Rakovina v rodine - rady

vladka77
8. apr 2018

Ahojte ockovi diagnostikovali rakovinu. Som s toho na nervy.

vladka77
autor
27. apr 2018

je to hnusné, že takto naši milovaní končia. Teraz začal mať problémy s tým, že je strašne studený a ked niečo studené chytí alebo vypije tak mu strpnu ruky alebo hrdlo. v sprche sa postavil na dlažbu a hned mu strpli nohy.

hviezda22
28. apr 2018

@vladka77 je aj taka chemo ktora je citlivá na chlad. Teda ze clovek by sa mal vyhybat studenym veciam. Ci dotykom napríklad s dlazbou, ale aj chladnej vode, jedlu, ci klima.

vladka77
autor
28. apr 2018

no žial ani na slniečko nemôže a ked idú musí mať oblečenú košeľu s dlhým rukávom lebo mal alergickú reakciu

hviezda22
28. apr 2018

@vladka77 ano viem. Nič sa nedá robit, len vydrzat obdobie chemoterapie.

vladka77
autor
28. apr 2018

ani sám nevie kolko ich ešte bude mať

mogaa
28. apr 2018

Záleží od štádia ochorenia. Dobrá správa v prípade tvojho otca je že nemá metastázy. Zlá správa je že ide o pankreas. Asi už vieš že šanca na vyliečenie je len prípade ak sa dá nádor operovať, ak nie, tak je to predlžovanie života a záleží ako organizmus zvláda chemo. Nikto nevie či chemo naozaj predĺži život alebo skráti. Môj otec mal 68rokov, rakovina plúc - IV.štádium. Dovtedy zdravý vitálny chlap, náhodne mu zistili niečo na mozgu po vyoperovaní sa zistilo že ide o metastázu. Nasledovala rádioterapia a chemo. Tú zobral prvú a zároveň aj poslednú. Ďaľšiu už nemohol podstúpiť, nízke červené krvinky + prvá mu poškodila niečo na srdci. Do 2 týždňov od 1.chemo prestal chodiť, do 2.mesiacov zomrel na zápal plúc, lebo chemo mu zničila imunitu. Takže v jeho prípade to chemo celé urýchlila. Treba natrafiť na dobrého onkológa, ktorý nebude dávať chemo za každú cenu. Niekedy predĺži život o nejaký týždeň, možno mesiac ale na úkor kvality života. U otca to celé trvalo necelých 5 mesiacov - dovtedy zdravý vitálny chlap(napriek tomu že mal IV.štádium)

simisi
20. jún 2018

@mackos ahoj,v akom stadiu ju mal diagnostikovanu?Otec ma tiez nador pri konecniku,v piatok mu idu urobit docasny vyvod a nastupi na ozarovanie a chemo,ale zial vyzera ze ma mts na peceni.

mivalik
20. jún 2018

To je mi luto. Moja babka mala rakovinu prsnika, pred 9 rokmi zial zomrela :(, a moja druha babka ma rakovinu zaludka zistenu 2 roky dozadu. Beriem to velmi zle, aj ked navonok nedavam nic poznat. Nastastie, babka to zvlada uzasne, funguje normalne ako doteraz, aj ked sa velmi schudla.Ale je to silna zena a velmi ju obdivujem.

mackos
20. jún 2018

@simisi asi v prvom , nemal nič mimo nádoru , ten mu vybrali mal 12 nezhubných a 1 zhubný , celkovo vo veľkosti pomaranča tak sa vyjadril doktor . Vyvod ma uz navždy , uz je na invalidnom , zdravotne všetko Ok , držím palčeky . Odkedy ma otec príznaky ?

simisi
20. jún 2018

@mackos asi od novembra,len som ho nevedela skor dostat k lekarovi..isiel.az,koncom maja,kolonoskopiu mu vlastne ani neurobili,lebo sa tade pristroj nedostal,len vzali vzorky.Urobili ct,mri ,teraz mu vraj pri tom vyvode skontroluju tu pecen.Otec mal hnacky,nocne nutkanie na stolicu,problem.s unikom.Inak.sa citi dobre,nema bolesti ani neschudol.Verim,ze radioterapia zaberie a este s nami nieco pobudne.

candii
20. jún 2018

Mojmu 73r starkemu diagnistikovali rakovinu pluc, mal metastazy ☹ operovali ho ale zial asi po 3 mesiacoch umrel 😭

mackos
20. jún 2018

@simisi tak isto aj môj , iba ta riedka stolica a veľmi často , až po pol roku sa priznal ... verím tomu že bude v poriadku , je to celkom dobre liecitelny typ rakoviny 🙏

simisi
20. jún 2018

@mackos dakujem,budeme to potrebovat

regi95
1. aug 2018

@vladka77 prežívam to už 5 rokov, ak potrebuješ v niečom poradiť, alebo sa spýtať niečo, čo by si nevedela od iných tak kľudne napíš IP 🙂

marika39
1. aug 2018

@mackos prosím ťa akú liečbu mal, chemo?

mackos
1. aug 2018

@marika39
@marika39 prv rádioterapia , ale tu nestihol , dlho sa hodila rana , a neskôr pol roka chemo v tabletkách

marika39
2. aug 2018

@mackos dakujem

simisi
2. aug 2018

Moj otec je uz druhy tyzden hispitalizovany na Heydukovej,berie oziare a tbl chemoterapiu.Este ho cakaju 3 tyzdne a potom uvidime ako nador zareagoval,mala by nasledovat operacia

ona12
19. aug 2018

Ja som si tiež s tým prešla ale s mamkou

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre