Smrť dieťaťa. Zanedbanie starostlivosti lekárom

takyna
17. feb 2009

Zakladám túto tému na základe vlastnej životnej skúsenosti.

Prosím všetky mami, čo zažili niečo podobné , aby prispeli do tejto téme
ďakujem vám , veľmi mi na tom záleží

takyna
autor
17. feb 2009

Môj príbeh .......ako to všetko začalo......
• 1d • 5. okt 2008 o 11:06 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
Ahojte priateľky, nevládzem písať, ale nemôžem vás nechať v nevedomosti, za všetky sms, IP, a odkazy za vaše modlidby a za všetko čo ste pre nás sa snažili s Bobáčikom spraviť vám posielam z hĺbky môjho srdiečka "VEĽKÉ ĎAKUJEM"
Začali sme KETko s problémom Hematóm, ležali sme v nemocnici ale našťastie sa odkrvácal a prešli sme bez problémov do druhého trimestra. Trimester prebiehal celkom bezproblémovo aj sme začali kopkať, aj kotrmelce sme robili, ale "prišlo nachladnutie" vyzeralo to celkom nevinne, nebola ani teplota, klasická viróza, medzitým stresy , umrel mi svokor, potom zlé "Tripple testy" testované na 3-krát nakoniec s "NEGATÍVNYM VÝSLEDKOM", hrozila amniocentéza, ktorá sa nemuseli robiť vzhľadom na opravný výsledok, urobila som si UFF, ale ani zďaleka som netušila , že to takto neskončí, začala som špekulovať nad kočíkom, v 22tt som si kúpila prvé veci pre Bobáčika, "vtedy som netušila, že budú aj posledné" , s virózou som navštíivila Krčnú ambulanciu, kde mi zobrali krv, zistili zvýšené CRP v krvy 24, čo je dosť maximálne má byť 6, dala mi doktorka Bioparox, aby sme nezaťažovali organizmus Antibiotikami, a dohodli sme sa , že prídem o týždeň znova na krv, išla som a CRP bolo 21.6, čiže sme sa predsa len rozhodli preliečiť to Antibiotikami, V-PENICILI 0,8mg, som brala 10-dní, čo nikto nepredpokladal, bolo, že mi stoho prešiel zápal do "pošvy", Mikóza svrbenie, neznesiteľné, hneď na 2-deň som urýchlene navštívila moju gynekologičku .
Prišla som do čakárne neohlásene, nakoľko bol september a ja som mala kontrolu až 7.10, všade bolo kopec žien, sestričky boli nervózne, nadávali, sedela som tam zhruba hodinu a pol, bolo mi zle pobolievalo ma už podbruško, potrebovala som sa s doktorkou porozprávať, či nie je niečo v neporiadku, cítila som sa nie dobre, na to vyšla sestrička a zbadala ma "konečne"spýtala sa čo potrebujem, nepustila ma ani dnu, len medzi dverami som jej stihla povedať, že som brala antibiotiká a teraz ma páli v pošve, na to ona povedala, že mám počkať a zhruba za 10-minút bez vybehla von a "podala mi recept na čípky" do pošvy.
Bez toho aby mi dali šancu a pozrela ma moja doktorka ma poslali preč, dokonca mi to nezapísali ani do materskej knižky , ostala som ako "Obarená", smutná a bezradná, vyčerpaná som sa dovliekla domov.
A to bol začiatok našich veľkým a bolestných trápení
29.9. v pondelok som v noci , začala pociťovať tlaky na maternicu, malý menej kopal iba raz za hodinu, myslela som si , že spinká, okolo pol šiestej v utorok 30.10, už začali tlaky ako pri menzese a ja som už vedela, že je veľmi zle a začínajú sa kontrakcie, bolo mi treba na potrebu a pri utretí už bola čerstvá krv. Nastala hrozná panika a stres, urýchlene sme s mužom naskočili do auta, dostať sa v BB v špičke týždenej do nemocnice, je skoro zázrak, manžel zapol 4-smerovky, porušil všetky dopravné predpisy, a nakoniec sme dorazili na Urgent v Novej nemocnici , kde ma okamžite vyložili na kozu a doktor mi povedal hroznú správu " Ste otvorená na 8-prstov", môj plač musela počuť celá nemocnica , okamžite ma brali na pôrodnú sálu.
Vyložili ma na pôrodnícku postel, okolo mňa sa zhŕklo kopec doktorov, a prišiel primár, doniesli Sono a primár ma vaginálne pozrel zo spodu, zistil, že jeden z placentových vakov tým, že sa otvoril krčok sa vyvalil von aj s plodovou vodou, otovrená som bola iba na 2-prsty. Do toho som sa zmietala s pôrodnými kontrakciami, sestričky z pôrodnice ma snažili upokojiť, hneď mi išlo do žili magnézium, inekce do zadku pre Bobáčika na vývin pľúc , pretože sme boli len v 23tt, a ešte lieky najsilnejšie na ustúpenie kontrakcií. Vznikla možnosť, že ak sa to ustáli a kontrakcie ustúpia a 24-hodín vydržíme, pokúsi sa primár mi vsunúť vysunutí plodový vak naspäť a "ZAŠIŤ" mi krčok maternice aby sme to v ležiacej polohe vydržali aspoň do toho 28-tt tehotenstva. Bála som sa aj cikať, aj piť aj pohnúť, a kontrakcie prechádzali vydržala som to do druhého dňa 1.10, rána , ale osud to tak nechcel, o pol šiestej ráno mi praskla plodová voda a šance na záchranu Bobáčika začali byť minimálne a začal sa boj aj o môj život .
Bobáčik bol sledovaný Sonom, stále kopkal aj keď nemal plodovú vodu, trpela som , plakala som , vedela som, že je to zlé.
Večer 1.10 o 22/50 začali znova kontrakcie, silné 2-minútové, až celú noc, menili sa služby o 7-hodine ráno 2.10, prišla do služby môjho oca manželka , pôrodná sestra, a výborný doktor, otvorená som bola na 4-prsty, zapli mi do žili vyvolávačku, nastali kontrakcie silné , okolo mňa boli milý ľudia, taký mladý záchranár zo školy, šúchal mi chrbát aby som to celé prekonala, manžela nechceli pustiť dnu, nakoľko išlo o predčasný pôrod, prišla za mňou primárka z JIS detskej vysvetlila mi celú situáciu, že je to potrat, a aké sú mizivé šance pre nášho Bobáčika, .
Prišla hodina 10/04 a otvorila som sa na 7-prstov, doktor skontroloval Bobáčika sonom zistil, že je už dole v krčku, prišla zvieracia kontrakcia, a Bobáčik vypadol zo mňa von , ihneď ho brali do inkubátora, videla, som mu len hlavičku, bola to otázka sekúnd. Potom ma uspali a urobili mi kyret. Zobudila som sa zhruba o hodinu a povedali, mi že Bobáčik je v inkubátore, museli ho resustitovať, a Vážil 550 g, 35cm meral.
Prišiel manžel s dcérkou za mnou plakali sme všetci, celé telo ma bolelo, a "Duša bola úplne zdrvená".
Previezli ma z pôrodnici na Gynekológiu 1, bola som sama na izbe, prišli z rodiny, doniesli mi anielikov, snažili sa všetci ma upokojiť..., ale nešlo to...
Bobáčikovi sme dali meno "Romanko", poobede som na vozíku mohla ísť Romanka pozrieť k inkubátoru.
Upozornili ma , že nesmiem pred ním plakať lebo mu môžem ublížiť, ...vošla som dnu a videla som "malú, krásnu, bábiku, napojenú na hadičky, vizeral presne ako môj muž, v duchu som sa sním zhovárala, a on pohol briadkou aj nožičkou mikol, ovládala som sa silou svojej vôle. Náhoda chcela , že ho mala na starosti moja spolužiačka z detstva, plakali sme obidve spolu, upozornili ma znova za možné následky, keby prežil, ako je slepota, hluchota, demencia, nedovivíjané pĺucka a tiež aj obličky, nakoľko to bol veľmi malí týždeň.
Vrátila som sa na izbu, plakala som plakala som, .......................
Na noc mi dali Diazepan, zavreli sa mi oči , ale o 22-tej hodine, prišli primárka z JIS a moja spolužiačka, a ja som vedela, že sa stalo niečo veľmi zlé
Pod vplyvom Diazepanu som mala dvojité videnie, mi povedali to najstrašnejšie čo mi mohli povedať,
že môj vymodlený synček "ROMANKO" ..."UMREL" , spýtali sa ma či ho chcem ešte vidieť.
Zobrali vozík a odviezli ma k inkubátoru..............
...Bol zabalený v dečke , na hlavičke mal malú čiapočku, zobrala som si ho do náručia, videla som jeho malinkú tváričku, na očkách ktoré mal ešte zavreté mal miháničky, nožičky a ručičky už mali malé nechtíky, bozkávala som jeho telíčko, a srdce mi zvierala neskutočná bolesť, ktorá nikdy nevymizne
Popriali mi úprimnú súsrasť, a zobrali ho preč....
Už navždy.............stal sa malým nádherným anjelikom......................
CHYBA Doktorky , ktorá podcenila zápalový proces v tele rizikovej matky , ktorá sa snažila s mužom o dieťatko 11-dlhých rokov nám ho zabila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nikdy jej to neodpustím, aj keď už nebude nikdy návrat späť a môj synček sa mi nikdy už nevráti, nedovolím aby sa to stalo ešte niektorej inej žene"
Všetko sa to dalo na prešetrenie "Zanedbania zdravotnej starostlivosti" a verím, že sa to dotiahne do toho konca a zabráni to ďalšej rane osudu pre iné matky.
Je to smuté čo som napísala, ale musela som, a prosím vás ani v náznaku nejakej maličkosti sa nedajte odbyť lekárom, vyšetrite sa nedopuste aby sa to stalo aj vám.
Z koníka sa odmlčím, lebo nemôžem ďalej.......
Musím skúsiť, žiť aj keď je to ťažké, lebo mám dcérku a muža ktorý ma potrebujú, synáčika si pochováme a bude náš anjielik navždy a ak nadobudnem časom psychićkú a fyzickú odvahu, skúsim to snáď znova.
TEHULKY dotiahnite to prosím vás do konca, prajem vám krásne zdravé detičky
Stimulky moje "Hlavne", DIORKA, LENKA20, BETIANKA, ZUZLÍK, ELIANKA, KATY2, ZABKAEVKA,KUSPITKA,CSILLA, ale samozrejme aj všetky ostatné, držím vám z celého drca palce aby ste to dokázali ........
Nikdy na vás nezabudenem
..........................Pá, cmučky, aj za Bobáčika-Romanka.............

takyna
autor
17. feb 2009

Následne dnes 17.2.2009 odpoveď z Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

Takže takto sme dopadli na Úrade dohľadu nad zdravotnou starostlivosťou takže takto to u nás funguje!!!!!!!!!!!!!

Úrada pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou popočka B.Bystrica, -ďalej len Úrad/ bolo dňa 3.10:08 doručené Vaše podanie v ktorom ste žiadali prešetriť správnosť poskytnutia zdravotnej starostlivosti Vám, ako pacientke v gynekologickej ambulancii MUDr. Petrovičovej dňa 19.9.2008.

Úrad prešetril Vaše podanie postupom dohľadu na mieste, ktorého podmienky sú uvedené v zákone č.581/2004 Z.z. a zistil následovné.
Vaša návšeteva v ambulancii MUDR. Petrovičovej nebola 19.9.2008, ako uvádzate v podaní, ale 22.9,2008, čo potvrdzuje záznam v zdravotnej domumentácií, predpis lieku v ten deň aj uplatnenie receptu na liek v lekárni.

Podľa záznamov vo Vašej zdravotnej dokumentáciii Vám lekárska dňa 22.9.2008 predpísala liek Nystatin/antimykotikum/ nakoľko mala informáciu o Vašich ťažkostiach od ZDRAVOTNEJ sestry a vedela, že užívate ATB-Penicilín. Svrbenie, pálenie a citlivosť genitácii patria medzi príznaky makózy, ktorá je veľmi častá pri užívaní antibiotík. Nasadením lieku Nystatin rozhodne nedošlo k poškodenie Vášho organizmu ani organizmu dieťaťa. Iné ťažkosti v domumentácií zaznačené neboli. Lekárka Vám predpísala liek, ale akutálne ste VYŠETRENNá lekárkou neboli. V podaní ste uviedli, že liek ste začali užívať, ale nezabral. Vo Vašom vlastom záujme bolo vhodné lekárku opať navštíviť, alebo aj pohotovostnú službu, pokiaľ ťažkosti pretrvávali napriek užívaniu lieku. Dna 30.9,2008 /t.j.8dní od návštevy u MUDr. PETROVICOVEJ/ste v ranných hodinách vyhľadali pomoc na urgentnom príjme Roosveltovej nemocnice. Došlo k predčasnému pôrodu dieťatka v 23.tt a aj napriek úsiliu lekárov sa ho nepodarilo zachrániť, čo je nám nesmierne luto.
Vykonaný dohľad nepotvrdil skutočnosť, ktorú uvádzate v podaní, že predčasný pôrod bol vyvolaný a spôsobený tým, že Vás lekárksa MUDr. Petrovičová nevyšetrila, ale len predpísala liek.
Napriek tomu, zdravotná starostlivosť Vám poskytnutá v gynekologickej ambulancii MUDr. Petrovičovej nebola v súlade so zákonom č. 576/2004 Z.z. a to v tom, že lekárska Vám predpísala liek, ale fyzicky Vás nevyšetrila. Je ale pravdou, že poznala Váš ZDRAVOTNÝ STAV nakoľko podľa záznamov v zdravotnej domumentácii ste pravidelne ambulanciu MUDR. Petrovičovej navšetevovali.
Úrad uznal Vaše podanie v uvedenom bode ako opadstatnené a voči poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti prijme opatrenia podľa osobitných predpisov.

takyna • 1d • Dnes o 17:55 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
Na tento lajster papiera sme čakali 5 mesiacov !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1/ stačí keď si dáte vyhladat MIKÓZA pri tehotných na nete je to veľmi nebezpečná infekcia , ktorá môže sposobiť predčasný pôrod. VTEDY SOM TO NEVEDELA, TERAZ TO Už VIEM, a oni to napíšu aká keby sa o nič nejednalo.

2/ Doktorka ma ani nevidela, iba sestrička so mnou komunikovala......čiže opetovne som mala navštíviť sestričku, ked mi problém neustupoval.

3/ ani návod liekou ako sa uzívajú mi nebol vysvetlený , iba v príbalovom letáku, bez dlzky uzívania ako sa to má brat, ani o kontrole mi nikto nic nepovedal, v materskej knižke ani len záznam nebol

4/ doktorka akože vedela o mojom zdravotnom stave....čiže pri dcére som ju upozornovala, že som bola zašívaná v 5/m tehotenstva, som po uMELOM OPLODNENí, ležala som s hematómov v nemocnici s krvácaním, ani napriek týmto varovným signálom nepodstupila ochotu ma pozrieť, a riešila to len receptom po sestričke

a je EšTE TOHO kopa, ide mi srdce roztrhnut ,,,,,,taká som nasratá to je riadna tu SPRAVODLIVOSť,

HNUS, GRC,,,,,,,,,A dieťatko nám nikto nevráti.......

u2jana
17. feb 2009

uf... nic podobne, som nezazila, ale nemohla som docitat vas pribeh, inak ako so slzami v ociach... uprimnu sustrast a drzte sa...

takyna
autor
17. feb 2009

Dakujem u2jana a prajem vam , aby ste nic takeho nikdy zazit nemusela.

aponchie
17. feb 2009

fuj hnus filaovy jak nekdo muze napsat leky bez vysetreni ..driv sem za to byla vztekla kdyz jsem spechala,ale ted vidim,ze to ma svuj duvod 😖 je hrozne co se ti stalo je mi to lito 😔

takyna
autor
17. feb 2009

Dakujem aponchie, je to hnus, proste po novom budu asi sestricky osetrovat pacietou....

annag
17. feb 2009

takyna, máš možnosť žalovať ju v občianskoprávnom súdnom konaní. Začne sa súd, musí sa urobiť znalecký posudok, všetko sa môže začať skutočne vyšetrovať. Úrad je len skupinka úradníkov, ktorá si môže povedať čo chce. Žalovať môže ktokoľvek kohokoľvek. Súd žalobu posúdi a rozhodne o súdnom konaní. Myslím, že až súdnou cestou by si mohla splniť svoj cieľ - aby sa takéto prípady viac neopakovali.

aponchie
17. feb 2009

jo ale kdo ma zbytecne penize na soudy?pac do tohohle nemusi jit kazdy pravnik a pokud jo urci si cenu a vidina vyhry je osemetna v nasem state takze je to risk velikej 😖

sayast
17. feb 2009

to je strasny nestesti 😔
uprimnou soustrast 😢

takyna
autor
17. feb 2009

Dakujem Annag, urcite to dame na sud, musim najst pravnika skutocne na urovni, nezaujateho, mozno to budeme aj medializovat, urcite napisem

takyna
autor
17. feb 2009

najviac ma trapi, že sa to stáva skoro na dennom poriadku, a všetci cuknu , nikto to neriesi

slunicko552
17. feb 2009

taky tak to je hrozné 😢 Je mi to moc líto 😢 ,držte se 😔

takyna
autor
17. feb 2009

Dakujem vám vsetkým , ste zlaté

radka.m.
17. feb 2009

takyna-upřímnou soustrast,mě se stalo něco podobného,ale se štastným koncem,poslední těhotenství jsem chodila pravidelně do poradny pro těhotné,kolem 30tt má gynekoložka nepoznala zánět v pochvě,asi 3dny po poslední prohlídce mi začaly kontrakce,jelikož jsem měla už 4těhotenství,tak jsem věděla,že je zle a manžel mně ihned odvezl rovnou do krajské nemocnice v hk.tam mně okamžitě přijali k hospitalizaci,napíchli na kapačky,dali injekci pro malého na rozvinutí plic,protože to vypadalo,že prostě porodím,byla jsem už otevřená a měla pravidelné kontrakce,po kapačkách asi třetí den kontrakce ustoupily,otevřená jsem už zůstala,tak jsem musela do 36tt zůstat v nemocnici,potom se malý narodil zdravý,ale doted mám příšerné sny,kdy se mi všechen ten zmatek tenktát na příjmu vrací a doted když mám takové tmavé chvilky i brečím,jak to všechno mohlo daleko hůř dopadnout,kdybycbývala tenkrát nepřijela včas.při tom příjmu mi dělali výtěry a z výsledků se právě zjistil ten zánět,který způsobuje právě předčasný porod.

trace
17. feb 2009

hrozný, je mi vás opravdu strašně moc líto... je to hrozný co se dnes děje!!! Můžete je žalovat, i když miminko to nevrátí...
Váš příběh jsem nemohla dočíst... ještě teď pláču srdíčko mám sevřené jak nikdy.... prosím držte se!!!!Myslíme na vás!!!

takyna
autor
17. feb 2009

ved to radka, mna najviac trapi, že keby ma bola vysetrila, možno zisti , že nie je niečo v poriadku, upozorní ma na možné následky ak by som začala mať riadne bolesti, ale ja som proste nemala ani len šancu jej nič povedať 😔 a predsa bolo to 8 dní, mohla ma poslať lezať do nemocnice a mohli sme sa tešiť s chlapčeka a nie teraz chodiť za anjelikom už len na cintorín.... ☹

takyna
autor
17. feb 2009

trace dakujem
viem, že sa neda vratit cas, ale aspon mojim pribehom, budem varovat ostatne tehulky aby sa nedali len tak lahko pri prvych priznakoch problemov odbit

radka.m.
17. feb 2009

tak hlavně,že se zavedly poplatky a zdravotní péče je v některých případech o ničem,mně n evadí platit,ale aby taky podle toho ta péče vypadala a lékaři si pacientů vážili a ne,že někteří dávají najevo,jak jsme jim na obtíž,protože mají spoustu práce a plné čekárny. 😠

takyna
autor
17. feb 2009

doktory si beru na rohy kopec ludi, medzi to svojich znamich, rodinu atd...a potom zanedbavaju pacientov....

trace
17. feb 2009

já mám na gyndě taky takovou protivnou sestru. ta každýho hned spucuje že otrvují.... to je fakt bordel 😠
nechápu jak takový lidi můžou dělat tuhle práci 😠 😠

takyna
autor
17. feb 2009

tak to ani ja nechapem 😠 , a predsa gynekologia tam by malo byt samozrejmostou , ze tam budu mili a ustretovy ludia 🤐 , ale realita je uplne ina 😒

paskova
17. feb 2009

takyna v tychto pripadoch su vsetky slova zbytocne, ale strasne s tebou sucitim. urcite to tak nenechaj, i ked ti to tvojho anjelika nevrati, take osoby ako ta akoze doktorka nema co v zdravotnictve hladat.

tilly
17. feb 2009

😢 😢 😢 😢 😢 😔

to bola hrubá nedbalosť, ja chápem, že niekedy toho majú doktorky veľa a sestričkám sa nechce, ale nevyšetriť tehotnú s pálením v pošve??? 😠

neviem, či vám to pomôže, ale skúste to posunúť na súdne konanie... ale fakt netuším, či sa dovoláte spravodlivosti 😖 v rámci nášho právneho systému skôr nie, možno tak v USA...

skôr by som to možno na tvojom mieste medializovala, možno už len kvôli tomu, aby si na tú doktorku dávali maminy pozor...

úprimnú sústrasť, je to strašné, čo sa ti stalo 😔

takyna
autor
17. feb 2009

dakujem paskova, budem sa snazit urobit pre to maximum

Stretla som sa aj s reakciou opacneho nazoru na tuto situaciu, ze nemozem jednoznacne doktorku obvinovat, ze dietatko umrelo, áno suhlasim aj s tym ani ju neobvinujem ale jej ani nemozno ubrat na vine a ta je jednoznacna, mala ma pozriet bola moja gynekologicka, dôverovala som jej, možno by to ináč dopadlo a to je FAKT

mila01
17. feb 2009

Takyna - je mi to moc líto.Je to strašně smutný,hlavně to,že takové sestřičky jsou všude a asi si to sami ani neuvědomujou.Já jsem začala krvácet ve 25tt.Rychle jsem běžela ke svému gynekologovi a tam mě sestra seřvala,že dnes není poradna,že mám přijít druhý den,protože je tam hodně pacientek.Chvíli jsem na ní koukala,protože jsem absolutně nechápala,co mi to říká a pak jsem se jí zeptala,jestli mi vůbec rozumněla,že jsem těhotná a krvácim,že se bojim o dítě.Milostivě mě tedy pustila do kabinky,doktor mě okamžitě odeslal do nemocnice,kde se za 3 týdny narodila Karolínka.

Moc mě mrzí,že vy jste takové štěstí neměli,nemá se to stávat.Přeji celé rodině hodně síly a bojujte,tyhle lidi nemají ve zdravotnictví co dělat.Jsi velmi silná a neboj,jednou se tam nahoře potkáte.Já tomu věřim,jinak už by vážně nebyla žádná spravedlnost.

takyna
autor
17. feb 2009

skutočne som prešla a preštudovala po internete všetky možno podobné aj iné prípady, a jednoznačne zápal v pošve je velmi nebezpečný pri tehotnej žene, ked nie je kontrolovaný!!!

aj su pripady ked deticky prezili okolo 24tt 27tt a su zdrave aj postihnuté je to rozne, v nemocnici pri pôrode chceli velmi tie kontrakcie predcasne zastavit aby som aspon 2tyzdne este vydrzala, sanca na prezitie by bola vysie, aj ked by tam bolo to mozne poskodenie....dietatka

sisi33
17. feb 2009

takyna,
pri citaní tvojho príbehu cítim neuveriteľnu bolesť. Nechápem ak je možné ze lekár ktorý má vzdelanie a prax a vie aký to môže mať dopad, ťa len tak odbije. Jej hlupy nezáujem ťa poznačil na celý život a nie len teba - celú tvoju rodinu.
Prajem ti hrozne veľa síl a všetko dobré!!!

zuzik25
17. feb 2009

takyna, este mi tecu slzicky po tvari, trvalo mi kym som to docitala. zelam ti hlavne vela sil a ze vybojujete spravodlivost.
a to som sa chcela k tej doktorke dostat, ked som menila gynekologa, ale odmietla ma.

lucinka1104
17. feb 2009

takyna ja som mala niečo podobné no našťastie môj synček to prežil, v 38 tt mi bol robený v Roswelltovej nemocnici chybný ster na streptokoka ktorý vyšiel negatívne no opak bol pravdou a pri pôrode som okrem streptokoka mala aj ecolly , mala som aťžký pôtrod po pôrode abgard 10/10 no pár hodín po pôrode zistli, že zapalový parameter ktorý môže byť max 10 má moj anielik 380 a že do rána to asi neprežije mám as prichystžať nato najhoršie......mesiac boloval môj anielik o život mal otravu krvy, zápaľ pľúc, zapal mozgových blán, ťažkú formu žltačky, záp očiek , prestal sám dýchať 😢 😢 😢 😢 , nepapal schudol na 2 kg nonevzdal to ani on ani ja a svoj boj o život vyhral , je to ten najsilnejší človiečik pod slnkom...
je mi strašne ľúto čo sa ti stalo a na DR v BB mám svoj názor. MOja musíš byť tezarsilná, Romanko by nechcel aby si sa trápila určite sa traz stretnete a potom ti ho už nikto nevezme.

takyna
autor
17. feb 2009

dakujem vam vsetkým, velmi si to vázim
Mila moja doktorka pritom vedela, že je to nase vytuzene dietatko po skutocne urputnom 11 rocnom usili, umelym oplodnenim, ktore tiez stoji veľa penazí, psychickej námahy,...boli velmi tazke casy,..
po porode som sa nesla dostat s chorob, ASTMA ale strasna..., antibiotika 4 druhy, pecen rozbita...
manzel, CTCko hlavy..., psychickej problemy obidvaja, dcerka starsia totalne sklamana, aj zbytok samozrejme najblizsej rodiny...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre