Som po potrate...čo na zotavenie maternice?

danielkadandy
17. jún 2019

Bola som v siedmom tyzdni..bohuzial nevyslo to..musela som na zakrok..
Ak mate s tym skusenost podelte sa prosim...dakujem
Ake vitaminy alebo caje, ci naparovanie...hocico ci uzravi a posilni maternicu pre opatovne otehotnenie...vdaka

amarilka26
17. jún 2019

@danielkadandy ahoj. Je mi luto cim si si presla :( mam to za sebou niekolko krat. Ja som pila len cajik alchemilkovy. Hlavne sa netrap. Maternica sa rychlo zotavi 🙂 drzim palce nech sa dalsi krat podari 🙂

sivana09
17. jún 2019

Drzim palce aby vam to skoro vyslo, tiez som si tym presla, v podstate doktor povedal len tri mesiace čakať a potom som otehotnela hned znova

nini1010
17. jún 2019

Cajik z alchemilky a kvapky gynex.

danielkadandy
autor
17. jún 2019

@amarilka26 dakujem...aj mne je luto ze si to podstupila viackrat.. :( a tu alchemilku pijes ako davkovanie a kolkokrat a ako dlho to je dobre pit..a hned od prveho dna?
Mna nejak stale tlaci pod bruchom a to uz je vecer...je to normalne?

amarilka26
18. jún 2019

@danielkadandy dakujem. Dievcata tu pisu rozne pitie alchemilky, no ja som asi 2 - 3 tyzdne pila 2 salky denne. Tiez som mavala take pobolievanie bruska. Ale vsetko vsetko prejde, neboj sa 🙂 Mne vtedy povedali za po druhej menstruacii sa mozeme opat snazit.

eliska13
18. jún 2019
lyduska13
18. jún 2019

ahoj, ja som potratila na prelome 7/8tt, viem co prezivas....dala som sa dokopy telesne vdaka alchrmilke ako tu zienky pisu predomnou a zacala som brat najprv kyselinu listovu ale presla som rovno na femibion1.doplnila som si vsetky hladiny ktore som potrebovala...potratila som samovolne a aj som sa nastastie vycistila sama...dlho mi este telesne byvalo zle,,,ale femibion mi pomohol....ak krvne testy mi ukazali ze sa mozeme zacat snazit bezproblemov....drz sa a kludne napis ked nieco by si potrebovala❤️ vela vela sil❤️

mondolina
18. jún 2019

@danielkadandy
Veď len včera ti robili zákrok, takže pobolievanie je v norme, ja po zákroku pijem alchemilku plus kyselina listová.

bagre
18. jún 2019

môžeš mať pár dní nepríjemné pocity v podbrušku - ja som mala strašné kŕče napríklad po jednom kyrete /ostatné boli taká mierna nepohoda ako pri menzese/ . Ja som neužívala nič, doktorka tomu nebola veľmi naklonená a ja som mala väčší problém dať doporiadku dušu ako matericu.. v tých nižších týždňoch to nie je až taký zásah pre telo /fyzicky/, keď sa to stalo v 18.tt tak som si dávala bacha cca pol roka, inak nie - čo má prísť príde. Na začiatku som si to odôvodňovala tým že po pôrode ešte nebola maternica zregenerovaná preto missed, ale po viacerých razoch a aj s veľkými medzerami som sa na to vykašľala, príčinu nezistili žiadnu... mrzí ma to, viem aké to je...

stefka33
18. jún 2019

@danielkadandy Mne doktor nakázal týždeň piť 6 deci značkoveho toniku denne a brať tabletky milgama. Milgama je tuším určená na bolesti chrbta, ale vysvetlil mi že je to kvôli obsahu nejakej účinnej látky a to isté tonik.

veonika303
21. júl 2019

Ja som bola na kyrete 7.6 tiez od 7 tyzdna sa dietatko nevyvijalo a,srdiecko nebilo a to som uz bola v 10 tyzdni ked som musela ist na kyret... prvú menstruaciu som mala 6.7 do mesiaca na 29 deň prišla pomohol alchemilkovy čaj žiadne lieky som neuzivala a všetko je v poriadku

katkamiki
24. sep 2019

@lyduska13 ahoj, prosím ťa, chcela by som sa Ťa opýtať, tebe nerobili žiadne sono kontrolné či je všetko ok? Ja sa tiež presne na prelome 7/8 tt potratila, samovoľne, bez zákroku, cca pred mesiacom, a kontrolovali mi len hladinu hcg v krvi, medzičasom som už aj menzes dostala a hcg mám úplne na nule, že uz sa možné snažiť. Vy ste sa kedy začali? Ďakujem pekne

lyduska13
25. sep 2019

@katkamiki ahoj mne robili kongrolne sono po cca 2tyzdnoch,vtedy som uz len spinila, doktor mi tiez povedal ze do mna nechce stale pozerat lebo mi nechce zaviezt infekciu...ale pk 2tyzdnoch ma kukali v nemocnici.mne napr gyn povedal ze dva krat od cistenia nechat odmenstruovat a zacat sa snazit pre inych lekarov je to zase kratko a nechavaju rozostup aj pol roka....po prvom potrate som otehotnela na 3ti mesiac ale tiez to skoncilo potratom lebo som po prvom nemala pichnute protilatky ako rh negativ.a teraz som momentalne v 10tt a po druhom potrate som otehotnela po jednom cykle...ale to sme sa nesnazili dokonca sme sa chranili...urcite si uz teraz nasad kyselinu listovu ja som brala femibion a lekarnicka sama povedala ze nic lepsie na trhu zatial nie je.momentalne som na udrziavani ale tiez mam velky strach ci je vsetko okej....

katkamiki
25. sep 2019

@lyduska13 ďakujem pekne, držím palce nech všetko dobre dopadne 😉 verím že tam ten strach je, ale asi sa treba snažiť myslieť pozitívne 😊

lyduska13
25. sep 2019

@katkamiki joj veru snazim sa ked ono neviem ani co su normalne bolesti a co nie....ale verim ze to bude v poriadku...mne este pomohla alchemilka a striedala som ju so zenskym sypanym cajom....drzim gi velmi palce 🍀osobne si ale myslim ze som otehotnela ked bolo telo pripravene...

domisha02
25. sep 2019

Ahojj zažila som aj ja bohužiaľ..pila som caj alchemilka a kys.listovu 3 mesacie a po 3 mesiacoch som zostala tehotná a teraz mám doma 5 mesačne zlatíčko 🙂

danielkadandy
autor
17. okt 2019

@domisha02 a ako si pila ten caj? Myslim davkovanie a kolko za den? To si asi nepila v kuse kazdy den tri mesiace ze? Tam ma byt prestavka vraj ci ako?
A tu kyselinu listovu si mala ktoru?
Ja som uzivala femibion ale sa mmimi zdalo ze z neho priberam tak som prestala :/

domisha02
17. okt 2019

@danielkadandy 2x do týždňa som pila čaj , ale nepila som ho cele 3 mesiace to je jasné, ja som brala práveže ten femibion ten som užívala kazdy deň celé 3 mesiace, ten caj som najprv pila tak 2x do týždňa a potom len občas tusim ze ten caj sa môže byť 2x do dňa ale mne potom nerobil dobre na žalúdok takze nepila som ho vždy potom som brala iba tu kys.listovu , mne doktorka odporúčala aj Infolic Combi ten obsahuje aj nieco ine ako kys.listovu ale ten je dost drahý.. ale mam zname co brali iba ten klasicky Infolic a tiez v pohode otehotneli nemali problém, poprípade skus to len tam je ta cena vyššia .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre