tt...
len v stredu ma pustili z nemocnice. teraz ma cakaju rozne vysetrenia. chcela by som sa opytat, co obnasa vysetrenie na hematologii. ved to je odber krvi, nie? a mna posielaju do MT nemocnice na vysetrenie.
neviem, co mam robit...anjelika by sme mali 17/06... ☹ ☹ ☹

miss_stanya
31. mar 2011

@skwm ahoj, je mi to velmi velmi luto :(( drz sa...

evelyn22
11. máj 2011

ahojte baby, chcem sa opýtať ako prebiehali aj ďalšie MS po potrate... lekári ma samozrejme upozornili, že prvá MS môže byť hocijaká, aj to bol "zážitok", preto som si povedala, že skúsim brať ascorutin, že čo to spraví. druhá MS mi potom prišla viac-menej normálna, v podstate ako pred otehotnením (ascorutin som poctivo brala 2 tabletky denne). teraz však prišla tretia a mierne mi pripomenula prvú - najprv pár dní špinenie, ktoré postupne prešlo do krvácania, okrem toho asi v strede cyklu som tiež jeden deň špinila. ascorutin neberiem nonstop, začnem týždeň pred plánovanou MS a beriem kým mi MS neskončí. no teraz neviem, či za to môže zvýšená fyzická námaha pred touto MS, alebo sa s tým obrátiť na gynekológa, alebo je to vlastne úplne normálne 😒

tiburcia
13. máj 2011

@evelyn22 mě dr řekl, že tři čtyři ms můžou být ,,jiné" 🙂

odrik
13. máj 2011

@evelyn22
Ja som tiez velmi zvedava, co bude. Dnes som po kyretazi pre MA. Nekrvacam vela. Ale som strasne zvedava, aka pride prva mrska. Ale predpokladam, ze prve mesiace to bude zaujimave! Pozdravujem a nech mame toto obdobie cim skor za sebou!

kacena85
14. máj 2011

ahojte ja som bola na kyrete 21.2 a odvtedy som este staaaaaaale nedostala menzes, je to viac ako 80 dni, doktor mi dal uz dve injekcie a stale nic :( nema niekto podobnu skusenost???

odrik
14. máj 2011

@kacena85
Ahoj, vobec nechapem, co to moze byt! Mne povedali, ze po 3 tyzdnoch by som mala dostat MS, tak uvidm. Nezistil Tvoj lekar napr. inu pricinu, preco zatial MS nemas? Ci to je vobec tou kyretazou? Skus sa ho na to nabuduce opytat, ved nech najde pricinu! Zda sa mi to uz naozaj dlhy cas! Tak sa drz, nech vsetko dobre dopadne! Daj o sebe vediet! Pa

evelyn22
14. máj 2011

@tiburcia ďakujem za info, síce som samozrejme bola po tom u doktora, ale upozorňoval len na prvú MS a opýtať sa na ďalšie ma nenapadlo... dúfam sa moja maternica dá do poriadku čo najskôr 😒 ty si to ako mala? alebo máš čerstvo za tým? ☹

evelyn22
14. máj 2011

@odrik no ja som to mala hrozné, po kyretáži som týždeň krvácala, potom týždeň špinila, potom týždeň nič, potom týždeň špinenie, 5 dní krvácanie (z toho dva dni strašne silné a bolestivé), 4 dni špinenie a potom už som mala kľud do ďalšej MS. preto som si šla pre ten ascorutin, držím teda palce, aby si to nemala ako ja. a samozrejme je mi veľmi ľúto, čo sa ti stalo, tak ti prajem aby si čo najskôr opäť tehuľkovala, hoci viem veľmi dobre, aké je to ťažké začleniť sa opäť do života... ale musíme byť silné, aby sme mohli dať život ďalším detičkám. drž sa 🙂

odrik
14. máj 2011

@evelyn22
Mooooc dakujem! Si strasne zlata! Ja som vcera po tej kyretazi mierne krvacala, dnes uz len spinim, tak na slipovu vlozku. No tak uvidim, ako to cele dopadne. Ty si si, zlato moje, teda uzila. Aj ja Ti zo srdca prajem, aby si sa cim skor dala do "normalu" a uuuuuz aj tehulkovala!!!! Drzim palceky a dakujem za podporu! Teraz jej potrebujem veeeeeela!

evelyn22
14. máj 2011

@odrik nie je za čo, viem, aké je dôležité cítiť pochopenie a podporu od ostatných, pre ženu nie je nič horšie ako prežiť vlastné dieťa. hoci aj nenarodené. sama neviem, na čom fungujem, ale aj tak ma hocikedy prepadne záchvat plaču. dnes sú to presne 3 mesiace... ženu to veľmi zmení. no naozaj musíme ísť nejako ďalej. ďakujem aj ja za podporu, síce u nás to bolo neplánované... a keďže som na VŠ musím ešte tehuľkovanie odložiť, no aj tak sa neviem dočkať ďalšieho pozitívneho testu, myslím, že sa vtedy rozplačem od radosti 🙂 a ty naozaj mysli na to, že teraz niečo nebolo okej, ale na ďalší pokus to určite vyjde 🙂 držím palce 🙂

odrik
14. máj 2011

@evelyn22
No tak sup sup skoncit skolu, nech mozete naplno snazilkovat! Velmi pekne slova si mi napisala, dakujem!!! Dufam, se sa skoro zahojime telickovo aj dusickovo a budeme si moct s radostou uzit svoje ratolesti!!! Moc Ti to prajem a aj vsetkym zienkam s bolavymi srdieckami!!! Pekny den a zvysok vikendu! Budem na Teba mysliet!

tiburcia
14. máj 2011

@evelyn22 já sem byla na revizi 4.2 😔 první ms dorazila po 46 dnech, druhá po 45 dnech..a každá byla jiná...první slabší a krátká a druhá velmi velmi silná...tak jsem zvědavá na další 😒

@odrik standartně chodí za 3-8 týdnů 😉

@kacena85 pokud jsi to nedostala i přes injekce, řešila bych to s doktorem, můžeš mít rozházené hormony 😉

odrik
14. máj 2011

@tiburcia
Dakujem! Tak budem cakat. Drzim Ti palce, nech sa uz vsetko upravi do povodneho stavu!!! Pekny zvysok vikendu! Pa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre