Spontánny potrat v 10. týždni a užívanie vitamínov

julka82
13. okt 2013

Ahojte, som po prirodzenom spon. potrate. Plod sa prestal vyvíjať asi v 7 tt. Zatiaľ je všetko v poriadku, ešte počkám na kontrolné sono u mojej dr. Čítala som, že veľa kočiek ostalo tehu hneď po prvej ms. My by sme sa tiež chceli hneď snažiť. Kedy asi nasadiť opäť kys. listovú? Mám brať aj železo, alebo počkať čo povie dr pri kontrole? Navyše kým došlo k potratu stihla mi zobrať krv v 10 tt. Myslíte, že ak išlo o toxoplazmózu alebo inú poruchu zistia to z tej krvi? Ďakujem za info.

iva330
13. okt 2013

najlepšie maš tieto otázky položiť tvojej doktorke, ja som otehotnela dva mesiace po potrate tiež v 7 tyz.k nemu došlo, brala som lieky na udržanie tehotnosti a vitaminy, malý sa mi narodil skôr o dva mesiace,čo nesuviselo ale s rýchlym opätovným otehotnením, porozpravaj sa so svojou doktorkou a popýtaj sa jej tu ti nikto asi nedá fundované odpovede

hwiezdinka
14. okt 2013

Aj ja si myslím, že najlepšie je poradiť sa s lekárom. Ja som takisto po spontánnom potrate a mne Dr. odporučil polročnú pauzu pred ďalším tehotenstvom.

martapir
15. okt 2013

ahojte ja som už 2x spontanne potratila pred 2 rokmi a tento rok v apríli, od vtedy sa snažime zas a nič, nedari, sa bola som na hematologii robiť vyšetrenia rôzné a mam mutaciu genu - heterozygot, vid- http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rastie-brusko...
nehovorim že to musi mať každa žena ktora mala potrat ale je ich až 60 % vraj. a ohladne času na zotavenie po potrate, je to individualne, dokt. odporučaju 6 mes. ale su ženy ktore už po 3 mes. otehotneli a možno aj skor, tak radšej odbornu radu doktora ber a uvidiš☺ držim palce

maria.vinea
16. okt 2013

ahojte ja som mala dva potraty v priebehu troch mesiacov, takze urcite je lepsie trochu pockat, tiez ma caka kontrolny usg po kyretazi a potom sa s dr poradim ako dalej, zaujima ma aj vysledok histologie. urcite je ale dobre pockat si na menzes aspon dva tri cykly a tak sa opet snazit

kiki68
16. okt 2013

toxoplazmozu zistia velmi lahko, to mne hovorili,ze to je to najlahsie,ze tazsie su tie veci ked ide o genetiku.

hwiezdinka
16. okt 2013

@kiki68 ahoj, ked sa ta mozem spytat, co ti robili na genetike? A ako dlho sa caka na vysledky? Tiez sa s mm chystame.

kiki68
16. okt 2013

mne ju nerobili,nakolko mam podla nich iba prve MA,ja mam vsak dojem,ze to prve nie je,ze sa mi to uz raz stalo este v 20tke, lenze vtedy to vyslo cele a ja som to neriesila,nakolko ma vsetci rpesviedcali,ze sa mi to iba zdalo,ale podla mna nezdalo, vypadol zo mna plodik,dostala som ms neskor a bolo to ine,strasne vela zrazenin a potom ten plodik. Takze oficialne prve tehu teraz a vraj nemam na genetikcke testy narok...takze asi tak...
Inak histologia neukazala nic...vraj malokedy to ukaze nieco,aspon to mi hovorila lekarka,ci mi ten kyret prevadzala.

julka82
autor
21. okt 2013

@martapir ahojky, ja som femibion zacala brat zrovna vtedy ked sa mi plod prestal vyvijat paradoxne. Ale je to urcite velmi individualne. Tak ja pockam na kontrolu u dr a s nou sa porozpravam. Dievcata tu pisu, ze radsej pockat a snazit sa neskor, ale podla mojich informacii po prirodzenom potrate netreba vobec cakat tri mesiace ako po kyretazi. Skor ma zaujimalo ake vitaminy brat aby som sa dala trosku dokopy. Ale tak zistim od dr 🙂

julka82
autor
21. okt 2013

@kiki68 no je to mozne akurat mne ju dr nechcela zistovat. Z prveho odberu krvi kt. som absolvovala este ako tehu zistuju HIV, syfilis a zltacku. Genetiku asi neskor. Ale ako som pochopila moju dr, pri prvom MA nikto nic neriesi. Tak len dufat, ze pri druhom tehu pojde vsetko ako ma 🙂

kiki68
21. okt 2013

@julka82 Julka,mne hovorili,ze tu toxoplazmozu zistuju nie z mojej krvi,ale na histologii,ale to je jasne,ze to je len pri kyrete,ked to,co daju von musi na histolu.

julka82
autor
21. okt 2013

@kiki68 aha takto to je, hm znie to sice divne ale skoda ze sa to nemoze aj zaniest do nemocnice pri spontannom potrate.

kethrin471985
15. sep 2017

Mozem sa opitat baby gde ste boli si dat urobit tie Geneticko imunologicke testy?

kethrin471985
15. sep 2017

Toxoplazmu zistuje gynekolog v 7 tyzdni a s krvi