Smrť dieťaťa. Zanedbanie starostlivosti lekárom

takyna
17. feb 2009

Zakladám túto tému na základe vlastnej životnej skúsenosti.

Prosím všetky mami, čo zažili niečo podobné , aby prispeli do tejto téme
ďakujem vám , veľmi mi na tom záleží

jankajs
19. feb 2009

A ešte mi poradila jednu vec - ak sa mamine niečo nezdá, treba ísť na vyšetrenia (v mojom prípade som už v šiestom mesiaci mala byť vedená na nefrológii kvôli zlyhávaniu obličiek) aj bez odporúčania a vedomia obvodného gynekológa, ak on tvrdí, že sa nič nedeje (aj v mojom prípade opuchy a o dve čísla väčšie topánky boli "normálny" jav, však iné sa nenašlo). Ja som svojej lekárke verila, je odborníčka a skutočne nemala dôvod na veľké obavy, veď tlak aj moč bol OK. Len sestrička mi šuškala do ucha, nech sa pýtam na nefro, že v zbieranom moči sa určite niečo nájde.... no, asi sme mali fakt šťastie. 😅

mizu416
20. feb 2009

Takyna prave som si precitala novy cas.Dufam ze ten clanok otvory oci vsetkym kompetentnym a varuje lahostajnych lekarov ktorym HIPPOKRATOVA PRISAHA asi nic nehovori ...Drzim palce

takyna
autor
20. feb 2009

ďakujem mizu, aj ja som si to teraz prečítala...

mila01
20. feb 2009

takyna - jak se prosím jmenuje ten článek?Pokouším se ho najít na netu,stránky časopisu jsem našla,ale článek ještě ne,chtěla bych si ho přečíst.Děkuju.

mila01
20. feb 2009

Takyna - článek jsem našla a přečetla jsem si ho.Nevzdávej to prosím.Já si na rozdíl od té doktorky myslim,že tam souvislost je ( mezi tou její "léčbou" a následným porodem).Ne každé ženské problémy jsou z jednoho důvodu - to už by nás nikdy žádný doktor nemusel vyšetřovat,zavolali bysme,bolí mě to a to a on by nám nafaxoval recept.Takle si to asi ta tvoje " doktorka " myslí.Nevzdávej to a nenechte jí,ta neléčí,ta ubližuje.

saska.t
20. feb 2009

mila01- hod sem prosim link na ten clanok prosim ....

saska.t
20. feb 2009

uz som to nasla davam link, takyna drz sa a nevzdavaj to tak ako vy vsetky ostatne ktore ste prisli o babätko ...

http://www.cas.sk/clanok/106952/nestastni-rodic...

mirka414
20. feb 2009

ja som si to precitala na nete www.novycas.sk,drzim vam prstecky,boze keby som vedela ako vam pomoct ☹ ,ako zmierit bolest?

majsan
20. feb 2009

takyna a co budete teraz robit' nech vam ta p... zaplati teraz.

takyna
autor
20. feb 2009

Dakujem vám všetkým

Dufam, že aj toto naše zverejnenie aspon trosku vyplati kompetentnych, aby sa to nestávalo tak často..., aby sa to hlavne nestalo ostatným...

neviem ešte , možno právne to budeme riešiť

keby aspon doktorka mala tu guráž a ospravedlnila sa za chybu, ale ani to nie je schopná 😠 , svedčí to o jej charaktere

lubec
22. feb 2009

Je to velmi smutne,co sa stalo ☹ ☹ ☹ ,ale ja by som tam stala,medzi dverami,pokial ma nevysetri.Alebo by som sla na pohotovost.Tiez mam podobnu sestricku,co rozhoduje za dr.,....telefonicky som dr. povedala,co sa ako predviedla a ju spucovala,pri dalsej navsteve sa snazila vyhovorit,ze niekedy nevie,kde jej hlava stoji.....

eki
23. feb 2009

ahoj takyna,
pamätáš si ešte na mňa? Boli sme spolu na HSG. Hrozne mi to je ľúto, čo sa stalo.. Najhoršie je, že sa to vôbec nemuselo stať, keby.. Veľmi na teba myslím, - ťažko sa mi hľadajú slová... Len keď si niekedy predstavím, že by sa niečo stalo šimonkovi, ide mi srdce roztrhnúť, a nie že sa to stane naozaj.. Aj moja sestra prišla o bábetko zrejme vinou doktorov - išla rodiť, nikto si ju tam nevšímal, ani ozvy jej nerobili, ani nič a bábetko sa narodilo mŕtve - zomrelo tesne predtým..
Všetkým, čo sa im takéto stalo, úprimnú sústrasť ☹

majsan
24. feb 2009

takyna ozvi sa potom ak to pokracuje.tak mi je to vsetko luto ja by som sa zblaznila.my sme sa pokusali 7 rokov tak som otehotnela a potratila.bolo to tazke a tak som ostala zase tehotna a mam zdraveho synceka.neviem ci by som to prezila keby sa mu nieco stalo.si velmi silna zena a prajem ti v zivote len to naj naj.

kvetina05
26. feb 2009

Ahoj takyna.,,, je mi to všetko veľmi ľúto, je to ťažké . ja mám tiež svoj názor na našich lekárov, mám zlé skúsenosti. Naša malá mala na pupčeku malý tumorček, tak nás s tým poslali na kožné., kde sa kožná na malú vôbec, ale doslova vôbec ani nepozrela a povedala, že to jej zmizne. Nakoniec sme sa dali vyšetriť ešte v inom meste, kde jej ten tumorček vypaľovali dusičnanom, no ani po druhom vypaľovaní jej to nezmizlo, tak nás poslali na chirurgiu, kde jej to museli vystrihnúť... a keby sme čakali že jej to zmizne, tak sa jej to zväčší a museli by jej to odstrániť operačne, a to mala naša malinká len 2 mesiace. Určite sa to nedá porovnávať s tvojím príbehom ale aj tak som bola nahnevaná na tú Kožnú.... tak úplne chápem aj teba.... Držte sa 🙂

kosicanka1
26. feb 2009

ahoj takyna, necitala som celu diskusiu, iba tvoje prve prispevky.
V prvom rade je mi to strasne luto a uprimnu sustrast.
Presne ten isty pripad s dobrym koncom som zazila ja. Pred par dnami som prisla ku gynekologovi s tym, ze mam svrbenie a palenie a trosku vytok. Sestricka ma odbila tym, ze som si podrazdila novym praskom alebo avivazou alebo toaletnym papierom alebo... asi 10 veci povedala. Ja na to, ze nic z toho to nie je. Ona, ze to prejde. Ja ze v ziadnom pripade, a ze CHCEM ist za lekarom bezpodmienecne. Po dlhom cakani ma moj zlaty mudr vysetril, dokonca zobral ster a mala som tam nejaku bakteriu, dal mi na par dni cipky macmiror a uz je to fajn. Jedine, co som zlyhala, este v cakarni som si vravela, ze doktorovi poviem, ako so mnou sestricka jednala, ale v ambulancii som sa na to vybodla.
Zeny nedajte sa odbit, je to strasne....

ivankaalenka
27. feb 2009

Je mi tak luto, dnes niet spravodlivosti, pane boze. Slzy mi prudom tiekli.

takyna
autor
27. feb 2009

dakujem všetkým, budem rada, keď budete i nadalej prispievať so svojimi skusenostami

posuva ma to dalej....

este raz DAKUJEM

tamarka
27. feb 2009

takyna, so slzami v očiach som si prečítala tvoj príbeh. Naše druhé tehotenstvo bolo sprevádzané problémami od začiatku. V prvom trimestri som si odtrpela extrakciu 8-ky, zápal močových ciest, mykózu, v druhom trimestri zápaly horných a dolných ciest dýchacích, v 30 týždni som sa začala otvárať, odležala som si týždeň v nemocnici, kde som každý deň počula, že to nedonosím, že to bude určite predčasný pôrod a bábätko je otočené zadočkom a už sa neotočí, a bla bla bla, bola som na dne zo všetkých tých rečí, ale osud to chcel inak, Tamarka sa otočila a my sme porodili 2 dni po termíne, je krásna a zdravá.

Mám kamarátku, ktorá vďaka lekárom prišla o dve deti (nie dvojičky), pri prvom pôrode zanedbali všetko, čo sa dalo a pri druhom jej primár povedal, že zase tej prírode nič nedoniesla!!!!!!!!! Čakali dlhých sedem rokov, prešli všetkými možnými aj nemožnými vyšetreniami s negatívnymi výsledkami, bola na liečení, keď už všetko chcela "zabaliť", tak pred vianocami zistila, že je tehotná, je v 15 tt, všetko je v poriadku, už sa len všetci modlíme aby bolo všetko ok a ona porodila krásne zdravé dieťatko.

Ďalšia kamarátka, bola v 30 tt, keď sa začala otvárať a hospitalizovali ju, ja som zrovna porodila Tamarku, keď ležala na oddelení, bola som ju pozrieť, keď som ju zbadala bolo mi do plaču, ležala na tej istej posteli ako ja vtedy v tom istom tt. Bola usmiata a kľudná. Týždeň po tom, ako nás s Tami pustili domov mi volala naša spoločná kamarátka, že ma nechcela stresovať, ale že Julka už porodila. Lekárovi na vyzite povedala, že mala celú noc bolesti, on jej ale povedal, že to niesú pôrodné bolesti, že ona určite neporodí. A stalo sa, nespravili jej cisársky, porodila KP, malinká má hydrocefalus, je slepá...... je toho veľmi veľa. Najhoršie na tom, je že lekár sa poistil a do lekárskej správy napísal, že malinká išla hlavičkou, že nič nezanedbal, sestrička, ktorá pri pôrode bola sa postavila za lekára a oni nič nezmôžu, aj ho žalovali a nič, pracuje ďalej.

takyna, tebe prajem veľa veľa síl a čo ty vieš??? možno tvoj čas ešte príde a ty budeš k sebe tisnúť krásny malý uzlíček 😉

emka.trhanova
27. feb 2009

ahoj takyna ... je mi ľúto čo sa ti stalo , poplakala som si na d tvojím príbehom a jedno viem určite , ak by som mala mať niekedy problém aj ten najmenší s malinkým počas tehotenstva , nedám sa odbiť ani za nič ....
prajem ti len aby tá bolesť časom ustúpila a hlavne aby sa vám ešte zadaril malý synček ... držím palce

jarka007
27. feb 2009

takyna hrozne, po 11 rokoch ? ja som bola po IVFku ako rizikova pacientka a liezlo mi na nervy, ze ma kontroluju kazdy 2 tyzden, ale nikdy sa mi nestalo, ze ma lekar nevysetril mimo termin. musela som sice dlhsie cakat, ale vzdy som bola osetrena. ale ked vas tak citam, som strasne rada, ze som nerodila na SR.
nazor manzela, ktory ma vzdy svojou "racionalitou" sfukne ako sviecku. ci si myslis, ze by ti predpisala nieco ine, keby ta vysetrila, ci to nebol liek, ktory sa bezne na mykozu predpisoval ? Ak este bol povoleny pre tehotne, tak sa doktorke neda nic dokazat :(. akurat ten priestupok, ten aj uznali, ked som si vsimla. Co vlastne znamena takyto priestupok ? Nejaku pokutu ? Zakazanie cinnosti na urcitu dobu ? alebo len nejake ustne pokarhanie ?
taketo pribehy sa rychlo roznesu, tak mozno takymto sposobom bude za to p. Doktorka potrestana a zeny si rozmyslia, ci ku nej naozaj chcu chodit.

ditka1
28. feb 2009

takyna... 😢 😢 😢 boze neviem co povedat,strasne som plakala pri tom lebo som cerstva mamicky 11dnoveho synceka a neviem si predstavit,zeby som taketo musela prezit... 😢 si velmi silna osobnost...

takyna
autor
28. feb 2009

Ste veľmi zlaté 🙂 , neviem jarka čo to znamená, tiež to tipujem na miernu pokutu , potom sa doktorka odvolá a nebude platiť nič 😒 , myslela som si, že čas lieči....,ale v tomto to nie je pravda ☹
je to horšie a horšie.......

v pondelok mám stretnutie s právničkou , uvidíme, čo nám poradí...

ale malého Romanka mi nik nevráta 😔 😢 , mal meniny v pondelok.... 😢 odniesla som mu autíčko na cintorín... 😢

ďakujem vám

miracle
1. mar 2009

Takyna, simonka, alinocka a bohuzial aj kopec inych ...je mi velmi luto, co sa vam stalo ☹ ☹ ☹
Prajem vela stastia a sil...

takyna
autor
2. mar 2009

ďakujem za príspevky, je mi úprimne lúto všetkých vás s podobným osudom, držím všetkým palce a prajem aby sa takéto prípady stávali čo najmenej a najradšej by som bola keby vôbec

pekný zvyšok pracovného týždňa 🙂

takyna
autor
22. jún 2009

Som nešťastná, nešťastná, niekedy ani neviem ako ďalej, chyba lekárky mi úplne zmenila život, dnes nám nevyšiel ani posledný KET, a už sme boli tak blízsko.....a mohli sme mať synčeka ......, ešte ráno som to nejako snažila logicky prežiť, ale večer mi to už nejde tak lahko, dochádzajú mi sily..... 😢 😢 😢

lindula3
22. jún 2009

takyna aj vsetky ostatne baby co ste sem pisali svoje pribehy... je mi to uprimne luto... padali mi slzy pri vasich pribehoch, ale vasu bolest si clovek ktory to nezazil urcite predstavit ani nevie.... prajem vam strasne vela sil, blizkych ludi ktori stoja pri vas a hlavne este jedno zdravucke babatko....

tilko
22. jún 2009

Ste veľmi silné ženy!!!!!
Už dávno som neplakala, tak ako teraz. Vaše príbehy sú skutočné. Nie sú hrané hercami ako v Tv. Obdivujem Vás, že ste sa nenechali zlomiť osudom.

majsan
22. jún 2009

ahoj takyna tak mi je luto ze vam to nevyslo . 😢 a co budes dalej robit? skusite to odznova'? tak velmi ti prajem babo a to z celeho srdca.keby sa dalo vzduchom poslat stastie hned by som ti ho poslala.

gabika24
23. jún 2009

takynka 😢 - moja, pozbieraj sily, určite to vyjde teraz. Ty vieš, ako som to s tebou prežívala - ešte teraz plačem pri čítaní tvojho príbehu a to ho poznám skoro naspamäť. Každučký deň na teba myslím a želám si, aby vám to už konečne vyšlo, nech sa trochu zacelia rany, aj keď Romanka vám už nič nevráti. Keď niekedy nevládzem, dávaš mi silu, vždy si spomeniem, aké máme šťastie, ako to mohlo dopadnúť, keď aj ja som mala zápal, začala som sa otvárať...(mne ale zápal ani tvrdnutie bruška - aj keď slabé - nikto nepodcenil)... síce sme boli v nemocke v rovnakom čase,no ja som bola už v 33tt. Napriek všetkému, čo si zažila si ma vtedy utešovala, že to, čo sa vám stalo ma teraz nesmie trápiť a najviac ti pomôžem tým, keď budem aj s bobáčikmi v poriadku a ešte vydržíme aspoň pár týždňom. Tak sme aj kvôli vám vydržali ešte tri 😵 a narodili sa nám zdraví chlapci na konci 36tt. Si obdivuhodný človek, neviem, kde sa vtedy zobrala v tebe tá sila a podporovala si ešte aj mňa. Naozaj si jedna veľmi silná a úžasná žena - aj keď máš niekedy pocit, že nevieš ako ďalej, viem, že tú silu bojovať nájdeš. Mám ťa veeeeľmi rada 😵

a aj ostatným, čo sa stalo niečo podobné, želám veľa sily a hlavne to,aby opäť našli svoje šťastie 😵

takyna
autor
23. jún 2009

Ja vám veľmi pekne všetkým ďakujem, dodávate mi silu ísť ďalej , prajem všetkým len všetko dobré, krásny život 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre