Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

katulka74
8. apr 2010

Ahojte baby....15.3. som potratila v 7tt,teraz cakam na mrchu a po nej mam ist na sono ci je vsetko tak ako ma,nemala som ziadne bolesti,len som krvacala,ale robili mi kyret,je to lepsie kvoli cisteniu a novej sliznici a hlavne som po kyrete krvacala len nejake 4 dni,bezbolestne...moj lekar mi povedal ze mam urcite pockat 3 mes kvoli sliznici maternice,nech zosilnie a nech sa babo moze dobre uchytit,tak som zvedava lebo 8 mes nam trvalo kym som otehotnela a nakoniec som potratila,mam uz 2 velke dcerky ale velmi sme tuzili po tomto babetku...tak vam vsetkym drzim palceky a veeeela stastia .... 😉

lilik15
2. jún 2010

Ahojte baby,som 4tyzden po spontannom potrate a cakam na prvu menstruaciu,Chcem sa opytat ci mozem hned zacat pouzivat tampony,alebo sa to neodporuca a mam radsej pouzivat vlozky pri tej prve menstruacii?dakujem

paolin
2. jún 2010

ahojky, myslím, že můžeš používat tampony.

mink
12. júl 2010

Ahojte, je tu niekto kto dostal po cisteni menstruaciu skor ako zvycajne? Ja som mala cistenie 21.6. a dnes uz to vyzera na zacinajucu menstruaciu a je to len 22dni. Citala som sice ze dlzka cyklu moze byt medzi 21-35 dni ale ja som predtym mavala skor 28 dnovy. Dakujem za odpoved.

lenkalela
7. sep 2010

ahojte ,z piatka na sobotu som bola s bolestami u dokt,v 9 tt tehotenstva ....v sobotu rano mi oznamil dokt,ze plod je mrtvy,zijem vo fr tak mi dali tabletky na vycistenie,v pondelok rano zo mna plod vypadol ,ale v sobotu po tych tabletkam som mala normalne porodne bolesti ,v nedelu som odpocivala a v pondelok som isla pracovat a asi som to prehnala ,lebo mam strasnee bolesti a znova som zacala strasne krvacat,myslite ze to moze byt len z namahy alebo som si mohla sposobyt zapal maternice?je tu niekto kto by mi vedel poradit?co mam robit ,nechcem ist k doktorovi ,lebo po anglicky nerozpravaju a ja nerozpravam po fr ,mozem to vylezat ?ja viem ze to znie blbo ale som zufala

rabiva
7. sep 2010

@lenkalela ahoj ty si bola v aprilovkach 2011? ☹ mrzi ma co sa ti stalo, ja som sa ani nestihla pridat, tiez som nedavno mala MA v 8tt, mala som ale vykonany zakrok 😒 potom na 2.den som sla domov z nemocnice, cistila som sa dost slabo ale kazdym dnom som mala pocit ze ma podbrusko pobolieva viac a viac, bolesti cosi akoby som mala "prechladene vajecniky", ked to bolo velmi zle vzala som si Ibalgin. Dr mi na to nic nepovedala ani neporadila. Zacala som pit caj z alchelmilky. Teraz sa uz citim dobre. Kontrolny utz mi robili tento tyzden a uz to bolo dobre, ziaden zapal. Skus nejaky caj ak by ti v lekarni vedeli poradit 😉 drzim palce 😵

buffinko
7. sep 2010

jej, kočky, aj som mala byť aprílovka - tp 24.4. ☹(( ale potratila som dosť skoro v 5tt. kyret nebol potrebný, vyčistila som sa sama. ale brucho ma pobolievalo ešte asi týždeň. odvtedy som už mala menštruáciu a cca 2 týždne pred ňou ma dosť intenzívne boleli vaječníky, myslela som že zápal...ale hneď s príchodom menštruácie sa to zlepšilo. takže asi nejaký čas to bude trvať, kým sa telo dá no normálu. a čím neskôr k potratu dôjte, tým dlhšie to možno trvá. alchemilka je dobrá. @lenkalela v každom prípade, ak sa nebudeš cítiť o pár dní lepšie, radšej sa nechaj prezrieť...nech sa nič nezanedbá.

rabiva
7. sep 2010

opravujem kontrolny utz mi robili koncom min. tyzdna 😕 ale to leti 😅

@buffinko ☹ ☹ vela stastia nabuduce!! 😉

buffinko
7. sep 2010

@rabiva ďakujem. no snáď sa ešte zadarí. teraz som otehotnela po 7mich mesiacoch snaženia 😝 ktovie, koľko to zas bude trvať. a ak sa zadarí, ako to budem psychicky znášať 😒 ani by ma nenapadlo, že ja budem z tých, ktoré o mimi prídu...a ako zisťujem, vôbec to nie je - žiaľ- ojedinelý jav.

ale poďme mysliť pozitívne 🙂 určite sa nám všetkým onedlho podarí nosiť zdravé silné bábätká 🙂

rabiva
7. sep 2010

@buffinko nuz presne aj ja tak, myslela som si ze "mne sa to nemoze stat" 😒 a ani nikdy predtym som sa o MA nezaujimala, tak spolu dufajme ze uz nikdy viac 😵 😵 ... veru veru uz len pozitivne a stastne do konca 😀

lenkalela
8. sep 2010

@rabiva hej hej ,aprilovka ...no co uz, za chvilu sa urcite zase niekde najdeme ze cakame babo🙂drzim palce a treba mysliet pozit.

bajlinka_tn
8. sep 2010

ahojte.. ja pridávam svoju skúsenosť. mne robili kyretáž a prvá menzes mi došla presne na 24 deň. trvala 4 dni, ale tie prvé dva dni bola celkom silná. bolesti také ako pri každej menzes. normálny cyklus mávam 28-dňový. no, ale tešila som sa na ňu tak ako ešte nikdy 😉 .

majatko
8. sep 2010

ahojte, aj ja som mala MA v 5tt zaciatkom jula ( zakrok mi robili den pred mojimi narodkami ☹ )....najprv sa mi zdalo nekonecne dlho cakat na prvu MS, ale dockala som sa jej, po 53 dnoch prisla sama 🙂 tesim sa, lebo mam diagnozu PCO a mne MS sama od seba chodieva tak raz za rok, preto sa tesim, ze prisla sama a nemusela som ist na vyvolavacku...inac prve tri dni som ju mala uplne slabulinku, aj som bola trosku nesvoja, lebo som citala, ze po MA zvykne byt silnejsia, ale dnes sa ukazala v plnej sile...tak dufam, ze mi skonci najneskor do nedele, lebo v pondelok konecne po dvoch mesiacoch po zakroku idem na kontrolu a neviem sa uz dockat co mi povie lekar...najviac by ma potesil, keby povedal, ze uz nemusime cakat a mozeme sa opat snazit 😅

kamila1311
19. sep 2010

Ahojte ja som sa chcela opytat ci menzes po interupcii vzdy pride nacas,alebo az neskvor ??? 😨

terinda
19. sep 2010

kamilo, jak komu. Někdo na ní musí čekat dlouho, jiné přijde načas.
Já se dočkala po 29 dnech 😉

otka
20. sep 2010

ahojte, ja som 2 týž. po čistení, mala som odumretý a zadržaný plod. pijem alchimilkový čaj a po nom špiním, najprv som špinila len trochu ale dnes išla zo mna guča krvi. dr. mi nerobil žiadne vyšetrenie krvi,myslim si že ju nemám vporiadku, lebo mám okolo úst suchu pokožku a mám vyrýžky po tele, mrtvý plod som mala v sebe 3 týž. je to normálne?

rabiva
21. sep 2010

@otka navstiv lekara, mne vravel ze ak by som mala nejake nepravidelne krvacanie mam dojst... nech ti spravi aj sono a urcite odber krvi. Alchemilka sposobuje stahovanie maternice. Ja som ju pila po zakroku a teraz tak nepravidelne ked ma napadne 😅

otka
23. sep 2010

ja som mu volala, hovoril že je to normálne že sa prečistujem a odber krvi neni potrebný že to nezvyknu robit po potrate. len v tedy keby som mala bolesti a keby som silno krvácala. čakám na hystologiu, ešte musím čakat 1 tyž.

rabiva
23. sep 2010

mne zobrali krv hned pri prvej navsteve, pri druhej aj cytologiu aj sono, ja som mavala bolesti aj krce a pritom som sa silno necistila, ale kazda zena je ina, tak ver ze to bude ok, telo sa s tym vysporiada bude to dobre drzim palce!! 😉
a z hist.som nevedela vobec vyjst, sama latina, dr skonstatoval ze som v poriadku "len som proste tentoraz mala smolu" 😕 😖 tak neviem, dufam ze sa to uz nezopakuje...

otka
24. sep 2010

no tak to dufam aj ja že sa to nezopakuje. mi sa chceme pokušat až po novom roku, dáme si 6 mesiacov pokoj.každý doktor ti hovorí ináč a ty aby si sa z toho vysomarila, ja sa veru nikde nebudem ponáhlad, žiadný stres a nahananie je to zbytočné, lebo stres je zlá vec a najviac škodí.začala som chodit do knižnice a čítat knihy o tehu.je to zaujimavé a žena sa podozvedá všeličo, niekedy mi to pripadá ako keby som sa pripravovala na druhé maturity 🙂

enharfa
11. nov 2010

@katulka74 Ahoj ja som prisla o babo pred tyzdnom☹((((s manzelom o tom stale hovorime sme z toho stale smutny malo to byt nase prvé...Chcem sa opytat kedy bude najlepšie začat sa pokusat o dalšie...a Vam sa to už podarilo?dakujem

perla128
5. jan 2011

ahojj potrebujem pomoc.. 23. decembra som bola na potrate... a ja hlupaa som po tyzdni som mala pohlavny styk ...a teraz cakam na mesntruaciu a enviem ze ci mi vobec pride....co si myslietee proismm pomoztee...dakuejm

solinkarka
5. jan 2011

ahojte,,my sme v pondelok prisli o drobceka 😢 zivot je taky nespravodlivy 😢 velmi nam chyba 😢 boli sme v 11tt 😢

orionld
6. jan 2011

@solinkarka to nie, vážne? moc mi je to ľúto...aj ja som prišla o mimi pred 2 dňami, bola som len 7 týždnov tehu a aj tak som velmi smutná...

tatiana77
6. jan 2011

ahojte. my sme s mazelom prisli o babo v 8tt.....mala som MA. boli sme velmi smutni, ale nechali sme to v starom roku a tesime sa na marec - april, kedy zacneme na ostro.....pevne verim, ze sa nam podari na prvy sup.....ale hlavne, nech je vsetko v poriadku a zdrave......teraz cakam na prvy menzes....no som zvedava, kedy to bude....mavam take pocity, ze uz aj dostanem..zakrok mi robili 18.12.---doktor hovoril, ze sa to stava a ide skor o nahodu a jeden, ci dva potraty v zivote zeny nic neznamena....vsetkym drzim palce, aby ste porodili krasne a zdrave babo....

katiz
6. jan 2011

@tatiana77... je mi líto před vánoci přijít o mimčo... ale jak píše patří to k životu, taky jsem si tím prošla... dr. v nemocnici mi řekl počkat i půl roku než se začnem snažit znovu, a muj gynekolog že na nic čekat nemáme a klidně znovu otěhotnět, čím dřív tím líp hlavně pro psychiku... otěhotněla jsem po 4měsících, teď máme už 15ti měsíční holčičku... a odpověď na tvou otázku, menstruace mi přišla přesně šest týdnů po zákroku, ale to je taky hodně individuální...

solinkarka
6. jan 2011

Je to mozne aby tie potraty boli take caste? 😢 viem ze to vsetko preboli ale teraz je to cerstve a nejak sa s tym nemozem zmierit 😢

tatiana77
6. jan 2011

hovoril dr, ze menzes ma prist cca 4-6tt, ale je to individualne.....a zacali ste hned po prvej menstruacii? gratulujem, ze Vam to pekne vyslo...my sme sa preplakali a plakali....potom sa to nejako upokojilo, hlavne, ked som uz mala po tom....a na stedry vecer sme si tiez poplakali......mame jednu dcerku, takze niekedy na smutok nieje cas 🙂 .....ale uz je to fakt lepsie.....idem si este vo februari robit zuby, takze fakt zacneme v marci al. aprili..uvidim ako sa budem citit....ale najviac sa budem bat cele tehotenstvo, aby k tomu nedoslo....ake si mala pocity pocas tehotenstva?

tatiana77
6. jan 2011

@solinkarka ..niektory lekar sa vyjadril, ze muz a zena maju nejake % vadnych spermii a vajicok..a ked pride k ich oplodneniu, dochadza k MA.....to znamena, ze je plod geneticky vadny.....treba sa s tym zmierit a ist dalej, ale je to velmi neprijemne. drzim palce, aby ste sa pozviechali ..my sme mali ist 12.1 na UZV v 12tt....no a teraz ocakavam menzes.....

solinkarka
6. jan 2011

@tatiana77 to sme boli skoro rovnako..my sme mali ist na uzv v 12tt 19.1. ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre