Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

nemo
23. feb 2007

r123: Moc mě mrzí, že jste přišli o miminko, četla jsem si teď tuhle diskuzi a přišla jsem na to, že to máme nějak až příliš podobné, tak se Tě chci zeptat, jestli jsi byla v těhotenství nemocná nebo Ti doktor říkal něco o možné příčině. Já jsem totiž byla na revizi taky minulou středu ,byla jsem v 8+1 a miminko umřelo v 6+3. Jednalo se o zamlklý potrat.

karla6
23. feb 2007

Ten Valentýn letos nic moc, co? Aspoň pro nás tady. Co tak čtu tak v ten den nás bylo na revizi opravdu hodně. A co znamená ten termín "zamlklý potrat"? To znamená, že mimi umřelo a neodešlo? Žádné krvácení? Nic? Jestli ano, tak jsem to měla taky.

nemo
23. feb 2007

karla6: No, naštěstí mi Valentýna neslavíme, takže jsme zrovna toto neřešili. Ale jinak je to děs, Ty jsi taky byla minulou středu? To mě moc mrzí. A zamlký (nevypuzený) potrat, latinsky missed abortion zmamená přesně to, jak jsi to napsala. Plůdek (mimi) se přestane vyvíjet, nicméně zůstane v děloze a navíc žena nemá žádné přínaky toho, že se něco stalo. 😒

nemo
23. feb 2007

Akorát mě se teda paní doktorka ptala, jestli se třeba nějak neporušila komunikace mezi mnou a miminkem a já jsem si uvědomila, že jsem se jednou probudila a říkala manželovi, že už jsi najednou připadám, jako že už nejsem těhotná. Do té doby jsem miminku přála třeba dobré ráno a tak, pak jsem na to nějak zapomínala ☹ Asi podvědomně....

karla6
23. feb 2007

No, abych pravdu řekla, od začátku jsem tušila, že něco není v pořádku, i když jsem si to odmítla připouštět.

Zato teď je mi divně. Pořád mám velké břicho i prsa, jakoby mi to pořád rostlo. Jakobych byla pořád těhotná. Vím, že je to nesmysl, ale je to divné.
Nejsem určitě ještě v pořádku psychicky. Není to už tak zlé, ale ani ok.

nemo
23. feb 2007

karla6: Víš co, pojď si popovídat do diskuse "Přišla jsem o miminko v I. trimestru", ať tady nerušíme téma o menstruaci, kterou stejně budeme mít až za měsíc.

r123
23. feb 2007

nemo.tak je fakt že teď když čtu jak si to měla ty tak je fakt že to minulý pondělý co sem začala krvácet tak tady byl ráno otec a ptal se mě jak se mám a já řekla že mi příde jakobych vůbec těhotná nebyla takže na tom asi něco bude!no e ten den večer sem začala krvácet a bylo to!no nemocná přímo ne ale nějakej bacil sem určitě měla jelikož přítel byl tři týdny doma a do práce šel ten týden před tím než sem to zjistila a malej taky furt pokuckával.a řekla mi doktorka že by to mohlo být i z toho tak jako ze stresu nebo genetickej problém,ale já osobně si myslim že to bylo tím nachlazením i když mírným.vysvětlovala mi to dr.že vlastně když sem nemocná nebo třeba jen mírně nachlazená a sem v ranném stadiu těhu kdy se ten plod potřebuje vyvíjet tak vlastně moje tělo je oslabené a tím pádem si to mimi nemůže vzít to co ze mě potřebuje když to sama nemám no a proto se přestane vyvíjet protože vlastně nemá z čeho.aspoň takhle mi to bylo řečeno!a ještě když se k tomu přidá špetka stresu tak je to hned 😒 jak to bylo u tebe? mimochodem ty týdny sme měly dost podobný.taky sem byla minulou středu! ☹

nemo
23. feb 2007

r123: Napíšu Ti taky do diskuse "Přišla jsem o miminko", ať tu nerušíme diskusi o mentruaci, jo.

ika_ba
23. feb 2007

ahoj tribitka78,
mne lekarka povedala, ze mrcha dojde tak za 4 az 6 tyzdnov po cisteni, mne nedosla, tak som bola za nou a zistila mi,ze sa mi spravila cysta, prva v mjom zivote
inac my sme prisli o mimi uz 2 krat a zatial nedosli v com je problem, na ibf mam ist v maji - juni, tak uvidime

montinka
23. feb 2007

ahoj Galina. Hm ja som potratila pred tyzdnom a povedali mi ze za 7-14 tyzdnov od toho dna by som mala dostat menstruaciu.Ale ja mam inu otazku. Ako sa vam podarilo nezblaznit sa z toho ze ste potratili?

karla6
23. feb 2007

Montinko, to opravdu nevím. Doteď nechápu, jak jsem vydržela ty první dny, bylo to zoufalství, je to něco mimo mě.
Zkus mrknout do tématu "Přišla jsem o miminko - I.trimestr", je nás tam takových víc. Jsme tam minimálně 3, které byly na revizi dělohy minulou středu.

montinka
23. feb 2007

Karla6 skusala som tu temu najst ale nejde to. Nenasla som ju hm no skusim este raz

ika_ba
23. feb 2007

ahoj montinka,
na to asi treba cas, podporu rodiny a nakoniec mas tu aj nas
ked ti bude tazko, tak sem napis,
ja som si aj hladala nejake info na nete, ale nic pre mna dolezite som nenasla, my mame ist v maji alebo v juni na ivf, teraz mi to pripada velmi daleko, ale dufam, ze snad nam to vyjde

karla6
23. feb 2007

Montinko, zkus si otevřít přímo odkaz

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

montinka
23. feb 2007

ika_ba a co je ivf?

ika_ba
23. feb 2007

umele oplodnenie
ja som potratila uz 2 krat, raz po clostyle pred 5 rokmi a po ivf teraz v decembri, zatial nam nezistili preco, najprv som bola uplne zufala, ale postupne som sa z toho dostala a cakam, co nam zivot prinesie
a ako vy?

montinka
23. feb 2007

NO ja som otehotnela normalne vsetko bolo ok a zruzu vo stvrtok bum a je po stuplikovi. Ale doktor mi povedal vraj som mala zapal sliznice ci coho a ze sa to mohlo stat preto.Takze je to moja vina.☹

ika_ba
23. feb 2007

montinka, preco by to mala byt tvoja vina? to nemozes tak mysliet
ja som si to sice tiez myslela, ked sa nam to stalo dva krat, ale preslo ma to, nakoniec nie som jedina, ktorej sa to stalo, treba si zacat robit plany do buducnosti, napr. co tak niekde prijemne stravit velku noc? pariz? rim? alebo nase vysoke tatry?

montinka
23. feb 2007

🙂 Hm no ak ich budem mat s kym sravit tak ano. Neviem ci bude mat priatel dovolenku vies? A ked nie budem pekne v praci a mozno doma.

ika_ba
23. feb 2007

no, aj ked bude v praci, mozete si spravit nejaky pekny program, ved stale tam nebude, nejake kino, prechadzka, vecera ...
a ked budes doma sama, zajdi na tieto stranky, baby tu kecaju cele dni

montinka
23. feb 2007

No vies ono to nie ja az take lahke. On byva v Nitre ja v Ziline tak byvame spolu nie moc casto. Ale uz si hlada pracu tu a bude pri mne.🙂

ika_ba
23. feb 2007

tak nech vam to vyjde, mate to trocha tazsie, a co tak nakupna horucka s kamaratkami? mne obcas urobi radost, ked si kupim nieco pekne na seba
a ked budes mat volno, tak co tak zbehnut do nitry k nemu?

montinka
23. feb 2007

Hm no vies ja mam volno iba v nedelu a kebyze si vezmem dovolenku musim sa trafit tak aby bol doma.lebo je sofer na nakladnom aute a tak chodi stale fuc. ale uz som bola parkrat s nim.🙂 Ano nakupovanie t som bola minuly vikend kupila som si peknu sialocku.🙂

janickabez
5. mar 2007

ahojky holky chtěla jsem se zeptat, mám teď 3 ms od revize. První ani nestála za řeč, byla slaboučká, druhá silnější, ale ta třetí teď je hooood ně silná, máte taky po revizi hodně silnou nebo silnější MS než před tím???

divabara
5. mar 2007

Ahoj janickabez...ja jsem mela prvni MS silnou a dlouhou,druha dorazila po 33 dnech taky silna, a ted dorazila po 25 dnech konecne docela v norme...Myslim,ze to ma kazdy jinak,ale ja jsem to rozhodne mela rozhozene.Vzdy to mam po tehotenske ztrate proste jinak.Takze dle meho nazoru a dle mych zkusenosti je to naprosto normalni,ale doktor samozrejme nejsem.

ajina
5. mar 2007

Ahoj Jani, já mám teď druhou MS po potratu a je to mazec, celý víkend jsem se kroutila bolestí. Dnes je to třetí den a už se to dostává do normálu, ale nikdy jsem neměla tak bolestivou a silnou MS jako teď.

maly_strom
5. mar 2007

Jani já měla 1.MS docela dislnou a bolestivou, 2.MS byla na začátku taky bolestvivější, ale už relativně v normě a 3.MS čekám tento týden, tak Ti dám vědět😉
Začnete se už snažit, nebo budete ještě čekat?

olina
6. mar 2007

Ahoj holky, ja taky cekala na prvni MS po revizi. V nedeli se zdalo ze jsem sedockala. Ale ejhle, ja uz treti den jen slabe spinim, brisko me boli jen treba pul hodky a pak cely den nic....co to? Odstarotovalo vam to rovnou nebo jste taky takhle dlouho "jen" spinily? Zacinam z toho byt trochu nervozni... 😒

janickabez
6. mar 2007

Oli já jsem měla tu první taky jen malinko, první den lehce a druhý dva jen špinění, ani netrvala tak dlouho jako normálně.za 3 dny bylo po ní
Zato druhá a ta třetí stály za to dnes je to 4 den a už jsem to měla jen slabě, ale první 3 dny jsem myslela že vykrvácím, ještě že byl víkend a nemusela jsem s tím být v práci, protože to byla síla.
Stromečku, už jsme se snažili tento měsíc, takže v tom budeme určitě pokračovat. BYla jsem u nového gyndr. prohlídl mě i UTZ a řekl že je vše OK tak mě to dost uklidnilo.

divabara
6. mar 2007

Ahoj Oli,
já měla se špiněním podobný problém.Před první MS po potratě jsem špinila dokonce týden.Dr.mě uklidnila,že je to normální,že se tělo ještě dočišťuje.Po první MS jsem pak ještě dva dny s přestávkou špinila.Teď před tou třetí MS jsem špinila 2 dny a pak se to rozjelo a bylo to už v normě.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre