Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

zoja2011
1. dec 2008

ahojte zienky,,,uz to je 2tyzdne po upt,a sa chystam na 1vu kontrolu,dufam,ze bude vsetko v poriadku,ani neviem ci mam mat obavy,..Robia sa este nejake vysetrenia ,alebo je to bezna kontrola?

vivi0000
2. jan 2009

babi mam uz vyse mesiaca po potrate a menzes nikde.ani ziadne priznaky.moze to zapricinit aj to ze som nikdy nedostala kramy nacas?

miroslava33
2. jan 2009

po potrate môže menzes meškať viac ... do 8 týždnov by mala prisť ....

zoja2011
3. jan 2009

ja som pocula daco aj o aloe vera s brusnicami a materskou kasickou,,pocul o tom niekto?

cordoba
3. jan 2009

já jsem měla MS až po skoro 7 týdnech po zákroku (měla jsem MA v 13tt) a taky jsem z toho byla už trochu nervózní

evikmi
3. jan 2009

tak já jsem měla první MS za6týdnů a ted čekám na druhou už skoro10týdnů ☹

piskota80
3. jan 2009

ahojte.
aj mne sa žiaľ prihodil MA v 8 tt a od kyretu (21. 11.) som špinila až do tejto nedele (28.12), krvácala som len štyri dni a teraz opäť špiním, tiež neviem, či je to o.k. 😒 😖

zoja2011
14. feb 2009

ahojte babenky
no dostala som uz 2menzes,,po kyrete.1 som mala po 8 tyzdnoch a uz mam druhy po 6 .som rada ,lebo som sa bala,a dost..

poleva
26. feb 2009

je tu nejaka kocka co uziva po kyrete antikoncepciu ?

poleva
27. feb 2009

nikto nebral hak po kyrete ??

ketyh
28. feb 2009

ahojte.
mam aj ja na vas otazocku,v 20tt mi vyvolavali porod,mala som mat klasicke sestonedelie ale kedze mi po porode spravili aj kyret ani som velmi nekrvacala,asi tyzden som mala slabe krvacanie a teraz uz iba obcas spinim. nemate niektora podobnu skusenost... zaujima ma kedy asi pride prva menstruacia..... akurat som tri tyzdne po porode

barbi111
7. apr 2009

ahojte holky chcela by som vas poprosit o radu... som 3mesiace po potrate uz skoro 4 a mala som s priatelom sex s kondomom a ja mam antikoncepciu a pred urobenim sa vytiahol a dorobil vonku no ja mam take divne pocity od vtedy a pobolieva ma lava strana vajecnikov v bruchu take mravenceky a velky strach mozem otehotniet????prosim vas poradte mi

flyangel
7. apr 2009

barbi,si po spontánnom alebo umelom potrate?a ktory si den cyklu?tvoje bolesti mozu suviset aj s cyklom...

barbi111
7. apr 2009

flyangel- no som po umelom potrate a menstruaciu som mala slabucku minuly mesiac lebo som si dala aj antikoncepciu menstruaciu by som mala dostat aj tento mesiac no zatial nic a bojim sa hoci sme si davali velky pozor mam mierne bolesti hlavne v lavej casti vajecnikov... ☹ priatel mi hovori ze sa nemam coho bat ked mam antikoncepciu a mali sme este aj kondom ze nemozem otehotniet lebo sme boli chraneny obaja ale ja mam aj tak strach mozem byt???

kamamato
9. apr 2009

Ahojte zienky.Pred nedavnom som potratila v 8tyzdni a prvu menstruaciu som mala presne ako som mala dostat a vsetko v poriadku aspon dufam.Myslite,ze nieje problem,ked sa uz naplno snazime.Mam aj trochu strach,ale citim sa v pohode pijem aj alchemilkovy cajik a beriem kyselinu listovu.Pocula som som po samovolnom potrate,to druhe tehotenstvo ako keby pohnoji.Dakujem za radu

flyangel
10. apr 2009

ahoj kamamato,pred nedavnom je siroky pojem..aky dlhy cas si presne po potrate...vravi sa ze zena lahko otehotnie po potrate ale lekari radia 3-6mesiacou pockat s dalsim tehotenstvom...aby sa maternica po potrate posilnila...alchemilkovy caj je vyborny na zenské problémy a posinenie maternice...ja ho pijem tiez...aj s kyselinou listovou pokracuj...drzim palceky 😉
Barbi111 tak ja si myslim ze ak beres hak a pouzili ste prezervativ tak tehotenstvo je takmer isto vylucene...dolezite pri uzivani HAK je to aby si ich brala pravidelne kazdy den a najlepsie aj v tej istej hodine..potom je HAK 99ˇ%ucinna...prezervativ je dalsou poistkou pri zlyhani hak...prezervativ pouzite hlavne vtedy ak si si zabudla vziat tabletku...ak uplynali od zabudnutia tabl. viac ako 12hodin uz zbytocne beres 2...vtedy sa chrante aj prezerv.alebo v pripade ze si zvracala,al.brala antibiotika vt.sa tiez chrante aj kondomom...A tvoje bolesti v oblasti vajecnikou urcite suvisia s inym dovodom...napr.zápal,ovulácia,cysta...ak tvoje bolesti dlhsie pretrvavaju navstiv svojho gynekologa moze to byt aj komplikacia po um.potrate.

barbi111
13. apr 2009

flyangel- no ja mam danu takze tabletky neberiem myslis ze ked mam zapal ze mam s toho take biele vytoky???a tie bolesti su celkom miestami bolestive a niekedy vobec nic ...takze tehotenstva sa bat nemusim????

miskam
13. apr 2009

ahoj holky, nemáte někdo zkušenost? Před týdnem jsem samovolně potratila, nebyl nutný zákrok. Pokusily jste se někdo o mimi hned po tý první menses? Zajímá mě to, protože se setkávám s různými názory, jakože by se nemělo, že si to tělo pamatuje a kdybych otěhotněla, že by byl plod opět vypuzen, tak fakt nevím.

vika34
13. apr 2009

ahoj miskam,pokiaľ si nebola na kyretáži,tak by si menzes mala dostať normálne a nemusíš mať žiadnu pauzu.Telo si samo vybere kedy je správny čas a niektoré baby práve hned po potrate otehotneli hned a v pohode donosili.Samozrejme je to individualne.

monicka6101
14. apr 2009

Ahojte...prosim poradi mi niekto?25.2 som samovolne potratila,prvu menstruaciu po potrate som dostala 1.4 bola taka normal,ani silna ani slaba taka ako som mavala stale 5dnova.A vcera som dostala dalsiu mrchu je to normalne ze tak skoro?ale iinak keby sa nic nwebolo stalo tak v tomto obdobi by som ju mala lebo som mavala stale okolo toho 12teho,suvisi to s tym dajak???nemate s tym niekto skusenost?je to normalne ze ani nie po 2 tyzdnoch prisla mrcha zasa???

bettynka222
14. apr 2009

monicka netusim ci je to normalne, ale to predstym mozno ms nebola...ja uz neviem co si mam o tom mysliet. ja som zase mala dva tyzdne slabe krvacanie, poslali m ana kyretaz, potom zisitli, ze osm zase tehu, lenze baby to nezvladlo, takze som tyzden a pol po kyrete potratila a teraz krvacam uz tri a pol tyzdna...fakt by ma zaujimalo, kedy to krvacanie skonci a kedy pride dalsia ms....niezeby som sa na ms nejak zvlast tesila, ale aspon zistim, ze fungujem... 😒

monicka6101
14. apr 2009

bettynka222...to mi je velmi luto co sa ti stalo,je to fakt hrozne.Mne kyretaz nerobili ked som potratila tak som po tom este 5 dni krvacala,a 1.č som dostala po 6 tyzdnoch menstruaciu ale vcera som ju dostala zase.Uz som s toho vsetkeho na nervy.mne sa zda ze ty krvacas strasne dlho,vela som citala o potratoch a aj o kyrete ale skoro vsade som sa docitala ze po kyretazi sa krvaca malo.A doktor ti povedal ze je to normalne?

flyangel
14. apr 2009

bettynka urcite navstiv lekara to nie je normalne krvacat skoro mesiac,mal by ti dat askorutin alebo norethisteron aby si prestala krvacat...zajtra chod za nim...

flyangel
14. apr 2009

betty a este ma napadlo ci si nedostala hned po kyrete menzes...a ze krvacanie z kyretu si presla rovno na ms..

bettynka222
14. apr 2009

baby ja praveze uz treti tyzden beriem ascorutin...ale nepomaha 😖 dr. ma pozerala a v maternici vraj uz nic nieje, tak nechapem. a ci to je ms...to netusim, ale poznam ms a byva ina. no ale ja praveze krvacam tolko, pretoze som potratila az po kyrete...oni zo mna vysali len zrazeninu, v ktorej mal byt mrtvy plod, ale on bol zivy a inde... ale asi nebol ok, ked ot vzdal, no ktovie. vsetky tie lieky a stresy kvoli mimomaternicovemu ho urcite nepresvedcili aby zostal... 😒

maca1111
24. apr 2009

ahojte baby chcela som sa opytat mozem otehotniet hned po potrate.... pred 3 tyzdnami som potratila v 12 tyzdni a hned ma aj cistili...mi sme to s priatelom nevydrzali a mali sme po 2 tyzdnoch sex a hned truchu toho do mna dal nechtial moze sa nieco stat ak by som ostala tehotna...nechcem znovu potratit. ☹ ...strasne si zelam babo..primar mi povedal ze mam pockat len na prvy menzes a nemusime cakat viac ale zas druhy doktor povedal aspon 3 mesica tak teraz neviem.

janula.k
24. apr 2009

maca, sme na tom rovnako 😀 ja som mala kyret pred 4 tyzdnami a dva tyzdne po kyrete sme tiez mali sex, na druhy den som isla k dr. na kontrolu a povedala mi, ze prave ovulujem...tak tiez teraz netrpezlivo cakam na menzes..Myslim, ze uz viac krat sa tu pisalo, ze po kyrete je zena viac nachylna k otehotneniu...My mame tiez cakat 3 mesiace, ale tiez sme to akosi nezvladli.. 😅

bettynka222
24. apr 2009

baby ani my sme to nezvladli 😀 ale u mna je to trochu inak...ja som po kyrete krvacala dlheeeeeeee tri tyzdne...no a vtele som stale mala to zlte teliesko - vraj malo 7 cm... a som si o tom zistovala, a ono brani dalsej ovu, lebo vlastne byva pocas tehu. no a tak dufam, ze sme chraneni aspon tento mesiac pred tehu, lebo na to este nemam po tom vsetkom chut.

monickaaaaaaaa uz nekrvacam 🙂

maca1111
26. apr 2009

ahoj janula ja uz tiez netrpezlivo cakam na menzes.....tak ja by som chcela babo aj hned len sa bojim aby som nepotratila znovu ....ale uz ma ale 3 dni boli brucho a nic ..... len pesne takto ma bolelo brucho aj ked som zistila ze som tehotna tak uvidime....len mne doktor povedal ze aj neaku infekciuu mozem dostat ... ty si aj povedala doktorke ze ste nevydrzali ...ak ano co ti na to povedala....

lulu107
26. apr 2009

Ahojte, ja som potratila 14.4, bola som 3 týždne tehu po IVF, dôvod potratu bola silná črevná viróza, nebolo nutné ma čistiť, tak som vykrvázala za 6 dní, potom som mala občas malé jednodňové špinenie. Keďže som nebola na čistení začína stimulácia od potratu? M príde za 28- 30 dní od potratu?Cítim, že po potrate sa mi vaječníky rozbehli. Konzeltáciu mám 18.5 chcem ísť na KET

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre