Smrť dieťaťa. Zanedbanie starostlivosti lekárom

takyna
17. feb 2009

Zakladám túto tému na základe vlastnej životnej skúsenosti.

Prosím všetky mami, čo zažili niečo podobné , aby prispeli do tejto téme
ďakujem vám , veľmi mi na tom záleží

dada78
23. jún 2009

takyna, moc Ti držím palce a verím že aj Tebe pošle Romanko malý darček. Neboj, anjeličkovia nás strážia 😉

asitka
23. jún 2009

takyna...veľa sily prajem....plačem ešte teraz..... 😢

...tiež som mala s gynekologičkou problémy....a radšej som prestúpila k inému dr...tiež zanedbala svoje povinnosti, keď som bola tehotná....preto som radšej odišla...a dúfali sme s lekárom, že to všekto dobre dopadne...malá mala po narodení problémy...ale dostali sme sa z toho...aj keď je pravidelne sledovaná na neurologii...

ešte raz...držím palce...a prajem veľa sili a energie.... 😵

evea80
23. jún 2009

Ja chcem len napisat, ze vas vsetky obdivujem, ze to zvladate ten navrat do zivota, ja si to ani neviem predstavit, tu bolest, smutok ☹ A na druhej strane ked si predstavim, ze mozno ak by lekarka nezanedbala svoje povinnosti, mohlo byt vsetko inak... Normalne to vo mne vrie, co je to za spravodlivost, ze sa jej nic nestane? kde to zijeme?????

Prajem Vam vela sil, aby ste to prekonali, ale aj aby ste mali energiu bojovat za spravodlivost a hlavne nech sa Vam postasti dalsie babo... 🙂

shaula
23. jún 2009

Ahoj, holky, přečetla jsem si celou diskuzi, ale trvalo mi to stráááášně dlouho, protože jsem na to přes slzy skoro neviděla... Je strašné, když takhle přijdete o dítě, a úplně nejstrašnější mi připadá rodit dítě, o kterém víte, že je už mrtvé nebo zemře brzy po porodu... Jedna moje kamarádka si to prožila také... Vstávají mi vlasy hrůzou na hlavě, když si představím, že bych byla na Vašem místě, asi bych se zbláznila. Obdivuji Vás, že jste to zvládly a zvládáte žít dál...
U každého z Vašich příběhů jsem našla i něco ze svého těhotenství - taky jsem cca ve 3. měsíci prodělala angínu léčenou antibiotiky (Ospen), ale naštěstí to nemělo žádné gynekologické dopady. Později mi zjistili těhotenskou cukrovku a protože jsem si na netu vyčetla, jaké problémy může neléčená cukrovka způsobit, tak jsem si doslova vydupala doporučení k diabetologovi. Pak jsem ale žádného nemohla sehnat, všichni prý mají plno, vzali mě až v sedmé (!!!) ambulanci. Tlak jsem měla zajímavý - podle toho, kde mi ho měřili🙂 U gynekologa vysoký, na diabetologii nízký, v rizikové poradně normální🙂 Tu rizikovou poradnu jsem si taky vysloveně vyžádala - ony dvojčata samy o sobě se z porodnického hlediska chápou jako komplikace, navíc ta cukrovka,... Chtěla jsem mít jistotu. Nakonec se nám ve 36. týdnu narodili krásní zdraví kluci. Občas zlobí, což mě celkem vytáčí, ale při čtení příběhů, jako jsou ty Vaše, si vždycky uvědomím, jaké mám štěstí a že to občasné zlobení nic není...
Hodně síly všem, a Takyno, tobě přeji pevné nervy, hodně síly, a straaašně moc štěstí při dalším pokusu (pokud do toho půjdete?).
Ještě by mě zajímalo - mluvila jsi po tom ještě někdy s tou lékařkou? Jak se k tomu staví z očí do očí? Jasně že do novin řekne, že to nebyla její chyba... 😠 Je možné, že by to nakonec stejně dopadlo tak, jak to dopadlo, ale možná taky ne, a to už se díky její ignoranci nikdo nedozví... ☹ Někdo ti možná řekne, že ses neměla nechat odbýt... Ono po bitvě je každý generál, a docela si dovedu představit, že jsi z toho byla tak v šoku, že tě ani nenapadlo sestru poslat do zadní části těla a vydupat si vyšetření... Jen je škoda, že jsi pak třeba druhý den nešla někam do nemocnice, když problémy přetrvávaly... Nicméně já se na všem zlém snažím najít něco dobrého, a tak si říkám, že je Romankovi možná v nebíčku líp, kdyby přežil, byl by pravděpodobně těžce postižený, a jaký by to pak byl život... No nic, končím 🤐 a budu si přát, aby podobných příběhů bylo co nejméně...

missymici
23. jún 2009

takyna: Ahoj, dizkuzi jsem si přečetla až ted, a brečím a brečím.Je to hrozné,doktorka na zabití....nedej se a bojuj,moc moc ti držím palce. Držím palečky i dalšímu Bobáčikovi...určitě se vám to povede.Moc s tebou cítim,a kdybych mohla poslala bych ti svoji sílu a odvahu,i když jí nemám moc...vydrž mamko!
TAky jsem měla šílenou mudru na gyndě ke který jsem musela přejít,kvůli tomu že jsme se přestěhovali,ale asi po 6 měs.když mimi v bříšku měl 8měs. jsem raději přešla k jiné,kterou mi domluvila tchýně.A to jsem dobře udělala,jinak nevím co by bylo.Vázla kominikace,nevysvětovala mi nic,nechtěla mě nechat doma z práce i když jsem měla potíže,tak mě nakonec musel nechat doma obvoďák.V 8 měs.jsem ležela v nemocke stím,že mě děsili že budu rodit (dělal tam i moje mudra),měla jsem pouze poslíčky a tlaky v podbříšku...když mě propustili tak jiná gynekoložka porod vyloučila a kroutila hlavou co jsem jí vše říkala,nedali mě propouštěcí správu z nemocky,dr. jí předemnou rozthala,nedali mě celé těhu prášky,které jsem měla brát...dala mě je až nová dr.Měla jsem anémii...a problémy s dýchaním,taky si mysleli že mám plícní embolii.Jsem ráda,že mám tuhle dr.je perfektní,hlavně vše probíra,komunikuje,a je ráda když se ptátm a ja zas že mě ona odpovída,...
Takynko,poučila jsi se z chyby dr., ja věřím že se vše srovná a vaše rodinka bude štastná, váš bobáčik vás hlída a určitě vám pomůže s miminkem.
Úpřimnou soustrast...ještě ted se mi klepou ruce ☹

takyna
autor
24. jún 2009

Dakujem vám za príspevky a slová povzbudenia, veľmi si to vážim.

Áno milionkrát som si vyčítala, aj si vyčítam, že som nereagovala inak, niekedy si o sebe myslím, že som taký naivný dobrák, a potom to všetko takto dopadne, ale čas sa bohužial nedá vrátiť 😔 . Verila som svojej doktorke, museli by ste si zažiť tie sestričky, tú ich "ochotu" a dlhé čakania v ambulancii...., nemáš známosti, máš smolu, platí to všade okolo nás. Bohužiaľ hlavne v našom rozbitom Zdravotníctve. Doktorka sa so mnou osobne nestretla, nevolala..., ordinuje ďalej, dokonca má " vraj kopec spokojných pacientiek" do KEDY?.....

............neviem s kade, ale musím vyhrabať ešte zbytok energie, aby som dokázala ísť ďalej....ešte raz ďakujem za energiu a slová povzbudenia...... 😵

majsan
24. jún 2009

ahoj moja.nic si nevycitaj ved ty predsa nemas lekarsky diplom.ona mala reagovat inak nie ty.co mi zmozeme s pocitmi ked nas lekari takto odbiju a ked sa ozves tak ti povie ze ona je lekarka a nie ty 😠 .aj ja som pochopila ze dnes uz neplati aristatova prisaha( ci ako sa to vola) ich uz zaujimaju len peniaze.kaslu na ludi len aby cim viac zarobili a potom to tak vyzera.na slovensku neexistuje uz ani spravodlivost a to ma najviac serie 😠
tak mi je to vsetko luto.drzim ti palce hlavne ti prajem tebe aj manzelovi vela vela sil.budem sa modlit za teba aby ti boh zaslal maly batoztiek aby si aj ty konecne po takej bolesti bola konecne stastna.posielam ti silne objatie.

miskachrumka
24. jún 2009

vcera ked som pzerala temy tak som tuto len tak preskocila no dnes som sa rozhodla si ju kuknut a pocity ktoate mam su dodt pomiesane obdivujem mamicky a hlboko sa sklaniam mamine ktora prezila toto sko tak smrt dietatka je to najstrasnejsie pre matku co moze byt!!!!ja obdivujem maminky ktore to zvladli ale tak isto aj mamky ktore amku chore deticky ja by som taketo sizuacie nezvladla urcite som velmi citliva dusaa a nejak by ma tieto veci fakt psychicky polozili!klobuk dole este raz maminkam co prezili smrt babtka a co maju chorucke deticky ale aj maminkam co mali predcasne narodene deticky!........................................................................... ja by som chcela napisat pribeh maminej sestri ktora tiez velmi zakerny od zivota!mala synceka volal sa kristian kedze nemali peniasky isli zarabat do zahranicia ni konkretne italia isla aj ona aj ej manzel vtedy jej mal kristien 2roky a monika ta ma už teraz 10rokov no a deti nechala opatrovat terjsej manzelke svojho oca ktora snim paktoval este ked zila moja starke no mama mojej tety ktora ako 51rocna zomrela na rakovinu!tak sa starky dal sno dokopy a kedze sa starky ponukol ze ich s edietou tak sa volala ze ich postrazia tak boli unej presiel mesiac vsetko ok asi 3tyzdne pred prichodom mojej tety s manzelom z tal.sa stala ta hrozna vec estře pred odchodom zdomu volala tato edita ze sa idu kuknut na zapas fotbalovi tu v B,Štiavnici no asi po par hodinach som videl avrtulnik presiel ponad dedinami pozeram co sa stalo preboha ale nikdy by minenapadlo ze by isli pre mojho aleho bratrancekaa asi za par minut mi už volala teta prestrasnym placom ze mali padol z tribuny po zapase na halvicku a ze prevazaju do bb na vrtulniku!a ze mu nedvaju ziane sance za par hodin co leteli z tal.na sk a ked dosli im to povedlai ze mali kiko umrel vsetci plakali silnym revom na kolenacch padnuta teta nam odpadla no to je neopisatelne nikdy nato nezabudenm!a ked sa teta trosku zpametala tak jej vysvetlili co sa vlastne stalo doktori jej povedali ze malikiko mal nador na mozgu a tan sa mu padom na tu tribunu rozlial po hlavicke a umrel inac by mozno mohol zit a keby aj nepadol z tej tribuny a mal by ten nador tak by zillen Do jeho 12rokov viac mu nedavali bolo to strasne a najstrasnejsie je ze nebol pokrsteny a teta chodila a neohla najst jedneho farara ktory by jej bol ochotny pochovat jej 2rocneho chlapceka aby mohal jeho dusicka ist do nebycka!napokon po 2tazdnoch sa nasiel jeden co bol ochotny a pohreb bol strasny to male nevladne telicko vtom hrobe no najstrasnesi pohlad v zivote mal obviazanu hlavku bbol cely modrucky!!!!!!!!!nikdy to viac už nechcem zazit NIKDY!!!!!!!!!!teraz je zneho tiez anielicek!

miskachrumka
24. jún 2009

ospravedlnujem sa ze to uplne nesadlo do temy lebo toto nebolo zanedbane lekarmi ale nezodpovednostou osoby ktora bola este taka drza ze este zobrala peniaze za opazrovanie no ktorach sa dohdli ked odchadzla no hnus !!!!!!!!!!§chcela som sa len podelit o pribeh v nasej rodine na ktory sa nikdy nezabudne!!!!!!!!!!

shaula
24. jún 2009

Strašné.... ☹ ☹ ☹ Chudinka malý... A neméně strašné je, jak se lpí na těch náboženských věcech... Když není pokřtěný, tak ho ani nepohřbíte? To mi fakt hlava nebere 😕 😕 😕

shaula
24. jún 2009

No tak to chce opravdu silný žaludek, ještě si vzít peníze za to, že jí zabila syna... Co všechno lidi dokážou... 😕

majsan
24. jún 2009

ja by som to nerozchodila take daco. ☹ malicky chudacik. 😢 ste velmi statocne.ja blaznim ked je maly chory a nie zeby sa mu nieco stalo.moj zivot by vtedy skoncil

miskachrumka
24. jún 2009

ja tiez niekedy nechapem a co vsetko ludia dokazu pre peniaze je to strasne a kazdou dobou sa to horsiiiiiiiii...........................akurat zajtra mu idemem zas na hrob ma tam atake pekne velke srdce a nanom jeho fotocka vdy sa mi vsetko premelie ocami ked som tam ako by to bolo vcera! 😢 shaula mas pravdu doteraz je svina aona povedla a doetraz hovori že ona zato nemoze ze liezol kade tade chudacik mali je to sprepacenim suka!!!!!!!!!

missymici
24. jún 2009

takynka: vím jak to na SR ve zdravotníctví chodí...pocházím z SR a nikdy jsem nebyla spokojená s doktormi,v nemocnicích.Od malinka se semnou mamka nalítala po doktorech,který mě nevedeli zjistit z čeho mám břišní potíže,dlouhé roky na mě skoušeli vše možné,hospitalizace,lázně,testy,prášky.....diagnozy v průběhu 7 let byli 3,ale nepravdivé...až teprve po 7letech potížich mi diagnostiikovali už chronickou gastritídu.JAk gyndy,zubaři,obvodáci...vše stejné,úplatky,známosti...když z toho nic nemáš,nedáš,kašlou na tebe ☹
Vím moc dobře jak to tam chodí i ze skušeností mých známych a jsem i ted po rokoch udivená,že se to ještě nezměnilo.
I přesto vše ti TAkynko držím prstíky...neboj,tý šílený,bezcitný doktorce se to jednou vráti ale v jiné podobě...a ty nemusíš ani nic dělat.Osud to jen tak nenechá...to si můžeš být jistá!!!!!!!!!!!!

majsan
24. jún 2009

to som aj ja chcela povedat ak mala na zodpovednosti male decko mala na neho davat pozor 😠 preto ja nedavam maleho nikomu aj ked sa to moze stat hocikomu.

takyna
autor
23. nov 2009

Musela som znova napísať do tejto témy. Keď vidí človek v tých správach kolko nešťastí pri pôrodoch a bezcitnosť lekárov, tak mi je s toho všetkého smutno a zle 🙄 .
Aj dnes na markíze dávali 36 ročná umrela aj jej dcérka , ostali po nej 2 deti, a nech mi nikto netvrdí, že to nebola chyba lekárov. Proste prišliel výkend a tým sa nepracuje 😠 , Horor
Alebo tá 41 ročná , prvé vytúžené dieťatko narodené predčasne v 7 mesiaci, tiež zanedbanie lekárom, a ešte jeho poznámka , že by aj tak v 7 mesiaci bolo Debilné 😠 To je vrchol všetkého....

A to je len malé množstvo zmedializovaných prípadov.....nešťastných rodičov 😔

Pýtam sa! Kto to zastaví????

klematis
23. nov 2009

ahoj Takyna, nebyla jsem schopná si ani přečíst celou diskuzi, přečetla jsem jen začátek a přes slzy už skoro nevidím. Mě umřelo vinou doktorů první miminko a ve 24tt jsem ho rodila už mrtvé. Je to už devět let a pořád to bolí, tenkrát mi v nemocnici nechtěli dát pitevní protokol a nechtěli ho dát doktorce ani na genetice, která si ho vyžádala, když jsme chtěli zjistit co se stalo. Týden předtím co se mi to stalo jsem ležela ve špitále s vysokýma horečkama neschopná se pohnout a oni mi nedali ani napít......selhávali mi ledviny a i když jsem vůbec nebyla v pořádku, tak mě po pár dnech pustili domů a pak umřel....S gynekologem jsme se shodli na tom, že to byla jejich vina, že zanedbali péči...ale co už teď můžu udělat....oni dělají, že nic, že vše bylo v pořádku....????? ☹

hoogy
23. nov 2009

toto je tazka tema a sucitim so vsetkymi maminami,ktore nieco take zazili. my mame jedno stastie,ze mame v rodine doktorku a viete ako to je ta ma znamych a vzdy sa niekto najde akurat na to co potrebujete. takze som vdaka tomu aj mala dobry porod a tiez si myslim,ze to mna a mojho malinkeho zachranilo. lebo doktor v nemocnici ma zavolal na prehliadku na nedelu lebo mal sluzbu a ze bude mat na mna cas. ja som uz asi 4 den bola totalne opuchnuta,ved viete ako ked uz mate termin. v nedelu bol den po porode a ked mi spravili ozvy tak zistili,ze maly uz ma zly tep a musi ist von,po vyvolavacke to dopadlo nakoniec dobre. viem,ze toto nie je k teme,ale tiez som nazoru,ze ked nemas znamych alebo to aspon enmas zaplatene tak si vsetci myslia,ze nemusia o tehotnu zenu ani zakopnut. ved uz tolko zien porodilo. myslim si,ze by sa malo tehotnym a hlavne porodu venovat viac pozornosti...
drzim palce vsetkym,ktorych anielikovia su uz v nebicku.....

edita84
23. nov 2009

Takyna teraz som si čítala tvoj príbeh a plakala som aj ja som si s dcerkou prežila svoje a aj u nás to bolo zanedbanie starostlivosti ale mi sme to nedotiahli k udaniu nemala som na to silu a teraz ked je už malá väčšia chceme druhé babatko ale bojíme sa aby znova nenastali komplikácie.
vieš toto všetko zapríčiňuje namyslenosť lekárov oni si myslia že sú bohovia a oni môžu všetko je im to jedno ved sme jedna z tucta strašne ma to vie naštvať lebo vývoj nového človiečika je najdôležitejší
takyna všetko dobré

kristi
23. nov 2009

takyna, verim, ze to boli ale 23tt neni zrovna moc idealni k porodu, je to prece jen pulka tehotenstvi. Takove veci se proste stavaji a nejsi sama, kdo tim prosel. Jedno ditko uz mas, druhe cekas, mela bys byt rada za to,co mas nase i vase zdravotnictvi je na vysoke urovni a nekdy jsou miminka proste moc slaba a nezvladnout to. Trapit se budes asi vzdy, ale mela by ses divat spis dopredu, nejaky deprese novemu clovickovi co mas v brisku nepomuzou..

hoogy
23. nov 2009

no podla mojich vedomosti ma dieta v 23tt sanu prezit keby mal starostlivost. osobne si nemyslim,ze je nase zdravotnictvo na dobrej urovni....

shaula
23. nov 2009

Souhlasím s Kristi, napsala to moc hezky. Hoogy - dítě ve 23 týdnu možná má šanci přežít, ale s těžkými trvalými následky typu slepota, hluchota, mentální postižení,... Viděla jsem takové dítě a to chce opravdu velmi silnou osobnost, aby se o takové dítě dokázala postarat... Nehledě na to, co takové děťátko bude mít za život? 😢 Cítím s Vámi všemi, které jste něčím takovým jako je ztráta nenarozeného děťátka prošly, je mi z toho moc smutno, ale život Vám tím neskončil, i když to bude už navždycky bolet 😢 I když jak tak nad tím přemýšlím, tak je možná ještě horší ztratit už narozené děťátko, ať už v jakémkoli věku...

hoogy
23. nov 2009

jasne,ale aspon za pokus by to mozno stalo...

takyna
autor
24. nov 2009

Ahojte kočky, ďakujem za vaše reakcie, veľa síl všetkým prajem čo si tým prešli 😔

Kristi snažím sa psychicky byť v pohode, áno dieťatko v 23tt je nedozreté, ale u nás zanedbaním zo strany doktorky došlo k predčasnému pôrodu v tomto ttýždni, situácia mohla byť možno iná.... 😔
pitva potvrdila zdravé dieťatko, bohužial nezrelé, a genetika tiež v poriadku
takže tak...

držím všetkým palce , nech sa to stáva čo najmenej 😵

takyna
autor
24. nov 2009

ešte som chcela dopísať
že včasnou reakciou a záujmom o nás mojou doktorkou, čo bolo bohužial opak, sa synček mohol narodiť v inom ttýždni 😔
veľa som preštudovala, na tému predčasne narodených detičiek, viem všetky okolnosti a možnosti ich zdravia v tomto týždni, aj , že šanca je malá, a záleží na každučkom dni,....aj následky sú veľmi zlé....
ale bohužial tu ide nie tak o nás , ale o to, že keď nemáš známosti v zdravotníctve, tak sa môžeš spoliehať iba na svoj dobrý zdravotný stav, a dúfať, že práve tebe sa to nestane.....

dzio2
24. nov 2009

ahoj kocky citam a citam a placem ste velmi silne drzim vam palceky mate moj obdiv

fajn
24. nov 2009

takyna blahopřeju ti a přeju krásné těhulkování. Já mám narozenou holčičku 23+5 650g a je v pohodě aspoň podle lékařů. Bylo to vše těžké a je pořád ale stojí to za to.

miluska.h
24. nov 2009

ahojt takyna, tvoj pribeh je velmi smutny, neviem si predstavit, co ste s manzelom prezili... ☹
zelam ti vela zdravicka a blahozelam k tehotenstvu

takyna
autor
24. nov 2009

Dakujem dievčence 🙂 , Fajn ja viem 😉 aj ja mám prvú Dianku 🙂

klematis
25. nov 2009

dnes jsem se dozvěděla, že moje bývalá kolegyně měla termín porodu 17.11., 13.11. jela do porodnice, že skoro necítí pohyby, naměřili jí ozvy, sice slabé, ale naměřili a poslali ji domů, že je prý všecko v pohodě!!!!Do pondělka 16.11. miminko umřelo-udusilo se!!!Jsem z toho v šoku, v této porodnici jsem rodila a myslela jak jsou tam doktoři na úrovni. Nemocnici zažalovali, ale bábetko jim to nevrátí... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre