Smrť dieťaťa. Zanedbanie starostlivosti lekárom

takyna
17. feb 2009

Zakladám túto tému na základe vlastnej životnej skúsenosti.

Prosím všetky mami, čo zažili niečo podobné , aby prispeli do tejto téme
ďakujem vám , veľmi mi na tom záleží

ivanya
23. mar 2013

@adka83 paneboze az mi zle zostalo... o tej tamponade si sa dozvedela 1x od sestry alebo si ju citila? boze moj...mne robili kyret presne v ten isty den 12.3. o 10,30, Mudr. Chuda, v tej istej nemocnici, lezala som tiez na 10B...

trasko
23. mar 2013

citam toto vsetko a....keby som napisala co mam na jazyku,urcite mi vymazu prispevok!aj mne umrela spoluziacka s dcerkou.zapuchla.mala vysoky tlak.aj v Joj to davali.2roky dozadu.okres lucenec.gynekolog z Filakova...ale je ticho o tom...mala by sa zriadit nejaka nazvem to INSTITUCIA,ktora by tvrdo a razantne riesila takychto HAJZ..V doktorov!velke nervy mam!

miraska333
23. mar 2013

A za toto tie kurvy strajkuju o vyssie platy?Des,mne takto odpisali znamu.Zomrela pri porode,u ktoreho bol sam pan primar,mala podstupit cisarsky rez kvoli velkosti dietata.Ze naco,sak uz raz rodila.Takze v kritickej chvili uz bolo neskoro,tak nakoniec predsa rezali az prerezali mocovod aj mocovy mechur,vykrvacala im,dieta prezilo,ona nie.

kacusik69
23. mar 2013

☹ mne v januari 2011 zomrel synovcek, tiez pre zanedbanie lekarov len par tyzdnov pred terminom porodu (tusim 3 tyzdne) ... necitili pohyby tak sli vecer na pohotovost s tymto "problemom" ... tam ich odbili slovami ze "maly je v poriadku, nech NEVYMYSLA a ide domov" ... rano jej to nedalo, sla k svojej doktorke a maly uz bol mrtvy... ☹ keby jej vecer vyvolaju porod, maly tu mohol byt - bol uz zivotaschopny predsa - a dnes uz by mal 2 rocky... okrem toho dalsi potrat v novembri toho isteho roku (v 5. mesiaci tehotenstva), ale dnes sa uz znovu tesime - v oktobri sa narodil maly Filipko...

milek
23. mar 2013

Aj mne je na grc z nášho zdravotníctva a to v nom este aj pracujem ale ked vidím ako sa niektorí stavajú k pacientom iba ako k číslam . Naša rodina si prešla teraz v marci peklom, sesternici ktorá mi je skoro ako sestra umrelo po porode zdravé donosené 3100g dievčatko, bolo tu snami len 10 dní a to bola s ním 8 dní na Kramároch kde ju z Trenčína previezli v takom stave že jej nebolo pomoci.A prečo?Pretože podla gynekológov z Tn nemocnice stále nič nenasvedcovalo k porodu a 2x ju poslali domov , v sobotu ráno ju hospitalizovali a večer jej dal dr. tbl . aby sa zacala otvárat, o druhej v noci ju chytili slabé bolesti ale stále nebola otvorená tak jej dali ráno dalsiu ale stále sa dostatocne neotvárala tak na obed znova ale po obede ju dali na monitor a kedže malinkej slabli ozvy tak jej narýchlo sli robit sekciu ale neskoro.Malinkú museli kriesit a bola bez kyslíka podla správy 5 min. Nechápem prečo nekonali skor ved bola už v 42 týždni a dietatko bolo krásne vyvinuté ale asi kvoli tomu aby im nestúpli čísla v počte cisarskych rezov tak otálali so zákrokom , tolko hnevu je vo mne že keby som stretla toho dr. tak ho asi oplujem a este jej povie :,, Ved ta vasa šmoulinka sa ma celkom k svetu." Som mu chcela poslat jej fotku s komentárom ako sa má k svetu ked sme ju v utorok pochovali.Bolo to ich prvé mimi a všetci sme sa nan tešili a takto to hrozne to dopadlo .Jediná nádej je že sa dá rýchle do poriadku a budu sa snažit o dalšie mimi a určite to dáme prešetrit pretože nechápem ako može zdravé donosené dieta v 21 stor. umriet v 42 týždni pri porode. ☹ ☹

martinakl
23. mar 2013

Ahoj. Ja jsem taky celkem nedavno podavala stiznost na doktora. V roce 2011 jsem prisla o miminko (holcicku) v 16t. Byla hodne postizena, tak ani prezit asi nemohla. Mam ale podezreni, ze to potizeni zpusobila silna antibiotika, ktera mi predepsal urolog, jeste kdyz jsem si nebyla jista, jestli jsem tehotna. Byla jsem na pohotovosti, pristup sileny, ale to je ted vedlejsi. Doktor me zbezne prohledl, ja mu rekla, ze se snazime o miminko, ale mam to dostat az za 3 dny, tak zatim nevim, jestli to vyslo. Napsal mi tedy ATB a ja jsem predpokladala, ze by mi bud udelal krevni test na zjisteni HCG nebo mi napsal ATB, ktera v tehotenstvi neskodi. Chyba lavky. Tato ATB se v tehotenstvi brat nesmi. Ja mu to samozrejme nemuzu dokazat, jestli se to stalo kvuli tem praskum nebo ne. Ale rekla bych, ze kdyz prijde zena, ktera rekne, ze je mozna tehotna, tak prvni, co udela, ze ji posle na krev, ne? Ja jsem blba v tom, ze jsem mu slepe duverovala a ta ATB si neoverila, nez jsem je zacala brat. Hrozne si to vycitam. Ale on je preci od toho, aby zajistil, ze pri pripadnem tehotenstvi nebudu brat prasky, ktere jsou pro plod nebezpecne, ne 😒
Bylo to uz podruhe, co jsem prisla o miminko, a to obdobi bylo silene... Nevedela jsem, na koho se zlobim vic 😒

bonet
23. mar 2013

hajzli su to.ja som bola v utorok na kontrole..vsetko bolo ok...v nedelu rano som sa zobudila na kontrakcie a odtecenu plodovu vodu...rychlo do nemocnice...do hodiny som odrodila krasne zdrave dievcatko..sice len 23 aj cosi tt ale myslim si ze snaha o jej zachranu nebola..bola zdrava..len povedali...ze ju nevedeli zachranit nakolko nemali nastroje na zaintubovanie !!!! co je zaujimave v inom meste na slovensku intubovali tak velke dietatko v rovnakom prenatalnom tyzdni !!!!! tam uz nastroje mali ??? z krvi mi zistili 83 vysoke crp.. mala som silnejsi vytok co som hlasila lekarovi uz mesiac predtym ako sa to stalo..a ze je to normalne..tak zrejme normalne to nebolo.

bonet
23. mar 2013

@takyna mne sa stalo presne to iste v 23tt...bola som na kontrole kde som sa stazovala lekarovi ze mam vytok..ze je to normalne..o mesiac nato pri kontrole mi zobral kultivaciu ..zrejme sa mu uz nieco nezdalo..ale mlcal..nechal ma v klude odist domov..o 4 dni nato som sa rano zobudila na kontrakcie...bola som v23tt nasledovaldo hodiny porod..no ziadnu injekciu mi nedali pre babatko na plucka..samozrejme babatko nedokazaliintubovat nakolko nemali nato nastroje !!!! tak umrelo. zistili mi crp 83 !!!! tak kto tu pochybil ???

adka83
24. mar 2013

@ivanya až od sestry som sa to dozvedela, necitila som nič...a ty si bola spokojna s prístupom?

takyna
autor
25. mar 2013

@bonet rozhodne doktor, je to zanedbanie starostlivosti, uprimnu sustrast prajem 😢 , ak pomoze tak z mojich pocitov, proste treba sa cim skor pokusit o babetko znova.., zmenit gynekologa, najst toho najlepsieho, aj s najmensimi obavami ho vzdy navstvivit, drzim palce nech to cim skor prelomite a znova prileti bocian k vam 😵 😵 😵

takyna
autor
25. mar 2013

@bonet aj moj bol taky nizsky tyzden..., zaintubovali ho, aj dostal inekciu na podporu vyvoja pluciek, ale proste to je hrozne maly tt, urcite by mal nasledky ci uz oslepnutie..., mozog..., velmi male percento deticiek v tomto nasom tt, to prezije bez vaznej ujmy na zdravy...
tak som si povedala, ze ked uz sa to stalo, tak radsej nech sa netrapi, ja by som neskutocne aj za neho trpela keby to aj prezil a nevedela by som mu dat plnohodnotny zivot....a trpel by stale..... 😢

ivanya
25. mar 2013

@adka83 ja som tam lezala skoro dva tyzdne... sestry boli skvele, o doktoroch - o tych mladsich, ledva po atestaciach sa to povedat neda...cest vinimkam samozrejme.

zuzcek79
29. mar 2013

Ja som prišla o chlapčeka Matejka v 29. týždni,je tomu len pár týždňov, v nedeľu sme prišli na pohotovosť s krvácaním, doktor mi povedal, že to je v norme, ale zoberie ma pre istotu na ultrazvuk, kde volal na konzultáciu kolegu s otázkou na infarkt placenty, čo mu kolega nepotvrdil. Na druhý deň mi cca. 4x robili pásy, ale ja som necítila pohyby, sestrička povedala, že pohybu sú, ale bábätko je ospalé z magnéziovej infúzie, začal sa zvyšovať tlak a stále nikto nič nerobil. Až poobede pani doktorka povedala, že bábätko sa nemá dobre a treba urobiť sekciu, bohužiaľ tá sa nestihla malinký behom hodiny zomrel - diagnóza preeklampsia, odlúčenie placenty. Do druhého dňa čakanie na pôrod, nakoľko vyvolávačka nezabrala, až v noci mi robili sekciu, išlo už vážny stav. Bolo to naše druhé dieťatko, prvý syn má 11 rokov, narodil sa s atréziou pažeráka a hypospádiou, našťastie po operáciách je z neho krásny a šikovný chlapec, ktorý mi dáva silu ďalej žiť, a predsa ma počas druhého tehotenstva nikto špeciálne nesledoval, lebo podľa lekárov nieje treba.

livkazv
13. máj 2014

@takyna ahoj, nám pre 5 a pol mesiacmi zomrel synček, odpoved z úradu pre dohľad je tiež v zmysle, že doktori nepochybili.... žiaľ, vôbec nebrali ohľad na to, čo som im ja písala, veľa vecí je prekrútených a nepravdivých. Chcem to ešte riešiť, len neviem, či to má ešte zmysel...

konecnefree
13. máj 2014

@adka83
Jednoznačne sťažnosť. To je úbohé. Keby si sa stretla s takým to prístupom kdekoľvek v obchode, na úrade, tak sa určite totál vytočíš a nenecháš to tak. Ale oni si myslia že ty tomu nerozumieš a nebudeš sa v tom rýpať ako ťa ignorujú, veď ty vlastne nevieš čo ti majú indikovať, tak na to kašlú.
Byť lekárom je poslanie a nie robota. Až mi kypí žlč.

inull5
13. máj 2014

Mne sa tiež narodilo dievčatko v 42 tyzdni na konci.ja som bola na vyvolavackach 5 dni a nič nerobili a potom malej odišli ozvy a sekciu robili hneď.mala šťastie a stihli ju vybrať.druhý syn sa narodil s atreziou rekta a všimli si to na druhý deň ked už hrozila náhla brusna príhoda..držte sa vsetky prajem vela síl.

takyna
autor
13. máj 2014

@livkazv uprimnu sustrast 😢 , vela veci ma zmysel, treba to dotiahnut...ak je sila..., drzim vam palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre