Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

fatimuska
26. aug 2009

no ja už mám 34 dní od kyretu...asi tak 2 dni dozadu som mala akoby kŕče,,ale MS sa zatiať nedostavila, tak budem čakať, ale ak ani na budúci týždeň nič, tak asi koncom týždňa pôjdem za gyndou.....uff...ako vidím je to veľmi rozšírené, hlavne sa asi nebáť

sportpark
30. aug 2009

chcela by som sa len spýtať pretože si tu čítam vaše otázky a odpovede...dostala som po 4 ýždnoch menzes po zamlcanom potrate..a neviem ci by bolo správne hned skúšať....ja by som veľmi chcela aj sa cítim už v poriadku....
poradte mi prosím alebo kto má rovnakú skúsenosť? dakujem vam...

bettyna84
30. aug 2009

sportpark: my jsme hned začali zkoušet, ale nevyšlo to... Ale je pravda, že jsem měla spontánní potrat, nevím, jak jsi na tom ty?

flamenga
30. aug 2009

betty a skúšali ste naozaj hneď, alebo si čakala na prvú mrchu a po nej ste skúsili?

bettyna84
30. aug 2009

flamenga: my jsme zkoušeli opravdu hned - ani jsme nečekali na první mrchu (- stejně už jsem vlastně ten potrat považovala za mrchu - krvácela jsem asi dva dny silně a pak normální) - ale konzultovala jsem s dr., ta říkala, že nevidí žádný problém- hcg klesalo, děloha čistá... (- jenže mám pocit, že od té doby nemám vůbec ovulaci 😠 ).

ivomal
30. aug 2009

Ahoj, jsem po revizi (20.7.) a taky jsme začali zkoušet minulý týden - malinko dřív. První mrchu po revizi jsem ještě nedostala, mě taky dr. řekla, že jsem v pořádku,že v září klidně můžeme zadělat i na dvojčata 😉.

flamenga
30. aug 2009

a ak sa smiem opýtať... možno si to tu už písala, ale nečítala som dozadu.... v ktorom týždni si prišla o dieťatko? Lebo ja mám za sebou spontánny potrat v 5tt.... nečakali sme ani na prvú mrchu a hneď sme sa snažili... opäť boli testy pozítívne, ale po dvoch dňoch mešakania došli krámy (čiže ešte v podstate vo 4tt)... tento mesiac som v podstate po "dvoch spontánnych potratoch" za sebou a neviem, či nechať maternicu oddýchnuť alebo na to "vhupnúť" zase.... tiež som toho názoru, že ak som nebola čistená, výstelka nie je slabá a môžeme sa snažiť hneď.... ale čo ak je tá maternica oslabená? 😒

bettyna84
30. aug 2009

flamenga: potratila jsem v 7.tt, ale vlastně nevím, asi už se mimi dlouhou nevyvíjelo na uzv byl jen gestační váček. Být tebou se poradím s dr., taky záleží, jak se cítíš psychicky 😉 . Ale děloha by přece neměla být "oslabená"...

flamenga
30. aug 2009

môže byť podľa mňa oslabená z potratu, že sa neobnoví tak výstelka ako by sa mala napr. 😔 ja som totiž tento mesiac mala veľmi silnú menštruáciu a ešte do 13 dňa cyklu som špinila 😠

bettyna84
30. aug 2009

Tak to jo. A doktorky jsi byla? Ta to totiž může změřit a říct ti.

flamenga
30. aug 2009

nie nebola... lebo má dovolenku, som objednaná, ale až 11. septembra a to už budem deň pred očakávanou mrchou.... včera som "presvedčila" manžela, aby sme sa posnažili, strašne túžim byť znovu tehotná a dotiahnuť to konečne do konca, ale zároveň mám obavu, či to bol dobrý krok....

bettyna84
30. aug 2009

Tak to vůbec neřeš, podívej, kdyby sis neděla test, tak vůbec nevíš o tom, že jsi byla těhotná. Tak to tak ber 😉 . Já jsem měla potrat vlastně jako 14 dní zpožděnou mrchu (- ale těhotenství jsem měla potvrzené od dr. i z testu), ale spoustu mých "kamarádek" mi řeklo, že ony ještě v tu dobu ani nevěděly, že čekají dítě. Moje mamka se mě dokonce ptala, "jestli jsem vážně byla těhotná" 😠
Když chceš, tak se už snažte, vždyť to jednou vyjít musí, tak na co to odkládat 😵 .

flamenga
30. aug 2009

betty 😵 ďakujem za milé slová.... aj ja sa tým utešujem, že ak to má vyjsť, tak to vyjde (hoci aj tento cyklus), ak nemá a telo nie je pripravené, tak to nevyjde.... ale raz musí... veď vieme, že sme plodní a to je prvý krok k úspechu 🙂 síce maličký, ale prvý....

presne to povedala gynekologička aj mne.... že keby som sa nesledovala (čo som musela, lebo som brala každý deň lieky), tak by som ani nevedela, že som bola tehotná.... ja som mala tehu potvrdené z krvi... na ultrazvuku ešte nebolo samozrejme v 5tt nič vidno....

moja mama mi zase vravela, že jej veľakrát meškali krámy, meškali... potom prišlo také divné hnedé špinenie a potom krámy.... vraj možno tiež ani nevedela a koľkokrát takto spontánne potratila.... kedže som jedináčik a súrodenca som sa napriek nebráneniu mojich rodičov 🙂 už nedočkala....

🙂

evikmi
30. aug 2009

ahojte... flami my se trochu známe z grafuBT

... já jsem ted taky dosla o "prcka"... byla jsem podle MS asi v 6tt..... porád jsem špinila, i přes duphaston a nakonec jsem začala krvácet už naostro.... k doktorovi jsem ani nešla,ani do nemocky... zítra to je týden, co jsem začala krvácet a ještě porád trochu krvácím....zítra jdu na kontrolu - jakože těhu prohlídku...... doufám,že mě doktor nepošle ještě na vyčištění... už jsem na revizi byla 4x....tohle byl můj 5. spont.potrat za šest let ☹ 😢

pheva
30. aug 2009

flamenga bettyna ma uplnu pravdu. Inak ten druhy pozitivny test pohol byt este skresleny prvym tehotenstvom.
Ja sa tiez zaujimam trosku o tuto temu pretoze som potratila na 10 den. Ale moja chyba pretoze tiez vsetko chcem vediet hned. Vraj najlepsie je urobit si test az po 14 dnoch meskania inak to nema vyznam pretoze je strasne vela takychto spontannych potratov. A vacsinna ani netusi ze boli tehulky

bettyna84
30. aug 2009

flamenga: nemáš za co. Já tím uklidňuju taky sebe 😉 . Mně mamka pořád říká, že za jejich dob tolik potratů nebývalo. Vadí mi, jak to lidi zlehčují...

flamenga
30. aug 2009

pheva druhý pozitívny nemohol byť z prvého tehu, lebo už po prvom spontánnom potrate som mala snehobiely test a kontolný odber krvi bol 2 hcg... čiže nič....

evikmi to je mi ľúto ☹

evikmi
30. aug 2009

mi taky říkal doktor,aby nedělala testy příliš brzo.... ale pak mi zase řekl, že hned jakmile zjistim,že jsem tehu,okamžite se mám objednat,abych dostala hned léky.... tak si vyberte :-P

ale asi je važně lepší udělat test po těch 14i dnech..... jestli se prcek nemá udržet, tak se neudrží, i kdyby jste stály celé dny na hlavě a jedly prášky o závod.... jsem toho živým důkazem ☹

flamenga
30. aug 2009

evik to povedala aj mne... akonáhle by som zistila, že som tehotná, mám okamžite prísť pre lieky... žiadne čakanie, že ešte nie je nič na ultrazvuku vidno... povedala mi, že ked budem mať čo i len slabulilinkú čiarku na teste, mám prísť.... tento mesiac sa to však nedalo... šli sme akurát na dovolenku a k lekárke sa dostať nedalo...

pheva
30. aug 2009

No ak si sa uz testovala po prvom tak je to mozne ze si bola fakt tehulka. To vies pocula som ze prave po takychto mini potratoch sa preba snazit v nasledujuci cyklus vraj je vacsia sanca na uhniezdenie.
Ja mam uz potraty za sebou v 18tt a v24tt takze tento ma tak nevytocil ale neviem keby sa mozeme opat snazilkovat. Doktorka hovori ze nie je problem ihned inde citam ze pockat.... co si teda vybrat?

bettyna84
30. aug 2009

evikmi: taky je mi to moc líto. Já jsem si po potratu říkala, že zažít to ještě jednou, tak se snad vzdám myšlenky mít dítě.
Teď si aspoň říkám, že bude nejlepší, když nebudu testovat vůbec 14 dní po vynechání, ale vím, že budu testovat hned 😉 , to prostě člověku nedá!

flamenga
30. aug 2009

pheva mne lekárka po prvom povedala dve vety 😀 1. teraz si dajte pauzu aspoň 3 mesiace.... potom sme rozprávali a ona: takže odporúčam aspoň jeden cyklus počkať a môžete sa znovu snažiť 😀 koza rohatá, tak si vyberte.... tak sme ju neposlúchli vôbec a snažili sme sa hneď... a takto to dopadlo 😔 ale ja mám skôr obavu, že nešlo ani tak o "oslabenú" maternicu, ktorá si neoddýchla, ale skôr sa bojím, že bude nejaká chyba, prečo sa bábänko neudrží.... možno imunita, možno zrážanlivosť.... 😖

evikmi
30. aug 2009

bety... ja si to říkám pořád.... na co se snažit,když to pořád dopadá takhle.... naděje veškerá žádná ani od doktorů ☹ jen si mě přehazují a dělají testy,které vychází spíš "nijak" ☹

ted jsem odhodlaná opět přestat měřit BT a netestovat,nesledovat se a MOŽNÁ začít brát ZASE na chvilku HAK.... ale uvidim co na to zas doktor.... a jsem zvedava,kdy pak dostanu MS - jako tu pravou,obávám se,že když za deset dnů jedem k moři, že se změnou podnebí se usmyslí i tělo a dostanu to tam:-P

pheva
30. aug 2009

vies flamenga ked sa ti to stane raz tak je to urcite nahoda, druhy krat je to este nahoda ale je tam uz otaznik, ked sa to stane treti krat treba to uz riesit u lekara. Myslim; ze pockaj aspon jeden cyklus a potom sa pokusajte znovu a ked to dopadne rovnako tak zbehni k lekarke. Moze to byt fakt banalne mozno ti len celko nedozrievaju vajicka alebo nieco podobne co sa da podporit liekami.

evikmi
30. aug 2009

flam mi doktor vzdycky v nemocnici rekl,ze mam pockat pul roku..... a muj doktor mi rekl,ze staci tri mesice

a moje mamka měla prvního mýho brášku a on umřel asi po dvou dnech(neměl vyvinutý plíce), doktori ji zakázali otěhotnět a mohla prý nejdřív za rok.... mno a hup..za dva měsíce byla těhu a brácha je naprosto v pohodě.... a o dva měsice po jeho porodu byla mamka těhotná znovu😀 a segra taky OK.....takže asi je to dobou???životním stylem??? a takový ty nicneříkající důvody 😉

pheva
30. aug 2009

evikmi nehac flintu do zita. Mne povedali ze nikdy maminou nebudem ze sance su slabe. Musela som podstupit operacie, fakt prijemne vysetrenia... a nakoniec mam uzastneho synceka. Ale uplne ta chapen ja som bola tiez velka pesimistka.

evikmi
30. aug 2009

pheva... já v tomto nejsem novaček...snažíme se 6let 😉 mám za sebou taky spoustu vyšetření...laparku... spoustu zkoušení léků( díky tomu spoustu kil nahoře ☹ ) ... pokusy IUI...vyzkoušení různých babských rad...čajů...cviků...

prostě mi vzdy jen reknou, že muzu být rada, že vubec otehotnet muzu sama bez lékařské pomoci ... a když jsem se ohradila,že to je mi houby platné,když za pár týdnů potratím, bylo mi řečeno,že to uz je v podstatě drobnost... a to mi řekl pan docent ☹

pheva
30. aug 2009

tak ten docent je pekny vulllll.....no to mas naozaj tazke. Ty si potratila uz 5 krat vsak. To je naozaj nespravodlive. Neviem ti povedat nic na povzbudenie.

bibula
30. aug 2009

evikmi- chcela by som vediet ake babske recepty,ja viem jeden uplne uspesny,avsak nesmie byt v otehotneni,alebo v donoseni ina pricina- vztah,choroba,buducnost.
"vsetko ma totiz svoj dovod"

maznacik007
30. aug 2009

bibula tak porad...
ja som po MA prve tehu v pohode oteho v prvy mesiac snazenia... tehu a porod bez problemov.. potom som nemohla vyse 4 roky oteho.. /vsetko vyzeralo ok u mna laparka HP.. / akurat manzel mal slabsi SPG.. cez leto som oteho.. a bum MA...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre