Smrť dieťaťa. Zanedbanie starostlivosti lekárom

takyna
17. feb 2009

Zakladám túto tému na základe vlastnej životnej skúsenosti.

Prosím všetky mami, čo zažili niečo podobné , aby prispeli do tejto téme
ďakujem vám , veľmi mi na tom záleží

takyna
autor
17. feb 2009

Licinka to je stašné tiež , ešte , že to malý takto vybojoval, je to riadny bojovníček, prajem mu veľa lásky, zdravia a len samé šťastie 🙂

mila01
17. feb 2009

takyna - když jsi byla v té čekárně,dostalo se to vůbec k doktorce?Jestli třeba jenom sestra nenapsala recept,nedala ho doktorce podepsat - možná se ptám špatně,ale u mě to bylo tak,že doktor ani nevěděl,že tam jsem,musela jsem si ten přístup k němu doslova vyhádat.Nechci jí obhajovat,jen prostě nemůžu pochopit,že doktorka,navíc gynekoložka,která to všechno zná a ví o těch nebezpečích,tak že nic neudělá.

Chápu že teď máte další zdravotní problémy,moje rodina se tenkrát taky o mě bála,hodně by mě to srazilo.Z toho se člověk hooodně těžko dostává.

amadora
17. feb 2009

Bože môj, život nie je fér... tak hrozne ma to mrzí Takyna! Želám vám úprimnú sústrasť a veľa veľa sily! Žiaľ je to v tomto štáte tak že zdravotníci si pýtajú stále vyššie platy ale starostlivosť z ich strany upadá 😒

takyna
autor
17. feb 2009

Milka ani neviem, či vôbec o mne v ten den doktorka vedela, iba sestra prisla s tym receptom v ruke, ani som nevedela ako ho mam uzivat, len v lekarni som sa magistri spytovala na uzivanie, bola som taka znechutena s toho, že som sa s revom dovliekla domov, keby som aspon trosku vedela aká važna je moja situacia , inak by som veci riesila, ale bola som zaskocena jej pristupom...

gabrielamikes
17. feb 2009

Je to hrozný a asi nejhorší co může na světě být když matce odejde dítě i kdyby jich měla doma dvacet...ale musíš být moc silná je tu tvoje rodina a ta tě taky potřebuje...

takyna
autor
17. feb 2009

Veru len platy,platy,platy....
na stánkach www.anjeliky.sk, je tolko smutnych pripadov, vecsinou zanedbanim starostlivosti zo strany lekarov, ze mi srdce trha, ked to citam...

takyna
autor
17. feb 2009

Gabiela snažím sa byť silná, musim zit pre dcerku a muza, ale vo vnutri bojujem s pocitom smutku, a nemozem to davat pred nimi ani velmi najavo, lebo by sa trapili ☹

takyna
autor
17. feb 2009

Kedysi som bola taký usmievavý , optimista, ale niečo s malým Bobáčikom anjelíčkom spolu s nim zo mňa zomrelo... 😔

mila01
17. feb 2009

takyna - to je jasný,že jsi nemohla vědět,jak je to vážný,od toho tady jsou právě ti doktoři.Musí to být strašně těžký,kéž by to už nikdy nikdo nepoznal.V těchto chvílích si člověk uvědomí,jaké má v životě štěstí,když má ten jeho příběh dobrý konec.Hodně štěstí - obejmi manžela,obejmi dceru a mysli na andílka.Drž se,moc na tebe myslíme.

majsan
17. feb 2009

v poslenej dobe sa velmi casto stava ze vinou lekarov pride dieta alebo aj matka o zivot.podla mna je to nenormalne.ich uz zaujimaju len peniaze a svoju pracu len odbuchaju.ja dufam ze ta ... pride o diplom a uz nebude mohla vykonavat pracu.a nie len im vziat premie a robia veselo dalej.malo by to byt trest a ponaucenie na cely zivot pre tu lekarku.takyna drzim ti palce a dufam ze este sa vam postasti mat babetko.prajem ti to z celeho srdca.drz sa

gocrazy
17. feb 2009

ahoj Tanika,

mna velmi mrzi,ze sa ti nieco tak strasne muselo prihodit.ja som v 29tt zacala krvacat a na moje velke stastie moj doktor nerobil (je to asi nieco obdobne ako tvoja gyn.ambulancia)tak som sla k zastupujucemu a ten ma hned poslal do nemocnice, lezala som tam 2 tyzdne,diagnoza predcasny porod, zacali kontrakcie, ale zastavili to, urobili vyter a zistili nejaky neznamy nalez,tyzden trvalo kym zistili voci comu to je citlive a az potom nasadili antibiotika, ale nastastie to zabralo,otvorena na 2 prsty som pak ako rizikova pacientka mala kludovy rezim a porodila na termin...tiez mi napichali 4 injekcie na urychlenie vyvoja pluc a kadejake lieky na uvolnenie hladkeho svalstva,ktore mali aj n egativne ucinky,ale nastastie u nas je ZATIAL vsetko v poriadku a nas Lukasko je zdrave a krasne dieta. asi by som sa zblaznila,keby som drzala jeho mrtve telicko a musela sa s nim rozlucit, si velmi silna zena,ked dokazes dalej zit a starat sa o rodinu, ja by som to nedokazala, len raz nam pipal monitor dychu a ja som myslela ze maly je uz mrtvy,vobec sa nehybal, ked som ho brala z postielky, no hystericky zachvat, nebyt manzela neviem....a ono to bol len poplach, maly len spinkal a ono to nezosnimalo jeho dych...odvtedy som z toho taka naplasena, ze ho nikomu nedavam, som s nim 24hodin a stale sa modlim, nech sa to uz nikdy neopakuje...vidis, su to len "banality"oproti tomu, co si ty prezila, naozaj ta obdivujem a drzim palce, nech to dobre na sude dopadne...no a hm vies romankovi je v nebicku dobre, nic ho neboli a kazdy den sa na vas pozera

takyna
autor
17. feb 2009

Milka, Majsan dakujem prajem tiez len to najlepsie celej rodinke 😵

Uvidime co sa podari spravit, urcite napisem

takyna
autor
17. feb 2009

Gocrazy, ja som tiez o tom presvedcena tak nejako vnutorne to citim, ze keby ma bola poslala do nemocnice ihned v ten den, nestane sa to..
moj novy gynekolog mi robil stery s posvy na rozbori mikoz, bacile co to sposobili , a zistil, ze ani jeden s tych nalezov nebol pozitivny , cize v podstate nemohol nainfikovat plodove vacky a nasledne nemohol sposobit smrt maleho

mila01
17. feb 2009

Takyna - určitě dej vědět.Škoda že se ti nedá pomoci víc.Určitě piš,jak to probíhá dál,aspoň ostaní uvidí,že se dá něco dělat.

Gocrazy - sice to sem nepatří,ale snad se nebude nikdo zlobit - nám u starší dcery také spouštěl monitor dechu.Nikdy jsme nezjistili proč,stávalo se to tak 3x až 5x za noc,asi týden a od té doby nic,měla jsem ten samý i u mladší dcery a už nikdy nic.Neboj,mě tenkrát doktorka uklidnila a vážně to už bylo dobrý.

anickaajanko
17. feb 2009

nic tak smutneho som necitala
a je mi velmi luto ze to bolo skutocne

strasne ma mrzi ze malicky je uz v nebicku,
ale budeme sa za neho modlit
a celej rodinke vsetko len a len to dobre

Anka, Branko a Janko

nera
17. feb 2009

takyna - úprimnú sústrasť, je mi veľmi ľúto čo sa Vám stalo...
Tu na SK asi sťažnosti a súdnou cestou to asi nepôjde, lebo jeden druhého kryje a ...paragraf je dosť krivý na to, aby sa dal obísť.Takže stále sa z toho vyvlečú, aj keď by nemali a malo by sa konečne niečo proti tomu robiť.
Ja som síce nič podobné nezažila, ale viem, že niektorí lekári by nemali čo ordinovať....aj ja poznám pár prípadov, keď lekár ani poriadne nevyšetril(v jednom prípade dokonca obvinil - že prečo prišla, či sa jej nechce chodiť do práce a za 3 mesiace umrela) a v dôsledku toho pacient zomrel, no boli to zväčša už dospelí.
No takýto lekári by tu nemali čo už robiť....
Držím siiiilno palce, aby ste dosiahli spravodlivosť a časom aj druhé babätko prišlo Vás potešiť 😵
Viem, že už nikdy nebude tak ako bolo(tiež sme prežili tragédiu, ale nie takú)no z celého srdca Ti prajem, aby ste s tým vedeli žiť a naučili sa aj usmiať.(nám sa to nedarí ani po viac než dvoch rokoch 😔 )

lila794
17. feb 2009

Takynam je to hrozne! Niekedy mam pocit, akoby tu na Slovensku niektori lekari vystudovali, ako sa hovori "za klobasy"! A potom to tak vyzera! Najhorsie je, ze na to doplatia ini. Je mi Vas strasne luto a prajem vam do zivota este vela stastnych chvil!

lubi22
17. feb 2009

Takyna je mi to velmi velmi luto, to sa neda ani povedat. Ja mam s pani doktorkou tiez negativnu skusenost, no nastastie som vcas od nej odisla k inemu lekarovi, ktory ma vysetroval nielen medzi dverami, hladal riesenie mojho problemu a odkazal ma na odbornikov, ktori nam pomohli v tuzbe po dietatku. Neskutocne ma mrzi, co sa Vam stalo, fakt u nej je bezna prax, ze lekarka pacientku ani nevidi a diagnozu asi stanovuje sestricka 😔 Vam vsak synceka nic a nikto nevynahradi 😔 Zelam Vam celej rodinke vsetko naj a drzte sa.

maminkatn
17. feb 2009

ahojik,,,taky..... ☹ ☹
citala,,,som,si tvoj,,prispevok,,,zo slzami v ociax,,,,,je mita,,velmi luto,,,xcela..by som,ti pomoct,,,ale ako,,,,,, ☹ ☹ ☹
ja mam uz dospele tri decka,,,,a je mi smutno,,,ako zdravotnictvo,,kasle na obycajneho cloveka,,je to smutne,,,,a strasne,,,,,,myslim na teba,,,,a aj na malickeho,,,,,urcite,,je mu tam v nebicku,,,dobre,,,,ked si vybral,,PAN BOH...za anjelicka,,,,pozera sa an teba z hora,,,,,a je stale s tebou,,,,,,myslim na teba a modlim,,,sa za vas,,,aj s manzelom,,,aj dcerkou,,,,musis,,,dufat,,ze raz,,,mozno,,,,,a ked nie,,,,mas,,,dcerku,,,tak,,musis,,,tu byt,,,stale,,pre nu,,,a pre svojho,,manzela,,,,,pa,,pa,,,a drz sa v tomto,,,zlom,,,svete,,,,, 😉 😉 😉

katun
17. feb 2009

Takyna, ja som mala stastie a porodila som v 36tt v podstate predcasne, ale maly je klop klop tu s nami. a ten predcasny porod pripisujem tiez zapalu, ktory moj gynekolog neodhalil, az pri porode lekarka, ktora mi tam povedala, ze kvoli tomu zapalu mi odisla plodova voda a zacala som rodit. moj gynekolog sa stale tvaril ze je vsetko ok. Vytok som mala, ale nesvrbel, myslela som si, ze je to normalne ku koncu tehotenstva. Nabuduce si dam vacsi pozor. naozaj neviem ci to nevidel, ked som bola unho na kontrolu v ten tyzden, ked som aj porodila. tvrdil mi, ze je vsetko ok.. naozaj tie zapaly podcenuju a vsade sa o tom pise, ake su nebezpecne!

ivanapav
17. feb 2009

Tiež som čitala tvoj prispevok so slzami v očiach 😢 😢 😢 ,nemám slov 😢 😢 .Vela síl

andy80
17. feb 2009

takyna: já jsem nic takového nezažila. Mě se stalo jen to, že mi při testech na těhu cukrovku zjistili, že jí mám a doktor to smetl ze stolu, že to nic není. Neposlal mě do diabetické poradny nic. Taky jsem měla vysoký tlak jak hrom a on mi řekl, že je to v těhu normální. Na zvýšené bílkoviny v moči mi řekl to samý. Sama ze své vůle jsem si došla na internu kvůli tomu tlaku a tam mi dali hned prášky na snížení (znala jsem to z prvního těhu, že bez prášků to nevydržím, bylo mi děsně zle). V porodnici na mě koukali, když jsem rodila 2 týdny po termínu, že jsem měla jít už před měsícem na vyvolání, že ten neléčený cukr, bílkoviny a vysoký tlak mohl zabít dítě i mě. Naštěstí to u nás dobře dopadlo.

Upřímnou soustrast

Přeju hodně síly do dalšího života.

tina_
17. feb 2009

ahoj, uprimnu sustrast, prepac, nemohla som to docitat dokonca,...je mi do placu ☹

majsan
17. feb 2009

ja neviem co by som robila ja som mala potrat raz a myslela som ze sa zblaznim.skoro sa mi aj manzelstvo rozpadlo.este raz nieco take a uz by som to asi neprezila.naozaj ta obdivujem.tak velmi ti drzim palce a dufam ze coskoro nas potesis s dobrou spravou ze budes mat zase babo a chut znova zit

helka1
18. feb 2009

Takyna, tvoj pribeh som citala uz skor - vtedy ked sa to stalo ☹ a a citala som ho so slzami v ociach. Teraz si vlozila pokracovanie tvojho pribehu a je to o to smutnejsie ze sa spravodlivosti asi nedovolas.

Neviem ci sa chystas podniknut pravne kroky voci tvojej gynekologicke ale je otazne ako dlho by sa presetroval tento pripad a kolko sil a nervov by si pri tom stratila 😖

Prajem ti v tvojom snazilkovani skory uspech a malemu anjelikovi posielam do nebicka bozteky 😔

takyna
autor
18. feb 2009

Dakujem vsetkym za prispevky

Velmi by som bola rada, keby sa nebali a ozvali sa aj mami, ktoré prišli o dieťatko takto....

V piatok idem k právnikovi, a mám stretnutie s redaktorkou Nového času

Držte nám palce

mizu416
18. feb 2009

Takyna mrzi ma co sa ti stalo.Neviem si predstavit ze by som bola v tvojej situacii 😢
Drzim ti palce a aby spravodlivost vyhrala.A taktiez praem tebe a celej tvojej rodine vela sili

mila01
18. feb 2009

Takyna - budu držet všechny palce co mám a moc si tě vážim za to,co děláš.Já vim,že malého ti to nevrátí,že se ti to tim bojem všechno vrací,že se to protahuje,že jeden doktor kryje druhého atd.Už se tady o tom psalo dost a je to pravda,ale pokud budou lidi jako ty,kteří to dotáhnou až do konce a bojujou proti tomu,tak se tamti třeba aspoň trochu leknou.Já mám pocit,že oni na tohle všechno spoléhaj,že se na to ti,kterým se tohle neštěstí stane,vykašlou a nepůjdou po tom.Fandím ti i v tom,že to chceš zmedializovat.I kdyby se tý "doktorce" nakonec nic nestalo,třeba si aspoň další maminy dají pozor a nepůjdou k ní,bude mít odliv pacientů.To teď nemyslím jako pomstu,ale k doktorce,která tohle udělá,bych třeba já osobně už nikdy nešla.Třeba tim zachráníš jiné miminko.

simonka99
18. feb 2009

Necitala som celu diskusiu,pretoze ten prvy prispevok mi trochu pripomenul moj zivotny pribeh...Nasledovny clanok vysiel na inom diskusnom fore:

Rada by som sa podelila o moje zážitky z mojich tehotenstiev... a možno tak trošku odľahčila svoje spomienky. Pred 7.rokmi som zistila, že som tehotná. Aká radosť! Začali sa objavovať tehotenské príznaky - zvracanie, nevoľnosť -mala som pocit, že to bábätko nemôže z ničoho rásť, pretože som všetko vyvracala. Ale všetko som prekonala a tešila som sa na bábo.
Ale potom to prišlo - v 20. týždni na ultrazvuku lekárka zistila, že bábätko sa nevyvíja podľa planú - na ultrazvuku mi poukazovala, ako má zväčšenú hlavičku - naplnenú tekutinou, nevyvinuté končatiny, cysty na brušku... neviete si predstaviť, ako som sa cítila... bolo to vo štvrtok a moja lekárka hneď telefonovala do Bratislavy a objednala ma na pondelok na špeciálny ultrazvuk... prežila som uplakaný víkend. A v pondelok mi už v BA potvrdili, čo som vedela... dieťatko je poškodené a navyše už bolo aj mŕtve...

S plačom som sa šla dať hospitalizovať do Topoľčianskej nemocnice. Uložili ma diskrétne na samotku (za čo som bola vďačná).A potom som čakala! na špeciálnu infúziu - nakoľko som bola v pokročilom štádiu tehotenstva, musela som rodiť prirodzene. Infúziu priviezli až na druhý deň(!!!) Zobrali ma na "vzdycháreň", kde ležali rodičky a čakali na pôrod. Nechápavo sa na mňa pozerali, čo tam robím s tak malým bruchom a uplakanými očami. Vtom lekár zistil, že doviezli nesprávnu infúziu - čiže naspäť na izbu a zasa čakať... Dočkala som sa v utorok večer - okolo 17.hodiny, napichli ma už na izbe a sestrička odišla s tým, že keď budem cítiť kontrakcie, nech zazvoním. Zmocnila sa ma panika, nakoľko som vôbec netušila, ako také kontrakcie vyzerajú. Držala som zvonček v rukách a čakala. Môj ošetrujúci lekár odišiel po službe domov a povedal, že ma majú odviezť na pôrodnú sálu. A tam sa začali neskutočné hodiny bolesti. Avšak veľmi ďakujem obetavým dvom sestričkám za ich pochopenie. Od pol siedmej večer (kedy sa začali kontrakcie) do pol jedenástej som rodila svoje mŕtve bábätko. Podľa toho, ako sa pri pohľade naň sestričky odvrátili, vedela som, že muselo byť asi mŕtve dlhšie. Nevedeli mi ani povedať, či to bol chlapček alebo dievčatko... No a potom ma preložili na vzdycháreň, nech tam počkám do rána na "čistenie".

Rany na duši sa hojili dlho. Podstúpili sme s manželom genetičke vyšetrenie -všetko bolo OK a tak o necelý rok som pod srdcom nosila ďalšie bábätko - keďže už som bola na rizikovom tehotenstve, lekárka ma prehliadala každé dva týždne, robila mi ultrazvuky... všetko bolo v najväčšom poriadku. Až raz... z ničoho nič v noci ma prebudili už známe kontrakcie. Bola som v 26.týždni tehotenstva. Hneď sme šli na pohotovosť - lekár ma prehliadol a povedal, že som otvorená a že budem rodiť a že mu to je ľúto... Opäť ma dali na pôrodný štól a čakali, kým sa otvorím úplné. Ráno prišiel do služby primár. Prehliadol ma a praskol plodovú vodu. Zistil, že som nebola vôbec otvorená ale to som mala veľa plodovej vody a tá tlačila na kŕčok... A bolesti úplné prestali... nepomohli ani infúzie....a našťastie pán primár nariadil priniesť ultrazvuk(dodnes som mu neskutočné vďačná)... roztrhla sa mi placenta a ja som krvácala do brušnej dutiny... do 10 minút som bola na sále a cisárskym rezom prišiel na svet môj synček... Bohužiaľ neprežil(mal 900g a 36cm).

No a minuly rok sme sa dockali vytuzeneho synceka-aj ked daleko od domova,ziadne rizikove tehotenstvo,ziadne palpacne vysetrovanie pocas tehotenstva 🙂 a som konecne neskutocne stastna,aj ked stale sa modlievam za mojich dvoch anjelikov v nebicku...

takyna
autor
18. feb 2009

Simonka, plačem tiež pri tvojom príbehu 😢 si si tiež riadne vytrpela, obdivujem ťa, som šťastná, že máte dieťatko, prajem vám veľa, veľa šťastia a krásny život 😵

ďakujem vám za dalšie príspevky 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre