Mám 25 a každý ma tlačí, aby som mala dieťa

rhondab
19. júl 2017

Ahojte zienky, potrebovala by som poradit 🙂 coskoro mam 25 rokov, svadbu. Coskoro sa vydam a kazdy mi prizvukuje ze je najvyssi cas na dieta. Svokra ta s tym nonstop otravuje priatel ten tiez uz chce ale problem je ten ze ja si stale niesom ista :( vobec nemam k detom citenie, bojim sa porodu aj vsetkeho kolo toho proste stale niesom pripravena a bojim sa ze nikdy nebudem :( I ked babatko by som chcela ale strach zo vsetkeho je vacsi ako tuzba. Mali ste niekto nieco podobne??? Kazdy mi hovori ze ked otehotniem vtedy to citenie pride no ja vzdy pochybujem ci to zvladnem ci budem dobra mama a vsetko okolo toho ........ hlavne sa bojim po svadbe uz to bude na dennom poriadku s kazdej strany. Fakt neviem ci sa niekedy odhodlam ...

deti95060810
19. júl 2017

to cítenie som nemala ani ja...to prišlo pár dní pred pôrodom - keď sme kúpili prvé vecičkya doma som si ich pozerala....také krásne malilinké, čisto biele.....nevedeli sme pohlavie ....
akonáhle sa dieťa narodilo - zmenila som sa o 180 stup.
Takže tohoto sa ty neboj, ani pôrodu - nič to nie je, a svokre povedz že keď príde ten pravý čas tak aj bábo bude....🙂

vilma7
19. júl 2017

Ja si hlavne myslím že dieťa by si mala mať keď budeš chcieť ty a tvoj budúci a nie vaše okolie. By som tie reči ani nepočúvala. Ja som mala prvé až v 40.tke a nikto do mňa 20 rokov nehučal roď roď. Nemáš ten strach z toho? Z toho tlaku z okolia?
A v tvojom.veku si ešte pár rokov užijem kým začnem rodiť 😉

barboritta
19. júl 2017

@rhondab ahoj,do nicoho sa nenut,ono to musi same prist.pokial to priatelovi nevadi tak je vsetko ok.asi nemas okolo seba nejake deticky v rodine,vsak? Mozno to pride coskoro ta tuzba az ostanes prekvapena😉

gondyo
19. júl 2017

priprav sa na to,že okolie bude na teba tlačiť...keď budeš mať dieťa budú sa pýtať kedy druhé a tak podobne,samé dobré rady...takže sa na to vykašli a rob ako to cítiš ty,keď nie si na to pripravená,počkaj,si mladučká a do ničoho sa nedaj dokopať...

nyusika
19. júl 2017

si divna uz len preto, lebo toto vobec rozoberas.

ebi88
19. júl 2017

No ja ti len tolko poviem, ze ked aj muz buduci chce a ty nie, tak mu povedz cim skor co citis a ako to vidis, kym si ho vezmes. Nezhoda v tejto veci, to je koniec vztahu. A ak to tajis, tak ho svojim sposobom aj zavadzas. Nie je to fer.

nika898
19. júl 2017

@rhondab ahoj neboj to citenie pride. Ja som sa tiez vydavala ked som mala 25 rokov no do nas nastastie nikto nehucal ze kedy dieta. Ja som od malicka tuzila po detoch ale tiez som sa bala ci budem dobra mama, ci to vsetko zvladnem. Porodu som sa nebala tam som si dako vsugerovala ze zvladli to ostatne zvladnem aj ja 😉 a tak aj bolo. Mala som krasny porod mam nato len tie najkrajsie spomienky. Vsetko pride casom budes mat kamosky ktore budu tehotne alebo budu mat uz aj deticky a ked ich uvidis mozno po tom budes tuzit aj ty 🙂 hlavne sa o tom s priatelom porozpravaj aby na teba nahodou nezacal po svadbe tlacit aj on. Drzim palceky 😉

dominika6
19. júl 2017

@rhondab ked každý hovorí že cítenie príde,tak príde..nerieš,nestresuj a nezaoberaj sa tým..odporúčam si osvojiť jedinú obrannú vetu ktorú budeš donekonečna omielať aby si sa vyhla blbým komentáro od ludí čo od teba čakajú veci skôr ako majú prísť..

rhondab
autor
19. júl 2017

Dakujem Vam za vase mile slova🙂 Priatel o mojich pocitoch vie sme spolu 6 rokov nic mu nezatajujem raz ten strach dufam pominie 🙂
@vilma7 tak tak chcem aj ja uzit si este aj sefka v praci rodila v 25 prve a hovorila mi ze mam pockat uzit si este poriadne manzelstvo ze dieta pride v pravy cas 🙂 rodina na mna az tak netlaci ale kazdy to uz ocakava ked sme spolu uz 6 rokov.. a vsetky kamosky sa prespali maju deti su vydate a kazdy no uz je na case este pred svadbou. Teraz je asi taky trend.
@nyusika chcem si vypocut aj nestranny nazor inych zien toto ti vadi? Ci aj oni mali take pocity a nakoniec mali aj 2-3 deticky🙂

nyusika
19. júl 2017

@rhondab
mne je uuuplne jedno, co riesis.
ale aby mna trapilo, co si o tom mysli moja rodina, to je divne.
chces mat deti - tvoja vec
nechces mat deti - tvoja vec

ked si zrela na to, aby si sa vydala, urcite by si aj s nastavajucim mala mat vyriesenu otazku deti.

toto pubertalne chcem, ale bojim sa, mam/nemam...toto ste mali riesit uz davno.

zuzana76
19. júl 2017

@rhondab ano, mali take pocity a potom mali aj viac deti, si velmi mlada, podla mna to pride po 30-tke

seblicek
19. júl 2017

Podľa mňa sa ti to upraví, keď zostaneš tehotná. Ale zase je dobré keď sa pokúšate o bábätko, tak trošku cítiť, že si na to pripravená. Len ja si myslím, že každá žena to proste v sebe, niektorá viac, niektorá menej ale v každom prípade keď budeš bábo držať v rukách, budeš vedieť čo máš robiť. 🙂

simmsi
19. júl 2017

@rhondab Ja som otehotnela ked som mala 25,neplanovane. Samozrejme boli to cudne pocity ako mas aj ty. Ale bolo to,to najlepsie co sa mi mohlo stat. Jasne ze by som chcela ostat niekde vonku dlhsie ako do 19tej😂 ale mna zas az tak po diskotekach nebavilo chodit. Zalezi aka si ty. A paci sa mi ze sme mladi rodicia,nerobime si tazku hlavu z vela veci,ked niekam chceme ist tak vybehneme s najnutnejsimi vecami. Kritucke to je ked babatko malicke. Ale ked podrastie,tak vam bude veselo. Mna by skor hnevalo ze sa do toho staraju ostatni. To je medzi vami,kedy dietatko budete mat.

maajushka
19. júl 2017

@rhondab ja som sa vydavala v 22 lebo som chcela 😀 deti sme chceli ale z praktickych pricin sme este cakali... aj ked v podstate neviem naco. ano sme mlade, ale myslim si, ze vsetko to lepsie zvladne 25 rocna ako 40 rocna žena... kazde to obdobie ma svopje vyhody.. ale ja myslim ze nemas na co cakat... teda ak ho chces "urob si ho" ak sa este na to necitis pockaj 🙂 je to na tebe / na vas 🙂

siska53
19. júl 2017

@rhondab ja zas napriek 2 detom nemam citenie na svadbu...
Nech sa.kazdy stara o seba.
A vy budete mat deti vtedy,ked budete chciet vy. Este mate chvilku cas,nemate sa kam.tak ponahlat.

sibalka21
19. júl 2017

Ja ti poviem, len tolko, kedze toto by si mala rozoberat hlavne s buducim manzelom.... To citenie moze prist, aj nemusi... Nemusi prist nikdy, pocula som uz aj, ze u niektorych to po porode bolo dokonca este horsie.... Ak chces deti a bojis sa len porodu a toho okolo, tak k tomu len tolko, ze bohuzial... KAzda si tym presla a pokial deti chces, tak si tym musis prejst.. Ak niesi pripravena na deti, tak to zbytocne nesur a nehrn sa do toho len koli tomu, ze svokra povie.... Lebo to moze byt len na skodu, ked budes mat deti "na silu" ....

minttu
19. júl 2017

Dieta maj vtedy ked budes chciet ty, nikomu inemu do toho nic nie je.

korpiklaanka
19. júl 2017

ja som si tiež nebola istá, či sa budem vedieť o to klbko postarať. keď som potratila, zrazu všetky pochybnosti zmizli. Teraz najviac túžim po tom, aby som znova bola tehotná a zasa tak zdravo stresovala čo s tým plačúcim uzlíčkom bude robiť.

adulik58
19. júl 2017

vobec nie si divna, mozno viac citliva, na dieta clovek nie je pripraveny asi nikdy, potom ten spravny uzasny pocit pride az v beznom zivote, ked vidis uplne prve kroky, ako sa aj na teba podoba, tesis sa z drobnych uspechov v skolke, skole atd, krv nie je voda 🙂
dnes je to skor uz aj o stasti, vobec mat dieta, citala som tu nejake statistiky, ze kazda stvrta-piata dvojica je neplodna aj kvôli partnerovi, vsade samy estrogen, ftalaty, bisfenoly a este mnoho dalsich chemikalii aj v beznej (p)otrave, spermie su pomale alebo celkom k nicomu, hrozne to len citat 🙂 niekedy aj porod je poriadny masaker a casto konci cisarskym rezom... mam deti, viem o com hovorim, ale aj tak to urcite stoji za to, drzim ti palce 🙂

3petka
19. júl 2017

@rhondab ja som bola na tom istom. Bála som sa či to zvládnem a vlastne všetkého. Nebyť manžela a že to rozhodol všetko on tak ani nebude dieťa. Ono to postupne príde tehotenstvom. Keď uvidis prvý ultrazvuk, ucítila prvé pohyby. Je to super neboj. Tiež som sa nikdy k deťom nemala ale toto bude tvoje to je úplne niečo iné.

ajush5
19. júl 2017

Divne je riesit to... vydaj sa a užívajte si zivot. Ked sa niekto spýta na dieta povec ze sa na tom pracuje a mas sprosté reči vybavené. Co sa tyka tvojho pocitu ten vie veľakrát vyriešiť príroda sama prekvapia ta dve čiarky a nemas uz na vyber a zaručene si toho krpca zamilujes v momente ako ho uvidis. My sme neboli zobratý dieta sme neplánovali. Plánovali sme svadbu po 6 rokoch spoločného bývania... zrazu prisla zlá správa z gyndy... rakovina krčka maternice... strach ze dieta nebudem moct mat uz nikdy bol vacsi ako strach z materstva pre nas to bola jasná voľba. Maly sa nam podaril na prvy krat a poviem ti ze šťastnejšia (aj ked mozno nie pripravená) som v zivote nikdy nebola. Nemusis mat cit k deťom no zaručene budes mat cit k svojmu vlastnému

patka24
19. júl 2017

@rhondab presne viem, aky mas pocit, nam keby sa nepostasti toto nase prekvapko a mam cakat na to, kedy budem pripravena, tak cakam asi do menopauzy 😂 mozno to bola len nahoda, mozno vyssia moc, ale bol to ten najspravnejsi cas a nic lepsie sa nam stat nemohlo 🙂

ukulela
19. júl 2017

@rhondab na svokru dlab. alebo povedz, ze dnes je trend rodit prve po 35 🙂 nech sa prelakne 🙂 alebo ze pockas, kym bude v dochodku, aby mohla kocikovat ...
skratka mat dieta musis chciet ty. ked to teraznecitis, neries ... naplanuj svadobnu cestu, este rok dva pocesrujte, pories pracu a potom to mozno pride. byvate sami?

liduska12
19. júl 2017

Ja mam tiez 25, som druhy rok vydata a cakam druhe dieta. Ja som po detoch ale tuzila uz dost dlho, len najskor som chcela dostudovat, popritom si odrobit na matersku a mat nejake byvanie poriesene. Nakoniec sme to vsetko vopred celkom planovali, tak nam to vyslo hoci sme boli mladi. Ja osobne si ale myslim, ze na dieta musi byt pripravena predovsetkym zena. Ona sa onho bude cele dni starat, vstavat k nemu, venovat sa mu. Pokial to este necitis, netlac na pilu a nenechaj sa do toho tlacit ani svokrou ani okolim, dokonca ani muzom. Ale majte to medzi sebou vyriesene pred svadbou, lebo je to celkom prirodzene, ze po svadbe hlavne muz bude od teba ocakavat, ze budete mat babo, ked po tom uz tuzi. U nas to bolo naopak, skor ja som tuzila po babatku ako moj muz, ale po svadbe ho samozrejme chcel aj on a nastastie sa nam aj hned podarilo. To je inac dalsia vec, ze jednak uz mozte aj obaja chciet, ci sa podari hned alebo az po nejakom case je velmi otazne...zase odkladat to donekocna moze sposobit aj to, ze casom to splodenie potomka bude trvat dlhsie, nemusi sa darit a to moze narobit aj vo vztahu sarapatu...a to ci budes dobrou mamou, ci zvladnes porod a podobne je normalne, kazda zena mava niekedy tieto obavy, dokonca aj pocas tehotenstva uz 🙂

lenka9512
19. júl 2017

@rhondab Ak zena nema citenie k detom, je to divne. Je to proti prirode. Nikdy to nepochopím. Nehnevaj sa... ale, na druhej strane, este si mladucka a ak nie si na to pripravena, nenechaj sa donutit a prehovarat. Ono to citenie moze prist, ani sa nenazdas. Teraz sa zije inak, všetko sa posuva a zeny rodia po tridsiatke... radšej pockaj.

leeloominai
19. júl 2017

Neboj, nie si divna. Na dieta nikdy nikdo nie je pripraveny ako na skusku: precitam si knizku, pozrem film, a viem vsetko. Ale, to je otolko zaujimavejsie, ze sa ucis vsetko nove, zoznamujete sa, ty sa menis, tvoje priority, zaujmy (nie menis, vlastne: rasties! pridas nove veci na to co uz ta bavi, co uz vies)...
Mne bolo jedno ci budem mat dieta alebo nie, lebo som nikdy nemyslela ze deti su zmyslom zivota (ani teraz to nemyslim), a ze budem nestastna keby sme ich s manzelom nemali. Pre mna manzel bol dolezity, ze je presne on ten spravny s ktorym chcem byt do konca zivota. Ked som nasla robotu, kupili byt, tak sa aj mne nejako odlahcilo, a povedali sme si podme do toho, a uvidime co priroda urobi - a na prvy pokus tehotna. A pomalicky sa mi vsetko zmenilo, ked som o detom a tehotenstve viac citala, riesila, vyberala veci... Jasne ze som sa tesila. Aj stale sa tesim, a nemyslim si ze som urobila chybu. Ked ano, tak som urobila aj druhu 😂 Byt rodicom nie je jednoduche, ale ani az take tazke ako myslis. Vlastne, porod je to najmenej... Celeho zivota, a kazdy den, budes mat pohybnosti, ci si dobrym rodicom (najlepsie hned sa na to zvyknut...), a to je iba dobre, lebo rozmislas, a chces to najlepsie pre to dieta.
Este jedna, velmy dolezita vec, o ktorej sa malo hovori: moze sa ti stat ze po porode vobec necitis euforiu, ze si uplne zalubena do dietata, ze vsetko je super... a to je UPLNE normalne. Nie kazda zena ma rovnaku reakciu, a to je ok. Daj si cas, a vsetko pekne sadne tak ako ma byt, ako puzzle. Daj si cas, pocuvaj vlastne telo (a nikoho ineho!), a ver prirodi, ona to uplne dokonale vsetko zariadi. Drzim palce! 🌹

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renata5
19. júl 2017

Ahoj aj nasa suseda sa vydavala min.rok a tiez kazdy kedy bude male.a.teraz caka a je taka ze ano caka ale take na silu no ale urcite sa tesi ze ma konecne pokoj od ludi

natalushka
19. júl 2017

Ja som tiez mala 25 a na dieta som sa necitila,vydata uz som bola rok..a potom zo dna na den bum a vedela som,ze ideme do toho..a kusok po 26 som porodila syna..stale bolo vsetko prednejsie,este hento,este toto,este nasetrit,este barak dorobit,este ne,bo nezarabam dost a bojim sa,ci ho uzivime..az zrazu z vecrra do rana to prislo..otehotnela som hned prvy mesiac..tiez boli otazky blbe od okolia..dnes uz jedno mam a zas zacinaju blbe otazky,kedy bude druhe..rodicom alebo strasim odpovedam,ze ked chcu,mech si spravia svoje..a mladsim hovorim,ze az po nich..kazdeho po tom ho...neboj,tvoj cas pride😝a bude to vtedy,ked to budes najmenej cakat..len musis dozriet..urcite ako baby vyssie pisu,oboznamit s tym manzela..ale urcite ta to raz chyti,neboj😇

zenulkaaa
19. júl 2017

Ked sa na to necitiš, tak snád sa do toho nebudeš nutit len preto, že to tak chcu ostatni. Nech si hovoria čo chcu, riad sa sama sebou. Ja som sa v 25 tiež šte necitila na dieta, no o 3 roky už ano. Takže uži si svadbu, budte istý čas spolu iba dvaja, cestujte, uživajte si a ono to pride.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre