Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

micicka
1. nov 2009

no cuculik, moje "zdravie je prvorade" dlho nevydržalo ☹ ale snáď keď už sú to štryri týždne by nemal byť problém. ale aspoň mám lepšiu náladu, keď tak aspoň psychike som pomohla - no a nielen tej 😀

micicka
9. nov 2009

tak pridávam svoju skúsenosť - kedy po potrate nabehne prvá menštruácia.
Tak ja som ju dostala presne 5 týždňov po kyrete, KONEČNE. už som sa nevedela dočkať! privolávala som si ju aj červeným vínom, a neviem teda či zabralo práve to, ale na druhý deň prišla 🙂
tak teraz ešte vyčkať dva mesiace a ide sa na to 😀

saraba
20. nov 2009

Ahojte. Potrebovala by som poradit. Bola som na potrate 6.11., na druhy den som zacala krvacat, trvalo to asi pat dni, potom dalsich 6 dni spinenie. Uz som si konecne myslela ze je koniec a teraz zase mierne krvacam. Uz mi to lezie na nervy, lebo su to uz dva tyzdne co sa to takto taha a moja gynekologicka nema nejaky zaujem to riesit. Podla nej je hlavne ze ma nic neboli a nemam horucku. Je to normalne podla vas? pripadne viete mi nieco poradit ako to uz konecne zastavit?

zuzana0612
20. nov 2009

ahoj saraba. podľa mňa to nie je normálne, myslím si to preto, lebo mne po potrate povedal lekár, že ak by som krvácala dlhšie ako 10 dní, tak mám určite prísť. a je jedno či na ambulanciu alebo na oddelenie. tak ak tvoja lekárka nejaví záujem o riešenie, tak by som skúsila nejakého iného lekára, určite je u vás aj iný gynekolog.

vifinka
21. nov 2009

pridavam svoju skusenost...presne po 7 tyzdnoch sa milostivej MS uracilo prist, uz som bola zufala!

fugu77
9. dec 2009

Ahojte, od vcera som po potrate a kyrete. Takze teraz uz len cakat na M????

burina111
9. dec 2009

tak u mna po potrate a následnom kyrete nabehla prvá ms normálne ako keby som nebola tehu, to bolo po 10 dňoch od kyretu, bolo to skôr také trojdňové špinenie, o babo sme prišli v 7tt no a další cyklus už nabehol na chlp presne po 28 dňoch.

zuztek
10. dec 2009

ahojte, pridavam kamoskinu skusenost - ta krvacala 2,5 tyzdna po potrate, raz menej, raz viac, vyslovene to neprechadzalo, potom isla na 3 inekcie oxytocinu, krvacanie prestalo, a potom o tyzden (3,5 po potrate) dostala prvu MS, ale ze bola len taka slaba

saraba - mala by si zajst na kontrolu na USG, ci vsetko dobre vycistili, a taktiez mozno podla hrubky sliznice sa bude dat zistit ci ti prave neprebehla MS, resp. v ktorej faze cyklu si teraz

ja som 10. den po zakroku, stale trochu spinim, tak som zvedava co mi zajtra doktor povie...

josefka
11. dec 2009

ja mela samovolny potrat a krvacela jsem 2 tydny (i s potratem) a celkem silne. Doktor me na to predem upozornil, ze je to normalni. Prvni MS jsem pak dostala za tri tydny po skonceni krvaceni, ale ta druha na sebe nechala cekat - prisla o 5 dni pozdeji.

sjuzocka
15. dec 2009

ahojte... 24teho novembra som prekonala spontanny potrat, kyret nebolo treba robit lebo vsetko odislo samo 😔 doktori povedali ze sa mozeme snazit aj hned. A tak sa snazim nemysliet na to co sa stalo a idem do toho. Mali ste v tom prvom cykle po potrate aj ovulaciu? alebo nic nebolo a prisla MS a az potom naskocila ovu?

josefka
16. dec 2009

sjuzocka, ja ne - ovulovala jsem az po MS. Hodne stesti.

renunka05
5. jan 2010

ahoj holky, stalo se vám některé, že jstě otěhotněly hned před první porevizní ms? my si dávali pozor, ale přece jen to bude už sedm týdnů a začínám být nervózní.. žádné příznaky nepociťuji, jen mě to napadlo.. 😕

danatje
6. jan 2010

ahojte, ja som tu prvý krát. Chviľku mi trvalo, kým som nasla tému, ktorá by vystihovala moje problémy.Chcela som sa opýtať, či má niekto podobné problémy ako ja a ako ich rieši.
V stručnosti: v októbri 2008 som vysadila antiku a do leta 2009 sa mi neupravil menštr. cyklus, tak ma moj gynekológ poslal k endokrinologičke. Tá ma chcela poslať na komplexné vyšetrenie do Ľubochne - vraj mám niečo s nadobličkami. Ale práve v tom čase boli samé dovolenky, tak ma tam neposlala a nasadila mi Dexametazón 0,25 mg. Brala som ho dva mesiace, cyklus sa mi upravil a v septembri som otehotnela.1. novembra som dostala hroozné bolesti a kŕče, že manžel musel volať záchranku - potratila som a v nemocnici mi spravili kyretáž.Všetko prebehlo ok, špinila som asi 4-5 dní. Ale od vtedy som nedostala menštruáciu vôbec.
Neviem čo mám robiť, od potratu je to už 10 týždňom a ja stále nič, nemám ani náznaky ani bolesti ako pred menštr.

danka8177
14. jan 2010

ahojte, aj ja som tu prvy krat, hoci uz dlhsie chodim na tieto stranky a citam vase rady a postrehy. Dlho som sa odhodlavala ale kedze je lepsie poradit sa, nedalo mi to.. 🙂 ...moj problem spociva v tom, ze po 11 rokoch snazenia sa o babatko, sa nam podarilo konecne otehotniet. Mam 11 rocnu dceru a 10 rokov sme sa snazili o dalsie babatko...prirodzenou cestou...neslo to. Medzi tym mi zistili anemiu z ktorej som sa uspesne dostala a neuzivam uz ziadne lieky, len 500 Magnezium kvoli srdiecku, lebo mam od detsva aritmiu - selest, ale nezavazneho tipu. V marci 2009 somabsolvovala v MT laparoslopiu ale vsetko bolo udajne fajn a po "zenskej stranke"som uplne v pohode...20.11. 2009 sa mi podarilo otehotniet a kedze to bol skor zazrak, opatrovala som sa ako v bavlnke, dodrziavala vsetky pravidla spravnej zivotospravy...bez stresu...18.12. 09 som zacala spinit, 20.12. 09 mierne krvacat....nemocnica v ZA, sono...Duphaston...a...24.12. 09 o 4:00 hod. som doma v strasnych krcoch potratila...telo sa vysporiadalo so vsetkym samo a na druhy den som uz nekrvacala...kontaktovala som gynekologa, kontrolu som absolvovala po 5 dnoch - vsetko o.k. ziadne cistenie...komentar bol - kazde druhe tehotenstvo takto konci...pockajte mesiac a skusajte znova...nepockali sme mesiac...ale cakam co bude dalej, netusim kedy dostanem dalsiu menstruaciu, lebo od 28.12. do 2.1. 2010 som mala spinenie a poukazovalo to na termin menstruacie...ale netusim kde je skutocnost...teraz sa strasne obavam dalsieho tehotenstva, hoci moja polovicka to berie velmi sportovo a podporuje ma...vraj mam mysliet pozitivne a vsetko dobre dopadne...ale...co ak pride dalsie sklamanie???...ked pride inkriminovany 5.tt???...viem, ze je to ciastocne i o psychike, ale ako sa donutit to brat ako ten moj???..."sportovo"...

anka279
16. jan 2010

Ahojte, chcela by som od vas poradit. Otehotnela som neplanovane, ale kedze s priatelom sme spolu uz 6 rokov a mame spolocne plany, nebol to problem. Problem nastal az predvcerom. asi 3-4 dni pred tym dnom som spinila, ale nemala som ziadne ine problemy ani bolesti, citila som sa zdrava a v poriadku. Po dni v praci - myslim, ze to bol problem, mam manualnu pracu - som mala vecer velke bolesti, asi ako pri menstruacii. Netrvalo to dlho, mozno tak hodinku a potratila som, bola som v 4 tt. Potom sa mi fyzicky ulavilo, fyzicky som necitila bolest, len som krvacala. Asi som urobila chybu, ze som nesla k lekarovi, ale do prace, v tento druhy den som sa aj v praci citila dobre, len sem tam to zabolelo. Ale ja stale krvacam, ako keby som mala menstruaciu a neviem, ci je to normalne, vsetky tu pisete, ze na nu cakate velmi dlho. A teraz na treti den to zase dost boli, snazim sa odpocivat a nenamahat sa, citala som niektore prispevky, ze sa takto cisti samo telo, ale aj tak mam obavy.

bettyna84
16. jan 2010

anka: je to normální, samovolný potrat je vlastně menstruace, takže budeš krvácet minimálně stejně dlouho, jako ti trvá menstruace, možná i déle a silněji.

vlocka001
16. jan 2010

Pekný večer. Potrebovala by som radu. Nedávno som spontánne potratila. Chcela by som sa opýtať kedy možeme začať pracovať na dieťatku?

danka8177
17. jan 2010

vlocka, ak sa citis psych.i fyzicky v pohode, myslim, ze aj hned...zavisi to len od teba a od partnera....my sme sa prvy krat milovali na 4. den po potrate a vsetko bolo v poho....vela stastia.. 🙂

vlocka001
18. jan 2010

A je normálne, že týždeň po zákroku krvácam? nie je to stále len keď sa pohýbem ako napríklad že som hodinu žehlila. Ja som z toho už zúfalá a mám strach. ☹

danka8177
19. jan 2010

vlocka, myslim, ze je to normalne...telo sa musi vysporiadat...bol to umely zakrok - nic prirodzene dane prirodou...trosku sa viac setri a oddychuj...tyzden - dva...musis to krvacanie pretrpiet, aj ked si mala menzes a zdvihla si nieco tazke, urcite si spozorovala, ze sa ti intenzita krvacania zosilila...pevne nervy.. 😉

mnatasa
7. feb 2010

Ahojte chcela by som sa spytat kedy mozem mat pohlavny styk 24.1. mi robili kyretaz a dobre ma nevycistlili a tak 26.1. ma znovu cistili doktor mi povedal ze o tri mesiace sa mozme snazit znovu o mimi ale zabudla som sa opytat ci mozem mat s muzom pohlavny styk.

janka0025
7. feb 2010

ahoj mnatasa. mne kázali čakať po prvú ms

dufo0101
8. feb 2010

Ahojte...5.1 som mala kyret-missed about. do teraz som nedostala MS ,chcem sa spytat ze cimozem byt znova tehotna,priznavam po kyrete mali pohlavny styk.

lucy.m24
8. feb 2010

Ahoj dufo, tak máme skoro stejný případ ☹ Akorát, že já jsem byla na revizi 16,12,2009 do dnešního dne jsem ještě nedostala menstruaci. A 24,1. nám při milování prasknul kondom ... Tak by mě taky zajímalo zda můžu být těhotná? Mám z toho strach ☹ Každý den si přeju abych to dostala a furt nic 😒

cizu
19. feb 2010

ahoj holky,tak ja jsem na tom stejne....na revizi jsem byla 10.12. (na prvni 31.11), druha se opakovala pro velky uspech ☹ a MS stale nikde...tehu urcite nejsem a k Dr. jdu ted ve stredu...volalajsem mu a on rikal, ze jestli neprisla po 6tydnech,tak je jedno,jestliji budeme vyvolavat v 7-mem nebo pozdeji, tak jsem zvedava

jankaat.
20. feb 2010

a je mozne aby prva MS dorazila cca 3tyzdne po kyrete?

mimisk
20. feb 2010

ano je jasom ju mala za 20 dní po

dufo0101
22. feb 2010

ahojte dievcata ja som menstruaciu dostala po 6 tyzdnoch...u z sa mi to zdalo podozrive,ale tak nastastie som dostala...

obroni
1. mar 2010

Ahojte kocky, na kyrete som bola po MA 5.1., uz je to 8 tyzdnov a menstruacia nikde a to som uz pred 2 tyzdnami bola na vyvolavacku. Robila som si test, ci nahodou nie som znova tehotna, ale nic,nie som.
Myslite ze mam este cakat alebo mam ist k lekarke?
dakujem moc

hiva
2. mar 2010

ahojte baby....tak sa podelim aj ja so svojou skusenostou....po kyrete, ktory som mala 22.1. po MA v 10 tt mi prisla menstruacia na 40 den....a na zaklade merania BT viem, ze uz v cykle po kyrete som mala aj ovulaciu 😉

ak sa vyznate v grafoch, tu je moj graf... predchadzajuci cyklus (druhy od vrchu) je ten po kyrete a MA a s ovulaciou 😉
http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre