Rozpad operačnej rany po sekcii. Čo mám robiť?

sisinka5
6. okt 2008

Dna 28.8.2007 sa mi narodil moj nadherny syncek.Porod bol v spinalke takze mojho drobceka som po narodeni hned videla.Porod bol super malicky zdravy a krasny a myslela som si ze uz si len pockame tyzden a pojdeme domov.To som este netusila ze si tam polezim o necely mesiac navyse.Na treti den po sekcii sa mi operacna rana zacala otvarat a rozpadat.Na reze sa mi urobil vacok naplneny hnisavou tekutinou ked som to ukazala hned rano na vizite jedinemu sluzbukonajucemu lekárovi-v ten den bol sviatok,ten len mavol rukov a povedal to nic to sa hoji.Kedze som zdravotnicka vedela som ze to nedopadne dobre. Kedze sa pan doktor zacal tvarit ze vlastne tam on ani nie je- keby bol hned nieco urobil nemuselo to dopadnut tak,ako to dopadlo.
Skratka rana sa mi pomaly rozpadala zacala hnisat a to az tak velmi,ze mi presakoval hnis a sekret cez nohavicky aj nocnu koselu.Nestihala som sa prezliekat a sestricky prevezovat ranu.

Nasadili mi antibiotika a dalej sa nic nedialo.Bola som na roomingu s malym a mojim rozpadnutym bruchom v rane mi kultivaciou vysiel doslova bordel-stafylokoky,streptokoky neskor pneumokok.

Moj psychicky stav bol na bode mrazu myslela som si ze budem jedna z tych ktore sa po porode uz nevratili domou davala som si stale otazku preco sa to muselo stat prave mne.Mala som vytuzeneho synceka po 11.r.a moj malicky ostane bez maminky.Dali ma na samostatnu izbu aj s malym aby som neohrozovala infekciou ostatne maminky a deticky,ale mojho syna mi nechali na izbe bola som stastna bol pri mne,ale keby dostal nejaku infekciu z mojho rozpadnuteho brucha to nikoho nezaujimalo.Presiel tyzden a stale nic ked som sa pytala na vizite co bude dalej-nevedeli...

Rana bola zo dna na den horsia hnis mi niekedy ked som vstala tiekol az po nohach sestricky s vyrazom tvare-uplne zhnusené mi chodili prevezovat ranu na izbu.Na to vsetko mi zacalo odumierat tkanivo v okoli rezu-nekroza.Pomyslela som si to je moj koniec hnijem zaziva este otrava krvi a je po mne.
Po 3.tyzdnoch som vzala celu vec do vlastnych ruk uz som sa nemohla trpnut dalej ci nenakazim tazkou infekciou aj maleho a tie poznamky sestriciek preboha toto som v zivote nevidela taka hnusna rana a atd..
Tak som sa vytratila na odd.kde som pred materskou pracovala nasa pani Dr.mi pozrela brucho a ostala v nemom uzase rana otvorena po celej dlzke a dovnutra skoro 5.cm a ktomu este aj odumierajuce tkanivo.Ihned volala chirurgov prisiel byvaly primar-chirurg ked to videl len zdvihol obocie a pytal sa ma ze preco to nechali zajst az tak daleko a preco s tym nic neurobili.Chcel ma operovat v ten den,ale kedze som bola akurat po obede odlozil to na druhy den.
Kym som sa vratila na porodnicu uz ma tam cakal nahnevany personal.Kym som vysla na odd.Chirurg sa zrejme spojil s primarom.a dokonca mi prisla cistit zaludok aj vrchna sestra ako som si dovolila ist za chirurgom a vobec ze som urazila gynekologov-/tych co na mna kaslali a obchadzali ma ako keby som mala mor.Dokonca mi v ten den vysadili antibiotika asi za trest to uz bolo na mna toho vela.Teda vymenili injekcne atb.za tabletkove asi aby na mna uz vela neminali...
Na druhy den po asi urgentnej operacii ma chirurg prepustil domou na prevezi som chodila este 5.mesiacov a bola aj druha operacia kde mi ranu zasili a stehy som mala este 3.tyzdne moje trapenie sa skoncilo niekedy koncom januara.
Vsetko dopadlo dobre vdaka Dr.Jezikovi ktory mi kazdy den prevezoval cele tie mesiace ranu a urcite mi zachranil zivot.
A teraz??
Som v 6.tyzdni tehot.a neviem co mam robit rastie vo mne babetko a ja pomyslam nad interupciou urcite ma vela z vas odsudzuje ale bojim sa co bude dalej ci to znovu nedopadne tak isto kedze som to konzultovala aj s chirurgom aj gynekologom.Je tam velke riziko otvorenia rany kedze je len rok od porodu a zas by som rodila cisarskym,ale moj drobcek ktory nic o zivote este nevie za to nemoze.Mam na to 2.dni aby som sa rozhodla...

Je to najtazsie rozhodnutie mojho zivota......

babara
18. apr 2009

sisinka, sirinka, uz to mate za par, opatrujte se.
sirinka, mne se maly otocil taky na posledni chvili, pry se muze obratit jeste na sale. A kdyz by zustal KP, tak se budete pokouset rodit normalne, nebo by si radeji cisar?
sisinka, co jizva, netahne te?

sirinka
18. apr 2009

babara no cisarsky nechcem...ale vcelku sa bojim aj toho porodu zadockom, ale moj dr. chce prirodzeny porod, ak babo nebude prilis velke...no uvidime...

sisinka5
autor
19. apr 2009

babara-jazva je ok ako keby ani nebola co mi je dost cudne je to ako ticho pred burkou...
sirinka velmi ti drzim palce ako sa nieco zmeni daj mi vediet

skalnicka
21. apr 2009

jeeej, nakukla som sem po veeelmi dlhej dobe a som rada, ze si sa rozhodla si babatko nechat!!!!!!!!
velmi drzim palce!
bude to urcite najkrajsie dievcatko pod slnkom!

sisinka5
autor
21. apr 2009

skalnicka dakujem

babara
30. apr 2009

sirinka, to je fajn, ze chcete zkusit nejdriv normalne, snad to bude ok. A neotocilo se mimi nahodou uz?

sisinka, tak to je fajn, ze jizvu necitis, to je urcite dobre znameni.

Holky, nezapomente dat vedet, az to budete mit za sebou!

sirinka
20. máj 2009

ahojte...tak mi sme sa poponahlali, odtiekla mi plodova voda a napriek vsetkemu usiliu porodit prirodzene sme nakoniec skoncili ako CR. mala bola otocena zadockom, nemalo co tlacit na porodne cesty, kedze voda uz bola fuc a napriek tomu, ze som sa po vyvolavacke dobre otvorila, babo nezostupilo do porodnych ciest...
ale rana sa mi zatial hoji dobre, tak dufam, ze sa uz nic neprihodi a ked este bude dalsie tehu, tak nech sa skonci prirodzenym porodom... 😎

babara
3. jún 2009

sirinka, velka gratulace k Magdalence, je moc hezka, jste nadherna rodinka!
Tak at je i dal vsechno v pohode.

Sisinka, tak co, uz to mate za sebou??? Doufam, ze jste v poradku.

sisinka5
autor
6. jún 2009

Ahojte dievcence dna 16.5.o 6.00 sa narodila Sofia s mierami 50cm a 3200gr.samozrejme sekciou.
Sekcia dopadla dobre len po tyzdni sa mi rozpadli asi 3 stehy nastastie kazdy na inom mieste ale chodim poctivo na laser takze uz len dva krat pojdem a bude to ok.

Som rada ze malicka je ok aj ked nam vysli mierne zvysene hodnoty na cyst.fibrozu takze trpneme ake budu druhe vysledky mam hrozny strach...to som sa radsej mala znovu rozpadnut len nech je v poriadku malicka.

sirinka
6. jún 2009

sisinka ahoooj, tak vidim, ze aj vy ste sa trosku poponahlali a drzim sofinke palce, nech je vsetko v poriadku 😵

sisinka5
autor
6. jún 2009

Boze ani neviem kolko mi mala merala???Opravujem 52 cm aj ked 2 cm hore dole

sirinka
6. jún 2009

sisinka nasu ani poriadne nezmerali, nevedeli ju vyrovnat, tak hodili miery iba od oka 😉

sisinka5
autor
6. jún 2009

sirinka dakujeme aj ja dufam ze budu vysledky ok vraj 90% deti s takym vysledkom su po opakovanom skriningu v norme tak uvidime a trpime a trpneme.

N o ja som teda necakala ze sa malicka poponahla vecer som dostala bolesti ale take light predtym som mavala casto takych poslickov tak som si nerobila z toho nic.Az do polnoci som si myslela ze to vygrgam sodou bikarbonou 😀 😀 😀 zjedla som jej neskutocne vela 😵 ale uz o druhej rano sa to nedalo vydrzat a aj som sa bala aby sa mi nestalo nieco s maternicou alebo s tym rezom nakolko ma hrozne zacala boliet ta rana .Takze som sa odpratala do nemocky a v celkovej anesteze som porodila malicku.

sirinka
6. jún 2009

ja som si zase cely cas myslela, ze pojdeme skor a nakoniec ani mala nechcela, len moje telo a tak sme skoncili tiez cisarskym...ale v epiduralnej analgezii...som z toho sice trochu nestastna, lebo este chceme tretie dietatko tiez tak do dvoch rokov a tym padom ma asi caka dalsi rez...no co uz, hlavne ze sme zdrave.
a ako to zvladate doma?

sisinka5
autor
6. jún 2009

Moja hlava dubova sirinka gratulujem ku krasnej Magdalenke nech je zdravucka a nech Vam robi radost tak ako Klarka ozaj a neziarli na Magdalenku?

sirinka
6. jún 2009

sisinka no nejako extremne nie, ale zacala si pytat castejsie cici a v noci sa obcas zobudi s tym, ze chce ma k sebe do postele...ale inac je zlata 🙂

sisinka5
autor
9. jún 2009

Tak nastastie Sofinka je v poriadku hodnoty mala v norme vraj ukazkove to mi spadol meteorit zo srdca 🙂

sirinka
9. jún 2009

sisinka tak super...nech sa bambulke len dari 😵

zuzana76
9. jún 2009

sisinka, gratulujem k malej dcerke Sofii, nech vam rastie do krasy a hlavne nech je zdrava a som rada, ze vsetko dobre dopadlo, aj s porodom a aj tie vysledky a este raz gratulujem 😵

sisinka5
autor
23. jún 2009

dakujem dievcence 🙂

akejka
23. jún 2009

ajojky sisinka 😉 Netrpezlivo som čakala, ako dopadne tvoj 2. pôrod, hlavne to hojenie rany ! Gratulujem k Sofinke, vidím, že všetko dobre dopadlo a ste zdravučkí 😉
Písala si, že sa ti rozpadli 3 stehy...a že chodíš na laser. Už je všetko O.K. ? Rana zhojená ? Držím palčeky, nech si čím skôr fit 😉

sisinka5
autor
24. jún 2009

AHOJ akejka sa tesim ze si napisala stehy su uz ok nemuseli sa znova sit ako planovali nejako sa to stiahlo asi vdaka laseru a na vikendy mi dr.pozicala svoju solarnu lampu taka zlata bola.

Sranda bola ze kym som si to osetrovala betadinom a pouzivala na utieranie sterilne stvorce a potom natierala mastickou tak sa to nehojilo prave naopak a to som vystriedala 3 maste samozrejme mi ich doporucila dr.

A potom mi povedala -a dost nejdeme to natierat nicim nechame to volne bez osetrovania a mastenia len laser pouzivala rana sa zacala pekne zatahovat sme sa uz na tom smiali.

Ale hlavne ze to dopadlo dobre uz som si myslela ze zas ma caka horor.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre