Smrť dieťaťa. Zanedbanie starostlivosti lekárom

takyna
17. feb 2009

Zakladám túto tému na základe vlastnej životnej skúsenosti.

Prosím všetky mami, čo zažili niečo podobné , aby prispeli do tejto téme
ďakujem vám , veľmi mi na tom záleží

takyna
autor
25. nov 2009

Klemetis to je strašné.... ☹ ☹ ☹ 😢

ja neviem čo sa to tu deje, začína to byť pomaly na dennom poriadku, pýtam sa, zmení to niekto? 😨

nikollette
25. nov 2009

Baby je to hrozné 😔 😔 😔

takyna
autor
25. nov 2009

Najhoršie na to ešte je, že doktor doktora kryje....

klematis
25. nov 2009

a to jsem ještě dnes četla, že na Slovensku nechali maminku porodit mrtvé miminko i přes její prosby, aby ho vytáhli operačně, že je slabá a maminka 10min po porodu umřela ☹ v dnešní době se člověk opravdu nemůže spolehnout už ani ty doktory... ☹

takyna
autor
25. nov 2009

Klematis ved to...., sme dopadli ..., zdravotnictvo ma klesajucu tendenciu ☹

maruna75
25. nov 2009

Ahoj takyna....přečetla jsem si tvůj příběh a je mi z toho moc smutno 😢 napíšu můj příběh,který se stal v červenci 2007.....děti jsem měli dvě,ale rozhodli jsme se ještě pro jedno.Otěhotněla jsem po pěti měsících a moc se těšila na miminko.Vše bylo v pořádku, v 9t.t jsem začala špinit,tak jsem navštívila mojí mudru udělala UZV řekla,že vše je v pořádku a poslala domů,na kontrolu za měsíc 😲 a že mám hematom ale ten prý se vstřebá. Na kontroly jsem chodila jen mě prohlédla i když jsem jí říkala,že stále špiním a její odpoved' byla,že se to stává-Na 13.7.2007 jsme naplánovali s manželem svatbu (když už spolu čekáme druhé dítě nejstarší syn není jeho ale od 10.měsíců ho vychovává se mnou) svatba proběhla v pátek a to už jsem byla v 17t.t v pondělí jsem začala špinit a to hodně,celý den jsem prospala a večer už jsem to nevydržela a manžel mě odvezl na pohotovost,kde si mě nechali.Druhý den veškeré vyšetření a hlavně UZV (měla jsem svátek) a taky nejhorší den v mém životě,kde mi řekli,že mimi nežije !!!!
Takže já měla v sobě 8 týdnů mrtvý plod a nikdo na to nepřišel,bohužel mi zapomněla moje mudra udělat UZV,který se dělá ve 12t.t jinak by na to přišla.jsem ráda,že žiju že jsem nedostala otravu krve.Strašně moc to bolelo,už jsem jí nechtěla ani vidět,sháněla jsem jiného gynekologa ale nesehnala,takže jsem se k ní vrátila a dala jí ještě jednu šanci.po miminku jsem toužila ještě víc a v prosinci otěhotněla.....a řeknu ti,že takovou péči co jsem měla celé těhu,neměl snad nikdo....asi věděla proč 😉 Tomášek se sice narodil předčasně,ale je to ten nejúžasnější,nejroztomilejší miláček naší rodiny.Tobě posílám spoustu energie a štěstíčka 🙂 krásné a pohodové těhotenství až do konce 🙂

takyna
autor
25. nov 2009

Marunka dakujem ti za prianie a tvoj príspevok 🙂 , prezila si si tiez svoje 😔 , hlavne , ze mate Tomaska a dobre to dopadlo 😵 , prajem celej tvojej rodinke krásny celý život plný pekných chvíl 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

carodejnica
25. nov 2009

Takyna, Marunka.. až ma pichá pri srdiečku, je mi to veľmi ľúto čo sa Vám stalo, moc Vám držím palce, aby ste boli šťastné a prajem Vám hodne zdravíčka!

Inak, stále rozmýšľam nad tou tragédiou, čo sa stala v tej spišskej novej vsi...
http://korzar.sme.sk/c/5121394/v-nemocnici-zomr...
Prečo jej nevyhoveli, keď požadovala cisársky rez? A nechali ju trápiť sa... ☹

Veď tu sa doslova píše...
http://www.anjeliky.sk/pomoc.htm
"Ak je žena v tak citovej a telesnej tiesni a nenachádza žiadnu silu, jej žiadosť na prevedenie cisárskeho rezu, by nemala byť zamietnutá."

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

takyna
autor
25. nov 2009

Carodejka lebo to boli bezcitny ludia, a tie ich vyjadrenia hnus.... 😠

http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-vase-pr...

klematis
25. nov 2009

je to hrůza co se stalo, carodejnica pročetla jsem si odkaz anjeliky, když se podívám pár let zpátky, mohla jsem můj porod taky zvládnout jinak, já jsem ho teda přežila, ale hooodně dlouho mi trvalo, než jsem se s tím aspoň trochu vyrovnala, kdyby se lidi kolem mě řídili těmito radami, určitě bych všechno zvládala líp (a nejen já), vyvolávaný porod a ještě k tomu v sedmém měsíci je hodně bolestivý nejen psychicky. Rodila jsem dva dny v šílených bolestech - žádný epidurál ani prosby o císaře nebo ať mě zrovna sprovodí ze světa nebyly vyslyšeny, ještě mi nadávali co tam tak řvu a ani miminko mi nechtěli ukázat když už bylo po všem... ☹

kristi
25. nov 2009

maruna, to je sileny, fakt ze jo. jsi statecna, zes ji dala jeste jednu sanci 😉 nevim,dzda bych tohle dokazala 😒

jinak si myslim,ze zena pozna, kdyz neni neco v poradku, v tom pripade bych nevahala zneuzit pohotovost nebo neco takovyho, kdybych si nebyla jista tim, co mi rika muj mudr.

ten odkaz je silenej, to snad ani neni mozne, fakt nechapu

kutcher
25. nov 2009

Tak ja sem az tak uplne nezapadam, ale s tim zdravotnictvym mate pravdu, ve 14 mesicich malej dostal opravdu nehezkej oboustranej zapal plic a myslite, ze si ho ve spitale nechali? Jedna arogantni sestra mi rekla, ze jeste neni na ventilator, tak at si ho koukam vzit domu, no ja malem omdlela, 14 dni mel ctyricitky, antb nezabiraly, no desny, strkali jsme do nej diazepam horem dolem, panadol ani nurofen na horecku nezabirali (ted je mu 16mes.). Pak jsme sli na 2. RTG zas ta sestra a ty keci... ten den se vsak dozvedela, ze ma rodina tam dela a otcin je tam primarem, najednou by malyho hospitalizovala, rekla jsem ne, nechtela jsem ji ho tam nechavat a dnes diky mne a mym stiznostem nema praci, mrcha jedna.

maruna75
26. nov 2009

kristi určitě máš pravdu v tom,že žena pozná,že není něco v nepořádku,že se něco děje ale mě opravdu nic nebylo a bříško krásně rostlo dál....až tak den před svatbou jsem tchýni řekla,že si vůbec nepřipadám těhotná 😢 😔 a ono to tak bylo.Jen vím,že ten malej tvoreček nám nechtěl zkazit svatbu,tak vydržel ☹ .Když manžel za mnou přijel do té nemocnice moc jsme brečeli a manžel mi řekl,že do roka budeme mít miminko a ono se stalo sice ne 17.7 ale 1.8 2008 🙂 🙂

takyn...moc děkuju 🙂 🙂

pegasko
26. nov 2009

Tak som si to cele precitala na xx pokus,ked som len tak nahodou nasla tuto stranku.Prezit smrt svojho dietatka je najstrasnejsie co moze zena prezit,a bohuzial som jedna z tych ktora si tymto peklom presla.Po 11rokoch,po ivf som konecne otehotnela a stastna ako blcha som si cele tehotenstvo uzivala az do 38tt.V pondelok som bola v nemocnici u lekara,stvrtok u svojej obv.gyn.,znova v pondelok v nemocnici u lekara popocuval ma zvonom cez brusko a vsetko v poriadku.Uz som sa citila divne tyzden,brusko kleslo a schudla som,vraj je to normalne.Na dalsi den v utorok som isla na ultrazvuk na ktory som cakala dva tyzdne,a ked mi mlada dr.behala po brusku len sa ma spytala kedy som bola naposledy u dr.Ked som jej vstko vysvetlila,bola ticho a to som vedela ze uz je zle,a vtom mi oznamila ze nevidi srdiecko a male je pravdepodobne uz dlhsie mrtve lebo sa mu uz rozpadaju kosticky na hlave.Nebudem tu pisat o panike ktora nastala.Hned som ostala v nemocnici a dostala som 2x cipky na kontrakcie,v stredu to iste a len som cakala a cakala ,az vecer ked odisiel mm to zacalo.Dostala som infuzie lezala na stole a v prisernych bolestiach az do rana pol 4,ked ma odpojili nech si odpociniem.Rano o 6 sprcha dalsie tabletky,inf.a znova,zvracala som,zimnica,nemohla som dobre dychat a mlada sestricka chudatko ma drzala za ruku za som jej moc vdacna.Bolo to strasne,zatial stihli porodit 4 mamicky co som pocula plakat babatka,a o9.33 rano 4.12.08konecne aj ja.Moj anjelik mal 2x omotanu pupocnu snuru okolo krku,inac podla pitvy zdrave dievcatko.Cisarsky mi nechceli urobit ani nastrih, nic.Dnes uz viem, ze pre mna je to lepsie, ked este chceme pokusat osud dalej,aj ked sme uz skusili ale zial bez uspechu.Hned po odchode z nemocnice sme isli s mm na patologiu,pohrebneho ustavu,matriku.Prvy krat za tie roky som videla manzela plakat,ta bezmocnost bola a je ubijajuca.Mali to byt nase najkrajsie vianoce...........
Tri dni pred vianocami sme si nasho anjelika priniesli v urnicke domov,aspon takto sme spolu.Idu dalsie vianoce a uz teraz viem ake budu smutne.Kde sa stala chyba netusim a nikto nevie odpoved.

takyna
autor
26. nov 2009

Pegasko 😔 😢 úprimnú sústrasť, prejem vám nech váš anjelik z nebíčka drží nad vami ochranú ruku, a nech vám pošle ešte krásne , zravé dieťatko , aby už ani jedni vianoce neboli u vás smutné 😵

všetkým ďakujem za príspevky a prajem nech sa vám v živote nič zlé nestane

bonet
9. dec 2012

@takyna Ahoj Takyna bohuzila sa to prave stalo aj nam ☹ v utorok som bola u lekara na vysetreni vsetko sa mu zdalo ok...mala som uz dva mesiace bolesti panvove a krizove.Posielal ma k ortopedovi s tym ze on s tym nic nespravi.Od utorka co som bola na palpacnom vysetreni som vo stvrtok prezila jeden den stresu v piatok vecer som sa uz ukludnila....v sobotu vecer som citila zimu tak som sa schovala pod paplon teplota som nemala.rano som sa zobudila s tym ze mi odtiekla trosku plodova voda a zacali bolesti v brusku a kontrakcie ihned sme isli na pohotovost do nemocnice kde ma sonom vysetrili a babatko zilo este aj plodovu vodu malo este ale som bola uz velmi otvorena..zobrali ma na porodnu salu kde mi praskla plodova voda a svoje milovane dietatko som predcasne porodila v 23 tyzdni tehotenstva...dietatko bolo zivotaschopne ale srdiecko nevladalo bojovat bezo mna...☹ zistili mi vysoke crp v krvi..teda zapal...kde nastala chyba ?????? kto pochybil ????? Male dievcatko nevinny anjelik nato doplatil zivotom !!!! Zivot uz nikdy nebude taky ....aky mohol byt.....keby.......

lucinocka
9. dec 2012

@bonet ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ tazko povedat, ja som mala vysoke CRP skoro pocas celeho tehu..mne vraveli ze to je autoimunny zapal stitky co mam..ale ktohovie..

takyna
autor
9. dec 2012

@bonet uprimnu sustrast 😢 , posielam tvojmu anjelikovi do nebicka miliony objati , bude tvoj strazny anjelik po cely zivot...., je to velmi smutne, casom sa clovek nauci s tym zit, ale bohuzial nikdy nezabudne....
najvacsia naplast na tu bolest je novy zivot, drzim palce nech sa vam podari ho pocat, a nech ste opat vsetci stastny 😵 😵 😵

takyna
autor
9. dec 2012

@bonet doktory si to nepripustia , ale oni pochybia.......

bonet
10. dec 2012

@takyna dakujem ti , uz som sa prehlasila k inemu lekarovi.cakam na spravu ohladom plodovej vody ake su vysledky.uz v utorok ked som bola u neho a palpacne ma vysetril sa rozhodol zobrat ster ..on tam musel nieco vidiet nejaky vytok mozno aj zapal..len mi nedal ziadne lieky..mozno chcel pockat na vysledky a podla nich sa rozhodnut..ale tam pochybil.mal ma okamzite hospitalizovat..ten vytok bol bakterialny..a dostal sa zrejme k babatku.lekar sa bude chranit ze zapal mohol vzniknut po navsteve u neho...skoda pismenok..

kaperna
3. feb 2013

som tu nova a neviem, preco som klikla prave na tuto temu, ale vdaka tebe, takyna, viem, na co vsetko si mam davat pozor. ja mam krasneho synceka, ktory sa narodil po prvom, bezproblemovom tehotenstve, aj ked ho museli zo mna vybrat, lebo bol velky (4 190 g a 54 cm) a ja mala (cca. 160 cm). zatial mam dobre skusenosti s lekarmi (posledne roky chodim k otcovi a synovi, takze generacna zalezitost), dokonca aj so sestrami. teraz cakame druhe babatko, ale mam trosku obavy kvoli silnym bolestiam v podbrusku, ktore som mala vcera vecer a naslednemu hnedemu vytoku. beriem duphaston. ak to vsak neprejde, idem k lekarovi. nuz, trosku som odbocial, ale v nadvaznosti na jeden prispevok v tejto teme, aj ja by som rada prispela jednym prispevkom o lekarovi, ktoremu pocas sluzby zomrela matka aj s dietatkom v brusku. bola uz v pokrocilom stadiu tehotenstva a hospitalizovali ju, vysetrili moc a krv. nasli jej vysoke hodnoty bielkovin v moci a dostala syntophylin. vsetko sa to stalo este k devatdesiatych rokoch. dali ju na izbu ku hluchonemej pacientke. zene prislo zle a kvoli postihnutiu jej spolubyvajucej nemal kto poslat po pomoc...lekar so sestrou boli na svojej izbe a prisli k nej az potom, ked bolo po vsetkom. ked sa to stalo, bola som este dieta vo veku cca. 10 rokov, ale pamatam si to, lebo s tym lekarom robila aj moja mamka. pripad bol medializovany. lekar bol v novinach, neviem, ci prebehol sud, ale poviem vam tu vsetkym, ze DODNES VYKONAVA GYNEKOLOGICKU PRAX!!!!! a to ma uz 70 rokov. ta zena cakala svoje prve dieta. sestricka tiez nebola potrestana. ako keby nikto nebol zanedbal zdr. starostlivost. vsetko sa to ututlalo. nikto o tom nehovoril, ale aj ta sestricka este potom vykonavala svoju pracu tak ako predtym a na tom istom mieste...a poznam este jeden pripad, ale ten sa tykal pani po 50-ke, ktora chodila k tomuto lekarovi a on jej prehliadol rakovinu krcka maternice...samozrejme, ked jej na to prisli v BB, uz bolo neskoro. povedzte mi, kde je tu spravodlivost??? ako moze niekto takyto dalej vysetrovat zeny??? tehotne aj netehotne??? je to lekar, ktory pracuje v dedine, nie v meste. mozno by v meste nemal sancu, ale zeny na dedine su radi, ze maju lekara tam a nemusia cestovat autobusom k inemu. ale nechapem, ze ten lekar nema vycitky svedomia, ze mu vtedy pocas sluzby v nemocnici zomrela zena aj s dietatkom v brusku. ved tym znicil zivot aj jej manzelovi a jej rodine, ved j to chore, ked taky clovek nema kuska hanby!!!
este tolko, ze tvoj prispevok, takyna, som si precitala so slzami v ociach. neviem, co mam povedat. okrem uprimnej sustrasti...zelam ti vela sil a odhodlania do dalsieho zivota. nezabudni, ze mas dcerku a manzela. aj ja mam syna a manzela a keby som uz nemala mat ziadne dieta v zivote, tak mam aspon toho jedneho. zelam ti a celej tvojej rodine vsetko dobre...

lussy83
23. feb 2013

tak k tomuto by som tiez mala asi co povedat..prave minuly tyzden v stredu sa mi narodila krasna dcerka na obed a vecer nam uz zomrela...a nikto ma nepresvedci ze to bolo zanedbanie staroslivosti zo strany novorodeneckeho oddelenia...strasne to boli..... 😢 😢 😢

sima1234
18. mar 2013

@takyna Uprimnu sustrasť. Až som plakala..Aj ja som prišla o dieta,viem ako sa citiš..Ale toto je na grc..! Tá naša starostlivosť..Teraz som v 17tt a dufam,že to všetko dopadne fajn,zatial je vše ok..Drž palčeky..

adka83
18. mar 2013

Ahojte kocky, ja mam tiez jeden prispevok tykajuci sa zdravotnej starostlivosti na Slovensku, pred par dnami som prisla o babatko, bolo to este v rannom stadiu ale aj to uz je zivot...opis celej udalosti, podavam tiez staznost, i ked neverim, ze sa nieco udeje, neviem len tak necinne sediet...
Centrálny príjem:
Dňa 12.3.2013 okolo 11.30 som sa pre silné krvácanie a hroziaci potrat dostavila na pohotovosť (centrálny príjem) ružinovskej nemocnice. Odovzdala som pri okienku zdravotný preukaz a čakala na vyplnenie papierov potrebných na to, aby ma vôbec niekto vyšetril. Mladá a staršia pani za okienkom si zjavne nevedeli rady pretože zastavili prvú okolo bežiacu (asi sestru) ktorá sa na mňa – stále v behu – osopila, že no a čo že som z Levíc, či si myslím, že budú zastupovať všetkých ambulantných lekárov...po tomto úvodnom šoku ma odporučili do ambulancie kde mi vysvetlili, že mi musia najskôr zobrať krv a až keď budú výsledky hotové, môžem ísť do gynekologickej ambulancie – zvláštny postup, možno pri chrípke o.k, ale nie keď niekomu hrozí potrat a silno krváca. Takto som pred dverami prijímacej ambulancie presedela dve hodiny, kým mi konečne priniesli výsledky a poslali ma do gynekologickej ambulancie. Tam už na mňa čakali a sestra ma hneď vo dverách zvozila kde toľko trčím, veď som tam už mala byť pred dvoma hodinami...logistika zjavne nefunguje. Lekárka sa pri vyšetrení zhrozila nad množstvom krvi, sucho skonštatovala že som o dieťa prišla a musím okamžite na revíziu aby sa zastavilo krvácanie.

Gynekologicko-pôrodnícka klinika LFUK a UNB Nemocnice Ružinov (konkrétne zápalové oddelenie a oddelenie pre patologickú graviditu, poschodie 10B):
Po ultrazvukovom vyšetrení lekár skonštatoval, že nie je načo čakať a urobili mi predoperačné vyšetrenia. Bolo to okolo 14.00, no musela som na zákrok čakať do 17.00 kvôli vyprázdneniu žalúdka. Zákrok prebehol bez komplikácií, asi za 20 minút bolo po všetkom. Po dvoch hodinách od zákroku som sa mohla postaviť a isť na večeru (to bolo okolo 20.00) sestra sa ma na chodbe spýtala, či krvácam primerane, potom sa zasmiala a sama si odpovedala, že vlastne mam tamponádu takže večer mi to príde doktor pozrieť a rozhodne sa, či mi to nechá do rána alebo vyberie večer. Tak som čakala, ale večer som sa lekára nedočkala a tak som sa na to spýtala sestry, ktorá mi povedala, že mám vydržať do rána. Vydržala som...ráno keď prišla sestra merať teplotu, som je to pripomenula znova – počkajte na vizitu, znela odpoveď a tak som znovu čakala...pred vizitou dobehla do izby mladá lekárka (možno medička) pýtala sa ako sa cítim a či krvácam, aj jej som povedala o tamponáde, strašne sa začudovala prečo mi to dali, veď to sa nedáva a povedala aby som šla s ňou ona mi to vyberie...kráčala som za ňou po chodbe a v tom jej zazvonil telefón.. v tom okamihu zabudla, že má pri sebe pacientku, rozbehla sa opačným smerom a nechala ma tam len tak stáť...vrátila som sa do izby, prišla vizita aj s mladou lekárkou „telefonistkou“ ktorá primárovi zreferovala ako som v úplnom poriadku a môžem ísť domov...vizita odišla, znovu som šla za tou mladou lekárkou, tento krát však naozaj nemala čas, písala sms-ku takže chápem, že na pacientku v takejto chvíli naozaj nie je čas...vrátila som sa na izbu a ľahla si, keďže som stratila dosť krvi necítila som sa zrovna najlepšie. Asi o polhodinu mi zazvonil izbový telefón a sestra mi oznámila, že mám hotovú prepúšťaciu správu a mám si ju prísť prevziať. Prišla som k pultu kde stáli asi 3 sestry, doktorka a doktor. Sestra mi podávala správu s tým, že sa môžem ísť obliecť a vyzdvihnúť si veci v úschovni. (stále s tamponádou ) tak som jej už fakt vytočená povedala, že to tam stále mám a či mi to niekto vyberie. Sestra sa otočila na doktora a vraví mu: „že vraj má tamponádu“ ..doktor na to:“ tak asi má keď hovorí, veď snáď vie či má či nie, veď to si môže vybrať aj sama“ ...zaviedol ma do ordinácie, ukázal smetný kôš a zavrel za sebou dvere...tak som si ju vybrala sama, asi pol metra nejakej gázy – skvelý pocit naozaj a tak úžasne ponižujúci hlavne, že lekár a 3 sestry si mohli pokecať, zatiaľ čo ja som za nich robila ich prácu.... potom som odišla, bez kontroly či je všetko v poriadku, hlavne, že som podpísala prepúšťaciu správu, reálny stav nikoho nezaujímal.

18.3.2013 ambulancia môjho ošetrujúceho gynekológa (MuDr. Ondrášik Ján, Levice)

Kontrola po zákroku...zabudnuté rozkladajúce sa tampóny v pošve, ďalšie čistenie, bolesť, antibiotiká, psychika v úbohom stave, zvýšená teplota...už len dúfať, že lieky zaberú a ostane to bez následkov..

evening_star
18. mar 2013

@adka83 Bože, katastrofa, dúfam, že budeš ok, strašný prístup.

veronika028
18. mar 2013

@adka83 to je teda úroveň nemám slov

elu
18. mar 2013

@adka83 tak to už fakt překračuje všechnu moji fantazii...snad uspěješ, ja všude vodím chlapa, kterej v připadě takovýho jednání zařve a je to vyřízené, už se kvuli němu zrušil i linkový let do USA, když mu nechtěli sestru vpustit do letadla,i když měla platnou letenku 😅 ...je strašný jak přezíravý jsou dneska lidi !!!!

adka83
19. mar 2013

veru, je to neskutocne, keby nezazijem ani neuverim ☹ ...a i ked neverim, ze z toho budu vyvodene nejake dôsledky, budem sa sťažovať kde sa da, nech sa o tom vie...vivat slovenske zdravotnictvo !!!

broskynka23
19. mar 2013

ja som normalne zhrozenaaaaaa !!! 😠 😠 😠 To toto sa deje ???? Ja mam teda dobre skusenosti s gynekolog. oddelenim( Partizanske) aj s vecami co sa tohto druhu tyka a to som si toho uzila uz dost za posledne dva roky... ale takyto pristup? Ja by som sa teda inak ozvala uz na tom konkretnom oddeleni,som zdravotna sestra a ked by sa mi nieco nezdalo,tak zdvihnem aj hlas ... to uz neni normalne co si niektori lekari a sestry dovoluju !!! to je zanedbanie lekarskej starostlivosti a rozhodne to nenechaj tak,nech si platia odskodne pekne a este by som ich aj zazalovala za ublizenie na zdravi!

adka83
21. mar 2013

presne to sa chystam urobit, uz mam napisanu staznosť....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre