Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

pravdoluba
3. aug 2016

ona bola a povedal jej, že je to MS, každý to má iné. Mne doktor povedal, že MS príde po 40 dňoch a prišla. Kamarátke prišla po 25 dňoch a všetko Ok. Je to individuálne. Čo sa týka toho čo ti povie, či máš čakať, alebo nie, to neviem. Nám kázal počkať tri cykly. Ale mnohé páry ak sa cítia, skúšajú hneď.

tanietqaa
3. aug 2016

@vierka1112 Ahoj. Ja som mala to iste na 7 den krvacanie no trvalo len den, na MS je prilis skoro 🙂 ta ti pride do 6 tyzdnov..

vierka1112
8. aug 2016

@tanietqaa ďakujem ti za odpoved, presne tak aj mne to trvalo jeden den, človek je už taký vyľakaný a vystresovaný že až ☹

tanietqaa
8. aug 2016

@vierka1112 jj to som bola aj ja ked nevies, co mas cakat je to blbe...Mne MS prisla akurat vcera na 38. den po zakroku.."uzivam si" bolest krizov a podbruska. No tie krize su des uz neviem ako si sadnut ale stale to mam miernejsie ako som mala MS predtym..hlavne sa vyhybaj kupaniu aby si nedostala infekciu len sprcha 🙂 ja som este pila alchemilkovy caj vybrala som jedno balenie a mozem len odporucit 🙂 uz cakam kedy ta mrcha odide a mozeme snazikovat 🙂 kludne pis ak nieco mozno pomozem z vlastnej skusenosti 🙂

vierka1112
8. aug 2016

@tanietqaa Kúpanie vynechávam a alchemilku tiež pijem, fyzicky som na tom už celkom dobre, nemám žiadne problémy ale psychicky som úplne na dne. U mňa išlo o tretie tehotenstvo, z predchádzajúcich mám jedno dieťa o druhé sme prišli na konci tehu ☹ a teraz o tretie na začiatku. Tak sme sa tešili a opäť nám ostali len oči pre plač, mňa tlačí už aj vek a naozaj neviem či zoberiem odvahu na ďalšie snažilkovanie. Ty si mladá kočka máš ešte všetko pred sebou, držím palce nech sa čím skôr podarí.

tanietqaa
8. aug 2016

@vierka1112 Neboj to zvládnete...len sa netreba vzdavat :* ...vcera som pozerala o jednom pare z UK mali za sebou 8potratov a na 9ty x sa im podarila zdravucka dcerka mali este synceka ten sa im podaril prvy x bez problemov..takze si myslim, ze ak prve tehu prebehlo v poriadku vzdy je nadej , ze sa zadari 🙂 ...my sme prisli o prve ale mala som v 3tt tazky zapal nervu pod zubom tak aj vieme preco sa to stalo.aj tak zhoda nahod pretoze som nikdy so zubami nemala problem a mesiac pred tehu som bola na kontrole..a aj tak..co sa ma stat stane sa..tomu uz nezabranime ani to nezmenime.. urcite sa Vam este zadari zdravucke babo 😊budem drzat prsteky...inak znama taktiez mala problem otehotniet roky sa snazili a ked sa podarilo prve im zomrelo v 8.mes. a druhe mala ok ako 48rocna a ma zdraveho chlapca ...len to nevzdavajte ! 😘😘😘

18iwana
15. aug 2016

Žienky každá z vás bola po missed abortion na kontrole?ja som bola v nemocnici 7.jula a potom som išla po cca 3 týždňov s výsledkami z histologie (tie sú ok) za lekárkou na kontrolu a tam mi povedali že s tým sa na kontrolu nechodí.Mám sa len objednať na citologiu. Na to chodím každé 4 mesiace lebo som mala zle výsledky a pred rokom som podstúpila konizáciu.

pravdoluba
15. aug 2016

@18iwana Jasné, že som bola na kontrole u svojho gynekológa, urobil kontrolné sono, pozrel na histo a išlo som zdravá a spokojná domov. Pripravená dočkať sa ďalšej MS a znovu snažilkovať.

18iwana
15. aug 2016

@pravdoluba a ja som sa tam s nimi hádala a naťahovala odbili ma len s tým že sa mám objednať na citologiu.... už si hľadám nového lekára...

tanietqaa
15. aug 2016

@18iwana ahoj, ja som tiez bola na kontrolne sono u svojej gyn na 6ty den po zakroku 🙂 a den nato dostala aj ona aj ja email s vysledkami z histologie. Takze urcite zmen gyn
Aj na sprave z nemocnice by si mala mat napisanu navstevu u svojho gyn do troch dni 🙂 nenechaj sa odbit, lekarov je spustu ak ti jeden huci somariny chod za inym 🙂

rogiii
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
18iwana
16. aug 2016

@tanietqaa No veď toto že na správe som mala napísane že sa mám hlásiť na kontorlú u svojho gyne. do 3 dni a aj som prišla ale poslali ma preč že nemusím ísť na kontrolu že mám len priniesť výsledky z histologiu...tak ja pojdem pre tu kartu..

tanietqaa
16. aug 2016

@18iwana jj urcite by som odtial odisla cim skor, aj po zakroku mozu nastat komplikacie takze by si mala byt pod dozorom, tak si daj cim skor spravit kontrolne sono ;) lebo ak Ta nedajboze zle vycistili musis ist znova na salu...a z histo vacsinou nic nezistia..

no z nasej nemocnici posielali vzorky do Ke a tam to vsetko robili mne uz len prisli vysledky ..ale aj tak nic z nich :D ..ale.musia to posielat, ze sa to posielam pri kazdom vraj..

pravdoluba
16. aug 2016

@18iwana Určite preč!!!! To čo je za prístup. Zdravie je len jedno a pre nás žienky obzvlášť v týchto časoch dôležité. Pekne ber kartu a choď preč.

18iwana
16. aug 2016

@pravdoluba
@tanietqaa no kočky tak ja si idem hneď zajtra pre tú kartu.... ☹

kristinatina86
16. aug 2016

ahoj, ja som na tom podobne, vcera som dostala prvú menštruáciu po kyrete, presne po štyroch týždňoch. Krv je tmavá a krvácanie velmi slabé, ako aj bolesti, hoci predtym som mávala silne bolesti. Pokladám to za prvú menštruáciu, doktorka ma na to upozornila, ze prvy krat moze byt menstruacia slabá, pripadne v niektorých prípadoch oveľa silnejšia. Okrem toho mi povedala, ze mam počkať este take dva cykly a potom sa môžeme opäť snažiť.

tanietqaa
16. aug 2016

@18iwana urcite chod, poinformuj sa o novom gynekologovi a daj si k nemu kartu 🙂 ..ja som tak zhanala zubara za tri mesiace vzdy iny dufam, ze konecne som u toho spravneho 😂 ...je to des s tymi lekarmi i ked ja som svoju gyn vyhrala max. spokojnost 🙂 drzim prsteky ;)

rogiii
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristinatina86
17. aug 2016

presne tak, držím palce! 🙂

rogiii
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
18iwana
17. aug 2016
rogiii
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pravdoluba
18. aug 2016

Vraj to býva trošku rozhádzané, ale mne to prišlo presne. Tak neviem

rogiii
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dinora1986
25. okt 2016

Ahoj.ja som bola 22.8 na potrat a este som to nedostala a bola som i na vyvolacku a tehotna vraj niesom mi doktorka vravela. to cakanie je hrozneeeee

pravdoluba
25. okt 2016

@dinora1986 neboj, bude dobre. Nič neurýchlime. Ale musíme vydržať. 😘

shimanka
26. okt 2016

Ahojte baby. Dostala som 2MS po kyrete presne na deň a moja otázka je či už môžem používať tampón ?

nita216
1. dec 2016

baby mna by zaujimalo tie ktore ste mali spontanny potrat bez kyretaze kedy ste dostali prvu mrsku!za odpovede vopred dakujem!

nita216
7. dec 2016

ahojte ja som prvu ms dostala po sontannom potrate az na 5tyzden!nic extra skor by som povedala ze je to slabsi ako ja mavam,aspon viem to vydrzat.a mozme dalej snazilkovat!

lenuskaa33
17. sep 2017

ahojte žienky... 25.7. som bola na cistení a v utorok to bude 8 tyzdnov... je to v poriadku ak este nemam menzes?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre