Rozpad operačnej rany po sekcii. Čo mám robiť?

sisinka5
6. okt 2008

Dna 28.8.2007 sa mi narodil moj nadherny syncek.Porod bol v spinalke takze mojho drobceka som po narodeni hned videla.Porod bol super malicky zdravy a krasny a myslela som si ze uz si len pockame tyzden a pojdeme domov.To som este netusila ze si tam polezim o necely mesiac navyse.Na treti den po sekcii sa mi operacna rana zacala otvarat a rozpadat.Na reze sa mi urobil vacok naplneny hnisavou tekutinou ked som to ukazala hned rano na vizite jedinemu sluzbukonajucemu lekárovi-v ten den bol sviatok,ten len mavol rukov a povedal to nic to sa hoji.Kedze som zdravotnicka vedela som ze to nedopadne dobre. Kedze sa pan doktor zacal tvarit ze vlastne tam on ani nie je- keby bol hned nieco urobil nemuselo to dopadnut tak,ako to dopadlo.
Skratka rana sa mi pomaly rozpadala zacala hnisat a to az tak velmi,ze mi presakoval hnis a sekret cez nohavicky aj nocnu koselu.Nestihala som sa prezliekat a sestricky prevezovat ranu.

Nasadili mi antibiotika a dalej sa nic nedialo.Bola som na roomingu s malym a mojim rozpadnutym bruchom v rane mi kultivaciou vysiel doslova bordel-stafylokoky,streptokoky neskor pneumokok.

Moj psychicky stav bol na bode mrazu myslela som si ze budem jedna z tych ktore sa po porode uz nevratili domou davala som si stale otazku preco sa to muselo stat prave mne.Mala som vytuzeneho synceka po 11.r.a moj malicky ostane bez maminky.Dali ma na samostatnu izbu aj s malym aby som neohrozovala infekciou ostatne maminky a deticky,ale mojho syna mi nechali na izbe bola som stastna bol pri mne,ale keby dostal nejaku infekciu z mojho rozpadnuteho brucha to nikoho nezaujimalo.Presiel tyzden a stale nic ked som sa pytala na vizite co bude dalej-nevedeli...

Rana bola zo dna na den horsia hnis mi niekedy ked som vstala tiekol az po nohach sestricky s vyrazom tvare-uplne zhnusené mi chodili prevezovat ranu na izbu.Na to vsetko mi zacalo odumierat tkanivo v okoli rezu-nekroza.Pomyslela som si to je moj koniec hnijem zaziva este otrava krvi a je po mne.
Po 3.tyzdnoch som vzala celu vec do vlastnych ruk uz som sa nemohla trpnut dalej ci nenakazim tazkou infekciou aj maleho a tie poznamky sestriciek preboha toto som v zivote nevidela taka hnusna rana a atd..
Tak som sa vytratila na odd.kde som pred materskou pracovala nasa pani Dr.mi pozrela brucho a ostala v nemom uzase rana otvorena po celej dlzke a dovnutra skoro 5.cm a ktomu este aj odumierajuce tkanivo.Ihned volala chirurgov prisiel byvaly primar-chirurg ked to videl len zdvihol obocie a pytal sa ma ze preco to nechali zajst az tak daleko a preco s tym nic neurobili.Chcel ma operovat v ten den,ale kedze som bola akurat po obede odlozil to na druhy den.
Kym som sa vratila na porodnicu uz ma tam cakal nahnevany personal.Kym som vysla na odd.Chirurg sa zrejme spojil s primarom.a dokonca mi prisla cistit zaludok aj vrchna sestra ako som si dovolila ist za chirurgom a vobec ze som urazila gynekologov-/tych co na mna kaslali a obchadzali ma ako keby som mala mor.Dokonca mi v ten den vysadili antibiotika asi za trest to uz bolo na mna toho vela.Teda vymenili injekcne atb.za tabletkove asi aby na mna uz vela neminali...
Na druhy den po asi urgentnej operacii ma chirurg prepustil domou na prevezi som chodila este 5.mesiacov a bola aj druha operacia kde mi ranu zasili a stehy som mala este 3.tyzdne moje trapenie sa skoncilo niekedy koncom januara.
Vsetko dopadlo dobre vdaka Dr.Jezikovi ktory mi kazdy den prevezoval cele tie mesiace ranu a urcite mi zachranil zivot.
A teraz??
Som v 6.tyzdni tehot.a neviem co mam robit rastie vo mne babetko a ja pomyslam nad interupciou urcite ma vela z vas odsudzuje ale bojim sa co bude dalej ci to znovu nedopadne tak isto kedze som to konzultovala aj s chirurgom aj gynekologom.Je tam velke riziko otvorenia rany kedze je len rok od porodu a zas by som rodila cisarskym,ale moj drobcek ktory nic o zivote este nevie za to nemoze.Mam na to 2.dni aby som sa rozhodla...

Je to najtazsie rozhodnutie mojho zivota......

sisinka5
autor
31. okt 2008

Ahojte dievcence dakujem vam za vsetky prispevky.Mala som vypisanu ziadost na interupciu aj 2x termin na zakrok -rozhodovala som sa ...ale ja som nedokazala zabit toho maleho nevinneho anjelika velmi mi pomohli ukazky z interupcii a hlavne ten kruty opis umierajuceho dietatka ktore pri interupcii trhaju...hrozne... rozhodla som sa nedam si ho alebo ju?Je to jedno len nech nam to dobre dopadne...

evka_
31. okt 2008

🙂 moc drzim palce...

sisinka5
autor
31. okt 2008

evka-dakujem aj ja tebe..velmi ti drzim palce teda vam obom...

sirinka
31. okt 2008

sisinka5 teda si bojovnicka...drzim palce a budeme na vas cely cas mysliet...kedy mate termin?

sisinka5
autor
1. nov 2008

sirinka-podla poslednej menš.28.5.2009 uvidime co povie sono tebe termin vysiel podla PM?
🙂

roasha
1. nov 2008

sisinka5 veelmi drzime palce,moja poklona. 😔 😉 🙂

nevesta
1. nov 2008

Sisinka, drz sa, velmi sa tesim, ze si sa takto rozhodla 😉 😵

sisinka5
autor
1. nov 2008

DAKUJEM aj vy ste mi dodali odvahu

sirinka
1. nov 2008

sisinka5 tak to mame rovnako... 😀 mne vysiel tento termin podla PM a aj podla velkosti babatka to tak vychadza, zatial rastie celkom podla tabuliek...

luciabah
2. nov 2008

sisinka...chcela som sa spytat, ze kde budes chodit na sono / lebo len malo obvodnych dr. ma sono v ambulancii/ a este ze kde budes rodit, teda ci v tej istej nemocnici, lebo ja by som mala len malu dusicku po tom co si tu popisala ist do tej istej nemocnice. viem, ze si to nemala lahke, ale chyba je vzdy na dvoch stranach.

norik1
13. nov 2008

Sisinka super tesime sa, uvidis ze to dopadne ovela lepsie, svoju smolu si si uz "vyzrala" ako sa hovori. Teraz to uz bude len dobre, hlavu hore, nech je to malicke spokojne v brusku 🙂 Myslime na vas, Filipko a ja posielame pusinku.
Daj vediet ako zatial prebieha tehu🙂 ste ok?

zebricka
13. nov 2008

Neda mi neopytat sa.... preco si tieto veci nekonzultovala skor, ako si vobec otehotnela?

petrahy
14. nov 2008

Ahojte precitala som si tuto temu az dnes drzim palce nech to dobre dopadne a ste obidvaja zdravy. Ja len nacrtnem svoj pribeh. Mam za sebou tri sekcie. Prva, po troch dnoch po cisaraku som isla na Aro kvoli neznesitelnym bolestiam hlavy a po siedmych dnoch ma pustili domov a malu prevazali na Kramare. Dôvody ze preco je v takom stave akom je som sa nikdy nedozvedela. Udajne asi zla plodova voda a nastastie to odniesla viacmenej iba koza. Odlezala si to tam bezo mna lebo som sa nestihla rozkojit, ale bola som tam pocas dna a na noc som chodila domov. Velmi skoro som otehotnela druhykrat. Mala som ineho gynekologa aten s tym nemal ziadny problem. Ked som prenasal 10dni sama som isla do rizikovej poradne a tam zistili ze mam velke dieta a musim postupit sekciu. Mala mala 3770g a malemu odhadovali 4kg nakoniec som porodila 4500g chlapca vraj to sa stava pomylit sa vo vahe babetka 🤐 pol roka na to mi operovali slepak a aby to nebolo take jednoduche museli ihned operovat aj pruh a skoncila som na chir. jiske vtedy som pochopila co je to zivot a bala som sa ci to prezijem a co bude s mojimi dvomi drobcami. Otehotniet mi nikdo uz neodporucal a mam sa vyhybat akejkolvek operacii. Ale stalo sa ze som otehotnela. Bolo to tazke rozhodovanie. Nakoniec som sa rozhodla ze idem do boja, doktor povedal ze ked bude najhorsie spravia cisarak aj v 6,alebo 7 mesiaci. A este mi povedal ze mozem dieta potratit aj samovolne do tretieho mesiaca ak tam nebude chciet byt. Bolo to tazkych skoro 9 mesiacov. Planovany porod bol dva tyzdne pred terminom a chlap jak hora prisiel na svet 4400g. Po vsetkych rizikach a konzultaciach s ludmi okolo seba aj knazom som si dala podviazat vajecniky. Mozno to niekto odsudi a nechape, ale ja si myslim ze som konala spravne a konzultovala som to davno pred tym ako som sa def. rozhodla. Pri vsetkych mojich rozhodnutiach stal milujuci manzel a asi spravila svoje aj viera v Boha.Dnes mam krasne az moc zive tri deticky a je to krasne byt mamou.

sirinka
14. nov 2008

petrahy no teda...tak drzim palce, nech aj nadalej ide vsetko dobre 😉

sisinka5
autor
23. nov 2008

zebricka-vies ako sa hovori keby som vedela ze spadnem,tak si sadnem skratka antikoncepcia ostala doma a my sme sli na dovolenku a za tych par dni sa stalo,ze soom otehotnela

sisinka5
autor
23. nov 2008

petrahy-tak ty si si tiez teda uzila svoje ja tiez rozmyslam nad sterilizaciou po porode/dufam ze dobre dopadne/lepsie povedane ze bude cista operacka a neboj nikto ta za to nemoze odsudzovat predsa je to tvoje rozhodnutie a tvoje deticky potrebuju maminku tak naco riskovat.Toto som si povedala aj ja,uz ked sa stalo ze som otehotnela tak to risknem a potom postupim sterilizaciu.

kveta
23. nov 2008

Sisinka, držím Vám palce. Veľa, veľa šťastia pri pôrode...

sisinka5
autor
26. nov 2008

kveta-dakujem ti krasne

petrahy
26. nov 2008

sisinka, drz sa bude z teba statocna dvojnasobna maminka a obcas napis ako sa mate

sisinka5
autor
15. jan 2009

Ahojte baby.Tak prvych 5.mes.mame za sebou ja a moj drobček.Zatial je vsetko ok.aj Triple test dopadol dobre zatial neopucham aj TK je skor nizky nez vysoky.Je to zatial uplne ine tehu než pri Matkovi tak uvidime ako budem nakoniec rodit aj ked ma asi planovany cisarsky neminie.
A konecne som sa dockala vytuzeneho sona a hned ma zaujimalo pohlavie.

Ale moj drobcek si asi pomyslel...chcela si ist na interupciu??Chcela ...tak tu mas...a ukazalo mi zadocek takze pohlavie nevieme ☹ zatial

zuzana76
15. jan 2009

sisinka, velmi vam drzim palce, nech je babetko zdrave a nech druhy cisarsky rez dopadne dobre a bez akychkolvek komplikacii, aby si zabudla na trapenie po prvej sekcii.

sisinka5
autor
15. jan 2009

zuzana76-dakujem ...

norik1
18. jan 2009

Juuuuj Sisi tak to sa tesim ze je vsetko ok, hlavne si to tehu uzivaj najviac ako sa da a nech ste vsetci zdravucki 😀 A neboj, drobcek uz na tie myslienky na interrupciu davno "zabudol" 😵

rejocka
18. jan 2009

neboj sisinka5,maličké vedelo,že sa maminka správne rozhodne,teraz sa hlavne držte a všetko určite dobre dopadne 😉 🙂 😵

sisinka5
autor
20. jan 2009

Dakujem dievcata...dufam ze zabudol 😉

sirinka
20. jan 2009

sisinka ahoj...tak je super, ze je vsetko ok...my sme vcera boli na usg a vsetko ok, dr. aj videl, co to bude, ale sme nechceli prezradit...a co vy? uz viete, ake meno budete vyberat? 🙂

petrahy
21. jan 2009

sisinka urcite zabudol a drzte sa neboj vsetko dopadne tak ako ma 😉

akejka
26. jan 2009

sisinka5:
ja mám za sebou 2 SC. Prvý bez problémov a druhý - po týždni rozpad operačnej rany ako ty...Hnis mi tiekol raz zo stredu potom z krajov, niekedy aj zo všetkých 3 miest naraz...Brala som ATB, našli mi tam zlatého stafylokoka...Celé šestonedelie preväzy raz týždenne, ošetrenie. Veľmi mi pomohol Dr. Scholz z Antolskej radami - denne umývať repíkom a dubovou kôrou...po 6 týždňoch sa všetky 3 otvory scelili a hotovo. Dr. Scholz ma neustále pdporoval v tom, aby som si o nedala nanovo rezať, iní dr. by ma už znovu operovali. Po 2 mesiacoch moa dcéra dostala toho stafylokoka odo mňa cez materské mlieko - v podobe zápalu prsníčka.
Aj potom všetkom by so nebola proti 3. bábu 😉 , ale manžel už nechce. Ale nikdy nehovor nikdy... 🙂

Týmto chcem utešiť aj ostatné mamičky po SC, ktorým sa to stane...Nechoďte znovu pod nôž !!! Nevzdávajte to a poctivo si to ošetrujte, môže to trvať celé týždne, ba aj mesiace, ale zahojí sa...Celé leto som chodila so zalepeným bruchom s gázami, 2x denne vymývala, ošetrovala, každý týždeň preväzy, vytláčanie hnisu, pichanie dezinfekcie do otvorov v rane...ale vďkaka podpre dr. Scholza som o vydržala a nedala sa znova operovať.

sisinka5
autor
26. jan 2009

sirinka-krpec sa mi otocil zadockom takze musime cakat do 30.tyz.ked bude dalsie sono.Obdivujem vás-teba aj manzela ze sa chcete prekvapit lebo je som tvor hrozne zvedavy 🙂 aj ked moj muz ma tiez nahovara ze bude prekvapko ale ja nevydrzííííííííííííííím 🙂 Mena....chalan asi Jakub nech su Matko a Kubko 😀 a baba asi Sofia alebo Alexandra mam este gulas v tom ☹

sisinka5
autor
26. jan 2009

petrahy-dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre